Автор Тема: Първа професионална лига 2018/2019 (мачове, прогнози, коментари)  (Прочетена 18369 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Преди баража с месеца писах,че Арда са много стабилни и който и да им се беше паднал, то щеше да го отнесе (включително и ние).
Не можем да кажем какво би станало, ако... Защо си толкова сигурен, че нямаше те да го отнесат? Тук този бараж е вече руска рулетка, където и двата отбора въртят и на който му се падне куршумът. Налива се олово в краката, гледаш да оживееш, абе различно е. Аз затова много се радвам, че оползотворихме потенциала си в София и с това ги засилихме надолу. Останалото просто свърши Арда. Отделно, че Септември ни прецакаха с Локомотив и не заслужаваха мястото си. Това никога няма да го забравим! Нашата дунавска общност признава феърплея и винаги сме поздравявали по-добрия, но няма как да поздравим или да сме с някакви евтини шопски тарикати.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Абсолютно подкрепям! Едно не съм съгласен, че бяха тихи “феновете” на месеца  :) И в нашия мач и в този, се чуваха едни детски гласове (най-вероятно от школата), които скандираха “Селяни, селяни..” Наистина обаче няма да липсват тези “фенове” и отборчето им. Утре е ред на Бистрица да си отиде на мястото. Не знам защо обаче мачът ще се играе в София, не трябваше ли да е неутрален терен? Или Бистрица е почти толкова далеч от София, колкото и Монтана  :)
А аз си мислех, че скандират "Септември, Септември". Все тая де. Да им е честита промоцията във Втора лига!  :D
А бе и на мен ми се чу по едно време "Селяни, селяни!" и тогава кърджалии нещо се ядосаха и почнаха да освиркват "феновете".  :D Може да е било само веднъж. Ако е вярно, то да питам аз: Кои сега са селяните?  ;)

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2791
  • Одобрение: +118/-19
    • Профил
И преди и сега СЕЛЯНИ са тези които живеят на село. А в градовете и особено в столицата наша е пълно със СЕЛЯНДУРИ и простаци. Ето например Царско Село, царско, царско ама село ;)

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 441
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
И преди и сега СЕЛЯНИ са тези които живеят на село. А в градовете и особено в столицата наша е пълно със СЕЛЯНДУРИ и простаци. Ето например Царско Село, царско, царско ама село ;)

Хи ихи  хи ..... И иначе може да се каже за нашата федерация -  Селско царство .  :P :P :P

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3659
  • Одобрение: +124/-25
    • Профил
Абе тия по диемата все ги наричат "царете". Как пък някой не ги нарече "селяните" или "селяндурите"? Много по-вярно е. :P

NITRO

• Фен
    • Профил
Сърцето ми ликува за класирането на Арда, но разумът ми нашепва, че загубихме един удобен съперник, когото в решителни моменти да търкаляме :D

В този ред на мисли няма да се разстроя, ако Бистрица остане.
Сбъдна ти се. Исках Монтана да победи, но с играта си не убеди, че става за Първа лига. Елементарна грешка на вратаря при втория гол и никаква идея в нападение. Третият гол падна, за да направи унижението пълно.
Няма как да не призная обаче, че стиковката в Бистрица си каза думата. Трета поредна година ядрото на отбора е същото и това си личи.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1793
  • Одобрение: +50/-33
    • Профил
 Е, и аз предпочитах Монтана, ама нали Бистрица са ни вече абонати... :) :) :)

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 373
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
http://rodopi24.blogspot.com/2018/05/30.html?m=1
Точно по тази причина се радвам особено много, че не срещнахме Арда. Изтръпвам само, като се опитам да си представя, колко надъхан противник ни очакваше.
« Последна редакция: 31 Май, 2019, 23:01 от Arch »

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 536
  • Одобрение: +19/-2
    • Профил
За баража между Септември и Арда мога да споделя от сигурен източник една интеренса информация. 12 големи автобуса, 7 малки и стотици коли са потеглили от Кърджали, за да напълнят лаута. В Кърджали е голяма еуфория, няма да се изненадам да са с най-добрата посещаемост през новия сезон, говори се за бюджет от 10млн лева за Първа лига...

papimed

• Фен
  • Публикации: 1421
  • Одобрение: +70/-35
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
За баража между Септември и Арда мога да споделя от сигурен източник една интеренса информация. 12 големи автобуса, 7 малки и стотици коли са потеглили от Кърджали, за да напълнят лаута. В Кърджали е голяма еуфория, няма да се изненадам да са с най-добрата посещаемост през новия сезон, говори се за бюджет от 10млн лева за Първа лига...
E, че това не е тайна, само кметът Хасан Азис е осигурил 7 автобуса, от Момчилград е тръгнал още 1. Колко му е останалите автобуси и микробуси да бъдат осигурени от разни бизнесмени, по медиите писаха, че поне 2000 кърджалийци са били на Лаута. В Спортал въртяха един клип, който да надъхва играчи и фенове, добре беше направен.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 763
  • Одобрение: +25/-7
    • Профил
Те там имат тренинг с автобусите, всеки път, когато има избори го отработват това занятие. А за бюджета от 10 млн., тази сума е напълно по силите на корпорацията ДПС, но ще  харчат толкова само ако имат план за възвръщаемост, което не е толкова лесно. Но като за първа година, могат да хвърлят едни пари на вятъра.

NITRO

• Фен
    • Профил
По данни на bulgarian-football.com зрителите в този мач са били 3700. Едва ли роднините на "септемврийчетата" са били повече от 20-на души. През новия сезон очаквам поне по 5000 на мачовете на Арда и чувство на реваншизъм заради мача преди 30-ина години.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 763
  • Одобрение: +25/-7
    • Профил
През новия сезон очаквам поне по 5000 на мачовете на Арда и чувство на реваншизъм заради мача преди 30-ина години.
Там реваншизмът не е свършвал:
http://rodopi24.blogspot.com/2019/05/blog-post_863.html

Така че, за нас важи старото правило - бий, за да те уважават.
« Последна редакция: 31 Май, 2019, 10:53 от drak2000 »

wehrmacht

• Напредващ
  • Публикации: 352
  • Одобрение: +13/-5
    • Профил
Интересно дали е случайно и каква евентуално е стратегията да се наливат сериозни пари за футбол в турските региони в Бг (Разград и Кърджали)...
ихтамнет

NITRO

• Фен
    • Профил
Интересно дали е случайно и каква евентуално е стратегията да се наливат сериозни пари за футбол в турските региони в Бг (Разград и Кърджали)...
В Разград играе роля егото на Домусчиеви и няма общо с това, че регионът е със смесено население. В Кърджали вече е по партийна линия и не е случайно. Все пак имаме втора турска партия, която трябва да бъде неутрализирана точно в този район.