Анкета

Как ще завърши срещата ?

Победа за Дунав с 2 и повече гола
6 (35.3%)
Победа за Дунав с 1 гол разлика
5 (29.4%)
Равенство - след продължително и мъчително мачкане на топката и от двата отбора
2 (11.8%)
Загуба на Дунав с 1 гол разлика
3 (17.6%)
Загуба на Дунав с 2 и повече разлика
1 (5.9%)

Общ брой гласове: 17

Гласуването приключено: 20 Февруари, 2019, 15:53

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Верея (Стара Загора) 1:0: 20 Февруари, 2019

Автор Тема: Дунав (Русе) - Верея (Стара Загора) 1:0  (Прочетена 1646 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3602
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Верея (Стара Загора) 1:0
« Отговор #30 -: 21 Февруари, 2019, 23:58 »
И на мен ми се иска да се зарадвам от този мач, но не смея. Очаквах победа и при тази игра тия трябваше да ги размажем поне с 3:0. Притеснителното е, че показахме ефективност клоняща към нула, при смазваща домакинска статистика по всички показатели, освен по един. А това говори нещо. Вярно е, че Верея играха дефанзивно почти цял мач, но и нашата е една такава игра... абе не е каквато трябва да бъде. Прекалено еднообразна в атака и лесна за разгадаване и разбиване от защитите, особено от "паркираните". Единственото, което по така ми хареса, бе разиграването и пасът на Фърцелуску първото полувреме. Това заслужаваше да стане як гол, но уви, размаза здраво защитник.  :D Силно се надявам Пламен Донев да е прав, че това не са и 30% от възможностите на Иса и най-накрая да ни ги покаже поне на 60%, което мисля ще е достатъчно да взривява трибуните. Нека дунавските футболисти да се успокоят малко и да осмислят, че срещу тях излизат 11 човеци като тях, а не някакви вампири или извънземни. Трябва хладен разум и точно в следващите мачове, когато никой не очаква нищо от тях, може да започнат да показват евентуално възможностите над 30%.
Това за 30-те процента е като вица за чукчата, който рязал по 10 кубика дърва на ден, без да включи мотора на резачката. Надявам се нашите най-после да включат мотора и да започнат да режат де що могат. ;)

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5623
  • Одобрение: +75/-9
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Верея (Стара Загора) 1:0
« Отговор #31 -: 22 Февруари, 2019, 13:42 »
Класата на Светослав Ковачев ни донесе 3 точки в този мач. Липсваха нестандартните и изненадващи отигравания, без които имахме смазващо надмощие, но не можахме да вкараме. В оставащите 4 срещи от редовния сезон срещу отбори с амбиции за първа шестица или 7-о място и бараж за Лига Европа, може само да изненадаме, но и докажем дали има промяна от есента и заслужаваме мястото си в елита. Очертава се да сме в група „Б“ на втората осмица, където към този момент вече изоставаме с 9 точки от спасителното 2-ро място. Тайно се надявам да имаме стратегия, която ще ни изведе в най-добра игрова форма края на май месец.