Анкета

Как ще завърши срещата?

Победа за Славия?
10 (25.6%)
Равен Резултат?
13 (33.3%)
Победа за Дунав?
14 (35.9%)
Много лесна победа за Славия,унижаване с голям резултат и викове Оставка на Орачев?
2 (5.1%)

Общ брой гласове: 38

Добавени събития

• Първа лига: Славия (София) - Дунав (Русе) 2:0: 17 Август, 2018

Автор Тема: Славия (София) - Дунав (Русе) 2:0  (Прочетена 2303 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

RedBull

• Напредващ
  • Публикации: 451
  • Одобрение: +4/-7
    • Профил
Славия (София) - Дунав (Русе) 2:0
« -: 12 Август, 2018, 11:08 »
Следва отново гостуване,в София! Този път с отбора на Венци кюфтето - Славия!
Ако покажем такава игра както срещу Левски предния кръг,можем да се надяваме дори и на 3-те точки.Славия са слабички в момента!
Бием! САМО Дунав!
« Последна редакция: 20 Август, 2018, 09:39 от vivanov »
Там където Дунава минава,трева не никне!

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3418
  • Одобрение: +113/-23
    • Профил
Re: Славия (София)-Дунав (Русе) [17.08.18-18:30ч]
« Отговор #1 -: 12 Август, 2018, 13:54 »
Нормално в София гостуваме, но ако имаме достатъчно подкрепа, гостуването може да се "превърне" в домакинство, както е писал авторът на темата.  ;D
Загубата срещу Бистрица не бива да ни заблуждава, че Славия е слаб отбор. Имат добра школа и не се колебаят да включват момчетата от нея в първия състав. В евротурнирите изиграха добри мачове и може да се каже, че придобиха допълнителен опит и самочувствие за мачовете от вътрешното първенство. Това е отбор, който може да бие всеки и да падне от всеки. Ние сме отбор, който в момента може да падне от всеки, но да бие всеки - не мисля.
Не знам какво точно сте видели като игра срещу Левски - въпреки сравнително добрата постройка в защита на моменти, аз видях липса на класа - нямахме бързи атаки, нямахме точни отигравания в предни позиции. Забелязах едно суетене в халфовете и нападателите ни - когато топката попадне у тях, няма на кого да я подадат и я губят. Или пък я замотават в краката си (Костадинов, Ндиайе) и отново я губят. Не може с такава игра да очакваме победа срещу когото и да било.
Предстои ни труден мач, от който отново нищо не очаквам, освен най-после някой да разкара Малин Орачев от Дунав.

FCD

• Фен
  • Публикации: 3970
  • Одобрение: +121/-29
    • Профил
Re: Славия (София)-Дунав (Русе) [17.08.18-18:30ч]
« Отговор #2 -: 12 Август, 2018, 14:45 »
Не мисля, че Славия са слабички, нито ние сме голямата сила. В никакъв случай не се изправяме срещу кого да е. Ако играем пак така както срещу Левски, отново нищо добро не ни чака. Нито знаем как да проявим хладнокръвие, нито знаем как да задържаме резултат. Ударят ли ни, сме дотам. Аз пак да си кажа, че е нужна дисциплина и психическа устойчивост - нещо, което отново забравихме. Проявихме го само на спасителния бараж. Знам ли, може пак за там да се "пазим". Крайно съм разочарован от Ндайе последните мачове и мисля, че трябва да отиде да потърка пейката малко. Няма никакъв усет за пласиране и все едно играем с 10 човека. Предпочитам да видим какво може новият бразилец.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2489
  • Одобрение: +102/-16
    • Профил
Re: Славия (София) - Дунав (Русе) [17.08.18-18:30ч]
« Отговор #3 -: 12 Август, 2018, 17:04 »
Крайно съм разочарован от Ндайе последните мачове и мисля, че трябва да отиде да потърка пейката малко. Няма никакъв усет за пласиране и все едно играем с 10 човека. Предпочитам да видим какво може новият бразилец.
Подкрепям напълно!

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1000
  • Одобрение: +21/-11
    • Профил
« Отговор #4 -: 12 Август, 2018, 17:28 »
Славия си е тотаджийски отбор и всеки техен мач си е пълна загатка.
Ние ако играем с хъс и компактно можем да си тръгнем с нещо от София.
За мен този мач е нарисуван Х (равен).

