Добавени събития

• Първа лига: Септември (София) - Дунав (Русе) 2:3: 22 Май, 2019

Автор Тема: Септември (София) - Дунав (Русе) 2:3  (Прочетена 2115 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1325
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
Въпреки обстоятелствата и резултата в първият мач, оптимизма ми не ме е напуснал и съм на мнение, че шансовете за благоприятен изход са 50:50 и ние трябва да се възползваме от това. Сметките за почивки при загуба и бараж с втория от Б група, са абсолютно недопустими, защото това може да ни изиграе лоша шега. Този мач задължително го играем за победа (не равен с голове) и то от самото му начало. На този етап трябва концентрация да играем мач за мач, без значение кой е следващия ни съперник, защото наистина в крайна сметка не се очертава той да е Ливърпул или Барса  :)
« Последна редакция: 23 Май, 2019, 11:32 от vivanov »

papimed

• Фен
  • Публикации: 1376
  • Одобрение: +64/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Re: Септември (София) - Дунав (Русе)[ 22.05.;20:30ч.]
« Отговор #1 -: 20 Май, 2019, 08:57 »
Въпреки че съм реалист и понякога реализмът ми граничи с песимизъм, аз също мисля, че не всичко е загубено. Да, много по-трудно ще ни е, но ако в сряда драконите играят агресивно и се раздадат докрай, може да се спасим директно. И през ум не трябва да им минава на нашите да се пазят за бараж. С Арда най-вероятно. Стигнем ли до бараж, почти сигурно ще го загубим.
Мислех да напиша следващите думи в предходната тема, но така или иначе всички четем всичко и затова ще си изразя мнението за снощния мач тук - да, и аз имам резерви към тактиката на Л. Киров и критики към работата му, но и футболистите ни носят огромна вина за поражението,  в края на краищата не е работа на треньора да учи професионални футболисти на елементарни неща. Като например как да спират топката, как на 2-3 метра от вратата да уцелват нея, а не вратаря и т.н. и т.н.
Да се стегнат малко нашите и ако не им стига майсторството необходимо да бият Септември, то да надскочат себе си, да се раздадат докрай и да играят така, сякаш животът им зависи от този мач. След това вече да мислят за трансфери, почивки и прочие.
И друг път съм го писал - ако всички ние даваме толкова брак в работата си, никой работодател няма да ни търпи. От нашите се искаше да спечелят няколко решителни мача,  в домакинствата срещу Витоша и Септември не успяха, на реванша в Бистрица им се получи, дано и на този срещу Красна поляна успеят. Никой не им е искал класиране в шестицата, медали, купа или нещо подобно. Ама хайде поне още в един мач да играят не с разни глупави тактики на изчакване и такава предпазливост, че да се чудят по половин минута на кого да подават, а да не се щадят от първия до последния съдийски сигнал.

wehrmacht

• Напредващ
  • Публикации: 326
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #2 -: 20 Май, 2019, 09:31 »
Сметките за почивки при загуба и бараж с втория от Б група

С втория или третия от Б група (евентуално) играем? Може би неслучайно този текст е задраскан...

Ето и вариант на коефициентите, не ни дават големи шансове:
1 - 1.95    
X - 3.05    
2 - 2.75
« Последна редакция: 20 Май, 2019, 09:36 от wehrmacht »
ихтамнет

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #3 -: 20 Май, 2019, 11:10 »

С втория или третия от Б група (евентуално) играем? Може би неслучайно този текст е задраскан...

Ето и вариант на коефициентите, не ни дават големи шансове:
1 - 1.95    
X - 3.05    
2 - 2.75
  С третия, разбира се. Загубилият "финала" за 11-12 място играе с третия от Втора лига.  Витоша като 13-ти ще играят с втория. Не знам защо в Утро Георги Христов два пъти е писал в статията си, че при отпадане ще срещнем втория, който засега е Монтана.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #4 -: 20 Май, 2019, 11:17 »
Може би неслучайно този текст е задраскан...

