Анкета

Какъв развой очаквате на мача с Ботев Враца?

Лесна победа за Дунав с разлика
10 (20%)
Трудна победа с гол разлика
15 (30%)
Равен
16 (32%)
Победа за Ботев Враца
9 (18%)

Общ брой гласове: 47

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Ботев (Враца) 3:1: 27 Юли, 2018

Автор Тема: Дунав (Русе) - Ботев (Враца) 3:1  (Прочетена 7566 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1265
  • Одобрение: +44/-23
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Ботев (Враца) [27.07.18,20:45ч]
« Отговор #45 -: 24 Юли, 2018, 15:48 »
Ръководството няма да го смени. Този треньор подхожда на амбициите на ръководството. Целта е да не изпаднем. Малин е просто треньор. Селекцията я прави ръководството. Не си мислете, че ще дойде голямо име. Сега се обиграва отборът. Пък и при тоя формат на първенството. Витоша миналата година от последни се спасиха....За мен лично проблема е в ръководството и небалансираната селекция. Задължително е да вземем 1 или 2ма опорни халфове. Станоев е много бавен и в контролите Орачев само викаше по него.

Извинявам се много , но нарочно изгледах всички мачове от първи кръг.
Честно, по-слаб отбор от Дунав аз лично не видях. и то сме с поне класа под най-слабите. С тази игра аз лично не виждам срещу кого ще вземем точка.
Просто цел оставане във висшата и то с настоящия треньор, тактика и игра - просто няма как да се случи.
Бистрица не ги гледай - миналата година останаха с огромен късмет с гол в 123 минута и късмета на рулетката дузпи. Ако не беше онзи случаен гол в дълбокото продължение на продълженията, сега щяха да ритат в Б група.
Така, че на такъв късмет да не се надяваме.

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 455
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
« Отговор #46 -: 24 Юли, 2018, 15:59 »
Много ми се искаше да напиша : Тия ги почваме и  ги изпращаме поне с тройка за Враца .
Обаче , Уви !!! Сега ще четем романа " Страх " , поне докато не претръпнем да ни бият или пък не стане ЧУДО и то голямо .
Дано да се лъжа , дано ....... :( :( :(

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #47 -: 24 Юли, 2018, 22:44 »
Аз никога не съм му давал кредит на доверие извън стандартните 100 дни и ще ти кажа защо. Проблемът на Орачев с тактиката е второстепенен и като цяло следствие на това, че е мишка. Неговият огромен проблем е, че не е лидерът, от който Дунав се нуждае толкова много. Това е много по-плашещо, защото вместо капитан, който да води кораба, имаме статист-регистратор, който само може да констатира (тихичко), че идва айсберг, пък и кой ли го слуша. Дунав има нужда от треньор, с който да надгради и не на последно място да преобърне настроението около клуба, както и да вдъхнови феновете на отбора. Имена като Стойчо Стоев, Радуканов и други могат ако щете да накарат немалко хора да се върнат на стадиона и да върнат оптимизма за бъдещето.
Няма акъл, El Rio. Убедих се в това вече. Или пък има големи задкулисни игри и клубът е само досаден придатък. Това е, друго обяснение няма. Иначе съм съгласен с всичко останало, обаче то ако имаше малко разум, това трябваше да стане, когато го коментирахме още след края на миналото първенство по едно време. Прав си също, че не е само до пари. Аз това отдавна го знам също. Хората, които имат опит било в бизнес, било в нещо друго го знаят това. И все пак... Никога не е късно. "По-добре късно, отколкото никога."

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 980
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #48 -: 25 Юли, 2018, 15:06 »
Тея ще ги бием с тройка, но не това е проблема. Няма и да се промени нищо след този мач. Очаквам оставка след мача с тирето.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3734
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #49 -: 25 Юли, 2018, 15:30 »
Тея ще ги бием с тройка, но не това е проблема. Няма и да се промени нищо след този мач. Очаквам оставка след мача с тирето.
Някак си не ми звучи логично оставката да е точно след мача с тирето. Ако бием Ботев, Орачев се бетонира поне за следващите 2-3 мача, тъй като загубите от тирето и Левски са очаквани и "калкулирани".

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 980
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #50 -: 25 Юли, 2018, 16:18 »
Това, че са калкулирани е ясно. Просто резила ще бъде като бием центъра 4-5 пъти и най-голамата опасност която създадем ще бъде тъч.

Както и да е. Дано вземем 3 точки, защото не съм голям оптимист за оставането ни в групата. Всяка спечелена точка е важна.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5803
  • Одобрение: +90/-10
    • Профил
« Отговор #51 -: 25 Юли, 2018, 17:05 »
Вече е потвърдено от лицензионната комисия, че Ботев Враца ще домакинстват на ст. „Огоста“ в Монтана. Осветление до края на годината няма да ги огрее според мен и чак напролет ще могат да домакинстват у дома си. Привържениците им ще са разочаровани, след като им се даваха неоправдани надежди до днес. На отбора им това може обаче да се отрази и освобождаващо, както и ние се представяхме повече от достойно при домакинствата ни в Разград. В петък очаквам равен или измъчена победа с 1 гол разлика.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3734
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #52 -: 25 Юли, 2018, 17:08 »
Моля, моля? А Славия? Значи за едни може, а за други не може, а?  >:(

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #53 -: 25 Юли, 2018, 17:26 »
Те Славия май и не искат да домакинстват у дома си. Иначе защо играха срещу Берое у дома? Чувам, че имало и други проблеми по стадиона и не било само осветлението. Въобще тези компромиси доникъде не водят. Хубаво, че покрай задължителното осветление все повече стадиони във Втора и Трета лига (предимно отбори изпаднали от Първа лига) играят вечерни мачове и така бавно, но сигурно ще влезем в 21-ви век поне от тази футболна гледна точка.

skrzzz

• Напредващ
  • Публикации: 479
  • Одобрение: +10/-4
    • Профил
« Отговор #54 -: 25 Юли, 2018, 19:23 »
Те Славия май и не искат да домакинстват у дома си. Иначе защо играха срещу Берое у дома? Чувам, че имало и други проблеми по стадиона и не било само осветлението. Въобще тези компромиси доникъде не водят. Хубаво, че покрай задължителното осветление все повече стадиони във Втора и Трета лига (предимно отбори изпаднали от Първа лига) играят вечерни мачове и така бавно, но сигурно ще влезем в 21-ви век поне от тази футболна гледна точка.

