Анкета

Прогноза за мача?

1
14 (77.8%)
Х
4 (22.2%)
2
0 (0%)

Общ брой гласове: 18

Гласуването приключено: 08 Април, 2019, 12:56

Добавени събития

• Първа лига: Септември (София) - Дунав (Русе) 2:2: 08 Април, 2019

Автор Тема: Дунав (Русе) - Септември (София) 2:2  (Прочетена 2841 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1162
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Септември (София) 08.04 17:30
« Отговор #60 -: 09 Април, 2019, 09:04 »
За мен пореден слабо изигран мач.
Ако не бяха изгонили Попа, то нямаше да се доберем и до точката. Нашите едва тогава живнаха.
Относно картона и средния пръст - жалко. Това показва отношението към публика и отбар, на всички наемници идващи в Русе. Публиката си е платила да гледа, вика и псува ... Ако си професионалист просто ще се изключиш и ще мислиш как да се докажеш на терена , а не с размахване на пръсти, ръце и дреги части от тялото си ...
Много по-притеснително е отношението на играчите към мачовете - Иса си го каза - За нас това са контроли...
Е, питам аз - защо сте дашли тук бре? Да си водите подготовката за други отбори ли ??? И баражите за оставане ли ще ги играете така - като контроли и няма да ви пука, защото след два месеца ще се озъртате за друг по-платежоспособен отбор?
Я си заслужете заплатите, МОЛЯ !
Не може изпадащ отбор да има в състава си двама, ДВАМА, национали и те да не вдигат класата на отбора ...
Макенджиев си остава огромен длъжник към отбора. Ясно е, че ще си тръгне, но защо дойде след като няма да дава максимума от уменията си? Много се зивинявам, но в мачовете до момента е наравил не повече т 3-4 спасявания, а се очаква да "заключи" вратата.
Щерев - ами той не знае на  кой свят е и нямам никакмва идея Киров защо го пуска изобщо.
А онова новото , черничко недоразумение Инкоом ли беше , той пък изобщо кой го докара и за какво? Той при първия гол не можа без топка да настигне нападатеря на Септември и изостана на 10 метра... Отделно само се суети и тича като муха без глава.

Като цяло сме голяма трагедия!
Това не е моя Дунав!
Слаб треньор, слаби играчи.
Едно кюскане на топката и само чистене напред пък там каквото стане. Без никаква мисъл и креативност.
Когато вземе топката не можем да я задържим повеч от 2 секунди и веднага я губим, томните пасове са най-много два , а в изключителни случаи стигат до три, но последния винаги е доста спорен ... Ритни топковци (незнайно защо се нарекли играчи), дошли да вземат някой лев и да се поразтъпчат за здраве...
Е, не !
Такъв Дунав няма да подкрепям!!!
За това на стадиона имаше само една шепа хора (поне това видях от телевизията) и ще стават все по -малко.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Септември (София) 2:2
« Отговор #61 -: 09 Април, 2019, 13:13 »
А помните ли как пращеше по шевовете стадиона отначало, а? Впоследствие намаляваха с по около 1000 души на мач. Защо ли...? Сега били една шепа хора. Ами ще бъдат. Оставям на всеки да си отговори сам, а то не е трудно. И ако някой от ръководството може да си отговори "защо", ще е най-добре. Ако отборът ни зарадва поне в две домакинства и повиши ентусиазма на широщата публика, след два мача ще видим доста повече народ. То това си пролича дори и по време на този мач, когато обърнахме до 2:1 и аха-аха лъч светлина на хоризонта. Но... не би. Отново аматьорски изпълнения, отново простотии, немислими за играчи професионален футболен клуб от Първа лига. Отново идеално тъпа развръзка. Аз също не оправдавам постъпката на Попадийн, така може да прави в неговото село, ако играе в селската лига. Като си влязал в колективен спорт, трябва да ти е ясно, Попадийн, че един отбор е толкова силен, колкото е най-слабото му звено. А в отделни мачове всеки може да е слабо или силно звено. В този си преглътни горчивия хап. И какво постигна накрая? Изпита ли морално удовлетворение от средните пръсти, лишавайки отбора си от стратегически 2 точки? Не оправдавам и селяните, които плюят, но ако ти се провокираш, значи си дважде такъв.
Искам да благодаря на всички останали момчета от отбора, които изнесоха на гърба си този тежък мач с човек по-малко и страшно много ме е яд, че Дидо Димов накрая не ги довърши тези квартални софийски измисленяци, които не знам за какъв чеп са в ППЛ. Моля ви, играйте най-накрая за победа, наистина ние ли трябва да напуснем ППЛ, а да се предадем на изкуствени ГМО-та, задаващи се на хоризонта?
Не съм съгласен също с тая "философия" на някои играчи и треньори, че едва ли не играем контроли, защото това го слушаме не знам си от кога и заради това изгубихме маса точки не знам си откога. В някои случаи по крайно глупав начин като в този. Всяка точица, всеки гол важи, разберете го това и стига с тия "контроли",  че и на публиката не й се гледат само контроли!