Разбира се, че не е случайно, boti4eli е направил добра игра на думи като е цитирал мнението си за мача Витоша - Дунав, тогава коментарът му е точно такъв - със задрасканите сега изрази.
http://dunavfans.org/forum/index.php/topic,2301.0.html
И тогава той беше абсолютно верен, защото при отпадане от тях  щяхме да играем с втория от Първа лига. Просто се бяха появили мнения, че не е нужно да се напрягаме срещу Витоша, та после да се напрягаме срещу Септември, можело просто да си почиваме и да излезем свежи срещу втория от Б група.   

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 723
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #5 -: 20 Май, 2019, 13:49 »
Просто се бяха появили мнения, че не е нужно да се напрягаме срещу Витоша, та после да се напрягаме срещу Септември, можело просто да си почиваме и да излезем свежи срещу втория от Б група.   
Не съм учасвал в тази дискусия, но след снощи, тези мнения не ми изглеждат толкова неоснователни. Поне нямаше да сме загубили Светльо за баража.  Кой е бил по-близо до истината, съвсем скоро ще научим.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10493
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
« Отговор #6 -: 20 Май, 2019, 14:12 »
А истината е далеч по-проста. С бакалски сметки не се постигат успехи, а с игра. Или играеш и печелиш, или хитрата сврака с двата крака. Досега всеки път като сме правили "велики" схеми и сметки, сме го яли яко и това не е случайно. Сега единствената причина да имам някакъв оптимизъм за реванша е, че вече няма какво да се смята. Или бием, или не и това прави нещата много по-лесни, а несъстоятелните сметки и тактики на Киров - напълно излишни.
Only the dead fish follow the stream

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1325
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #7 -: 20 Май, 2019, 17:56 »

Разбира се, че не е случайно, boti4eli е направил добра игра на думи като е цитирал мнението си за мача Витоша - Дунав, тогава коментарът му е точно такъв - със задрасканите сега изрази.
И тогава той беше абсолютно верен, защото при отпадане от тях  щяхме да играем с втория от Първа лига. Просто се бяха появили мнения, че не е нужно да се напрягаме срещу Витоша, та после да се напрягаме срещу Септември, можело просто да си почиваме и да излезем свежи срещу втория от Б група.
papimed, абсолютно си прав, че го копирах и изключих невъзможните в случая неща. Даже побързах да отворя темата, както за мача с Витоша, може би от суеверие. Какво да правим, когато нашият Дунав ни кара да вярваме в окултното  :) Тогава нещата се случиха, сега да излезем сухи от ситуацията ще е по-трудно, но не невъзможно...със сигурност.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #8 -: 20 Май, 2019, 18:09 »

papimed, абсолютно си прав, че го копирах и изключих невъзможните в случая неща. Даже побързах да отворя темата, както за мача с Витоша, може би от суеверие. Какво да правим, когато нашият Дунав ни кара да вярваме в окултното  :) Тогава нещата се случиха, сега да излезем сухи от ситуацията ще е по-трудно, но не невъзможно...със сигурност.

Нещата обаче почти никога не се повтарят по същия начин. Сигурно и Люси Киров е смятал да повторим мижавото равенство, както беше в първия мач с Витоша, а да решим нещата на реванша, но нищо подобно не се получи вчера. Изобщо не съм съгласен, че тънките сметки са печеливши, а що се отнася до загубата на Светльо, ако нашите имаха малко повече акъл и можеха да смятат, трябваше да го предупредят в никакъв случай да не си изкарва девети такъв и то по най-тъпия начин - за разкарване на топката след съдийски сигнал. Да беше спрял голова атака, разбирам, а той... Или в щаба не са смятали добре, или пък той не е изпълнил указанията. А после - така ли трябва да си изкараш втори жълт - с нарушение, което си е за директен червен???
И още нещо - ако смятаме, че Септември е толкова непреодолим тим, та да гледаме да го избегнем чрез отпадане от Витоша, изобщо за каква Първа лига трябва да имаме претенции и да твърдим, че сме не по-слаби от останалите отбори извън "топ 3"?

