Анкета

Как прогнозирате крайния резултат от мача?

Трудна победа за Черно море с гол разлика
1 (3.8%)
Реми с квадратна топка
15 (57.7%)
Трудна победа за Дунав с гол разлика
5 (19.2%)
Морето е до колене
2 (7.7%)
Нивото на река Дунав - соншожмон
3 (11.5%)

Общ брой гласове: 26

Гласуването приключено: 26 Октомври, 2018, 15:31

Добавени събития

• Първа лига: Черно море - Дунав 3:2: 26 Октомври, 2018

Автор Тема: Черно море (Варна) - Дунав (Русе) 3:2  (Прочетена 1375 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

heavy metal

• Напредващ
  • Публикации: 422
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
Re: Черно море (Варна) - Дунав (Русе) 3:2
« Отговор #60 -: 27 Октомври, 2018, 16:36 »
Трябва много по-спокойно да се разиграва и задържа топката,за да се дава време за организация в която и да е фаза.Имам усещането,че топката е радиоактивна и веднага всеки се стреми да я нарита накъдето е обърнат.Така и 10 Юсеин Болт-овци да имаме пак не можем да сколасаме.Иначе не стоим зле като подреждане.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1158
  • Одобрение: +43/-9
    • Профил
« Отговор #61 -: 27 Октомври, 2018, 20:48 »
Да не би да стигаме до извода, че не толкова треньора е виновен, а ни трябва по-добра селекция?
Прозрението идва бавно, но за сметка на това затова сигурно  ;)

papimed

• Фен
  • Публикации: 1144
  • Одобрение: +33/-28
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #62 -: 27 Октомври, 2018, 22:53 »
Да не би да стигаме до извода, че не толкова треньора е виновен, а ни трябва по-добра селекция?
  Да си въобразява някой, че Орачев става за треньор не е прозрение, а заблуда. Между другото настоящата селекция е негова работа, а ако му е наложена, още по-зле. И в двата случая става ясно, че не става!

FCD

• Фен
  • Публикации: 3940
  • Одобрение: +118/-29
    • Профил
« Отговор #63 -: 27 Октомври, 2018, 23:21 »
Вижте, дайте да не спекулираме с треньора. При Орачев едно стана ясно - че не става. Или поне за това ниво. И това бе ясно и видно като бял ден. Сега, дали Киров става е друг въпрос и предстои да видим. Мачът с Ботев го изключвам, понеже Киров тъкмо беше поел Дунав и хаосът все още бе пълен. Последните два мача аз виждам много повече смислена игра, но не казвам, че е силна, не е. Просто имаше някаква идея как да не подаваме празната кошница и да не смъкваме гащи при първото затруднение. Поне това видях от едва два мача. Но е рано за "стигане до изводи". В мача с ЧМ изиграхме едно безлично и мъртво полудреме и едно добро второ, в което по-скоро късметът ни изневери, но не ни е виновен съдията. Най е лесно да се измием ръцете, че съдията им дал гювеч като не видял засади, но ние сами сме си виновни с тези неадекватни първи 45 минути. Основният ни проблем е, че това ръководство се държи наистина селски с трансферната политика и буквално се е изгаврило с нея. Конструкцията на отбора е крива. Трябват още една-две носещи колони.

boti4eli

• Фен
    • Профил
« Отговор #64 -: 28 Октомври, 2018, 10:48 »
  Да си въобразява някой, че Орачев става за треньор не е прозрение, а заблуда. Между другото настоящата селекция е негова работа, а ако му е наложена, още по-зле. И в двата случая става ясно, че не става!
Името Орачев го споменаваш ти, а и не виждам някой да възхвалява именно него, че става за треньор. Аз лично под понятието “треньора” разбирам, който и да е той. Ако за някого Орачев е изцяло виновен за сегашното ни положение, това си е негово мнение, а и добро оправдание за проблемите ни.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1144
  • Одобрение: +33/-28
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #65 -: 28 Октомври, 2018, 11:57 »
Името Орачев го споменаваш ти, а и не виждам някой да възхвалява именно него, че става за треньор. Аз лично под понятието “треньора” разбирам, който и да е той. Ако за някого Орачев е изцяло виновен за сегашното ни положение, това си е негово мнение, а и добро оправдание за проблемите ни.

