Анкета

Как ще завърши мачът?

сензационна победа за "драконите"
10 (34.5%)
минимална победа след опълченска игра на домакините
3 (10.3%)
грозно и скучно равенство
4 (13.8%)
зрелищно равенство
3 (10.3%)
късметлийска победа за гостите
2 (6.9%)
победа за гостите със съдийска помощ
5 (17.2%)
изразителна победа за ЦСКА-София
2 (6.9%)

Общ брой гласове: 29

Гласуването приключено: 24 Ноември, 2018, 12:36

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - ЦСКА-София 0:2: 24 Ноември, 2018

Автор Тема: Дунав (Русе) - ЦСКА-София 0:2  (Прочетена 2255 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

spurs4o

• Временна
  • Напредващ
  • *
  • Публикации: 192
  • Одобрение: +14/-11
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - ЦСКА-София [24.11.2018, 15:00]
« Отговор #30 -: 24 Ноември, 2018, 16:45 »
Безобразен Кавани днес.... Да сяда на пейката....

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2576
  • Одобрение: +103/-17
    • Профил
« Отговор #31 -: 24 Ноември, 2018, 17:08 »
Мдааааааа, Кавани нямаше шанс днес, профука две чисти положения. При аналогични ситуации Иса щеше да вкара поне едното! Но това е ЦСКА, класа купена с много пари.
Когато един отбор не е в състояние да поддържа високо ниво във всеки мач(нещо което е непосилно дори за Лудогорец), трябва добре да си разпредели силите и да се хвърля на макс срещу отборите от своята черга. Безмислено е да се хвърляш срещу ЦСКА, Лудогорец , Левски, но е разумно да го направиш срещу Ботев ВР., Ч.Море, Верея и т.н. С една дума - да се гони питомното а не дивото. За жалост ще завършим годината на предпоследно място както изглежда. В този мач специално разликата беше в индивидуалните качества на играчите. Иначе като отборна игра не им отстъпвахме. Или както казват сърбите - "играли сме добро, али сме немали шанса" ;)

Slex

• Фен
  • Публикации: 1132
  • Одобрение: +10/-1
    • Профил
« Отговор #32 -: 24 Ноември, 2018, 18:08 »
Аз пък не знам какво сме се хвърлили срещу ЦСКА-София. Имам чувството, че беше приятелски мач. Не е проблем, че паднахме, а че не успяхме да се сборим. Това им беше най-лесното гостуване от няколко мача насам.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1288
  • Одобрение: +55/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #33 -: 24 Ноември, 2018, 18:25 »
Това са ни възможностите в момента. И аз мисля, че нашите не са "изяли терена", стараеха се, но без да се опитват да надскочат себе си. При това развитие на мача се боях от статичните положения пред нашата врата и за съжаление малко преди почивката Тирето се възползва от едно от тях. Веднага след паузата получихме втори гол и мисията стана невъзможна. Яд ме е, че пропуснахме възможности и през второто полувреме, щях да се изкефя да ги поизпотим малко при евентуално 1 : 2 в последните минути. Ако не стане някакво чудо, и следващия кръг ще сме "капо", а през това време отборите около нас си трупат точки - къде очаквано, къде "неочаквано". За мене са изненада победите на Витоша над Славия и на Септември над Черно море, не че победените са някакви суперотбори. Сигурен съм обаче,  че белите и Тича ще се хвърлят срещу нас с пълна сила. Дано и нашите отвръщат със същото на всички свои съперници, изключвайки първите три в класирането, ясно е, че там нещата са отписани предварително.Тирето и днес ни би без да се озори изобщо, както беше и на техния стадион, само че тогава головете в нашата врата бяха не два, а три.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10489
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
« Отговор #34 -: 24 Ноември, 2018, 19:23 »
Това ръководство така и не може да надскочи себе си и явно никога няма да проумее как действа един успешна организация. Това да имаш толкова фенове срещу водещ отбор, колкото имаше срещу Банско, се иска специален "талант". Когато толкова време правиш едно и също, не може да чакаш различни резултати. Не се и съмнявам, че ако с такава маркетингова "стратегия" се управляваше Кока-Кола, щеше да има по-малък пазарен дял и от ТритеХикса ООД. Всичко друго за мачове и прочее глупости са напълно безсмислени неща.
Only the dead fish follow the stream

