Анкета

Прогноза за мача?

1
12 (60%)
Х
3 (15%)
2
5 (25%)

Общ брой гласове: 20

Гласуването приключено: 21 Юли, 2019, 15:31

Добавени събития

• Първа лига: Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:1: 21 Юли, 2019

Автор Тема: Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:1  (Прочетена 3888 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1248
  • Одобрение: +43/-21
    • Профил
Re: Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе) [21.07.19, 18:45]
« Отговор #60 -: 21 Юли, 2019, 21:01 »
Ако е приключил да го каже сега, а не зимата да ми се обяснява как се е обидил на феновете
Тц, не става така - първо трябва да минат кметските избори и после кучета ни яли ...

Slex

• Фен
  • Публикации: 1250
  • Одобрение: +25/-6
    • Профил
« Отговор #61 -: 21 Юли, 2019, 21:39 »
Не знам какво очаквате да каже Симеонов или който и да е там. Ясно е, че парите са малко, а селекцията е според финансовите възможности. Не можем да се конкурираме дори с някои отбори от Б група по заплати. Загубите от "Ботев" и "Левски" не са изненада, за нас е важно да бием отбори от нашата черга - "Ботев" Враца, "Витоша" и "Царско село". Ключов ще е следващият мач. Него ако не вземем, после ще бъде много трудно и то не толкова от изоставането в точките, колкото в психологически план.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 782
  • Одобрение: +25/-10
    • Профил
« Отговор #62 -: 21 Юли, 2019, 21:46 »
Няма отбори от нашата черга. Това ще стане очевидно за всички съвсем скоро.

persin

• Напредващ
  • Публикации: 267
  • Одобрение: +18/-18
    • Профил
« Отговор #63 -: 21 Юли, 2019, 21:52 »
Няма отбори от нашата черга. Това ще стане очевидно за всички съвсем скоро.
май май

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1248
  • Одобрение: +43/-21
    • Профил
« Отговор #64 -: 21 Юли, 2019, 22:50 »
Няма отбори от нашата черга.
Не е вярно - има!
Само , че играят във втора лига  :(

Danubio Azul

• Напредващ
  • Публикации: 293
  • Одобрение: +13/-2
    • Профил
« Отговор #65 -: 22 Юли, 2019, 07:16 »
Аз мисля,че доктора отдавна е приключил с този отбор...
Да си дойдем на думата.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3713
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #66 -: 22 Юли, 2019, 10:34 »
Едва ли някой е очаквал да вземем повече от 1-2 точки в първите 2 мача, но начинът, по който ги загубихме, е притеснителен. Без хъс, без борба, с елементарни грешки на вратаря и защитата, без идеи в средата на терена и атаката. Донякъде го отдавам на това, че футболистите все още не са се сработили, но това важи и за другите отбори. Липсва ни класа на всички равнища - футболисти, треньори, ръководители. В петък е мачът на истината, в който ще разберем дали сме от чергата поне на "Царско село".

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5747
  • Одобрение: +81/-10
    • Профил
Re: Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:1
« Отговор #67 -: 22 Юли, 2019, 12:31 »
И за капак, бусът с привърженици скъсал ремък преди Стара Загора и не успя да пристигне до Коматево. Гледали са мача в лоби бар на хотел. Автобусът с футболистите ги е прибрал на връщане. Пълно олицетворение за случващото се в отбора.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1421
  • Одобрение: +70/-35
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #68 -: 22 Юли, 2019, 12:47 »
И за капак, бусът с привърженици скъсал ремък преди Стара Загора и не успя да пристигне до Коматево. Гледали са мача в лоби бар на хотел. Автобусът с футболистите ги е прибрал на връщане. Пълно олицетворение за случващото се в отбора.
На стадиона се чуваха скандирания на наши фенове, може би не са пътували от Русе, а са дошли от София или от други близки места.
Относно резултатите в първите два мача за мене трагедия няма, стана най-очакваното, което впрочем се случва и в последните два сезона.  Левски определено е напред с подготовката и летящият старт от Ружомберок им помогна да минат през нас като през малка гара. Ботев пък вече трети път подред ни бие в Коматево, като ни набутва минимум 3 гола. Миналата година мачът се разви почти по същия начин, поведохме, след което с безумни грешки допуснахме пълен обрат. Притеснителни са не загубите от отбори, които определено ще бъдат фаворити за ТОП 6, а пълната безпомощност в защита, бързото изчерпване на физическите сили /някъде след 30-35 минута/, безобразните грешки в нашата пеналтерия, недостатъчната концентрация при завършващия пас в атака и не на последно място лекото "печелене" на жълти картони от наши играчи. При подобно поведение още към 5-ти, 6-ти кръг ще имаме наказани играчи и принудително въртене на състава.  Картоните на Мечо и руснака бяха крайно глупави и напълно безсмислени - за симулация и за умишлена игра с ръка.  Да бяха спирали голови атаки, разбирам, а те направо от простотия и безсилие си ги изкараха.

