Анкета

Как ще завърши срещата ?

Лесна победа за Дунав с 2 и повече гола разлика
5 (20%)
Трудна победа за Дунав с 1 гол разлика и спукване на топката от кюскане
8 (32%)
Нервен , грозен и безличен хикс
7 (28%)
Загуба на Дунав с 1 гол разлика и лепване на етикет "реаниматори"
4 (16%)
Загуба на Дунав с 2 и повече разлика и влизане в психологическа "дупка"
1 (4%)

Общ брой гласове: 25

Гласуването приключено: 06 Декември, 2018, 12:38

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Славия (София) 1:1: 06 Декември, 2018

Автор Тема: Дунав (Русе) - Славия (София) 1:1  (Прочетена 2154 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Slex

• Фен
  • Публикации: 1175
  • Одобрение: +19/-2
    • Профил
Не знам какво има да обсъждаме. Половината ни играчи не са на ниво "А" група. Почти сигурно отиваме на баражи, така че не виждам какво толкова ги анализираме тези мачове. Единственото, което за мен е важно, е дали ще успеем да вземем добри попълнения и дали ще успеят да се обиграят до решаващите срещи. Неприятното е, че водещите отбори в "Б" група са с амбиции и тогава, дори да сме по-силни, може да заиграе съдийската тесла и да изхвърчим от групата. Но ако не променим нещо в отбора, могат да ни бият и с игра.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1402
  • Одобрение: +68/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Абсолютно сами си вкарахме вълка в кошарата, никакъв съдия не ни е виновен, че сме шампиони в способността си да не можем да затваряме мачовете си и да си вкарваме чистите положения. Но с тази защита, толкова. Още не мога да си обясня, как само в разстояние на две минути и то в самия край на мача, при 7-8 наши в защита и пред вратаря, се оставят непокрити противникови играчи в стрелкова позиция....Всъщност си го обяснявам, но не искам да давам персонални оценки на когото и да е. Бесен съм от леко изпуснатите 2 точки.
  Именно, това е истината, а някои колеги и долу на терена между футболистите да ги пуснат да гледат, пак ще се вкарват във филмите със съдийската намеса в резултата! Ъглов удар преди гола имаше и Киров вместо да се оправдава със съдиите, да обясни на нашите защитници, че не може да оставят непокрити съперници в наказателното поле. А ако футболистите ни не могат да си покриват хората, треньорът да излезе и да обяви това на всеослушание и да признае, че с тези играчи си заминаваме във Втора лига, че трябват нови попълнения и да се извини на тези, които си губят времето да гледат питомците му!
« Последна редакция: 06 Декември, 2018, 17:49 от papimed »

tipin

• Фен
  • Публикации: 1695
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
... и да се извини на тези, които си губят времето да гледат питомците му!
Ами да се извини на теб. Защото пък аз съм доволен от битката, която направи Дунав днес в блатото.

papimed

• Фен
    • Профил
... и да се извини на тези, които си губят времето да гледат питомците му!
Ами да се извини на теб. Защото пък аз съм доволен от битката, която направи Дунав днес в блатото.
Тебе те знам, ти ще си доволен и ако започват да пускат зрителите пет минути преди началото на мача, кенефите са под ключ и идиотски губим точки по един и същи начин! Само че при такава "битка" с връщане в глуха защита следващият път няма да има и 50 души ;)

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Славия (София) 1:1
« Отговор #49 -: 06 Декември, 2018, 18:16 »
Футболът е игра на голове, дами и господа, не на "биткаджийско" тичане за лудо. Не го забравяйте. Просто трябва промяна, и то голяма. Инак сме си на прав път за битки, ама в Б група.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #50 -: 06 Декември, 2018, 18:21 »
Футболът е игра на голове, дами и господа, не на "биткаджийско" тичане за лудо. Не го забравяйте. Просто трябва промяна, и то голяма. Инак сме си на прав път за битки, ама в Б група.
Така е, но тази простичка истина е трудно разбираема за някои! Подобна опасна тактика бяхме възприели и срещу Локо Пд, тогава ни се размина в последните минути да ни изравнят, но днес стомната се счупи. Не вкараш ли, ще ти вкарат, така е за съжаление!  Който се надява, че може с 1 точен удар и безброй пропуски да се печелят мачове, може да очаква от дядо Коледа и Снежанка за подарък, но ще си остане само с очакванията и за нея, и за бъдеще на ДУНАВ в Първа лига с подобна игра :(

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1160
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
« Отговор #51 -: 06 Декември, 2018, 18:26 »
Мдааа, трудно се говори след такъв мач ....
Съдията постоянно подпираше Славия.
Не ни е виновен за загубените 2 точки, но определено помогна.
Главни виновници сме си ние :
1 - не вкарахме втори гол и да затворим мача (ако изобщо при нас съществува такова понятие).
2 - Не си покриваме игарчите в защита
3 - след 75 минута са върнахме в глуха защита и просто си го просихме
4 - не зная защо извадихме Светльо Ковачев при все , че днес всичко му се получаваше дори и във фаза защита и беше изключително деен ...?
5 - Защо пуснахме слависта Балджийски ( да го играе Троянски кон ли)...???
6 - Защо Киров след като иска да направи три смени да бави играта, в добавеното време чака да ни набутат гола и едва след това прави смяната ... (това не му е за пръв път и пак загубихме точки)???
Само с борбе явно не става, трябва и тактика, игра и акъл ...
За жалост част от нашите играчи ги нямат  :(

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1160
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
« Отговор #52 -: 06 Декември, 2018, 18:28 »
И ръководството задължително трябва да подаде жалба срещу съдийството макар, че не очаквам подобна реакция ...