FCD

• Фен
  • Публикации: 4023
  • Одобрение: +125/-30
    • Профил
« Отговор #35 -: 24 Ноември, 2018, 20:42 »
Майтап работа. Гледаше ми се сеир, макар и да не беше особено комфортно от гледна точка на температурата. Напълно очаквано и логично и ако някой се е надявал на нещо от този мач, или въобще не е в час и не гледа другите мачове извън тези на Дунав, или си е повярвал твърде много. Абе ние Ботев Вр и Верея не можем да бием, камо ли ЦСКА-София с целия им антураж.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #36 -: 24 Ноември, 2018, 21:07 »
Майтап работа. Гледаше ми се сеир, макар и да не беше особено комфортно от гледна точка на температурата. Напълно очаквано и логично и ако някой се е надявал на нещо от този мач, или въобще не е в час и не гледа другите мачове извън тези на Дунав, или си е повярвал твърде много. Абе ние Ботев Вр и Верея не можем да бием, камо ли ЦСКА-София с целия им антураж.

На температурата нищо й нямаше, съвсем нормална е една седмица преди началото на декември. Не съм очаквал да бием в този мач, дори и на равенство не се надявах, имайки предвид ужасните аванти, които даваме на съперниците си. Но тайничко си мечтаех, че ще дадем битка на микренци и дори да загубим, то ще е след като сме ги затруднили. Вместо това те си направиха една нелоша контрола преди срещата с техния кошмар от Разград. Не харесвам този младеж, но с оценката му съм напълно съгласен: "“Когато не играеш десетина дни, излизаш от ритъм, но после намерихме нашето темпо, отбелязахме гол, успокоихме се. В началото на второто полувреме вкарахме втори гол и после 40 минути лежерно темпо. Не сме пестили сили. Следващият мач е след 7 дни, не е имало идея да пестим сили. Играеш според противника. Това предложи отбора на Дунав. Това, което показахме, беше достатъчно." https://www.sportal.bg/news.php?news=757657  Кратко и ясно, това беше най-лекото и безпроблемно гостуване на Тирето.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1088
  • Одобрение: +27/-15
    • Профил
« Отговор #37 -: 24 Ноември, 2018, 22:19 »
Такаааа,
нека да си кажа мнението макар, че не бях на стадиона от много време насам....
Гледах мача по Диема (много ми се искаше да съм на Градския)..
Определено до 30 минута мачкахме недоразумението. Изтървахме и две чисти положение.
После изведнъж се огънахме и тъкмо коментирах, че ако така продължим и до края на полувремето ще ни вкарат и то се случи ...
После мача приключи, особено след втория гол.
Както казаха по-горе цитирайки Люпко Петрович -  "Играли сме добро, немали сме шансо".
Може би и класа ....

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3481
  • Одобрение: +115/-24
    • Профил
« Отговор #38 -: 25 Ноември, 2018, 00:36 »
Толкова си можем. Нещото даже не се и напъваха, спокойно и без съдийска помощ си взеха своето. Люси Киров остана доволен от показаното, даже забеляза и израстване в отбора. Дано да е прав, защото не ми се гледа още една версия на Малин Орачев - с липса на резултати и безумни оправдания.

naster1

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 84
  • Одобрение: +15/-5
    • Профил
« Отговор #39 -: 25 Ноември, 2018, 01:03 »
макар и да не беше особено комфортно от гледна точка на температурата.

Ей тоя ваш симпатяга ми напълни душата днеска: https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/46516537_10217861464869739_2091844356725014528_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=42a3d52670bc2d4169e4c97f5a24a2a7&oe=5CB1F418
Него никаква температура не мое го уплаши! Подготвил се е както трябва. :)

tipin

• Фен
  • Публикации: 1578
  • Одобрение: +35/-30
    • Профил
« Отговор #40 -: 25 Ноември, 2018, 03:42 »
макар и да не беше особено комфортно от гледна точка на температурата.

