Анкета

Как ще завърши мачът?

сензационна победа за "драконите"
10 (34.5%)
минимална победа след опълченска игра на домакините
3 (10.3%)
грозно и скучно равенство
4 (13.8%)
зрелищно равенство
3 (10.3%)
късметлийска победа за гостите
2 (6.9%)
победа за гостите със съдийска помощ
5 (17.2%)
изразителна победа за ЦСКА-София
2 (6.9%)

Общ брой гласове: 29

Гласуването приключено: 24 Ноември, 2018, 12:36

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - ЦСКА-София 0:2: 24 Ноември, 2018

Автор Тема: Дунав (Русе) - ЦСКА-София 0:2  (Прочетена 2551 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5607
  • Одобрение: +73/-9
    • Профил
Дунав (Русе) - ЦСКА-София 0:2
« -: 13 Ноември, 2018, 15:46 »
Предстои ни домакинство срещу един колеблив водещ в първенството отбор. Гостите си трупат точки, но не убеждават с играта си. Може би сега е моментът да ги изненадаме, след като никой не очаква нищо от Дунав в този мач. И двата състава имат повече време за подготовка заради паузата в първенството. Дано Людмил Киров я оползотвори по най-добрия начин. Част от нея е контрола в букурещкото предградие Волунтари.

Вече са изпечатани 2000 билета за предварителната продажба.
« Последна редакция: 29 Ноември, 2018, 18:00 от vivanov »

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - ЦСКА-София [24.11.2018, 15:00]
« Отговор #1 -: 13 Ноември, 2018, 18:10 »
В момента сме доста по-слаби от тях и такива се реалностите. Но дори да се напънем традиционно по домакински, ще ни пратят някой "Кабаков" и сме до там. Забележете само класирането в момента на върха и си представете евентуално гостът да изгуби каквито и да е точки в Русе. Аз не го виждам това в дирижираното ни първенство и срещу нас ще бъде извадено просто всичко. За съжаление, както сам каза, сега ще гоним дивото. Ако няма да смъкваме гащите както в София, то трябва да излезем с мотивация така, щото не с тях, а поне с Рома ще играем и то с мисъл все едно 100+ минути поне ще играем, а не да ни набутат голове в 90 минута като на Витоша. Друг шанс няма. Може би това ни е последният шанс да не изоставаме твърде далеч, но е прекалено слаб и прекалено теоретичен. Нито имаме тяхното лоби, нито техните финанси, нито техните футболисти като Десподов, Мауридес, Пинто и т.н. Каквито и щото и да са, стабилни или нестабилни, ни превъзхождат дори като игрови капацитет в момента. Работата е класическото "а дано, ама надали". Ами... поне да стане емоционален и оспорван мач, а пък ще ни трябва и доста късмет.

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 592
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил
« Отговор #2 -: 15 Ноември, 2018, 08:42 »
Много неприятно, че в края на футболната година, когато се решава изхода от полусезона ни се налага да изиграем в серия мачове срещу светата тройца. Аз лично съм почти изпаднал в състояние на отчаяние за този отбор. Не намирам нищо положително в играта ни откакто треньор е Людмил Киров. Не че е негова вината просто качеството е такова и явно до преди това се заблуждавахме, че има някакъв потенциал и този и онзи е виновен и като го сменим нещата ще се променят. Не съм бил толкова безразличен и отвратен от отбора дори по селските групи - НИКОГА ! Нещата дори в нашите мачове вече изглеждат толкова гнусно предизвестени и уговорени, че човек не желае да гледа този театър. Ако Дунав го нямаше в първа лига нямаше и да им гледам уродливия футбол ! Надежда всяка тука оставете ! И все пак - дано не паднем с разлика и да има поводи за аплодисменти подобно на домакинството ни миналия сезон (макар че там всички знаеха, че имаше финансов стимул от трета заинтересована страна).
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

rusensko_vareno

• Напредващ
  • Публикации: 531
  • Одобрение: +11/-0
    • Профил
« Отговор #3 -: 15 Ноември, 2018, 10:53 »
Относно коментара ти за играта при Киров - за мен второто полувреме на Тича беше едно от най-добрите ни представяния този сезон, Витоша първото полувреме не стояхме зле също. Не успях да гледам във Враца какви сме ги дробили.