Slex

• Фен
  • Публикации: 1250
  • Одобрение: +25/-6
    • Профил
« Отговор #69 -: 22 Юли, 2019, 12:54 »
Предния сезон паднахме в Пловдив с 1:4, сезонът преди това - с 0:3. Аналогично с "Левски" записахме загуби с 1:2 и 0:4. Така че резултатите са си общо взето същите, а да кажеш, че тогава сме паднали с игра, а сега - не, просто не е вярно. Предлагам да не драматизираме от тези мачове и да си подкрепяме отбора, защото идват двубоите, от които можем и трябва да вземем точки. Много е важно с каква нагласа ще влязат футболистите в тях, а си мисля, че не е като да не четат какво се пише от феновете и да не им влияе. Още преди сезона беше ясно, че ще сме в борбата за оцеляване, загуби у дома от "Левски" и при гостуване на "Ботев" не променят нищо и тези апокалиптични нагласи още след втория кръг не са в полза на отбора.

Достатъчни са ми снизходителните, почти пренебрежителни коментари на диемаджиите и гонгаджиите за отбора. Това си е нашият отбор обаче, на който повечето от нас симпатизираме от деца. Парите са малко, ограничени сме откъм състав, трудно ще избегнем изпадането, но не е невъзможно, а и каква алтернатива имаме? Рестарт? Сигурно сме отборът с най-много рестарти в България, кой ще е тоя, който ще го направи и докъде ще го докара? И колко време ще продължи? Аз лично предпочитам да драпаме със зъби и нокти в "А" група, отколкото да се занижат незнайно колко нулеви години или мачове със Средна кула. От това безвремие, което толкова дълго властваше във футбола в Русе, хората загубиха футболна култура, цели поколения израснаха като фенове на набедени грандове, челсита и барселони, защото нямаше какво да гледат на стадиона и защото им е опакована във хубава лъщяща опаковка. Добре, ама за мен това не работи, това не е телевизор като не ти харесва да го изхвърлиш и да си купиш нов. Идва мач с "Царско село", да се хвърлим там за победа, пък каквото стане - стане. Сезонът тепърва почва, а пилците в "А" група се броят на пролет.

ilma1234

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 49
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
« Отговор #70 -: 22 Юли, 2019, 19:05 »
Предния сезон паднахме в Пловдив с 1:4, сезонът преди това - с 0:3. Аналогично с "Левски" записахме загуби с 1:2 и 0:4. Така че резултатите са си общо взето същите, а да кажеш, че тогава сме паднали с игра, а сега - не, просто не е вярно. Предлагам да не драматизираме от тези мачове и да си подкрепяме отбора, защото идват двубоите, от които можем и трябва да вземем точки. Много е важно с каква нагласа ще влязат футболистите в тях, а си мисля, че не е като да не четат какво се пише от феновете и да не им влияе. Още преди сезона беше ясно, че ще сме в борбата за оцеляване, загуби у дома от "Левски" и при гостуване на "Ботев" не променят нищо и тези апокалиптични нагласи още след втория кръг не са в полза на отбора.