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2036
  • Одобрение: +64/-3
    • Профил
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

drak2000

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #10 -: 20 Май, 2019, 18:34 »
И още нещо - ако смятаме, че Септември е толкова непреодолим тим, та да гледаме да го избегнем чрез отпадане от Витоша, изобщо за каква Първа лига трябва да имаме претенции и да твърдим, че сме не по-слаби от останалите отбори извън "топ 3"?
Без да се правя на разбирач, дори за любителското око е видно, че Септември много разчитат на старата лисица Галчев като плеймейкър, плюс бързи нападатели, които са научени да играят на ръба на засадата. В отбрана са що-годе стабилни, особено при нашите безидейни центрирания. А центрирахме, защото халфовата им линия вчера имаше превъзходство над нашата, същото беше и предния мач в София. Дано да греша, но мисля че ще ни матират с лекота в Сряда. Предполагам, ако тръгнем да ги атакуваме, ще гледат да ни изтеглят до към 35-я метър, а откраднатите топки ще отиват към  Галчев, който да пуска извеждащи пасове зад гърба на тромавичките ни защитници. Вече ни вкараха така 3-4 гола този сезон. Отделно съдията, от когото не очаквам нищо добро за нас.
« Последна редакция: 20 Май, 2019, 18:53 от drak2000 »

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #11 -: 20 Май, 2019, 20:03 »
За ролята на Галчев мисля, че сме на едно мнение, но че в отбрана били стабилни, категорично не мога да се съглася. Само ние сме им вкарали през този сезон 6 гола в 4 мача /2 : 0, 1 : 2, 2 : 2, 1 : 1/, единствено вчера записахме капо, само защото проспахме периода до получаването на гола. Видя се, че отбраната им се огъва и паникьосва, когато е натискана, единствено вратарят им е по-стойностен и много пъти ги е вадил от калта.
Септември са ни доста неудобен съперник, но в никакъв случай не са непобедими. И пак ще повторя, в такива мачове не трябва да се разчита само на капацитета на отбора, но и на  борбеност, максимални мобилизация и концентрация. Последното вчера определено липсваше, много грешки в подаванията, във владеенето на топката, във всичко.

drak2000

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #12 -: 20 Май, 2019, 20:18 »
Написах "що-годе стабилни", което е нюанс. Действително, това е най-слабото им звено. Но честно казано, не мисля, че тяхната отбрана е по-слаба от нашата  :) Обаче от там нататък, в средата ни превъзхождат. Може би си струва  Людмил да помисли за персонално покритие на Галчев. Някой, който да не му дава "да диша". Не знам от нашите кой би свършил работа. Може би Васев  :-\

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #13 -: 20 Май, 2019, 21:40 »
Който е гледал мачове на Септември, трябва да знае, че Галчев е моторът, а същият заподозрян Манд...иан...гу (трудно се произнася  :) ), който ни вкара вчера, е много опасен нападател. На тия двамата задължително персонална програма и опит да се неутрализират докрай. Те са сърцето и мозъкът на отбора им. Като цяло обаче наистина в средната линия разбиват всеки наш напън и това е очевадно, не знам как ще противодействат там, но е жалка история да риташ 1001 неориентирани дълги паса без адресат с надежда случайно да ударят някого в главата. До тези безперспективни пасове от безпомощност никоога няма никой от нашите офанзивни футболисти - още едно доказателство за липса на креативни идеи в средата.

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 362
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
« Отговор #14 -: 20 Май, 2019, 23:32 »
Papimed, при всичкото ми уважение към теб ще кажа, че точно този път видимо не бяхме излезли за нулево равенство и именно поради това се получи пролуката за гола. Аз самият недоволствах от пасивната ни игра с Витоша в първия мач, а вече упорито си мисля, че срещу този ловък и техничен тим следваше тъкмо така да действаме, да затворим подстъпите, като не спираме да ги дебнем и все в един момент да ги изцакаме, ако не в Русе, на реванша...
« Последна редакция: 20 Май, 2019, 23:34 от Arch »