Анкета

С какъв резултат ще открие Дунав сезон 2018/19?

Изразителна победа като гост
4 (14.3%)
Победа с един гол разлика
18 (64.3%)
Равенство
5 (17.9%)
Минимална загуба
1 (3.6%)
Домакински разгром
0 (0%)

Общ брой гласове: 28

Гласуването приключено: 20 Юли, 2018, 14:08

Добавени събития

• Първа лига: Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе) 2:1: 20 Юли, 2018

Автор Тема: Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе) 2:1  (Прочетена 2410 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5580
  • Одобрение: +71/-9
    • Профил
Откриваме сезон 2018/19 с гостуване в полите на Витоша и най-голямото по брой жители село в България, предградие на София.

Фен клубът "Дунав завинаги" организира транспорт за всички желаещи да присъстват на място привърженици. Тръгва се в 10 часа от ученическия вход на Градски стадион.

На добър час, "дракони"!
« Последна редакция: 21 Юли, 2018, 00:49 от vivanov »

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3534
  • Одобрение: +118/-24
    • Профил
Re: Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе) [20.07, 18:30 ч.]
« Отговор #1 -: 16 Юли, 2018, 14:50 »
Успех, "Дракони"! Въпреки прогнозите, включително и моята, покажете, че имате сили за още един незабравим сезон!

Офтопик: Бистрица е на пето място по население в България. Има 4 по-големи от него, две от които също са в състава на София-град.

wehrmacht

• Напредващ
  • Публикации: 318
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #2 -: 16 Юли, 2018, 15:03 »
Денят се познава по сутринта. Да видим дали няма да си разменим ролите с Бистрица този сезон...
ихтамнет

plamtp

• Напредващ
  • Публикации: 175
  • Одобрение: +2/-1
    • Профил
« Отговор #3 -: 16 Юли, 2018, 20:46 »
Всички се облизваме за трите точки от този мач, но аз мисля, че съвсем не са ни сигурни и никак няма да е лесно. Витоша сега са в по-добра форма, отколкото бяха през миналата година. Освен това са окрилени от оцеляването си в групата в края на миналия сезон. Резултатите от контролите им никак не са лоши, направиха и равен на Ботев. Трябва да подходим много сериозно към този мач, за да не позволим на Витоша да започне сезона с победа още в първата си среща, и то срещу нас. Като се има предвид, че и ние още не сме цъфнали и вързали, отборът още не е добре сработен и обигран, по-добре е да не изпадаме в безпочвен оптимизъм и да бъдем реалисти. И аз смятам, че трите точки в този мач са задължителни за нас, но да видим дали и как ще стане. Успех, Дунав, и умната!

