Анкета

Как ще завърши срещата ?

Трудна победа за Дунав с един гол разлика
4 (20%)
Лесна победа за Дунав с  два и повече гола разлика
6 (30%)
Равен
4 (20%)
Трудна победа за Септември с един гол разлика
3 (15%)
Лесна победа за Септември с два и повече гола разлика
3 (15%)

Общ брой гласове: 20

Гласуването приключено: 09 Декември, 2018, 09:06

Добавени събития

• Първа лига: Септември (София) - Дунав (Русе) 2:1: 09 Декември, 2018

Автор Тема: Септември (София) - Дунав (Русе) 2:1  (Прочетена 2605 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1166
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
Септември (София) - Дунав (Русе) 2:1
« -: 07 Декември, 2018, 09:05 »
Отварям новата тема, че не остана време до мача.

Какво да очакваме?
Септев;мври са костелив орех, а и с равенството срещу Левски си вдигнохо и самочувствието.
Ние сме най-слабия гост (само един равен срещу удавника Верея).
Играхме ден по-късно от Септември , ще пътуваме до София и реално нашите ще са по-уморени.

Този мач се оказва отново решаващ.
При загуба, почти сигурно оставаме в последната четворка и ще трябва да се подогтвяме за плейофната фаза и да  се стремим да трупаме точки за достигане на спасителното 11 място.
При победа все още ще таим надежди за 10 място.
Спорид букитата - троен мач с лек домакински превес:
1 - 2,25
Х - 3,20
2 - 3,20
« Последна редакция: 09 Декември, 2018, 17:30 от vivanov »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2709
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
Жал ми е за момчетата от отбора.Мъчат се, стараят се колкото могат, но не им се получава и не им се получава и...това е. Искам да бият в това последно гостуване заради тях самите, да вземат премия за Коледа, да се усмихнат малко, да си повярват, че на пролет нещата ще потръгнат. Дано всички да са здрави и да няма наказани. Срещу Славия започнахме с точния състав, така трябва да е и срещу Септември. Това е най-доброто с което разполагаме. И накрая за да повдигна малко настроението: гола който ни вкараха в самия край на мача славистите ми напомня за една табелка по безопасност на труда окачена в един заводски цех от времето на соца - САМО МИГ НЕВНИМАНИЕ И ПОСЛЕ ЦЯЛ ЖИВОТ МЪРТЪВ! Горе главите ДУНАВЦИ!!!

RedBull

• Напредващ
  • Публикации: 464
  • Одобрение: +5/-7
    • Профил
Това ще е направо "дербито на кръга".Ще бъде ебати футболния спектакъл...Очаквам много скучен мач с безидейна игра и от двата отбора.Мача е 1Х за съжаление....
Там където Дунава минава,трева не никне!

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
За съжаление не виждам практическо спасение от баражите. Мисля, че трябва да сме реалисти вече и да осъзнаем, че изминалият мач със Славия бе едно брутално сепуко, което си направихме. Неизбежно е вече да правим сметки за втора фаза, защото остават едва два кръга до края, в последния от които мисля, че всеки от нас осъзнава, че е доста теоретично да очакваме нещо друго, освен в най-добрия случай почетна загуба. Така като гледам, на 99% ще сме в група с 8-я, 9-я, 12-я и 13-я. Въпросът е кой ще е 8-я и 9-я и дали ние ще сме 12 или 13.

Ако класирането хипотетично е като сегашното, бихме цъфнали към момента в една плейофна група, която би изглеждала така:
1. Ботев Вр 24 т.
2. Локо Пд  22 т.
3. Дунав       15 т.
4. Септември 11 т.

