Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Витоша (Бистрица) 2:0: 12 Август, 2019

Автор Тема: Дунав (Русе) - Витоша (Бистрица) 2:0  (Прочетена 895 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 555
  • Одобрение: +18/-2
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Витоша (Бистрица) 12.08 18:00
« Отговор #15 -: 12 Август, 2019, 21:22 »
Късметът е със силните и днес това си пролича. Ние си свършихме работата, и късметът ни покри при гредата на Витоша. При резултат 0:0, едва ли щяхме да излезем толкова късметлии. Но това е за суеверията. Истината е, че не сме толкова слаби като за нашия шампионат и е време да си повярваме.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1156
  • Одобрение: +33/-16
    • Профил
« Отговор #16 -: 13 Август, 2019, 00:15 »
Браво на момчетата!
Напълно заслужена победа !
Надиграхме тигрите по всички параграфи, а през първото полувреме просто ги смазахме.
Добре е, че успяхме да затворим отзад и почти нямаха шансове за гол (с изключение на 2-3 положения за цял мач).
Притеснителното е, че имахме предостатъчно шансове да ги отнесем с разлика, а така аристократично ги пропиляхме.
Срещу по-силни отбори тази липса на концентрация пред гола (или майсторство), ще ни изиграе лоша шега.
Усети се липсата на по-голяма острота в атака (как добре щеше да ни се отрази Иса, но ...).
Видяхме ,че сме над нивото на 3-4 отбора. Идва ред на тези с по-високи амбиции, та ще се премерим и с тях...
Направи ми впечатление, че през последните 10-15 минути нашите отново издъхнаха и едва се движеха по терена . Физическата подготовка все още май ни куца.
Все пак момчетата хвърлиха много сили в това безумно за футбол време!
Поздравления за победата и себераздаването!
Бием Локо Пд и ГМО-то (те ще се изцедят физически и емоционално в евротурнирите) и после пълним стадиона , така както доктора иска :-)

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1325
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #17 -: 13 Август, 2019, 05:04 »
Всички трябва да сме доволни от победата, независимо от пропуските и няколкото допуснати грешки. Вярно, че едно 4,5 на 0 щеше да радва окото, но и 2:0 си е добре. Единствено ме е яд, че Стефчо Христов не може да се отпуши, но пък е замесен в почти всички голове и по-интересни ситуации за отбора и е много полезен. Сигурен съм, че и неговото време ще дойде. Момчетата се стараха много и съм оптимист и ако имат нужното спокойствие и сигурност от страна на ръководството, нещата ще се получат. Само Дунав!

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 726
  • Одобрение: +19/-6
    • Профил
« Отговор #18 -: 13 Август, 2019, 08:57 »
  Поздравления на футболистите, треньора и въобще целият екип за победата. Тя е с двойна тежест заради тежкото време, в което трябваше да се играе. Доволен съм, че атаките започнаха да стават все по-разнообразни. От ляво, отдясно с центрирания, с пробиви през центъра, с двойни подавания. Топката вече се движи повече по земята. Защитата с малки изключения се справя добре. Момчетата започват да трупат самочувствие. За физическата подготовка мисля, че от вчерашният тежък мач не може да се правят заключения. Наистина е опасно да се напъват повече в такова време. Трябва този, който е решил мачът да се играе в 18.00 часа да бъде върдан долу до терена на слънце и оттам да изгледа мача.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2674
  • Одобрение: +108/-18
    • Профил
« Отговор #19 -: 13 Август, 2019, 08:58 »
Много странна смяна направи Киров към края на мача - Росен Колев вместо Селеменев, Централен защитник вместо нападател, сякаш трябваше да пазим резултата. Обаче Росен като го гледам има да сваля поне 7-8 килограма и едва ли ще влезе като титуляр скоро. Особено след като Милчев показва доста добра форма напоследък. Притесняват ме големият брой картони които получаваме, а пейката ни е къса. Ето например Мечо вече има 3 жълти картона ако не се лъжа, а алтернатива за него няма. Няма и кой да сменя Стефан Христов. Какво ще правим ако единият е наказан, а другият контузен , недай Боже? До края на трансферния прозорец има още време но не се чува да сме набелязали някого за атаката си. И да ви кажа, според мен като, че ли най-стойностното попълнение това лято в Дунав е Мартин Костадинов. Останалите все още не са показали някакви кой-знае какви качества и умения. Далеч са от класата на Иса, Св. Ковачев и дори Фъркулеску или Божо Васев. Аясс все още не е във форма, разцъква наляво надясно пасове , но не се нагърбва да е оная решителна фигура каквато беше при предишния си престой в Дунав. Много, много работа ни чака по всички фронтове - организация, финанси, селекция, физическа и тактическа подготовка, усъвършенстване на техническите умения и т.н. , за да сме отбор поне за 7-8 място в класирането.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5611
  • Одобрение: +73/-9
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Витоша (Бистрица) 2:0
« Отговор #20 -: 13 Август, 2019, 12:31 »
На този етап са важни точките. Реално повтаряме началото на миналия сезон, когато бихме в домакинствата си Ботев Враца и Септември София и загубихме всички гостувания, включително от Витоша Бистрица в първи кръг. Това е основата, за да имаме претенциии да задържим мястото си в елита. Постижение ще са точки срещу следващите три съперника. Напрежение няма. Чак средата на септември имаме следващи задължителни за трупане на точков актив мачове със Славия в Русе и Ботев във Враца.