Добавени събития

• Купа - 1/16 финал: Локомотив (Горна Оряховица) - Дунав (Русе): 26 Септември, 2018

Автор Тема: Купа на България  (Прочетена 2664 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rado412

• Напредващ
  • Публикации: 847
  • Одобрение: +11/-7
    • Профил
Купа на България
« -: 26 Август, 2018, 23:29 »
В сряда е жребият.
Да си пожелаем по-лек съперник защото ще сме гости.

Жребият за първия кръг (1/16-финали) на турнира за Купата на България ще се проведе от 11:00 часа на 29 август 2018 г. (сряда) в Национална футболна база "Бояна".

Жребият ще бъде дирижиран, като домакини в двойките ще бъдат отборите от Втора урна. Победителите се излъчват по системата на отстраняване в една среща, съгласно условията на член 19, ал.1, ал.2, ал.3 и ал.4 на Наредбата. Мачовете от първия кръг на турнира ще се играят на 25, 26 и 27 септември 2018 г.

Първа урна:

Берое
Ботев (Враца)
Ботев (Пловдив)
Верея (Стара Загора)
Витоша (Бистрица)
Дунав
Етър
Левски
Локомотив (Пловдив)
Локомотив (София)
Лудогорец
Септември (София)
Славия
Царско село
ЦСКА-София
Черно море

Втора урна:

Арда (Кърджали)
Ботев (Гълъбово)
Добруджа
Кариана (Ерден)
Литекс
Локомотив (Горна Оряховица)
Монтана
Несебър
Пирин (Благоевград)
Поморие
Струмска слава
ЦСКА 1948
Черноморец (Балчик)
Зона "Север"
Зона "Югозапад"
Зона "Югоизток"
« Последна редакция: 26 Септември, 2018, 12:12 от vivanov »

FCD

• Фен
  • Публикации: 3865
  • Одобрение: +114/-27
    • Профил
Re: Купа на България
« Отговор #1 -: 27 Август, 2018, 00:00 »
Минали години все така си пожелавахме, ама не стигнахме до заветната цел или поне някой полуфинал. Това ме кара да се замисля, дали вече не е по-хубаво да си пожелаваме някой по-силен отначало да ги отстраняваме един по един, а по-слабите да останат за накрая.  :D  Да разцъкаме така едно мачле с тия ЦСКА 1948 или Арда... а пък другите да си правят резилите още отначало по селата в зоните. ;D

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1124
  • Одобрение: +42/-7
    • Профил
« Отговор #2 -: 27 Август, 2018, 00:14 »
Мачовете за Купата според мен ще бъдат повече за обиграване на състава, включително и даване на игрово време на резервните и най-новите играчи (че то “стари” останаха ли? :) ), големи надежди за нещо повече, аз специално нямам. Важно е първенството, просто нямаме пейка за повече. Като казах обиграване, някой знае ли дали ще играем някакви контроли в паузата?

Rado412

• Напредващ
  • Публикации: 847
  • Одобрение: +11/-7
    • Профил
« Отговор #3 -: 27 Август, 2018, 00:15 »
Аз искам да докараме в Русе някой "гранд" и да го отстраним.
То е ясно , че купа няма да вземем, но поне да изпързаляме някой. ;D

Fuzz

• Напредващ
  • Публикации: 147
  • Одобрение: +13/-12
    • Профил
« Отговор #4 -: 27 Август, 2018, 00:31 »
Колкото и да искаме нещо повече, пак ще ни дойде някой "гранд" като Левски (който ни елиминира миналата година) и ще отпаднем отново от Купата на България. Но все пак да се надяваме на късмет, за по-леки съперници. Във футбола всичко се случва! Най-вече в българското първенство! Миналата година не очаквахме Славия да вземат купата, но ето че я взеха. Така, че нищо не се знае! Може и нас да ни сполети същата съдба, знаеш ли?
« Последна редакция: 27 Август, 2018, 00:34 от Fuzz »

