Автор Тема: Първа професионална лига 2019/2020 (мачове, прогнози, коментари)  (Прочетена 11205 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Danube

• Напредващ
  • Публикации: 115
  • Одобрение: +7/-1
    • Профил
https://tvn.bg/obshtinata-dava-finansovo-ramo-na-dunav/

За момента клубът се поддържа основно от “Нетуъркс България” и частично от фирма “Нелсън”. Обикновено Община Русе спонсорира отбора с 200 000 лева годишно, но тази година предвид ситуацията финансирането остана под голям въпросителен. В крайна сметка бе решено да се дадат 90 000 лева“

Някой може ли да ми каже фирма “Нелсън” с какво се занимава?

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 743
  • Одобрение: +10/-4
    • Профил
Да не става дума за сметопочистващата фирма Нелсен - чистота?

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 437
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
За  хора с малко чувство за хумор :
https://www.youtube.com/watch?v=kKAoA6la5nk
 и  това за капак :
https://www.youtube.com/watch?v=niDkmmGhXCU
Жалко ,  но за мен думите  на песните  в  днешната ситуация са си съвсем на място .
Бъдете здрави колеги !

Slex

• Фен
  • Публикации: 1216
  • Одобрение: +24/-4
    • Профил
Ето тук малко повече информация за разходите и приходите на клуба, но не виждам едно приходно перо, което би трябвало да е сравнително голямо - парите от телевизионни права.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 602
  • Одобрение: +19/-3
    • Профил
Няма ги и парите от билети, които колкото и да са малко, щом смятаме за нужно да споменем 3 000 лв. от някой благодетел, не може да пренебрегваме приходите - 200 човека по 5 лв. билета, за 10 мача, са си сума за нашия бюджет, която удобно е пропусната.
30 000 лв. за наем за стълбовете за реклами на ефбет. А от тях взимаме по 10 000 лв. на месец или 120 000 лв. годишно. Излиза, че реално взимаме 90 000 лв. от тях за годината. А тия 30 000 лв. наем на кого се плащат? Стълбовете са общински - значи може би на общината? Това защо не се промени някак си. Значи и общината не дава заветните 200 000 лв. на сезон, а по-малко, защото се връщат в нейната каса едни пари?
60 000 лв. за транспортни разходи, при положение, че играем само у нас. Че то един нов автобус е 200-300 000 лв. - за 2 години с тия суми да го бяхме изплатили. А сега Кристал прибира едни пари и на 10 автобуса е накичено Дунав Русе... вместо компанията да се рекламира чрез отбора. А доктора как ги преговаря тия договори по дяволите? Вместо местният бизнес да се рекламира с клуба, излиза, че клубът харчи за местния бизнес - това е странно.
Липсва и графа за фенски артикули. Аз лично имам 4 фланелки, шапки, няколко шала и тия неща не са по 5-10 лв. Приходите от това къде отиват? За издръжка на магазина?
Изобщо - бая отговори има да дава фенът, ама дали има кой да го попита? 

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1200
  • Одобрение: +37/-18
    • Профил
Аз не видях и парите от УЕФА , от участието на евробойците ни, парите за национални играчи, както и от ТВ правата за родното ни първенство (може и да ги има, но аз да съм пропуснал инфото).

Danube

• Напредващ
    • Профил
Лекаря е много хитър, имам чувството, че не дава цялата финансовата картина. Все едно да кажеш полуистина ...

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 602
  • Одобрение: +19/-3
    • Профил
Лекаря е много хитър, имам чувството, че не дава цялата финансовата картина. Все едно да кажеш полуистина ...

Ами така изглежда - липсват цели пера от приходите, а някои от разходите са странни. Ама иначе Пенчо бил виновен, че и фен-клубът приглася на тия глупости.

Danube

• Напредващ
    • Профил
Хекимът няма да си изпусне базата току така, бившия “змиярник”, както го нарича. Може би затова от една година се влачи тая цялата сага. Много е жалко.. Помня как всички бяха в екстаз тогава, ремонти, проекти и само малка част казаха “чакай малко, концесия за толкова години, друго юридическо дружество”, но вече много вода е излята от тогава..

Моите надежди са до края на Май, ако се намери нещо. След това вече не искам и да се надявам.. започвам да ставам “емоционално мъртъв” на тема Дунав..

tipin

• Фен
  • Публикации: 1775
  • Одобрение: +49/-33
    • Профил
 Че липсват приходи, наистина липсват. Например трансфера на Мечо. Но в случая това не беше данъчна ревизия, а политическо изказване да имат представа общинските съветници за какво става въпрос.
  Обявените транспортни разходи са за 8-те гарнитури и се плаща само нафтата.
  Струва ми се, че нямаме официален магазин за фенски артикули.
 Колкото и приходи да има "от тук-от там", са нужни още 1-2 милиона за нормалното съществуване на цялата структура.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1200
  • Одобрение: +37/-18
    • Профил
Ръководството вместо да се оплаква да вземе и да се организира - да напечата билети за оставащите срещи или пък да направи вируални такива. Със сигурност ще събере някакви пари от продажбата им.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1383
  • Одобрение: +54/-11
    • Профил
В сряда 27-ми нашите би трябвало да играят в 12 часа с Ч. Море във Варна. Някой знае ли ще се играе ли мачът?

Danube

• Напредващ
    • Профил
https://www.sportal.bg/news.php?category=0&id=844466&page=0

Това е единствената новина, която съм виждал тия дни за Дунав. Не казва много, но все е нещо.

Все имаме някакъв окомплектован състав от 22, дано няма контузии в оставащите мачове от редовния сезон, долната 8-ца и плейофите.

zlatunski

• Напредващ
  • Публикации: 100
  • Одобрение: +5/-4
    • Профил
Както и инфото за контролата с Черно море  https://www.sportal.bg/news.php?news=844402

persin

• Напредващ
  • Публикации: 226
  • Одобрение: +17/-15
    • Профил
Колеги какво става има ли Дунав нов собственик