Автор Тема: Лято 2019/2020 - Подготовка, трансфери, новини, спекулации  (Прочетена 22143 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2702
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
Е, доживяхме да пишем за новия сезон в ППЛ. Кой каквото чул/видял, разузнал, прочел някъде нека сподели тук. Аз съм притеснен, че ще ни напуснат поне трима от най-класните ни играчи и ръководството няма да може да ги задържи, както се случваше досега. И пак наново ще градим отбор и т.н. до болка позната история. Дано се лъжа, надявам се на наистина качествена лятна селекция. Вие сте на ход приятели...
« Последна редакция: 23 Май, 2019, 17:38 от ЧИЧО МЪРИ »

zlatunski

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 92
  • Одобрение: +5/-4
    • Профил
Кои са тези трима ?  :-[

tipin

• Фен
  • Публикации: 1705
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
Цитат
„Преговорите с потенциалните чужди инвеститори продължават, след като се изпълни най-важното им условие – отборът да остане в Първа лига. Снощи получих обаждане след мача, говорихме около час и нещо и уточнявахме детайлите. Към момента разминаванията са нулеви. Очаквам в рамките на седмица да дойдат и да финализираме разговорите. Ако има новина, ще я съобщя. Ако, не ще е поредният кьорфишек в българския футбол, което аз не изключвам до последно, докато не се случат нещата“, заяви президентът на ФК „Дунав д-р Симеон Симеонов. Това стана по време на церемонията по връчването на парична премия от 20 000 лв. на отбора за оставането му в Първа лига.
/ Русе Медиа

ето и церемонията

rusensko_vareno

• Напредващ
  • Публикации: 535
  • Одобрение: +11/-3
    • Профил
Малко ме притеснява работата с 'чуждия инвеститор'. Аз досега нямам спомен един път чужденец да е дошъл във футбола ни с добри мотиви. Справка: Етър, старото ЦСКА с Митал и т.н. Вярно че Симеонов е не е цвете, ама не ми се иска след зимната пауза да сме на нивото на Верея и общоизвестните им връзки със синдикати за уреждане на мачове..

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 568
  • Одобрение: +19/-3
    • Профил
По принцип при нас нещата за добро или лошо, не се случват точно като при другите отбори. Така че, защо да не сме първи и в нещо положително за шампионата ни - чужд инвеститор, който няма да си тръгне след 2 месеца. Все пак зависи от много неща, фактът че самият Доктор не дава повече инфо и е наясно, че може да и "кьорфишек" също дава някаква надежда. Но е вярно, че без промяна, догодина най-много да прескочим тазгодишната фаза, но нищо повече.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5624
  • Одобрение: +75/-9
    • Профил
Чуждите инвеститори в българския футбол си гледат техните интереси и си търсят само платформа за постигането им. Не сме атрактивно първенство, което да привлича чужденци с икономически здрави и дългосрочни намерения.

rospur

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 52
  • Одобрение: +7/-0
    • Профил
Поводът за срещата е добър, но... Пак се говорят сладки приказки/за стадиона/... ВИП сектора е малък проблем, отдавна вървят големи приказки за козирките покрай него, а все още на ВИПовете наблягаме, вместо на тези, които трябва да пълнят стадиона и да не гизнат под дъжда-нали бяха планирани средства в общинския бюджет за тия козирки, и проект имаше одобрен? За това не се говори! Бил добър терена-добър е когато е сухо, малко да завали и... Кашата с ТАРКТУР си е каша, ама и на терена като стане каша при дъжд-не върви! А пък това, че Нунев имал големи заслуги поради комуникациите с големите институции намирисва на нещо друго/за Цацаров например/ и затова не биваше да се казва в такава обстановка...

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 430
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
Малко ме притеснява работата с 'чуждия инвеститор'. Аз досега нямам спомен един път чужденец да е дошъл във футбола ни с добри мотиви. Справка: Етър, старото ЦСКА с Митал и т.н. Вярно че Симеонов е не е цвете, ама не ми се иска след зимната пауза да сме на нивото на Верея и общоизвестните им връзки със синдикати за уреждане на мачове..

Чуждите инвеститори в българския футбол си гледат техните интереси и си търсят само платформа за постигането им. Не сме атрактивно първенство, което да привлича чужденци с икономически здрави и дългосрочни намерения.

Напълно съгласен с  тези мнения !  Наречете ме , ако искате провинциалист и то закостенял . Обаче аз повече се притеснявам, отколкото да се радвам  на  подобни " благодетели " и " инвеститори " и то именно тук при нас !!!
??? ??? ??? ???
« Последна редакция: 24 Май, 2019, 17:38 от biser1967 »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Еми ние във финансово отношение сме на дъното на ППЛ. С тоя бюджет само за оцеляване може да мислим. Но веднъж стомна за вода, втори път и на третия - фрактура, а Тарктур ще го хванем за ... Така, че нямаме голям избор от къде да са инвеститорите. От където е рекъл Господ, от там! Дано да се случи и българските фирми които помагаха до сега да не се отказват и те.

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 422
  • Одобрение: +4/-0
    • Профил
Христо Попадийн, Мустафа Ндиайе и Емин Ахмед напускат отбора. Генадий Ганев е единственият нов засега. Очаквам Божидар Васев и Красимир Станоев също да бъдат освободени и двамата показаха, че имат нужда от ново предизвикателство. Иска ми се да задържим Благой Макенджиев и Исмаил Иса. Общо взето ни трябват 3-4 класни футболисти, да надградим този отбор.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1705
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
 Слухове, че Макето ще ходи в Селото. Но вероятно всичко зависи кой колко ще му предложи.
 Пишат, че Попадийн отива във Славия.
« Последна редакция: 25 Май, 2019, 15:09 от tipin »

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3602
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
Няма накъде. Доктора трябва да вдига заплатите, ако иска да вдигне класата и да не треперим отново до края. Вижда се, че всеки по-читав играч може да си намери друг клуб срещу повече пари. При настоящите нива на заплащане в Дунав ще останат само тези, които не ги искат другаде.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1413
  • Одобрение: +69/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Слухове, че Макето ще ходи в Селото. Но вероятно всичко зависи кой колко ще му предложи.
 Пишат, че Попадийн отива във Славия.
За Попадийн се говореше още преди десетина дни, за пръв път в студиото на Диема го чух. За Макенджиев бе ясно, че едва ли можем да го задържим, трябва да сме му благодарни за престоя тук, лошото е, че днес прочетох и за напускането на Ст. Антонов. Така оставаме с Генади Ганев на вратата, трябва да се търси и тук ново попълнение.

https://www.sportal.bg/news.php?news=787298

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Макенджиев нали имал договор с Дунав за година и половина? В този договор вероятно има клауза която при добра оферта(може би за Дунав и за него добра) ще бъде преотстъпен/продаден? Стига сме давали аванти!

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1340
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
Не съм сигурен как е при нас, но мисля че е нормално различните футболисти да вземат различни заплати, докато премиите трябва да се уеднаквят за всички. Сега обаче, когато дойдат инвеститорите, всичко ще е наред  :)