Само че почти година треньор на ДУНАВ беше не който и да е треньор, а точно Орачев, затова го споменавам. Иначе едва ли някой би отрекъл, че той не само не е единственият, но не е и основният виновник за проблемите ни. Шефовете му които правеха глупости и го поставяха в небрано лозе, са главните виновници. А Орачев /си/ е виновен най-вече за това, че търпя през тази почти цяла година техните безобразия. Което не го спаси от това само той да опере пешкира.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3376
  • Одобрение: +110/-23
    • Профил
« Отговор #66 -: 28 Октомври, 2018, 12:23 »
Орачев е история и вината му е в това, че не успя да намери общ език с футболистите, което се оказа и повод за част от миналогодишния състав да си потърси друг отбор. Люси Киров от своя страна демонстрира самочувствие и обяви, че Дунав има класа да се справи с предизвикателствата пред него. По този начин Киров пое отговорността за представянето на отбора оттук насетне и наистина е редно вече да спрем да търсим призрака на Орачев. Най-виновни в случая са ръководителите на клуба, които вероятно в името на собствени цели и интереси омаловажиха тези на отбора и допуснаха срив след отличния първи сезон в Първа лига и участието в Лига Европа.

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 403
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #67 -: 28 Октомври, 2018, 13:47 »
Ще продължаваме  да пускаме голове, докато не се вземат класни защитници на ниво А група. Единственият такъв в момента е Георги Динков. Божидар Васев не е защитник и всичко го знаем. Бранимир Костадинов също. Ковачев е бита карта вече. Преслав Петров е за Б група. Нали се говореше за Илия Мунин, да го взимаме и веднага да влиза на десния бек. Просто тая защита още от миналата година ни яде главата.  След напускането на Джалилов и Хубчев, практически нямаме крайни защитници. Аз смятам, че в срядата и в нападение нещата са добре. Балджийски да се връща в центъра, че се усеща липсата му. Мисля, че добре играхме с  двама нападатели Иса и Ахмедов и ако играят Васев и Пехливанов по крилата. Тоя Дуда да го пусне един мач на десния бек да го видим става ли за нещо? Ако не да пуска Патев там и това е.

FCD

• Фен
  • Публикации: 3940
  • Одобрение: +118/-29
    • Профил
« Отговор #68 -: 28 Октомври, 2018, 15:27 »
Аз няма да се занимавам със старши-треньора само след два мача. Не може и не е редно. Мисля да минат поне още няколко мача, примерно до зимната пауза, преди да правя изводи. Разбира се всеки има право на изводи, когато си реши, но може да са прибързани. Единственият извод, който към момента мога да направя, че уж виждам леко подобрение, но не мога да преценя твърдо от наличните игрови минути. Имам обаче претенции към играта на определени наши футболисти, но винаги съм се въздържал от персонални генерални характеристики. Често също пълната вътрешна картинка ни липсва за това. Но си имам мнение, че някои разочароват на игралното поле и не дават всичко от себе си, а знаем, че могат повече. Мога да извадя пълен списък с тях, но какво от това. Има други футболисти, които горе цитирахте, които вари ги-печи ги, не са с подготовка и ген ако щеш за дефанзивни играчи. Трето се вижда, че липсата на плеймейкър като Балджийски разкрива късата ни скамейка, което се знаеше и отдавна, но сега си го видяхме като потвърждение. Много ни липсва един "Диян Димов". Виждам, че наличните се опитват да ги въртят как ли не всеки мач с надежда да им открият място, но не се получава, просто не става от вътрешния капацитет. И на всичкото това и отгоре смените в мачовете станаха точно във възможно най-неблагоприятните моменти от тях. Затова Киров ще продължи да се пита дали трябват 5, 6 или 7 гола, за да вземем точка. Не ни трябват 5 гола, а един-двама футболисти, но правилните. С някои спокойно можем да си прекратим договорите и няма и да го усетим дори, понеже не го усещаме с присъствието им, камо ли с отсъствието им.

boti4eli

• Фен
    • Профил
« Отговор #69 -: 28 Октомври, 2018, 20:06 »
Орачев е история и вината му е в това, че не успя да намери общ език с футболистите, което се оказа и повод за част от миналогодишния състав да си потърси друг отбор. Люси Киров от своя страна демонстрира самочувствие и обяви, че Дунав има класа да се справи с предизвикателствата пред него. По този начин Киров пое отговорността за представянето на отбора оттук насетне и наистина е редно вече да спрем да търсим призрака на Орачев. Най-виновни в случая са ръководителите на клуба, които вероятно в името на собствени цели и интереси омаловажиха тези на отбора и допуснаха срив след отличния първи сезон в Първа лига и участието в Лига Европа.
Абсолютно съм съгласен с мнението на NITRO. Искам само да добавя, че по начина, по който се управлява клуба, Орачев имаше две опции - да намери общ език или с ръководството или с футболистите и феновете. Той избра първата и с това ограничи възможността да се докаже като треньор почти до нула, но за сметка на това си трупаше стажа за лиценз и си вземаше заплатката, без да се интересува от състоянието на Дунав. За мен лично, Орачев ще си остане един недоказал се треньор-паразит, за когото наистина просто трябва да спрем да говорим.