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 537
  • Одобрение: +15/-2
    • Профил
« Отговор #4 -: 16 Юли, 2018, 21:14 »
Без да съм гледал контролите на отбора, ми се струва, че ако внимаваме и играем надъхано, ще спечелим. Витоша колкото и да са подобрили състоянието си, едва ли са надградили много. Както впрочем и останалите отбори от лигата. Аз поне не виждам някакво сериозно развитие в някой от клубовете, спрямо миналия сезон. Така че, за мача с Витоша - пределна концентрация и мотивация, за да си вземем точките от рано тая година, и мисля, че ще се справим.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 707
  • Одобрение: +23/-7
    • Профил
« Отговор #5 -: 16 Юли, 2018, 21:42 »
... Витоша колкото и да са подобрили състоянието си, едва ли са надградили много....
Не е въпросът Витоша и другите какво са надградили, а какво сме разградили ние.
 Не искам да съдя само по мача с Горна, но с тези безконечни  пасове по ширината на терена и назад, явно сме усвоили някаво ново  поморийско тики-така. Скоро ще научим резултата от експеримента.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2646
  • Одобрение: +106/-18
    • Профил
« Отговор #6 -: 17 Юли, 2018, 08:42 »
Сигурно сте видели от мачовете на световното, че всички отбори играха по този начин, с постоянни пасове между играчите и според ситуацията центриране или директен удар към вратата. Но го правеха много бързо и точно. А нашите - като на забавен каданс и с много неточности. В по-редки случаи се подхождаше и с дълги прехвърлящи пасове като се осъществяваха контри. Но пак бързо и точно. Така, че това е начинът на игра в съвременния футбол. Проблемът ни е, че ние не разполагаме с достатъчно бързи и технични играчи. И другото което видяхме на световното е, че всички отбори се хвърляха в мача все едно са на война - жестока битка, преса, раздаване на макс. Тези които не го направиха си събраха багажа рано-рано, макар, че бяха фаворити.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1625
  • Одобрение: +38/-30
    • Профил
« Отговор #7 -: 17 Юли, 2018, 10:16 »
 Също и статичните положения - видя се че и на тях се набляга на Световното.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3534
  • Одобрение: +118/-24
    • Профил
« Отговор #8 -: 17 Юли, 2018, 11:35 »
Няма как да мерим с един аршин изявите на световното и тези в нашето първенство. Все пак говорим за огромна разлика в стандартите. Футболистите на Дунав от последните години поне топката могат да спират що-годе добре, за разлика от тези преди време, когато тя се удряше в тях, отскачаше на 3-4 метра и логично ставаше лесна плячка на противника.
Отдавам липсата на голове в последния мач най-вече на това, че има много нови и още не са се сработили. С този бюджет и организация не очаквам чудеса през сезона, но една победа в първия мач срещу директен съперник би била добро начало.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1625
  • Одобрение: +38/-30
    • Профил
« Отговор #9 -: 17 Юли, 2018, 13:51 »
 Сенегалчето се завърна.
 Много им здраве на нашенските футболисти. Да ходят в чужбина да стават милионери.
https://topsport.bg/dunav/senegalets-se-zavarna-v-dunav-drakonite-chakat-oshte-dvama-novi.html
« Последна редакция: 17 Юли, 2018, 13:54 от tipin »

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1299
  • Одобрение: +48/-11
    • Профил
« Отговор #10 -: 17 Юли, 2018, 15:57 »
Сенегалчето се завърна.
 Много им здраве на нашенските футболисти. Да ходят в чужбина да стават милионери.
https://topsport.bg/dunav/senegalets-se-zavarna-v-dunav-drakonite-chakat-oshte-dvama-novi.html
Особено пък на Исата
https://topsport.bg/a-group/tri-kluba-ot-parva-liga-se-nadyavat-da-podpishat-s-ismail-isa.html
Не я намери тази чужбина тоя човек. Ръководството ще направи груба грешка, ако го върне, колкото и да е полезен.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5580
  • Одобрение: +71/-9
    • Профил
« Отговор #11 -: 17 Юли, 2018, 16:02 »
Има още 10 свободни места в буса за Бистрица в петък. Интересуващи тук има ли?

Милен

• Напредващ
  • Публикации: 184
  • Одобрение: +6/-1
    • Профил
« Отговор #12 -: 17 Юли, 2018, 21:46 »
Чаках с нетърпение да свърши световното и да почват мачовете на Дунав.  :) Не съм оптимист за началото на сезона с толкова нови футболисти и то заменили основни такива, но пък се надявам да ме опровергаят.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4052
  • Одобрение: +127/-30
    • Профил
« Отговор #13 -: 19 Юли, 2018, 12:25 »
И аз не знам трябва ли да бъдем оптимисти, или не, защото нашият чисто нов отбор тепърва трябва да ни даде насоката за това. Малко ми е мъгла. Под оптимизъм (на фона на миналия сезон) разбирам да не играем за оцеляване. Това задължително минава през някакъв успех в предстоящия мач. Нормално е да сме скептични на старта с всички тези големи промени, но желая искрено успех на момчетата в предстоящото първенство и точки срещу Бистрица.

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 422
  • Одобрение: +4/-0
    • Профил
« Отговор #14 -: 19 Юли, 2018, 14:06 »
Единственото, което ме притеснява е липсата на класа в защита. Доста крила, а само двама опорни полузащитници - Станоев и Зитуни. В контролите Балджийски сякаш го пробваха на тази позиция. За мача очаквам Антонов да е на вратата, пред него Васев, Динков, Ковачев и Лемперов. В средата Станоев и Балджийски. Пред тях Коконов. По крилата Костадинов и Ковачев и в нападение Ахмедов.