Автор Тема: Зима 2018/2019 (подготовка, трансфери, новини и спекулации)  (Прочетена 13938 пъти)

tipin, blue river и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 634
  • Одобрение: +18/-5
    • Профил
И аз това се чудя, за какво се напъват толкова ЦСКА 1948. Фенове нямат реално, основната маса припозна оранжевите люляци, Гришата ги обгрижва, в Европа са вече...Наистина кой и за какво си харчи парите в тоя клуб? Почти същият въпрос изниква и при Витоша, Верея, Септември, Царско село. Публика нямат, стадиони с малко изключения нямат, перспектива да станат някакви грандове които да произвеждат звезди нямат...???
1948 на мен ми приличат на проекция на нечие голямо его. Но за разлика от повечето фенове на братовчеда им с тирето, не смятам, че егото е разградско, а по-скоро на един младеж, богаташки син, женен за кметска дъщеря. Само предположение, което правя на база едно изказване на тъста му - виден левскар.
Що се отнася до Чандъров и Манолов, до голяма степен това важи и за чичо Венци -  при тях изграждането и продажбата на млади футболисти е разработен бизнес, от който се правят добри пари. Първо от такси от трениращите деца, а после еветуално и от трансфери. Те имат добре развити школи, с хубави бази. Имат и  много трениращи деца, което по разбираеми причини може да се случи само в София. Може би това е една от причините и Литекс да се преместят там. Представителните отбори са необходимост в "производствения процес" за тях, само така могат да предложат на пазара завършен "продукт". Наличието или липса на запалянковци не ги вълнува, не е част от бизнеса им.

drak2000

• Напредващ
    • Профил
Някакви слухове вървят, че и Балджийски не е сигурен за сезона при нас,
Той скоро ще има други ангажименти, без връзка с футбола. По-добре да не е при нас, когато този резил се случи.

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 699
  • Одобрение: +18/-6
    • Профил
Масонски заговор няма. Огромна част от работодателите в нашия град, включително и в спорта, се държат като робовладелци и смятат, че служителите трябва да им плащат за привилегията да работят в тяхното предприятие. Мисля, че това хвърля светлина върху случая.
  Масонските заговори се правят на маса и затова се наричат масонски. 😉

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3403
  • Одобрение: +113/-23
    • Профил
Някакви слухове вървят, че и Балджийски не е сигурен за сезона при нас,
Той скоро ще има други ангажименти, без връзка с футбола. По-добре да не е при нас, когато този резил се случи.
За съжаление, и той се оказа представител на т.нар. "чалга-поколение", което има специфични разбирания за живота. Вярно, че случаят, в който сам се замеси, е такъв, че човек трудно може да остане равнодушен, но не трябваше да се стига до такава развръзка. Както се казва: когато се обърне колата - пътища много.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2467
  • Одобрение: +100/-16
    • Профил
И аз това се чудя, за какво се напъват толкова ЦСКА 1948. Фенове нямат реално, основната маса припозна оранжевите люляци, Гришата ги обгрижва, в Европа са вече...Наистина кой и за какво си харчи парите в тоя клуб? Почти същият въпрос изниква и при Витоша, Верея, Септември, Царско село. Публика нямат, стадиони с малко изключения нямат, перспектива да станат някакви грандове които да произвеждат звезди нямат...???
1948 на мен ми приличат на проекция на нечие голямо его. Но за разлика от повечето фенове на братовчеда им с тирето, не смятам, че егото е разградско, а по-скоро на един младеж, богаташки син, женен за кметска дъщеря. Само предположение, което правя на база едно изказване на тъста му - виден левскар.
Що се отнася до Чандъров и Манолов, до голяма степен това важи и за чичо Венци -  при тях изграждането и продажбата на млади футболисти е разработен бизнес, от който се правят добри пари. Първо от такси от трениращите деца, а после еветуално и от трансфери. Те имат добре развити школи, с хубави бази. Имат и  много трениращи деца, което по разбираеми причини може да се случи само в София. Може би това е една от причините и Литекс да се преместят там. Представителните отбори са необходимост в "производствения процес" за тях, само така могат да предложат на пазара завършен "продукт". Наличието или липса на запалянковци не ги вълнува, не е част от бизнеса им.
Не съм чул Чандъров и Манолов да са продали в чужбина свой продукт за сериозни пари. Пари които да покрият разходите за отбора, че и печалба да донесат. И въобще в България огбор който да е взел сериозни пари от продажба на свои играчи, освен Лудогорец  и отчасти Левски и ЦСКА-София, май други няма. Чичо Венци продава, но колкото да закърпи положението и Славия си е Славия, не е 48 или Витоша ;)

