Анкета

На кое място ще завърши Дунав в Първа лига през сезон 2018/19?

Шампион или вицешампион (1. - 2. място)
0 (0%)
Класиране за европейските турнири (3. - 4. място)
0 (0%)
Участие в първа шестица (5. - 6. място)
7 (12.3%)
Бараж или финал за Лига Европа (7. - 8. място)
7 (12.3%)
Участие във втора осмица (9. - 10. място)
22 (38.6%)
Баражи и оставане в лигата (11. - 13. място)
12 (21.1%)
Баражи и изпадане от лигата (12. - 14. място)
9 (15.8%)

Общ брой гласове: 54

Гласуването приключено: 21 Юли, 2018, 10:31

Автор Тема: Очаквания преди сезон 2018/19  (Прочетена 1558 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5580
  • Одобрение: +71/-9
    • Профил
Очаквания преди сезон 2018/19
« -: 09 Юли, 2018, 10:31 »
Дунавци, определено сме много крайни в очакванията ни според моментната обстановка. Резултатите от предсезонната анкета през последните 2 години са красноречив пример. След сензационният сезон 2016/17, никой от потребителите тук не очакваше Дунав да играе бараж за оставане в Първа лига. Сега положението е коренно различно и повечето сме скептично настроени.

Всеки има право на един вот без опция за промяна. Резултата от анкетата ще се покаже след приключването й след 12 дена.

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 421
  • Одобрение: +10/-4
    • Профил
Re: Очаквания преди сезон 2018/19
« Отговор #1 -: 09 Юли, 2018, 10:52 »
При наличието в   Лигата на отбори като , Витоша , Верея  , Ботев Вр , Етър ,  а защо не и Септември имаме шансове , поне да не сме сред последните четири . Лошото е че , поне  за мен - нашите са  енигмата ...
Пожелавам им УСПЕХ !

rohаs

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 93
  • Одобрение: +5/-1
    • Профил
« Отговор #2 -: 09 Юли, 2018, 11:59 »
Трябва да сме реалисти  Имаме сили за 9-10 място

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2646
  • Одобрение: +106/-18
    • Профил
« Отговор #3 -: 09 Юли, 2018, 12:45 »
За мен отборът този сезон е пълна загадка, дори и скептично да съм настроен не знам до каква степен на скептицизма да стигна. Надявам се на 9-10 място , ноооо...човек предполага Господ разполага. По-интересно ми е каква политика ще предприеме клубът след като приключат с инвестициите в тренировъчната база?

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10491
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
« Отговор #4 -: 09 Юли, 2018, 12:59 »
Опасявам се, че направихме селекция за Втора лига и подготовка с отбори за Втора лига. Няма нито един по-сериозен отбор, за да се видим реално тези играчи могат ли да се противопоставят на някого в топ 10. Дано като почне сезона ни изненадат приятно. Хубавото е, че има Витоша Бистрица и Етър, които са от нашата черга. Ботев Вр също, но ще са на гребена на вълната и особено гостуванията ще бъдат трудни. За съжаление Септември според мен направи крачка нагоре и трайно ще се превърне в по-добър отбор от изброените, включително и от нас. Но все пак долу-горе това са отборите, от които ще трябва да вземаме точки. Ако първите 2 кръга нямаме 6 точки, това ще е много лош сигнал за класата на Дунав и бъдещето през сезона. Шест точки в началото ще осигурят спокойствие предвид тежката програма след тях.

Иначе няма на база какво да сме оптимисти. Подготовката ни е много слаба, селекцията небалансирана и има много постове, където нямаме играчи даже като бройка. Като цяло имаме проблеми с това да формираме група от 18 играчи, много футболисти изобщо не взеха участие в контролите досега и ще се подготвят в движение.
« Последна редакция: 09 Юли, 2018, 13:02 от El rio gigante »
Only the dead fish follow the stream

zlatunski

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 83
  • Одобрение: +5/-3
    • Профил
« Отговор #5 -: 09 Юли, 2018, 16:42 »
Да трудно е да се изгради отбор при такова голямо текучество и само за няколко седмици, без значение дали се казваш Малин Орачев  или Еди Как Си... -  Така че за мое голямо съжаление, аз лично очаквам епични битки за оцеляване с Витоша и още някой между Ботев Вр. и Етър ! Септември може да нямат публика , но като че ли имат стабилни финанси и затова не ги слагам при опашкарите. :(

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5580
  • Одобрение: +71/-9
    • Профил
« Отговор #6 -: 09 Юли, 2018, 17:40 »
Не разбирам защо се споменава Септември, те може би ще са като Верея през изминалия сезон и ще се борят за първата шестица. Верея са ми загадка. Рано или късно и този "проект" ще залезе.

