Автор Тема: Първа професионална лига 2018/2019 (мачове, прогнози, коментари)  (Прочетена 22776 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1421
  • Одобрение: +70/-35
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
https://www.sportal.bg/news.php?news=787215 Сега вече става интересно :D 
Започва разследване: Ако шокиращите твърдения се докажат, може да извадят ЦСКА-София от Първа лига

В съвсем скоро време ще започне разследване на грандиозния скандал, който се разрази с участието на ЦСКА-София и Черно море. Вчера всички големи медии в страната публикуваха информация, че шестима от футболистите на "моряците" са били подложени на детектора на лъжата заради съмнение за симулативна игра в мача срещу отбора на Гриша Ганчев. Тимът от Варна допусна домакинска загуба с 1:3. 
След двубоя на Черно море срещу Лудогорец наставникът на варненци Илиан Илиев в прав текст заяви, че ръководството на клуба е взело решение да освободи от тима шестима състезатели. Става въпрос за капитана Георги Илиев, Георги Китанов, Иван Дюлгеров, Петър Витанов, Виктор Генев и Пламен Димов. Илиев посъветва репортерите да попитат шефовете на Черно море каква е причината.
Заради съмненията футболистите на Черно море са били на полиграф, който е направен от психолози от МВР, и е показал някои притеснителни неща.
Именно поради тази причина от ръководството на Черно море смятат да изпратят сигнал до БФС, с който да запознаят родната централа с неприятната ситуация.
Ако твърденията се докажат, ЦСКА-София може да бъде изваден от Първа лига и Европа. Запознати твърдят, че от Черно море са категорични в решението си и желанието им е случаят да бъде разплатен докрай, за да се прекъсне тази  практика.
След двубоя на ЦСКА-София с Ботев (Пловдив) журналистите директно попитаха главния мениджър на "червените" Стойчо Стоилов дали е вярно, че ръководството на клуба е предлагало пари на играчи на Черно море за симулативна игра.

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +8/-0
    • Профил
Ха, дано! И ако се случи, после да им видим физиономиите на тия "столичани".

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 453
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
Че нещата в нашия футбол не са читави е ясно и на първокласниците .  Мен ако питате и тази тупурдия ще си мине и замине и всичко ще си върви както и досега . Никой , ама никой нито от водещите клубове , нито от така нареченото ръководство на БФС  няма ЖЕЛАНИЕ нещата да са ЧЕСТНИ и ПРОЗРАЧНИ . Така че ,  колеги не се палете прекалено много. Всичко ще мине и замине като майски дъжд . Виновните даже няма и да се " намокрят " ......  за наше съжаление.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3730
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
Шефовете предварително са обявили шестимата за виновни и са ги извадили от групата за мача в Разград, за да ги пратят в София на полиграф. Както е видно от документите, публикувани в спортал, датата на изследването е 24 май. Резултатите от него обаче показват,че всички са отговорили искрено с НЕ на въпроси, свързани със симулативна игра във въпросния мач.
Явно има нещо, което не знаем и тепърва ще става интересно.

papimed

• Фен
    • Профил
Шефовете предварително са обявили шестимата за виновни и са ги извадили от групата за мача в Разград, за да ги пратят в София на полиграф. Както е видно от документите, публикувани в спортал, датата на изследването е 24 май. Резултатите от него обаче показват,че всички са отговорили искрено с НЕ на въпроси, свързани със симулативна игра във въпросния мач.
Явно има нещо, което не знаем и тепърва ще става интересно.

Излизат все нови и нови подробности от тази сага - оказва се, че публикуваните резултати са от ВТОРИ тест, проведен от частна фирма,  първия тест направен от психолози на МВР, шестимата "заподозряни" не са го издържали и затова са се подложили на втория тест: https://www.sportal.bg/news.php?news=787285

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
Гледате ли мача? Не бих искал да се намирахме на мястото на Септември в момента. Добре че ги победихме в София и избегнахме тези драми. Пътници са.

NITRO

• Фен
    • Профил
Честито на Арда за историческото класиране и добре дошли в Първа лига!
Сбогом, Септември! Нещастници, на никого няма да липсвате!  :P

FCD

• Фен
    • Профил
"Хитрата сврака с двата крака."  :D Честито на Арда! Заслужават радостта си, играха.

papimed

• Фен
    • Профил
Сърцето ми ликува за класирането на Арда, но разумът ми нашепва, че загубихме един удобен съперник, когото в решителни моменти да търкаляме :D Във всеки случай футболът ни печели от отстраняването на един шопски апендикс, дано утре и другото безполезно шопско образувание бъде наказано от Монтана!