Славия правиха ремонт на терена на стадиона в Овча купел и може би още не е готов!
https://www.sportal.bg/news.php?news=718100

Fuzz

• Напредващ
  • Публикации: 153
  • Одобрение: +13/-12
    • Профил
« Отговор #55 -: 25 Юли, 2018, 23:21 »
Ботев Враца като домакинстват на ст. "Огоста", ще са по-свободни и може да се представят по добър начин, както ние също се представяхме добре в домакинствата ни в Разград. То е ясно, че мачовете срещу ГМО и Левски са калкулирани, но не мисля че и при загуби на двата мача, Орачев ще си подаде оставката или ръководството ще вземе крайното решение да го освободи. Ако не вземем 3-те точки от Ботев Враца и загубим следващите два мача, миналите сцени от "кошмарният сезон" може да са факт! След четири загубени мача (например), кой треньор ще иска да поеме Дунав - никой. Ако ги направим загубите, Орачев си бетонирва още един сезон, защото както казах, никой друг треньор няма да дойде при тези обстоятелства. Така по същият като миналия сезон ще си отидем на баражчетата и ще треперим до последно. Защо ни е на нас това феновете, да виждаме как отбора ни няма никакъв облик, няма стил на игра, как играчите ни нямат желание за игра и т.н. Като цяло си товарим нервната система и се тровим, нищо друго не правим.     

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 748
  • Одобрение: +21/-8
    • Профил
« Отговор #56 -: 26 Юли, 2018, 06:08 »
Футболистите са като учениците. Много бързо усещат треньора/учителя какъв е авторитетът му, колко е на ти с материята, хладнокръвието му в критични ситуации и как ги овладява. Всички тия качества се предават и на футболистите и несъмнено това си проличава в играта им. Няма такова нещо: " Футболистите не могли  да изпълнят нарежданията на треньора ". Един клуб няма как финансово да си позволи добър треньор, а слаби футболисти. Обратното...добри и грамотни футболисти, а слаб треньор се случва по-често. При нас старите футболисти усетиха какви са качествата на Орача и се ометоха. Аз си имам една теорийка за името. Веселин Великов. Името говори и за човека. Весел, велик, благороден човек. Стойчо Стоев. Два пъти по 100 има в името му. Стоик, твърд и безкомпромисен човек, който умее да отСТОява позициите си. Радуканов е име с корен КАН. Орачев. Нищо лично срещу човека, но в Холивуд хората раздават Оскари за най-добри актьори, а МАЛИНКИ за провал в професията. Орача е човек с благородна професия, но той само стои зад воловете и насочва ралото. Няма фантазия и творчество в тази професия. По скоро е човек, който може да върши черната работа. Помощник треньор. На нас ни трябва творец с фантазия, който уверено да води кораба на Дунав. Футболистите да му имат доверие и да получат самочувствие само от присъствието му. Докторе, сменяй хирурга докато е време, за да не отреже грешният крак. Поздравления за новият стайлинг. Ето вида на фенсайта поведе на клуба с 1:0 Ръководството на отбора трябва да отговори адекватно. Преди чувствах радост и гордост от играта на момчетата даже и да загубеха. Сега  победите не ми носят радост защото няма красива и вдъхновена игра, която се харесваше и на неутрални фенове от други градове. Вторият гол срещу ЦСКА дошъл  след бърза, кинжална контраатака ми докара  една буца на гърлото. Сега, с това мотаене на топката сякаш някой бродира нескончаеми хаотични тегели през сърцето ми. Ти докторе обичаш да играеш футбол и би трябвало да знаеш, че това е преди всичко игра и тя трябва да носи радост и настроение. Нима не разпознаваш липсата на идеи и зациклянето в посредственост. Така няма да ни накараш да се радваме и с нетърпение да очакваме следващият мач. А това е твоята работа. Докле е мъничка змията....
« Последна редакция: 26 Юли, 2018, 06:25 от зевс »

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1265
  • Одобрение: +44/-23
    • Профил
« Отговор #57 -: 26 Юли, 2018, 07:55 »
Според букмейкърите сме лек фаворит ...
1 - 1,75
Х - 3,60
2 - 3,75

Ама коефициентите не играят на терена ...  ;D

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #58 -: 26 Юли, 2018, 12:00 »
Закупихте ли си билети и карти вече? Очакваме приятелско настроена агитка от Враца. Някои сигурно ще останат да спат в Русе заради късния час и сигурно ще има хапка и пийка преди и след мача, както и да завърши.  ;)

RedBull

• Напредващ
  • Публикации: 470
  • Одобрение: +5/-8
    • Профил
« Отговор #59 -: 26 Юли, 2018, 12:05 »
Според букмейкърите сме лек фаворит ...
1 - 1,75
Х - 3,60
2 - 3,75

Ама коефициентите не играят на терена ...  ;D

Особено когато играем ние :D
Там където Дунава минава,трева не никне!