Анкета

Как ще завърши срещата ?

Победа за Дунав с 2 и повече гола
6 (35.3%)
Победа за Дунав с 1 гол разлика
5 (29.4%)
Равенство - след продължително и мъчително мачкане на топката и от двата отбора
2 (11.8%)
Загуба на Дунав с 1 гол разлика
3 (17.6%)
Загуба на Дунав с 2 и повече разлика
1 (5.9%)

Общ брой гласове: 17

Гласуването приключено: 20 Февруари, 2019, 15:53

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Верея (Стара Загора) 1:0: 20 Февруари, 2019

Автор Тема: Дунав (Русе) - Верея (Стара Загора) 1:0  (Прочетена 1427 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2650
  • Одобрение: +106/-18
    • Профил
Въпреки незадоволителното качество на играта която показа Дунав, създадохме доста чисти положения пред вратата на Верея. Точният завършващ удар обаче го нямаше. Срещу такъв противник се играе трудно, добре, че все пак бихме. Липсата на точки ни тежи много, припряни и паникьосани сме, а срещу по-силните отбори направо уплашени и отчаяни. Неуверени сме, наливаме гипса. Дано малко от малко се окопитим преди мачовете в последната четворка, а до тогава дано Витоша и Септември не наберат много повече точки от нас.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 711
  • Одобрение: +23/-7
    • Профил
... а до тогава дано Витоша и Септември не наберат много повече точки от нас.
Плейофите не са ли пак на елиминации в два мача като миналата година?

persin

• Напредващ
  • Публикации: 166
  • Одобрение: +9/-13
    • Профил
Какво става със  Станислав Антонов

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 711
  • Одобрение: +23/-7
    • Профил
Вчера присъстваше на тренировката, но беше доста тъжна гледка. Стоеше встрани от другите и ги гледаше, не участваше в заниманията на вратарите, нито в учебните игри. Тренираше си самостоятелно. Разменяше от време на време по някоя дума, но не и с Киров или с някой от другите вратари.

persin

• Напредващ
  • Публикации: 166
  • Одобрение: +9/-13
    • Профил
Вчера присъстваше на тренировката, но беше доста тъжна гледка. Стоеше встрани от другите и ги гледаше, не участваше в заниманията на вратарите, нито в учебните игри. Тренираше си самостоятелно. Разменяше от време на време по някоя дума, но не и с Киров или с някой от другите вратари.
ееее тя работата ясна,благодаря колега

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2028
  • Одобрение: +63/-3
    • Профил
ееее тя работата ясна,благодаря колега

Абе тя работата ясна ама  Ние простолюдието  искаме да питаме все пак .....АЛООООО!!!!!!  ФК ДУНАВ 2010 !!!!! Има ли пилот в самолета ????Някой ще благоволи ли да обясни КАКВО СТАВА ????????   ИМА ЛИ  президент ,ИМА ЛИ  УС ,ИМА ЛИ  треньор ??? Как така един футболист просто вече не е в състава ???ЗАЩО ????
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 543
  • Одобрение: +16/-2
    • Профил
Дотам сме го докарали, че даже и на победа не можем да се зарадваме - ама играли зле, ама то нищо не правили. Бихме! Футболът е игра за точки. И ние си ги взехме. В други мачове сме играли много по-смислено, и сме губили по ред причини. Стига с това минорно настроение. При оставащи 15 мача да казваме, че вече сме изпаднали е прекалено даже и за прословутия русенски песимизъм. Ние ако не надъхаме отбора, кой? Боби Михайлов? Доктора? Кметът? Ние фенове ли сме или оплаквачки, по дяволите. Ние сме си отписали отбора толкова рано, а се сърдим на момчетата на терена, че не били достатъчно мотивирани. Е как да стане?
Айде малко по-ведро. Надежда има. Както се казва, нищо не е изгубено, докато не е изгубено. Имаме своите шансове, а определено лошите резултати в комбинация минорното настроение, не помагат. Как така почти същите играчи направиха велик сезон при завръщането ни, а после си бяхме дупка - еми като ти тръгне играта един път, нещата се нареждат, иначе тънеш надолу. Една година Реал като почнаха с 2 загуби поред, стигнаха до 5 мача без победа и в крайна сметка направиха най-лошото си класиране в историята. Не може да очакваме подвизи от нашите при тия обстоятелства. Но можем да им окажем по-сериозна подкрепа, пък нека после ги критикуваме, че не играят.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1631
  • Одобрение: +39/-30
    • Профил
 Настроението след мача е минорно тук във форума, но на стадиона хората се позабавляваха.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2650
  • Одобрение: +106/-18
    • Профил
Много ми хареса анализа който направи след края на мача официалният старши треньор на Дунав Пламен Донев. Компетентно, ясно, категорично, без излишен оптимизъм но и с надежда за бъдещето. Той не хареса играта на отбора и каза, че това се дължи на факта, че все още не играят с пълните си възможности, не се раздават напълно през целия мач. Посочи и някои тактически слабости. Въобще нищо общо с изказванията на Людмил.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1350
  • Одобрение: +61/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Настроението във форума не е минорно, а реалистично. Ако някои считат, че измъчената победа над самодейците от Верея /както сполучливо ги определи Пламен Донев/ с 1 гол е повод за надуване на фанфари,  после да не се чуди, ако в някой от следващите мачове последва резултат подобен на този от миналата неделя във Велико Търново.
Хубаво е, че нашите биха, това беше един от най-гадните ни мачове, защото победата в него не е кой знае каква утеха, но евентуалната загуба на точки би вляла допълнително олово в краката на момчетата и би дала само поводи за подигравки. Вярно е едно, трудно се играе срещу отбор, който излиза на терена с единствената цел да руши чуждата игра. И затова нека кажем добри думи за тези, които най-много ги заслужават. Браво на младия Ковачев, момчето се разписа скоро след като влезе в игра и така внесе спокойствие у нашите. Не ми се мисли как щяха да играят те, ако резултатът се беше задържал 0 : 0 още 10-15 минути. Браво на Фърцулеску, мисля че той игра най-добре от всички в светлосиньо, изобщо с него на фланга нещата изглеждат добре. Браво и на Макенджиев и на Мартин Ковачев, които предотвратиха опасности пред нашата врата, които неочаквано за някои възникнаха. Поздравления за всички, които се стараха, но или късметът им изневери, или проявиха неумение пред гола. В същото време не може да не се отбележи многото брак в играта ни, но нека той да бъде предмет на разбора, който смятам, че треньорското ръководство ще направи с играчите. Както писах и по-рано, тези мачове са контроли. Първата я спечелихме, крайно време е вече да вземем още нещо при гостуване освен онази мизерна точица постигната точно срещу Верея. Сега гостуваме на Берое, които въпреки добрия си точков актив съвсем не са някакъв изключителен отбор, мисля че в Русе през есента направо ги изтървахме. Добре че Камбуров ги носи на гърба си. Беройци днес играят в Търново, тоест ще имат един ден по-малко за възстановяване от нашите. Нека драконите се хвърлят в Заарата, пък каквото сабя покаже :)