Ей тоя ваш симпатяга ми напълни душата днеска: https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/46516537_10217861464869739_2091844356725014528_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=42a3d52670bc2d4169e4c97f5a24a2a7&oe=5CB1F418
Него никаква температура не мое го уплаши! Подготвил се е както трябва. :)

Този поне знае за какво е там.
Тези 20г. извън елитния футбол са нанесли тотална щета на русенския фен.
 Нищо лошо за тези които бяха дошли, ама половината от тях не знаеха защо са на стадиона.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #41 -: 25 Ноември, 2018, 07:48 »
Времето не може да нанесе по-големи щети върху фенското присъствие и поведение в Русе от тези, които нанася ръководството на ДУНАВ. Бих помолил форумците, които са запознати с кухнята на клуба,  да ме осветлят - това естествено поведение на вземащите управленски решения ли е, или е организиран дългосрочен конкурс по прилагане на малоумни идеи? Преди 14,00 часа на стадиона не се пускат фенове /никой дебил не се сеща, че има хора, идващи от крайните квартали, които се придвижват с обществен транспорт и дилемата пред тях е или да подранят, или да дойдат в последния момент, такова е разписанието на автобусите и тролеите през уикенда/, заключена мъжка тоалетна, мръсни седалки отрупани с изгниващи и мокри листа... И най-висока цена на билета в Първа лига, не се стискам за десетте лева, и 20 ще дам, но нека не ме третират по този начин. Тъй че за тези условия и тази публика е прекалено многобройна и не виждам какви претенции може да има някой към нейното поведение.

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 710
  • Одобрение: +18/-6
    • Профил
« Отговор #42 -: 25 Ноември, 2018, 08:00 »
Времето не може да нанесе по-големи щети върху фенското присъствие и поведение в Русе от тези, които нанася ръководството на ДУНАВ. Бих помолил форумците, които са запознати с кухнята на клуба,  да ме осветлят - това естествено поведение на вземащите управленски решения ли е, или е организиран дългосрочен конкурс по прилагане на малоумни идеи? Преди 14,00 часа на стадиона не се пускат фенове /никой дебил не се сеща, че има хора, идващи от крайните квартали, които се придвижват с обществен транспорт и дилемата пред тях е или да подранят, или да дойдат в последния момент, такова е разписанието на автобусите и тролеите през уикенда/, заключена мъжка тоалетна, мръсни седалки отрупани с изгниващи и мокри листа... И най-висока цена на билета в Първа лига, не се стискам за десетте лева, и 20 ще дам, но нека не ме третират по този начин. Тъй че за тези условия и тази публика е прекалено многобройна и не виждам какви претенции може да има някой към нейното поведение.

През 60-те и 70-те години на миналият век при такива мачове ходехме на стадиона 2-3 часа по-рано за да си заемем добро място и въобще да сме седнали. Иначе ако дойдеш половин час по-рано си правостоящ или седиш по стълбите. Носехме си и  сандвичи за обяд . Стадиона си беше отворен. Имаше си и служителки, които продаваха билети.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #43 -: 25 Ноември, 2018, 08:35 »

През 60-те и 70-те години на миналият век при такива мачове ходехме на стадиона 2-3 часа по-рано за да си заемем добро място и въобще да сме седнали. Иначе ако дойдеш половин час по-рано си правостоящ или седиш по стълбите. Носехме си и  сандвичи за обяд . Стадиона си беше отворен. Имаше си и служителки, които продаваха билети.
  Стадиона го отвориха точно в 14,00 часа, не и минута по-рано. Знаех за този час, беше обявен дни по-рано, но вариантът беше или да чакам около 15 минути, или да дойда със следващия автобус минути преди началото на мача. И не бях само аз, около тридесет души чакахме да стане 14,00 часа.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2576
  • Одобрение: +103/-17
    • Профил
« Отговор #44 -: 25 Ноември, 2018, 09:42 »
Всичко около Градския не е ли решение на общината, т.е. на Спортни имоти? Кога ще отворят вратите, ще има ли тоалетна, колко каси ще работят, чисто ли ще е на трибуните...? Вината на ръководството на ФК не е за условията на стадиона, а за това , че от 2 години вземат грешните решения за отбора много бързо , а правилните post mortem!