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Септември (София) 08.04 17:30
« Отговор #62 -: 09 Април, 2019, 13:45 »
Поредно доказателство, че отборът има нужда от психолог. Играчите са изнервени и им липсва самочувствие и е нормално лесно да изгуят контрол. От друга страна трябва да са напълно наясно, че голяма част от публиката са хора на вързаст, хора, които едвам свързват края, с болести, изнеряващи жени и общо взето дават голяма част от бюджета си с надеждата да получват малко радост на стадиона...
Това си го говориме от два сезона. Говорихме си го и преди баража в края на миналия. Дисциплина, здрава психика - куцат, куцат... Някои от тези момчета са забравили къде се намират, а някои, както каза някой по-назад, не знаят въобще на кой свят се намират. Е? Какво тогава? Резултатите не могат да са по-различни. Има простички решения на простички проблеми, обаче незнайно как хората, взимащи решения и хората, действащи на терена, правят и невъзможното, за да ги усложнят до n-та степен и до плюс безкрайност. Парадоксално, но факт. А колко по-опростен, но ефективен модел имахме в ерата на Веско. Явно наистина е имало тогава много здрава и задружна сплав в отбора, която днес вече не можем да намерим и май сме изгубили и РЕЦЕПТАТА:(
« Последна редакция: 09 Април, 2019, 13:51 от FCD »

papimed

• Фен
  • Публикации: 1413
  • Одобрение: +69/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #63 -: 09 Април, 2019, 19:40 »
Споделям почти всичко написано от forzadunav, FCD и Rado412. Само с оценката за Макенджиев не съм много съгласен. Няма безгрешни вратари, а в Дунав това е и невъзможно, при този разграден двор какъвто сме вече втори сезон, никой вратар не може да бъде спокоен. Помните, че и Луков, и Станката са се дънили нерядко, просто пред тях няма стабилна защита /която впрочем трябва да започва още от нападателите/
Другото което не споделям е неодобрението към мнението на Иса. Е, какво да каже човекът, че имат за цел да изорат терена във всеки мач ли, когато е почти ясно, че ще бъдем четвърти дори и да бяхме били Септември. Това са си контроли откъдето и да се погледне, защото и да бяхме си взели с убедителни победи шесте мача, пак решителни ще са двубоите за 11-14 място и евентуалният бараж с втория или третия от Втора лига.

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 618
  • Одобрение: +36/-3
    • Профил
« Отговор #64 -: 09 Април, 2019, 22:29 »
 Мача ми хареса, стана зрелище, изпратих ги с аплодисменти. Отдавна не съм бил седнал, прав, клекнал.  :)  Отбора няма да го коментирам, обаче ще пусна една муха на Люси, на жаргон "не пипаме топката" и не сме подвижни, атакуваме противника само със шпагати и той като смени посоката сме преодоляни, явно сме тромави, в повече мускулна маса без пъргавина, ситна стъпка.
 Още Веско беше треньор и направили един голям правоъгълник на Градския и нашите обикалят като кончета, без топка в крака, гледах и недоумявах. Помним феномена Ронално, топката не се отделяше на 20 см от краката му и не можеха да го стигнат. Как ли го е постигнал, лека атлетика, де да знам.
 Христо е добро дете, не му се сърдете и той да не се сърди, някои чичковци от старата школа сипват здравата, така са си възпитавали и децата. Горе главата, дисциплина и си задай въпроса - защо ме хокат, какво мога да променя, най-лесно е ай ше ти ... Дунав-а, обаче не е тоя пътя напред.  ;)

tipin

• Фен
  • Публикации: 1703
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
« Отговор #65 -: 09 Април, 2019, 23:40 »
Мача ми хареса, стана зрелище, изпратих ги с аплодисменти. Отдавна не съм бил седнал, прав, клекнал.  :)  ....
Подкрепям!!! Защото имам чувството, че някои гледат мачовете през някакви черни очила. Иса всеки мач гол вкарва и пак недоволни, че бил коментирал схемата на първенството.
 А на Попадийн му изтича договора и вероятно ще хване пътя, колкото и да е любимец на Люси.
Въпреки, че момчето се раздава на 120% за разлика от други.

Rado412

• Фен
    • Профил
« Отговор #66 -: 10 Април, 2019, 08:33 »
Някой от нас са с черни очила, а други с розови и всяко стигане до противниковата врата го приемат като нещо супер велико.
Ако бяхме толкова добри, колкото ги изкарвате, то със сигурност нямаше да сме на баражи.
Хайде да сме реалисти.

