Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив) 1:1: 02 Март, 2019

Автор Тема: Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив) 1:1  (Прочетена 1529 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1123
  • Одобрение: +29/-15
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив) 2 март 2019, 12:30
« Отговор #15 -: 02 Март, 2019, 18:19 »
Аз да обобщя:
1 - Може би най-добрия мач на Дунав през този сезон
2 - за мен дузпа нямаше , а Шопов изсимулира и това не му прави чест ...

3 - Кметееее, Докторееее
ТЕРЕН - НЯМА
ВИП ЛОЖА - НЯМА
СЕКТОРИ ОКОЛО ТУНЕЛА - НЯМА
ОСВЕТЛЕНИЕ - НЯМА
ТАБЛО - НЯМА

Ей хора, отбор в А група ще има ли ???

persin

• Напредващ
  • Публикации: 164
  • Одобрение: +9/-13
    • Профил
« Отговор #16 -: 02 Март, 2019, 19:03 »
Аз да обобщя:
1 - Може би най-добрия мач на Дунав през този сезон
2 - за мен дузпа нямаше , а Шопов изсимулира и това не му прави чест ...

3 - Кметееее, Докторееее
ТЕРЕН - НЯМА
ВИП ЛОЖА - НЯМА
СЕКТОРИ ОКОЛО ТУНЕЛА - НЯМА
ОСВЕТЛЕНИЕ - НЯМА
ТАБЛО - НЯМА

Ей хора, отбор в А група ще има ли ???
КАКВО ИМ ПУКА НАЛИ ТЕ СА СИ ДОБРЕ

papimed

• Фен
  • Публикации: 1333
  • Одобрение: +59/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #17 -: 02 Март, 2019, 20:11 »
Дузпата беше 100%-ова, много лошо отиграване на Емин Ахмед. Мисля обаче, че Людмил Киров заслужава адмирации, че върти състава в тези контролни мачове, дано до решителните срещи във четворката от втората осмица и най-вече в борбата за разпределението на местата между 11-то и 14-то нещата около състава са избистрени. Във всички случаи новите попълнения трябва да са навлезли във форма, защото не се знае в края на сезона кои ще бъдат на линия и кои наказани или контузени за решителните срещи.
Може би това е най-добрият мач на драконите под ръководството на Киров, не само че Ботев не ни затрудни много, но и в голяма част от времето го надигравахме и направо го изпуснахме. Много ми се иска в следващите две контроли, едната като гости на Лаута и другата срещу коравия отбор на Тича,отборът да играе с днешната увереност и хладнокръвие и да не се страхува. Само така ще се натрупа необходимото самочувствие, че можем да се преборим със Септември, Витоша и Верея за спасителното 11-то място. Това е максимумът, който можем да постигнем при това голямо точково изоставане от десетия и деветия във временното класиране.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1288
  • Одобрение: +48/-11
    • Профил
« Отговор #18 -: 02 Март, 2019, 20:52 »
Контролата си беше от полза от гледна точка кой няма място да започва титуляр в решителните баражни мачове. Ботев се представиха под очакваното ниво, като че ли се пазеха и пестяха, за разлика от нашите, които показаха зъби и се хвърлиха здраво в този мач, което си е жив напредък. Крайно време е да си повярват малко повече и да разберат, че непобедими отбори няма. Със стиковането на отбора и резултатите няма да закъснеят, въпросът е ще ни стигне ли времето за това.
Дузпата за мен си беше чиста в резултат на лошото позициониране и закъсняло единоборство на нашия защитник, иначе Емин се стара доста при отворилата му се възможност да започне титуляр.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #19 -: 02 Март, 2019, 21:59 »
Дузпата за мен си беше чиста в резултат на лошото позициониране и закъсняло единоборство на нашия защитник, иначе Емин се стара доста при отворилата му се възможност да започне титуляр.
Напълно съгласен, момчето направи много добър мач като цяло, за съжаление тук сбърка, но грешките са неизбежна част от футбола, жалко е, че за защитниците и вратарите те често са фатални и се помнят повече от всички останали минути, изиграни от футболистите на тези постове.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2620
  • Одобрение: +105/-18
    • Профил
« Отговор #20 -: 03 Март, 2019, 10:15 »
Е, как да не се ядосваш! И срещу Берое и срещу Ботев бяхме на косъм от равенството и победата съответно, но много мъничко не ни достигна. Това мъничко обаче се казва класа. И късмет разбира се. За да побеждаваме ни трябват повече голове, но не можем да създадем достатъчно чисти голови положения, а пък в защита макар видимото подобрение все още правим груби индивидуални грешки. Вярвам, че ще оцелеем в баражите но, за сетен път се питам какво ще правим после?

tipin

• Фен
  • Публикации: 1612
  • Одобрение: +37/-30
    • Профил
« Отговор #21 -: 03 Март, 2019, 11:48 »
 Само да вметна, че Ботев е най-успешният отбор според статистката в последните 6 кръга - събрал е най-много точи. А това, че се сборихме успешно трябва да вдъхне увереност на футболистите, че сме на прав път.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #22 -: 03 Март, 2019, 13:44 »
Е, как да не се ядосваш! И срещу Берое и срещу Ботев бяхме на косъм от равенството и победата съответно, но много мъничко не ни достигна. Това мъничко обаче се казва класа. И късмет разбира се. За да побеждаваме ни трябват повече голове, но не можем да създадем достатъчно чисти голови положения, а пък в защита макар видимото подобрение все още правим груби индивидуални грешки. Вярвам, че ще оцелеем в баражите но, за сетен път се питам какво ще правим после?
За мача с Ботев съм съгласен напълно, но срещу Берое, както можеше да изравним с едно от малкото си положения, така можеше и да бъдем разгромени, ако Макенджиев не бе показал чудеса на вратата ни и ако Камбуров имаше малко повече късмет. Така че не бих разглеждал двата мача на една и съща плоскост. Изобщо като гости сме трагични и дано най-после на Лаута да променим тази негативна серия навън! Но за сметка на това за мача с канарите - само адмирации! Абстрахирам се от мястото, което заемат, но това е най-добрият български отбор извън "обичайните заподозрени" от Топ 3. Играят приятен и резултатен футбол, но вчера срещу нас бяха неузнаваеми, просто нашите не им позволиха да разгърнат възможностите си.