Имаме нужда от един истински заместник на Иса в нападение.

persin

• Напредващ
  • Публикации: 166
  • Одобрение: +9/-13
    • Профил
« Отговор #7 -: 09 Юли, 2018, 18:06 »
Не разбирам защо се споменава Септември, те може би ще са като Верея през изминалия сезон и ще се борят за първата шестица. Верея са ми загадка. Рано или късно и този "проект" ще залезе.

Имаме нужда от един истински заместник на Иса в нападение.
Този новия Да силва няма ли да замести Иса в нападения,гледал ли го е някой

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3534
  • Одобрение: +118/-24
    • Профил
« Отговор #8 -: 09 Юли, 2018, 22:57 »
Очаквам труден сезон, в който отново ще се борим за оцеляване до последно. Най-после Витоша (Бистрица) ще има "достоен" конкурент. Новите, които дойдоха, не са по-качествени от тези, които напуснаха, дори напротив. Поне на пръв поглед. Дано да компенсират с хъс и желание да се докажат. Предвиждам 11-13 място и ще съм много щастлив, ако бъда опроверган тотално и отборът направи добър сезон!

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 422
  • Одобрение: +4/-0
    • Профил
« Отговор #9 -: 12 Юли, 2018, 10:07 »
8-10 място и да не играем бараж с отбор от Втора лига. Тая година Арда, Царско село, Монтана и Цска 1948, просто не ми се мисли.

heavy metal

• Напредващ
  • Публикации: 433
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #10 -: 12 Юли, 2018, 18:06 »
Като гледам всички,освен Лудогореца как са вързали...Съдиите пак ще правят разликата затова кой в коя половина ще се озове.Само да има хъс за битка,другото идва с точките.Дали Вадуц или Дунав,винаги може да се отхапе месо от "умрелите" набедени за лидери.В Лига Европа няма Железовци,Кабаковци и всеккви такива анимационни герои и се вижда кви са осрани.Съдиите са ни най-големия проблем.

AleeeHop

• Напредващ
  • Публикации: 135
  • Одобрение: +15/-4
    • Профил
« Отговор #11 -: 12 Юли, 2018, 20:45 »
Крайно негативни както винаги  ;D  Всички отбори са цъфнали и вързали та вие да сте най-зле ама българска работа  8) нито сте ги видели как играят, нито другите отбори ги знаете на кво ниво са , нека минат 7-8 мача и ще се разбере накъде веее вятъра.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1299
  • Одобрение: +48/-11
    • Профил
« Отговор #12 -: 13 Юли, 2018, 00:56 »
То нашето е като “парен, каша духа”. Нормално е да сме негативно и скептично настроени и когато след 25 години по селата, нещата последните няколко години потръгнаха, то сега не вървят на добре и не толкова поради факта, че много от основните ни играчи напуснаха, колкото в начина и непрозрачността на управлението на клуба и неяснотата в приоритетите на развитие на отбора.

forzadunav

• Напредващ
  • Публикации: 182
  • Одобрение: +6/-2
    • Профил
« Отговор #13 -: 13 Юли, 2018, 01:23 »
Може би малко се прекалява с песимизма наистина. Преди 2 години също селекцията беше на пръв поглед за Б група, анонимници и играли по долни дивизии с малки изключения, но се стигна до Лига Европа с добро начало, което даде ударна инерция. И разбира се хъс за доказване, защото сега им е кацнало птичето на рамото. Както Ел рио е казал, вземат ли 6 точки, ще им дойдат хъс, самочувствие, спокойстиве.

ivelin80

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 46
  • Одобрение: +0/-1
    • Профил
« Отговор #14 -: 14 Юли, 2018, 16:14 »
Дунав ще направи добър сезон с тези ограчи.Това е личното ми мнение.