И всеки си има право на мнение, което е изградено най - често от очакванията му.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2701
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #67 -: 10 Април, 2019, 09:22 »
Някой може ли да ми обясни какво трябва да се случи за да избегнем баражите с втория или третия от втора лига? Аз си мислех, че са нужни победи а не контроли в които губим или завършваме наравно. Септември се оказа доста удобен за една победа. Имахме шанс да вкараме не само 2, а цели 4 гола, но като си роден с 2 леви крака няма как да ти помогне психолог. С Людмил като треньор - толкова. Постоянно бърка състава и се заблуждава в качествата на някои "играчи". А въпросът ми за баражите е съвсем сериозен, моля кажете ми ако сме трети в групата как може да избегнем баражите?

Danube

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 85
  • Одобрение: +5/-1
    • Профил
« Отговор #68 -: 10 Април, 2019, 12:12 »
Бараж с отбор от Втора лига може да избегнем само ако (вземам текущото класиране) победим в 2 мача Витоша Бистрица и победим отново в 2 мача, победителят от двойката Септември - Верея.

Тоест своеобразния загубил от този сблъсък ще играе с Третия от Втора лига.

Ако Дунав загуби от Витоша, отива да играе със загубилия от двойката Септември-Верея (да приемем, че Септември бие Верея). Дунав побеждава Верея в 2 мача и тогава отива на бараж с Втория от Втора лига, а Верея отпада директно от Първа лига и Първия от Втора Лига заема нейното място.

Прикачил съм и 2 файла със схемата.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5623
  • Одобрение: +75/-9
    • Профил
« Отговор #69 -: 10 Април, 2019, 12:37 »
Ако останем четвърти в група Б на втората осмица, което е почти сигурно, това означава, че и на двата финала ще сме гости във втората среща. Подразни ме изказването на Пламен Донев, че Витоша ни били абонати и имаме опит с баражите. Играли сме 1 път само такива, за какъв опит може да се говори. Освен това не е нито същия състав, нито същия треньор. Витоша така хубаво може да ни разплачат, че не ми се мисли. Въобще не е моментът, да предизвикваме съдбата с подобни изказвания. Яд ме е, защото състава има потенциал за повече точки, от колкото събра досега и все не си изиграваме картите по най-подходящия начин.

Чичо Мъри, за да не играем бараж, трябва да отстраним Витоша и Септември на финалите.

Ако стигнем до бараж с отбор от Втора лига, по-добре да срещнем Монтана, от колкото Арда или ЦСКА 1948. По-голям шанс имаме срещу тях, въпреки, че в момента са втори и бяха без загуба до преди 3 кръга.

Всъщност първо да гледаме да не изпаднем директно, че гаранции при тези "контроли" няма.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1413
  • Одобрение: +69/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #70 -: 10 Април, 2019, 12:50 »
Някой от нас са с черни очила, а други с розови и всяко стигане до противниковата врата го приемат като нещо супер велико.
Ако бяхме толкова добри, колкото ги изкарвате, то със сигурност нямаше да сме на баражи.
Хайде да сме реалисти.

И всеки си има право на мнение, което е изградено най - често от очакванията му.

Чудя се защо наистина някои хора гледат през черни очила. И играта на отбора е страхотна, и резултатите ни са чудесни, а и точковият ни актив е великолепен, даже сме преди Верея по този показател, което си е епохален успех!
Относно въпроса на ЧИЧО МЪРИ, аз го разбрах другояче, но и да си бяхме скъсали задниците в срещите срещу Локо Пд, Септември и Славия, пак ще играем за разпределение на местата от 11-то до 14-то. Много преди края на редовния сезон загубихме и на теория шанса да си осигурим спокойствие като се борим за второто място в някоя от четворките.  Сега и със 100 на нула да бием, все тая. Което не значи, че някои от играчите ни трябва да изтропват такива редки ***на, както го стори Попадийн. Ако под раздаване на 120% се разбира да оставиш отбора си цял час с човек по-малко, то по-добре ще бъде процентът на раздаване да е минимален.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2701
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #71 -: 10 Април, 2019, 12:53 »
Значи трябва да тренираме дузпи всеки ден защото сме царе на равните мачове. Или поне на чужд терен да сме вкарали повече голове. А треньорите ни са ...майко мила. Единия не иска да говори защото не знае какво да каже, а другия говори без да мисли.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1703
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
« Отговор #72 -: 10 Април, 2019, 15:20 »
 При новата схема с която експериментираме, Попадийн е един от основните играчи на отбора. Върху когото пада основната тежест на играта. Така че въпросите за представянето му трябва да са отправени към треньора.

Rado412

• Фен
    • Профил
« Отговор #73 -: 10 Април, 2019, 22:32 »
А треньорите ни са ...майко мила. Единия не иска да говори защото не знае какво да каже, а другия говори без да мисли.

От това по-точно изказване,  скоро не бях чел  :P :P :P