Много неприятно, че в края на футболната година, когато се решава изхода от полусезона ни се налага да изиграем в серия мачове срещу светата тройца. Аз лично съм почти изпаднал в състояние на отчаяние за този отбор. Не намирам нищо положително в играта ни откакто треньор е Людмил Киров. Не че е негова вината просто качеството е такова и явно до преди това се заблуждавахме, че има някакъв потенциал и този и онзи е виновен и като го сменим нещата ще се променят. Не съм бил толкова безразличен и отвратен от отбора дори по селските групи - НИКОГА ! Нещата дори в нашите мачове вече изглеждат толкова гнусно предизвестени и уговорени, че човек не желае да гледа този театър. Ако Дунав го нямаше в първа лига нямаше и да им гледам уродливия футбол ! Надежда всяка тука оставете ! И все пак - дано не паднем с разлика и да има поводи за аплодисменти подобно на домакинството ни миналия сезон (макар че там всички знаеха, че имаше финансов стимул от трета заинтересована страна).

tipin

• Фен
  • Публикации: 1655
  • Одобрение: +39/-31
    • Профил
« Отговор #4 -: 15 Ноември, 2018, 11:00 »
  Нашите спящи красавици в защита не бива да допускат такива неща, всички футболни и нефутболни средства трябва да влязат в сила на терена:

https://gong.bg/bg-football/parva-liga/multimedia/video/gol-bizhu-na-despodov-reshi-vsichko-na-armiiata-513954

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3578
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #5 -: 15 Ноември, 2018, 13:06 »
Признавам, техника от висока класа и може би с този гол Десподов си осигури трансфер в престижен чуждестранен клуб през следващия сезон. Леката контузия, която е получил, го вади от строя за предстоящия двубой на националите, но срещу нас очаквам да се развихри с пълна сила. Нищо не очаквам от този мач. Вижда се, че както и при Орачев, след силен мач правим поредица от слаби и очакванията ми са "серията" след загубата от Ботев (Враца) да продължи.

dimitrovv1991

• Фен
  • Публикации: 2013
  • Одобрение: +35/-3
    • Профил
« Отговор #6 -: 15 Ноември, 2018, 14:35 »
Признавам, техника от висока класа и може би с този гол Десподов си осигури трансфер в престижен чуждестранен клуб през следващия сезон. Леката контузия, която е получил, го вади от строя за предстоящия двубой на националите, но срещу нас очаквам да се развихри с пълна сила. Нищо не очаквам от този мач. Вижда се, че както и при Орачев, след силен мач правим поредица от слаби и очакванията ми са "серията" след загубата от Ботев (Враца) да продължи.
Какъв трансфер в предтижен клуб. Максимум Касъмпаша или Ростов... Нивото на футбола ни е трагедия, а щом тоя космонавт е най-голямата ни надежда... Иначе очаквам грозен хикс. Гостите са колебливи и не играят нищо. То всъщност никой отбор в момента не играе кой знае какъв футбол. Със спокойствие и без Преслав, смятам че можем да си вземем мача.
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1324
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #7 -: 15 Ноември, 2018, 16:14 »
Само със спокойствие и без Преслав нещата няма да се получат докато не намерим двама типични крайни защитници тип “Джалилов и Хубчев”, защото Васев ще ни е много по-полезен като крило например. Да не говорим и за нуждата от опорен халф. Дотогава аз не очаквам да се случат чудеса и ще си кретаме, както досега