drak2000

• Напредващ
    • Профил
Не съм чул Чандъров и Манолов да са продали в чужбина свой продукт за сериозни пари. Пари които да покрият разходите за отбора, че и печалба да донесат. И въобще в България огбор който да е взел сериозни пари от продажба на свои играчи, освен Лудогорец  и отчасти Левски и ЦСКА-София, май други няма. Чичо Венци продава, но колкото да закърпи положението и Славия си е Славия, не е 48 или Витоша ;)
Не бих подценявал приходите от такси. Не бих допуснал и че собствениците  на школите ДИТ и  Царско село са хора, които не могат да си правят сметката. Щом се занимават с това, значи печелят или смятат да спечелят в бъдеще.  Разбира се, всеки бизнес си има и рискове, бъдещето ще покаже.
Що се отнася до 1948 и Витоша, там мисля че става дума просто за голямото его на хора, свързани по един или друг начин с тези отбори - едно голямо его и едно МНОГО ГОЛЯМО его.  :)

А междувременно, ситуацията с Балджийски започна да се изяснява - "Звезда от Първа лига близо до Царско село":
https://www.blitz.bg/sport/bg-futbol/prvo-v-blits-zvezda-ot-prva-liga-blizo-do-tsarsko-selo_421224.html

Да се надяваме, че Стойнето има добри адвокати  ;) Това е екстра, която Дунав не може да предложи.

« Последна редакция: 11 Януари, 2019, 11:30 от drak2000 »

forzadunav

• Напредващ
  • Публикации: 170
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
Мен лично Балджийски не ме убеди много, че е играч за първа лига. Може би заради личниата драма или други проблеми, но определено му липсва класа. Борбен е, но май до там. Димов ще е много по-полезен, защото освен борбеността има и поглед и раздава добри пасове, а и все пак е русенец, голяма част от живота си е играл тук и няма как да не чувства нещо по-специално вътре в гърдите, когато отборът губи.

Slex

• Фен
  • Публикации: 1118
  • Одобрение: +7/-1
    • Профил
Каква пък сметка да си правят собствениците на Царско село, като издръжката на отбора им сигурно е по-голяма от на Дунав? Фенове ли имат, изходящи трансфери ли правят? Според мен целта на този отбор е да бъде сателит в ППЛ на един друг отбор с мераци за титлата.

Според мен само Лудогорец е на плюс от всички клубове. При всички останали е его, политика, пране на пари или гол ентусиазъм.

drak2000

• Напредващ
    • Профил
https://www.google.com/maps/@42.6371479,23.3159655,588m/data=!3m1!1e3
Не са много клубовете у нас, които разполагат с такава база. Веско Великов в едно интервю не скри, че е много впечатлен.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Той Веско Великов беше впечатлен и от куфарчето с пари което му бяха дали за "хващане " на играчи на Дунав миналото лято ;) Колкото до базата - да, от нея печелят и от подготвителните групи, деца и юноши. Какви пари перат обаче само те си знаят...
« Последна редакция: 11 Януари, 2019, 14:12 от ЧИЧО МЪРИ »

drak2000

• Напредващ
    • Профил
Той Веско Великов беше впечатлен и от куфарчето с пари което му бяха дали за "хващане " на играчи на Дунав миналото лято ;)
Много мътна беше тази история наистина. Тогава се чуха поне две взаимно изключващи се версии, но коя ли е вярната...
 :-\

heavy metal

• Напредващ
  • Публикации: 423
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
Ами ако се сметнат приходите и разходите като цяло от комплекса и за мачове като гости,с печалбата,декларирана в НАП и платени данъци отгоре, едва ли биха вързали дори месечен бюджет...

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Днес трябваше да дойде нападател. Какво стана, осъществи ли се трансфера или...?

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1190
  • Одобрение: +43/-10
    • Профил
Днес трябваше да дойде нападател. Какво стана, осъществи ли се трансфера или...?
Чичо Мъри, възхищавам ти се как ги помниш всичките тези подробности! Аз лично тотално се обърках кой си е тръгнал, кой е дошъл или щял да идва. 😀 Също не мога да проумея и факта, че доста от входящите и изходящите ни “трансфери” са в посока 1948 и Селско Царство

tipin

• Фен
  • Публикации: 1461
  • Одобрение: +31/-27
    • Профил