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10488
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
« Отговор #5 -: 12 Август, 2018, 18:37 »
Новият ни отбор смъква тотално гащите като види табелата за Русе от другата страна, така че не очаквам кой знае какво. Изненадите в една или друга посока могат да дойдат само от страна на съперника.
Only the dead fish follow the stream

Fuzz

• Напредващ
  • Публикации: 148
  • Одобрение: +13/-12
    • Профил
« Отговор #6 -: 12 Август, 2018, 20:56 »
Крайно съм разочарован от Ндайе последните мачове и мисля, че трябва да отиде да потърка пейката малко. Няма никакъв усет за пласиране и все едно играем с 10 човека. Предпочитам да видим какво може новият бразилец.
Подкрепям напълно!

ЗА съм и аз! На мача срещу Левски не показа нищо, кой знае какво.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10488
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
« Отговор #7 -: 12 Август, 2018, 21:21 »
Не, че искам да го защитавам или Орачев (последното изобщо :D ), но мисля, че търсеният ефект беше оправдан - той е най-скоростният ни нападател и целта беше да получава пасове от дълбочина на контраатака и да излиза на скорост на голови положения. Проблемът е, че хубавите пасове към него ги нямаше изобщо и като цяло атаките ни бяха прекалено малко. Отборът беше концентриран основно в дефанзивен план, а липсата на креативност в халфовата линия сведе допълнително възможностите ни до минимум. Но като избор за снощния мач, беше напълно логичен предвид постройката. Нито Ахмедов, нито Глаусио щяха да се справят по-добре с толкова малко атаки и качествени пасове от халфовете.
Only the dead fish follow the stream

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #8 -: 12 Август, 2018, 23:13 »
Донякъде съм съгласен, но не изцяло. Той почти във всеки мач досега е така, а във вече отминалия не бутна топката и не я овладя качествено и веднъж. Не че не е имал възможности. Всичко на всичко един точен пас само направи за цял мач. Това е някакъв своеборзаен антирекорд за Дунав може би. А пасове към него не липсваха, доколкото си спомням, но или не бяха точни, или той вечно е някъде далеч от паса. Орачев трябваше да го извади много-много по-рано в хода на мача според мен.
Наблюдавах мача на Славия преди малко и хич няма да ни е лесно. Тирето едвам ги би. С този Мауридес са ударили джакпота май. И на нас ни трябва един такъв "Мауридес", ама си имаме само Ндайе.  :-\

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3418
  • Одобрение: +113/-23
    • Профил
« Отговор #9 -: 12 Август, 2018, 23:26 »
Е, как само Ндайе? А Глаусио къде го забравяш? Поне на оттенък го докарва 1:1 с Мауридес.  ;D

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #10 -: 13 Август, 2018, 00:25 »
Докарва го, ама на резултати не го докарва :) Когато стане голова машина всеки кръг, тогава ще го издокара не само на оттенък. Пък и си нямаме и един Десподов да му подава чисти голове пасове. Васев донякъде може да поеме тази роля, но все пак разлика има.

Fuzz

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #11 -: 13 Август, 2018, 00:29 »
Без да съм виждал Глаусио много в игра, ми се струва, че може да свърши повече работа от Ндиайе. Но на пръв поглед ми изглежда техничен играч, който има добра физика, с която може да печели единоборствата, за разлика от Ндиайе и мисля, че ще е по-полезен.

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 387
  • Одобрение: +7/-4
    • Профил
« Отговор #12 -: 13 Август, 2018, 07:43 »
Интересно какво е намислил  бат " Остап Бендер " . Тук и Ндае-та и Дуди-та  и Муди-та  и Малини  нямат значение .
 ;D ;D ;D ;D
Шегувам се разбира се  и все пак ...........
« Последна редакция: 13 Август, 2018, 07:46 от biser1967 »

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1000
  • Одобрение: +21/-11
    • Профил
« Отговор #13 -: 13 Август, 2018, 10:35 »
Славия игра изключително грубо (не твърдо) срещу Тирето. За мен това е анти футбол, но ...
Ако искаме да отмъкнем нещо от тях, то трябва да се подготвим за здрава  битка.

Fuzz

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #14 -: 13 Август, 2018, 23:49 »
ТИРЕТО извади късмет като вкара в последната минута. Вярно е, имаше голяма битка от страна на Славия. Видя се, че и те искат да вземат точки. Трябва и ние да им дадем битка, която да я спечелим и да отмъкнем някоя точка.