Разбира се, това ще се промени в следващите два кръга. Виждате разликата в точките, а тя е направо непосилна. Но за да отидем в другата група, където разликата в точките би била по-поносима поне спрямо други два отбора, трябва да вземем две победи, а Витоша все да губи от Ботев Пд и Черно море. Както Айнщайн казва: "За първото не съм сигурен". На теория все още имаме спасително въже, но на практика с тая нашата игра не виждам как ще стане. А Лудогорец пък е мисия невъзможна, освен ако Домуса не пусне гювеч, но това е немислимо в битката им с ЦСКА-София.
Във варианта, в който загубим и двата мача, което изглежда по-вероятно, нещата стават още по-отчайващи, при което сме даже 4-и в група Б и разликата с първите поне два тима става мнооого голяма и със сигурност отиваме на плейаути, където гилотината може да ни падне този път със страшна сила и да последваме съдбата на Пирин с някой съдия-изрод. Това се виждаше много отдавна и сега вече се очертава все по-ясно като опасно заиграване с огъня.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1416
  • Одобрение: +70/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Спокойно, и да изпаднем, единствените виновни ще са съдиите. Иначе всичко останало е абсолютно наред, само гадните рефери ни попречиха да се намесим в борбата за титлата ;)
Съжалявам за гадния коментар, който си позволявам, но докато във форума има непоправими оптимисти със светлосини очила, подобни неща като тези, които написах, трябва да се повтарят непрекъснато! Отдавна една шепа хора бием камбаната, че нещата не са никак добре, но бодряческите настроения се ширят! На какво отгоре? Това не са селски борби, това е футбол и той се играе на точки и голове! Ние не можем да бием дори Верея като гост, а и в Русе загубихме точки в повече от половината си мачове, обаче непрекъснато бодряците повтарят, че има време, че остават още много срещи, че може да се спасим с 2 мача. Отсега ви казвам, няма да можем! Защото всички без Верея могат да записват точки и от "невъзможни" мачове, само ние не можем! Срещите с Лудогорец, Левски и Тирето ги отписваме предварително, само не ми е ясно как очакваме да вземем нещо като гости на Берое, Локо Пд и Етър или пък да бием Черно Море и Ботев като домакини? Защото срещу тях се играе по-трудно, отколкото срещу Левски например! Специално срещу сините трябваше да излизаме напълно освободени психически, обаче - не, ние сваляме гащите и докато не ни набутат три гола, не се съвземаме! Кой ли не се разписа на Герена тази година, само ние винаги сме капо! И ще ми пишат някои, че не трябвало да се правят трагедии, че загубите от "грандовете" били нормални. Е, затова най-нормално ще е и когато загубим и от Арда на баража и се върнем там, където явно е мястото ни - във Втора лига!
« Последна редакция: 07 Декември, 2018, 15:51 от papimed »

tipin

• Фен
  • Публикации: 1709
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
Спокойно, и да изпаднем, единствените виновни ще са съдиите. Иначе всичко останало е абсолютно наред, само гадните рефери ни попречиха да се намесим в борбата за титлата ;)
Съжалявам за гадния коментар, който си позволявам, но докато има субекти, които ще се въздържа да определя какви са, защото би противоречало на правилата на форума, подобни неща като тези аз написах, трябва да се повтарят непрекъснато! ....
Вероятно визираш тренера, където си изпусна нервите вчера  ;)

Ето го и президента

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3606
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
Ето го и президента
Ако не друго, сръбските попълнения поне ще научат нашите да псуват, както си е редно по нашите географски ширини и дължини. ;)

Rado412

• Фен
    • Профил
За съжаление не виждам практическо спасение от баражите. Мисля, че трябва да сме реалисти вече и да осъзнаем, че изминалият мач със Славия бе едно брутално сепуко, което си направихме. Неизбежно е вече да правим сметки за втора фаза, защото остават едва два кръга до края, в последния от които мисля, че всеки от нас осъзнава, че е доста теоретично да очакваме нещо друго, освен в най-добрия случай почетна загуба. Така като гледам, на 99% ще сме в група с 8-я, 9-я, 12-я и 13-я. Въпросът е кой ще е 8-я и 9-я и дали ние ще сме 12 или 13.

Ако класирането хипотетично е като сегашното, бихме цъфнали към момента в една плейофна група, която би изглеждала така:
1. Ботев Вр 24 т.
2. Локо Пд  22 т.
3. Дунав       15 т.
4. Септември 11 т.

Разбира се, това ще се промени в следващите два кръга. Виждате разликата в точките, а тя е направо непосилна. Но за да отидем в другата група, където разликата в точките би била по-поносима поне спрямо други два отбора, трябва да вземем две победи, а Витоша все да губи от Ботев Пд и Черно море. Както Айнщайн казва: "За първото не съм сигурен". На теория все още имаме спасително въже, но на практика с тая нашата игра не виждам как ще стане. А Лудогорец пък е мисия невъзможна, освен ако Домуса не пусне гювеч, но това е немислимо в битката им с ЦСКА-София.
Във варианта, в който загубим и двата мача, което изглежда по-вероятно, нещата стават още по-отчайващи, при което сме даже 4-и в група Б и разликата с първите поне два тима става мнооого голяма и със сигурност отиваме на плейаути, където гилотината може да ни падне този път със страшна сила и да последваме съдбата на Пирин с някой съдия-изрод. Това се виждаше много отдавна и сега вече се очертава все по-ясно като опасно заиграване с огъня.
Чакай малко, много бързо ни отписа!!!

Остават два кръга до почивката, но след това на пролет има още цели шест кръга. Не, че и тогава не можем да я дооцапаме, но все пак има мачове и шанс!