FCD

• Фен
    • Профил
Така е, papimed, но печели Първа лига. Аз се уморих да гледам тихи мачове пред празни трибуни и скучни ГМО-та. Стискаме палци също на Монтана и ще бъде далеч по-интересно и конкурентно другата година. Личеше си големия хъс на футболистите на Арда в този мач. Лъсна истинското лице на чандъровци. Сбогом, няма да ни липсвате.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1855
  • Одобрение: +57/-33
    • Профил
Сърцето ми ликува за класирането на Арда, но разумът ми нашепва, че загубихме един удобен съперник, когото в решителни моменти да търкаляме :D

В този ред на мисли няма да се разстроя, ако Бистрица остане.

AleeeHop

• Напредващ
  • Публикации: 181
  • Одобрение: +17/-7
    • Профил
Те на тея септември само роднините им ходеха да ги гледат ,дано се разтурят ,той тоя уж направи мъжки отбор заради школата ,а освен сина си още няколко момчета основно резерви другите бяха наемници, дано вземе да си налагат юношите сега там и да си кретат във В група и това е, Витоша и те са за В група ,дано утре да заминават и те.Пълно е с отбори от областните градове дето кретат във В групите от години ,тея цървули "инвестират" в нови отбори.Арда във втора лига имаха по 8 000 на някои мачове, срещу "грандовете" ще си пълнят стадиона, друг е въпроса ,че и там стават по някакви други канали тея неща със финансирането ,ама такава ни държавата ,само спомена ,че и от 3те водещи партии ми се предложиха пари за гласа ей сега на изборите...Така ,че важен е електората  :D Лично аз ще съм доволен на формат като в щатите ,2 дивизии да имаме: източна и западна  ,всеки областен отбор да е включен ,няма изпадащ ,първите 8 си цъкат плейофи ,ама само си фантазирам   :D

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1261
  • Одобрение: +44/-22
    • Профил
Честита промоция на Арда!
Отбор, който ще пълни стадиона си.
Изключително съм доволен от факта, че септемврийци отиват там, където им е мястото. Има един отгоре, който връща с лихвите!!!
Много ми се иска утре и тигрите да отидат на село, а Монтана да си влезнат в елита.

Преди баража с месеца писах,че Арда са много стабилни и който и да им се беше паднал, то щеше да го отнесе (включително и ние).

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1453
  • Одобрение: +55/-13
    • Профил
Така е, papimed, но печели Първа лига. Аз се уморих да гледам тихи мачове пред празни трибуни и скучни ГМО-та. Стискаме палци също на Монтана и ще бъде далеч по-интересно и конкурентно другата година. Личеше си големия хъс на футболистите на Арда в този мач. Лъсна истинското лице на чандъровци. Сбогом, няма да ни липсвате.
Абсолютно подкрепям! Едно не съм съгласен, че бяха тихи “феновете” на месеца  :) И в нашия мач и в този, се чуваха едни детски гласове (най-вероятно от школата), които скандираха “Селяни, селяни..” Наистина обаче няма да липсват тези “фенове” и отборчето им. Утре е ред на Бистрица да си отиде на мястото. Не знам защо обаче мачът ще се играе в София, не трябваше ли да е неутрален терен? Или Бистрица е почти толкова далеч от София, колкото и Монтана  :)

NITRO

• Фен
    • Профил
Абсолютно подкрепям! Едно не съм съгласен, че бяха тихи “феновете” на месеца  :) И в нашия мач и в този, се чуваха едни детски гласове (най-вероятно от школата), които скандираха “Селяни, селяни..” Наистина обаче няма да липсват тези “фенове” и отборчето им. Утре е ред на Бистрица да си отиде на мястото. Не знам защо обаче мачът ще се играе в София, не трябваше ли да е неутрален терен? Или Бистрица е почти толкова далеч от София, колкото и Монтана  :)
А аз си мислех, че скандират "Септември, Септември". Все тая де. Да им е честита промоцията във Втора лига!  :D