Достатъчни са ми снизходителните, почти пренебрежителни коментари на диемаджиите и гонгаджиите за отбора. Това си е нашият отбор обаче, на който повечето от нас симпатизираме от деца. Парите са малко, ограничени сме откъм състав, трудно ще избегнем изпадането, но не е невъзможно, а и каква алтернатива имаме? Рестарт? Сигурно сме отборът с най-много рестарти в България, кой ще е тоя, който ще го направи и докъде ще го докара? И колко време ще продължи? Аз лично предпочитам да драпаме със зъби и нокти в "А" група, отколкото да се занижат незнайно колко нулеви години или мачове със Средна кула. От това безвремие, което толкова дълго властваше във футбола в Русе, хората загубиха футболна култура, цели поколения израснаха като фенове на набедени грандове, челсита и барселони, защото нямаше какво да гледат на стадиона и защото им е опакована във хубава лъщяща опаковка. Добре, ама за мен това не работи, това не е телевизор като не ти харесва да го изхвърлиш и да си купиш нов. Идва мач с "Царско село", да се хвърлим там за победа, пък каквото стане - стане. Сезонът тепърва почва, а пилците в "А" група се броят на пролет.
+1

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2193
  • Одобрение: +75/-7
    • Профил
« Отговор #71 -: 22 Юли, 2019, 19:50 »
Я да излезе "кондиционния специалист" и да обясни защо отборът е в такова трагично състояние?К'во  правиха в Трявна?
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

papimed

• Фен
  • Публикации: 1421
  • Одобрение: +70/-35
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #72 -: 22 Юли, 2019, 20:03 »

Напълно съм съгласен с коментара, дано само шефът на пилчарника не е решил да го закрива.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 655
  • Одобрение: +26/-6
    • Профил
« Отговор #73 -: 22 Юли, 2019, 22:44 »
То като цяло след тоя мач критиките са към ръководството повече, отколкото към треньора и играчите конкретно. Просто много неща почват да се насъбират и трябват отговори овреме, а не после като се обърне колата да се сърдим и да си обясняваме кой крив-кой прав. Щото Доктора не Ибальо да се покрие в някоя вила на село и да си гледа доматите - ще продължи да оперира още поне 10-15 години, да е жив и здрав, ще си държи и концесията. Няма как да избегне въпроси и обществено недоволство. Трябва да отговори и защо за 4 години сме все с най-малкия бюджет и той и екипът му какво направиха, за да намерят нови спонсори. Да излезе и да каже - преговаряхме с 5 фирми, 4 ни казаха с тая игра не, 1 каза не сте ни интересни примерно и затова няма нови спонсори. А не - най-малкият бюджет. Нов спонсор в отбора не е идвал от Б група, ако изключим стандарта в ефбет лигата - хазартна компания (подкрепяща и редица други клубове), и онова недоразумение от БКП дето сме му сваляли реномето на комунистическата хранилка, ама не му се сваля реномето да бави сто години един ремонт дето се прави за 3-4 месеца.
Та да - никой не очакваше да спечелим точки срещу Левски, срещу Ботев се вижда и от анкетата. И затова е важно след тея мачове да се вземат мерки, за да бием Селото, Бистрица и други подобни. Ако си вземем мачовете срещу тези 3-4 клуба, с някой равен с Локото/Славия/Етър когато дойде неминуемият спад в играта им, си имаме добри шансове. Но грешките в играта са притеснителни. Не е странно Неделев да ни вкара 3 гола. Ама е тъпо да правим такива малоумни грешки. Те не ни надиграват, а ние сами се бием.
Иначе съм напълно съгласен със Slex, добро- лошо, това е Дунав. Той си е наш и ние ще си го подкрепяме. Няма кой да ни го подкрепя вместо нас. И в селските групи сме го гледали, и в Лига Европа имахме шанса да го видим. Не сме Барса, че да бием наред, няма как. Но си Дунав си е тръпка, магия е да идеш на стадиона, миналата година като бихме Септември една седмица не съм спал от вълнение и радост. За това е всичко. Пък нека се борим за спасение всеки сезон - само да играят момчетата, да се раздават и без повече тъпи грешки. Само ДУНАВ! 

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #74 -: 23 Юли, 2019, 13:12 »
втора загуба в защита сме кръгла нула,трябва ни централен защитник а иначе Киров казваше,че сме по добри с 20-30 процента от миналата година,пълни глупости,ако играем така не виждам кого ще бием,незнам дано бъркам
Забравил е да спомене минусите преди числата помитайки и тях. Сори брадърс, назначеният човек на този пост СТАРШИ-треньор е далеч от това, което трябва да бъде и като лицензи, и като стаж, както се прави в нормалните отбори. Просто сменихме Малинката преди време там с някого, па макар и русенец, и работата "заспа". В момента спи бая.