Етър - Дунав
Дунав - Верея
Берое - Дунав
Дунав - Ботев Пд
Локо Пд - Дунав
Дунав - Ч. Море

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил

Остават два кръга до почивката, но след това на пролет има още цели шест кръга. Не, че и тогава не можем да я дооцапаме, но все пак има мачове и шанс!

Етър - Дунав
Дунав - Верея
Берое - Дунав
Дунав - Ботев Пд
Локо Пд - Дунав
Дунав - Ч. Море
Да, извинявам се. Явно много съм афектиран от последната нелепа загуба и не съм забелязал, че редовният сезон продължава и през пролетта. Просто много съм ядосан. Но това не променя факта, че вече сме точно в тази ситуация, която описах. С тази игра и с това персонално структуриране в клуба няма да успеем да стигнем до нищо повече. От всичките тези мачове не съм сигурен освен Верея, дали дори и ЧМ като домакини можем да бием, но да речем, че можем, то какви ще ги дялкаме срещу останалите? Понякога конформизмът обхваща хората, но по този начин сами се самозаблуждаваме. Е, няма да давам акъл на Симеонов какво трябва да направи спешно, ако иска да има клуб с елитен статут, но дълбоко в себе си съм убеден, че той сам ще го осъзнае след чертата на зимния дял, когато няма да е нещо по-различно, освен да е по-зле от сега. А ще е по-зле, защото питомното се прибира в кошарата дорде е време, а не се гони дивото след това.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2709
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
При 5 нови попълнения напролет Дунав ще е друг отбор. По-добър или по-лош не знам, но ще е друг... ;)

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 733
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
А дано! Ама като се сетя за Муйеци, Жатоба,  Митрович, Клаудио, Глаусио, Мухамаду, Дуда, Сандис, Зитуни, Бен Еша, Менса... Дано да не се повтаря повече тази история. 

papimed

• Фен
  • Публикации: 1416
  • Одобрение: +70/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Етър - Дунав
Дунав - Верея
Берое - Дунав
Дунав - Ботев Пд
Локо Пд - Дунав
Дунав - Ч. Море
Да, извинявам се. Явно много съм афектиран от последната нелепа загуба и не съм забелязал, че редовният сезон продължава и през пролетта. Просто много съм ядосан. Но това не променя факта, че вече сме точно в тази ситуация, която описах. С тази игра и с това персонално структуриране в клуба няма да успеем да стигнем до нищо повече. От всичките тези мачове не съм сигурен освен Верея, дали дори и ЧМ като домакини можем да бием, но да речем, че можем, то какви ще ги дялкаме срещу останалите? Понякога конформизмът обхваща хората, но по този начин сами се самозаблуждаваме. Е, няма да давам акъл на Симеонов какво трябва да направи спешно, ако иска да има клуб с елитен статут, но дълбоко в себе си съм убеден, че той сам ще го осъзнае след чертата на зимния дял, когато няма да е нещо по-различно, освен да е по-зле от сега. А ще е по-зле, защото питомното се прибира в кошарата дорде е време, а не се гони дивото след това.
  И колко точки ще вземем от тези кръгове? Ботев ли ще бием безпроблемно или Черно море? Аз вече и за срещата с Верея в къщи вече имам притеснения. А като гости не виждам шансове срещу Етър, Локо Пд и Берое, навън сме още по-голяма катастрофа.
И да дойдат нови попълнения, скоро и бързо ще се стиковат и обиграят за редовния сезон, това може да стане евентуално за баражите.

Rado412

• Фен
    • Профил
За мача със Септември .

Със спиране от състезателни права за една среща:
Фабиано Донато Алвеш  ПФК “Септември“ София
Петър Младенов Патев  ОФК „Дунав“ Русе

Rado412

• Фен
    • Профил
При 5 нови попълнения напролет Дунав ще е друг отбор. По-добър или по-лош не знам, но ще е друг... ;)
Пет нови попълнения ще са малко, това е санитарния минимум.
За жалост на нас ни трябват поне 7 нови, а като знаем как ги селектираме, от тях ако има 1-2 читави пак ще е добре.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1709
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
Пет нови попълнения ще са малко, това е санитарния минимум.
За жалост на нас ни трябват поне 7 нови, а като знаем как ги селектираме, от тях ако има 1-2 читави пак ще е добре.

Това се отнася с пълна сила и за Лудогорец, Левски и тирето. Пълен провал са новите. Като гръбнакът на последните се държи от играчите на Литекс. При тях само Мауридес е находка. Лудогорец уцелиха само с Недялков и разчитат на играчи от преди 7-8 години.  А селекцията на Левски успя само с Костов, въпреки че са го гласяли за 3-та резерва при нападателите.