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 421
  • Одобрение: +10/-4
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Верея (Стара Загора) 1:0
« Отговор #25 -: 21 Февруари, 2019, 13:01 »
Е как да се зарадвам , като ми изпилиха нервите . То и " самодейците " от Верея ако не бяхме били , къде сме тръгнали. Дори имам усещането , че последните 15-тина мин. и въздуха ни свърши . Донев като че ли найстина вижда нещата , че и казва нещата реално и  без излишни изхвърляния . Верея се били  играли в глуха наредили в защита , ами  и на мен ми се иска така  да се нареждаме и да не губим мачове . И пак балонни  центрирания и пак си бием главата в стената ....и пак се  пропукваме  в защитен план . Изобщо нищо ново под слънцето . Иска ми се да не съм прав и още следващия мач с Берое да ми кажете че съм черноглед .

tipin

• Фен
  • Публикации: 1631
  • Одобрение: +39/-30
    • Профил
« Отговор #26 -: 21 Февруари, 2019, 13:45 »
 Този мач беше любопитен от гледна точка на това, че нямахме право на някаква футболна тактика, а бяхме длъжни от самото начало да се хвърлим в атака. А това няма да се случи в никой друг мач :)

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3536
  • Одобрение: +118/-24
    • Профил
« Отговор #27 -: 21 Февруари, 2019, 15:53 »
То така си и беше. В началото имахме 3-4 чисти положения и само чудото и вездесъщият им вратар спасиха Верея от ранен гол. Ако беше влязъл, сигурен съм, че по-нататък щеше да има поне още два. Да, има неумение от наша страна, но също така и липса на шанс. Ако имаме късмет, в мача с Берое може да се поздравим с нещо повече от почетна загуба.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1350
  • Одобрение: +61/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #28 -: 21 Февруари, 2019, 18:46 »
То така си и беше. В началото имахме 3-4 чисти положения и само чудото и вездесъщият им вратар спасиха Верея от ранен гол. Ако беше влязъл, сигурен съм, че по-нататък щеше да има поне още два. Да, има неумение от наша страна, но също така и липса на шанс. Ако имаме късмет, в мача с Берое може да се поздравим с нещо повече от почетна загуба.

Като гледам как им свирят мача с Етър, много ще ни е трудно срещу 14 души ;)

FCD

• Фен
  • Публикации: 4053
  • Одобрение: +128/-30
    • Профил
« Отговор #29 -: 21 Февруари, 2019, 22:55 »
И на мен ми се иска да се зарадвам от този мач, но не смея. Очаквах победа и при тази игра тия трябваше да ги размажем поне с 3:0. Притеснителното е, че показахме ефективност клоняща към нула, при смазваща домакинска статистика по всички показатели, освен по един. А това говори нещо. Вярно е, че Верея играха дефанзивно почти цял мач, но и нашата е една такава игра... абе не е каквато трябва да бъде. Прекалено еднообразна в атака и лесна за разгадаване и разбиване от защитите, особено от "паркираните". Единственото, което по така ми хареса, бе разиграването и пасът на Фърцелуску първото полувреме. Това заслужаваше да стане як гол, но уви, размаза здраво защитник.  :D Силно се надявам Пламен Донев да е прав, че това не са и 30% от възможностите на Иса и най-накрая да ни ги покаже поне на 60%, което мисля ще е достатъчно да взривява трибуните. Нека дунавските футболисти да се успокоят малко и да осмислят, че срещу тях излизат 11 човеци като тях, а не някакви вампири или извънземни. Трябва хладен разум и точно в следващите мачове, когато никой не очаква нищо от тях, може да започнат да показват евентуално възможностите над 30%.