persin

• Напредващ
  • Публикации: 164
  • Одобрение: +9/-13
    • Профил
« Отговор #23 -: 03 Март, 2019, 14:05 »
За мача с Ботев съм съгласен напълно, но срещу Берое, както можеше да изравним с едно от малкото си положения, така можеше и да бъдем разгромени, ако Макенджиев не бе показал чудеса на вратата ни и ако Камбуров имаше малко повече късмет. Така че не бих разглеждал двата мача на една и съща плоскост. Изобщо като гости сме трагични и дано най-после на Лаута да променим тази негативна серия навън! Но за сметка на това за мача с канарите - само адмирации! Абстрахирам се от мястото, което заемат, но това е най-добрият български отбор извън "обичайните заподозрени" от Топ 3. Играят приятен и резултатен футбол, но вчера срещу нас бяха неузнаваеми, просто нашите не им позволиха да разгърнат възможностите си.
+1

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #24 -: 03 Март, 2019, 14:41 »
Не твърдя, че ако бяхме докопали точката срещу Берое щеше да е напълно заслужено. Просто бяхме на косъм от равенството. Отмениха ни чист гол, а в последните минути вратарят им с върха на  пръстите си успя да спаси изравнителния гол. Неслучайно твърдя, че само борба и желание не стигат, трябва и класа! А ударите които Берое отправи към нашата врата бяха в обсега на Макето и добър вратар като него нямаше как да не ги спаси. Превъзходството на заралии беше доста привидно, неподплатено. Но каквото -такова, да гледаме към Лаута.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1612
  • Одобрение: +37/-30
    • Профил
« Отговор #25 -: 03 Март, 2019, 16:00 »
 Васко Шопов - пример за истински професионалист.  Направи чудесен театър.
 Както винаги е казвал "Дунав ми даде повече, отколкото аз на него"

iliobg

• Напредващ
  • Публикации: 583
  • Одобрение: +4/-4
    • Профил
« Отговор #26 -: 03 Март, 2019, 16:57 »
Не разбирам това отношение към Шопов. Тия момчета имат 10-тина години да играят футбол и да изкарат някой лев. Повечето от тях при късмет стават някъде треньори в школите за по 800 лв на месец след края на кариерата си. Много ясно, че ще играе там, където е най-добре платен и ще брани интересите на този клуб. Отдаде му се възможност за дузпа и се възползва. Момчето нито е влизало с някого в конфликт, нито е говорило лошо за клуба, свърши му договора и отиде другаде за 4 пъти по-висока заплата.

Иначе отбора играе все по-добре. Имаме равностойни резерви. Селекцията този път е смислена, македонеца много добре се включи, румънеца също. Инкоом като че ли ще излезе куция кон този път, дано да греша. Аз съм оптимист, мисля че няма да имаме проблем с оставането тази година.

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2012
  • Одобрение: +62/-3
    • Профил
« Отговор #27 -: 03 Март, 2019, 17:16 »
Васко Шопов - пример за истински професионалист.  Направи чудесен театър.
 Както винаги е казвал "Дунав ми даде повече, отколкото аз на него"

?????   Какъв е проблемът с Шопов ?????? Изигра си ситуацията - в полза на Ботев ,ако беше в Дунав -щеше да е в полза на Дунав. И кога е казвал това което ти твърдиш ???
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #28 -: 03 Март, 2019, 18:26 »
Още след като сключи договор с Ботев Васко каза в едно интервю думите които колегата цитира. Каза ги с добро чувство към отбора който го направи известен и забележим за по-богатите клубове. Колкото до дузпата - 100 % дузпа. И Шопов нищо не е "изиграл". Емин се оказа зад него в един момент и опита да изчисти топката, но тя вече беше доста пред Васко и нашият защитник уцели корема му. По ТВ това се видя много добре на повторенията. Казах го вече и пак ще го повторя: ако искаме да сме сигурни в победата, трябва да вкарваме повече от 1 гол! Винаги може да се допусне грешка и противникът, особено ако е от класата на Ботев, да ти изравни. Колкото до Емин Ахмед, смятам, че не е готов за ППЛ, за това и Берое се отказа да го ползва.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1288
  • Одобрение: +48/-11
    • Профил
« Отговор #29 -: 03 Март, 2019, 18:42 »
Берое не се е отказал от Емин, защото доколкото знам той е под наем при нас. Факт е, че направи няколко грешни отигравания, но момчето тепърва се обиграва за ППЛ и най-малкото за сега го докарва откъм интусиазъм. Млад е, не бива да го виним за каквото и да е, защото това би му тежало занапред. А това, че вземаме недоказани, а не обиграни и утвърдени играчи поради известни нам причини, си е чисто наш проблем.