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #8 -: 15 Ноември, 2018, 16:22 »
Какъв трансфер в предтижен клуб. Максимум Касъмпаша или Ростов... Нивото на футбола ни е трагедия, а щом тоя космонавт е най-голямата ни надежда... Иначе очаквам грозен хикс. Гостите са колебливи и не играят нищо. То всъщност никой отбор в момента не играе кой знае какъв футбол. Със спокойствие и без Преслав, смятам че можем да си вземем мача.
Според информация на Гонг Десподов е влязъл в полезрението на ПСВ Айндховен. Иначе си прав за трагикомичното ниво на футбола ни и това вероятно ще се види в предстоящия мач на националния с Кипър.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1373
  • Одобрение: +64/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #9 -: 15 Ноември, 2018, 21:40 »
Под ръководството на сръбския смешник "ел маестро" Тирето играе Ганкиното, особено в гостуванията - хикс с Берое и късметлийска победа на Лаута благодарение на индивидуалното майсторство на Десподов при пряк свободен, иначе и там мачът щеше да завърши Х. Ако не направим дежурните си идиотски грешки в защита, може и ние да изкопчим равенство. Но ще е трудно, не защото Тирето са много силни, а защото ние оставяме съперника да си прави каквото иска. Този мач трябва да е грозен, да е борба от първата до последната секунда на добавеното време, червените да не бъдат оставяни за миг спокойни и да не им се разрешава да си разиграват коня. През март играхме силно срещу хибрида, но Кабаков ни закла ритуално. Сега ги няма част от изпълнителите тогава, но се надявам новите попълнения да се представят достойно. Ако обаче реферите отново подпрат отбора на Гриша Ганчев, нищо не можем да направим. Във всеки случай обаче трябва да си продадем скъпо кожите!

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1154
  • Одобрение: +33/-16
    • Профил
« Отговор #10 -: 15 Ноември, 2018, 22:58 »
Мисля, че имаме шанс да вземем нещо в този мач, но с уговорката, че отново няма да си правим показно харакири вкарвайки сами вълка в кошарата.
В такива мачове очаквам и вратарите да покажат, че могат да играят много концентрирано, очаквам и малкия Ковачев да се напъне и докаже, че не случайно го викат в Нац. отбор и там трябва да играе именно той, а не "червеното" крило ... Изобщо всеки един ако иска някой да го забележи ше трябва да надскочи себе си. Да не забравяме, че играчите които вече не са в Дунав изпъкнаха именно със силни игри точно в такива срещи (с Левски, ЦСКА и Лудогорец).
Така, че шанс има - само трябва да си повярваме и да играем много агресивно и смело!

И пуснете анкетата (аз давам прогноза 0-0 с много битка или 1-1 с наш дежурен  автогол и гол или на Ахмедов или на малкия Ковачев).

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5607
  • Одобрение: +73/-9
    • Профил
« Отговор #11 -: 16 Ноември, 2018, 12:38 »
Вече имаме и анкета към темата. Аз залагам на зрелищно равенство пред погледите на близо 5000 зрители на Градския стадион в Русе.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 736
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
« Отговор #12 -: 16 Ноември, 2018, 18:05 »
А защо в анкетата няма опция за победа на Дунав (или хикс) след съдийско рамо  ;D :P? Сега сериозно, тези 5000 зрители звучат като едно добро пожелание, ама малко нереално. Ние не сме имали толкова публика от домакинството ни точно на тирето през сезон 2016/2017 (то тогава бяхме и повече от 10 000 ако трябва да сме коректни).

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #13 -: 16 Ноември, 2018, 19:33 »
Какви 5000 при температура около или малко над нулата? Според мен зрителите ще бъдат не повече от 2000. След първия си хеттрик за Дунав пожелавам на Иван Коконов да реализира още един седмица по-късно. ;)

tipin

• Фен
  • Публикации: 1655
  • Одобрение: +39/-31
    • Профил
« Отговор #14 -: 16 Ноември, 2018, 19:42 »
 То дори на Армията в последния мач е имало под 800 фена на хибрида.