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2694
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #53 -: 06 Декември, 2018, 18:46 »
При състава с който разполагаме основната причина да загубим 2 точки е факта, че не вкарахме втори гол! При липсата на креативни халфове които да умеят да задържат топката, да подават точни голови пасове, да разиграват продължително в полето на гостите след като сме повели в резултата, няма как да задържим такава крехка преднина. Точно за това се връщаме в глуха защита, когато винаги може да ти вкарат гол дори да си Левски или ЦСКА.
За освобождаване са още поне трима от нашия отбор, но когото и да вземем това ще са поне половин отбор и как ще се постигне сработване и промяна на манталитета на загубеняци който имаме сега, не знам...

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #54 -: 06 Декември, 2018, 18:47 »
Главни виновници сме си, защото съдията не може да ни отмени редовни голове. Уж наглед нелоши играчи, дето вика коментаторът, а слаби резултати. Парадокс. И точно те се мъчат да вкарат.

https://dunav.gong.bg/bg-football/parva-liga/multimedia/video/dunav-slaviia-10-reportazh-518091
Тук още в седмата минута вместо да ги шокираме и да ги довършим после, ние сами на себе си си пречим да вкараме. Някак си е даже леко комично. И как така да стане тая работа? Като не вкараш, ще ти вкарат - това е стара сентенция като футбола. Добре че е поне Ахмедов, че иначе не само точки, ама и гол почти нямаше да видим този сезон.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1338
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #55 -: 06 Декември, 2018, 18:56 »
Терени, съдии - поводи за оправдания. Това, че и двете са под всякаква критика е ясно, но това всички, включително и футболистите ни, пардон състезателите ни, си го знаехме предварително.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #56 -: 06 Декември, 2018, 19:09 »
Няма да се повтарям и да пиша във всеки коментар за грешките ни, сега искам и аз да отбележа положителното. Наистина Ахмедов е чудесно попълнение и добре, че играе за нас, иначе сигурно точковият ни актив щеше да е колкото на Верея. Уви, опитните Балджийски и Коконов не дават нищо особено, имат проблясъци понякога, но като цяло са длъжници на тима, мисля, че могат повече от това, което показват.
Чичо Мъри е прав, че трябва да има промени в състава, но лично мене ме притеснява, че бяха освободени куп футболисти, може би всичките основателно, но вече трудно събираме група от 18 души. А ако имаме наказани, контузени и болни от грип например? В този смисъл дали не се избърза с раздялата ни с Александров и Пехливанов, хайде за чужденците не вярвам някой да съжалява особено ...

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 730
  • Одобрение: +19/-6
    • Профил
« Отговор #57 -: 06 Декември, 2018, 19:14 »
Най-голямата грешка е, че ръководството позволява да се разпространява информация за тотална подмяна и то в края на полусезона. Търсеният ефект от евентуална мобилизация на футболистите не само, че няма да се получи, а напротив. Това действа демобилизиращо на момчетата.  В такива случаи се мълчи до края. Когато дойде зимнага пауза тогава ще решаваш на глас всичко. Вина носим и ние с постоянните си коментари за смяна на футболисти. Нали е ясно, че по средата на есенният полусезон нищо не може да се направи. Тогава коментарите са излишни. На ръководството предполагам им е ясно какво трябва да се направи.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2694
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #58 -: 06 Декември, 2018, 20:19 »
Освобождаването на чужденците беше абсолютно основателно и правилно предвид скромния ни бюджет. Те бяха просто едни търтеи, но Александров беше не по лошо крило от Коконов. Той обаче не се примири с ролята си на резерва и сам пожела да разтрогне. Аз от Балджийски не съм очаквал нищо полезно за Дунав и той оправда напълно мнението ми. Беше пуснат към 70та минута да уплътни предмостието ни, да разиграва топката така, че противникът да не може бързо да преминава от собственото си в нашето наказателно поле. А той както писах по-горе дори не изцапа екипа си. Е, за какво ни е такъв играч? Ако за мача със Септември нямаме наказани или контузени, най-добре да се прибира в София при адвоката си. Бранко и той през тази есен е пълно разочарование.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #59 -: 06 Декември, 2018, 20:40 »
Хубаво, но така няма да съберем и 11 души за мач... Все си мисля, че играчи се освобождават, когато си намерил техни заместници, а аз такива към момента не виждам. Някой щял да започне през февруари, че ние тогава ще сме се закотвили на предпоследното място близо до Верея и този път и Господ да влезе да играе, няма да отървем кожите :(