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #5 -: 27 Август, 2018, 10:53 »
Никога не се знае. Миналата година ситуацията ни беше като цяло такава, че бяхме забоксували по всички фронтове и кризата беше явна. Тази нещата дай боже да се развият различно и да пробием поне четвъртфинала, ако може. Но нека видим първо жребия за 1/16 финала, преди да правим сметки. А ако ни се падне някой "гранд" като Левски, изцяло от нас си зависи, защото срещу такива пишман грандове, падащи от световнонеизвестни аматьорски отбори в Европа, ние обикновено сами си се бием. Така беше преди, така стана и последния път включително. Ние не сме някакъв случаен отбор все пак и традиционно стигаме някъде напред и там някъде /около четвъртфинала/ все нещо малко не ни достига. А това е критичният момент, защото полуфиналите са вече два мача на разменено гостуване и работата е съвсем различна.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #6 -: 27 Август, 2018, 11:02 »
Мачовете за Купата според мен ще бъдат повече за обиграване на състава, включително и даване на игрово време на резервните и най-новите играчи (че то “стари” останаха ли? :) ), големи надежди за нещо повече, аз специално нямам. Важно е първенството, просто нямаме пейка за повече. Като казах обиграване, някой знае ли дали ще играем някакви контроли в паузата?
boti4eli, здравей. :) Не ми се иска така да гледаме на нещата, според мен с тази философия не бихме прогресирали. Стига сме обигравали този отбор толкова години, и то в турнира. За отбор като нашия, на който не му е отредено свише да се бори за нещо повече в първенството, турнирът за КБ е идеален шанс за опитване на пробиви за нещо повече. Виж, тук рангът ни е такъв, че могат да ни пуснат спокойно напред, стига ние самите да играем. Все пак "каквото-такова" спокойно важи за тази надпревара, но не би било лошо  да се понапънем малко тази година точно тук, където имаме шансове в зависимост от развоя.

boti4eli

• Фен
    • Профил
« Отговор #7 -: 27 Август, 2018, 20:25 »
Здрасти FCD! Разбира се, че на всички ни се искат я купа, я медали от първенството, горещо го пожелавам на отбора, но нека да бъдем и реалисти. Вярно е, че човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му, но кой ще ни позволи да си мечтаем на воля и най-вече да постигнем нещо? Дори и ни се наложи да премахнем девиза на фен страницата от миналите сезони, защото явно мястото и ранга ни в българското първенство не са такива, каквито на нас ни се иска. Именно заради това, здраво стъпили на земята, трябва да си наблягаме на първенството и целите ни в него, пък ако вземем купата, лошо няма  :)

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #8 -: 27 Август, 2018, 21:54 »
Така е, нека сме реалисти и приемем "каквото-такова" тук, но нека пък и да не омаловажаваме турнира. Имаме реален шанс в него при определени обстоятелства. Славия и Ботев едва ли са си и представяли в началото, че ще станат носители на купата. А не бих казал, че Ботев или Славия бяха някакви гиганти във футбола ни, нещо много повече от нас при тези изравнени сили. И с "двамата" сме си разменяли шапките. Имаме шанс в този турнир и се надявам този път да пробием четвъртфинала, пък каквото стане, освен ако стане така, че да ни се падне Барса или Реал на 1/8 финала и да отпаднем.  :)

boti4eli

• Фен
    • Профил
« Отговор #9 -: 27 Август, 2018, 22:09 »
Не си падам по конспирациите, но примерите с Ботев и Славия, пък и Черно море преди това, си бяха някакъв вид компенсации, къде за Бат’ Венци, къде за тимаджиите или публиката на Ботев, заради Колежа. Имам чувството, че този турнир е компрометиран, както и първенството ни и всичко (или почти) се знае предварително. Дано да греша и си фантазирам в случая.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #10 -: 27 Август, 2018, 22:27 »
Ами да ни компенсират и нас тогава за 25 години държавно безхаберие, за Градския, за съдийските балтии в компрометираната лига...   >:(

boti4eli

• Фен
    • Профил
« Отговор #11 -: 27 Август, 2018, 22:31 »
Ей това е приказка 👍

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 452
  • Одобрение: +17/-1
    • Профил
« Отговор #12 -: 27 Август, 2018, 23:08 »
Предчувствам мач срещу Ерден и Веско Великов !

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10476
  • Одобрение: +160/-46
    • Профил
« Отговор #13 -: 27 Август, 2018, 23:24 »
Мисля, че тази година Купата е наша.
Only the dead fish follow the stream

Fuzz

• Напредващ
  • Публикации: 147
  • Одобрение: +13/-12
    • Профил
« Отговор #14 -: 27 Август, 2018, 23:34 »
Мисля, че тази година Купата е наша.

Братле, и на мен ми се иска Купата да е светло-синя, но реално погледнато от моя гледна точка, тази година очаквам ТИРЕТО, Левски или Лудогорец да я вземат. Но нищо не се знае! Може същата съдба като на Славия и нас да ни сполети, нали? Понякога във футбола има изненади, които и ти самия не си очаквал. Дай боже, да видим Дунав на четвъртфинал поне.