Анкета

Кой отбор ще стане световен шампион?

Бразилия
1 (4.2%)
Германия
7 (29.2%)
Испания
2 (8.3%)
Франция
4 (16.7%)
Аржентина
2 (8.3%)
Белгия
0 (0%)
Англия
3 (12.5%)
Португалия
1 (4.2%)
Уругвай
1 (4.2%)
Хърватия
1 (4.2%)
Колумбия
0 (0%)
Русия
2 (8.3%)
друг
0 (0%)

Общ брой гласове: 23

Гласуването приключено: 19 Юни, 2018, 16:02

Автор Тема: СП по футбол Русия 2018  (Прочетена 2632 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +7/-4
    • Профил
СП по футбол Русия 2018
« -: 14 Юни, 2018, 15:53 »
Отваряме и темата за предстоящото Световно. Споделяйте тук своите мнения, прогнози и пристрастия. Тъй като нашите национали не се очертава скоро да играят на подобен форум, предполагам повечето от вас са си избрали някой отбор, който да подкрепят. Световното идеално ще запълни времето до старта на новия шампионат за почитателите на футбола, така че дано станем свидетели на интересни и резултатни мачове. Пускам и една анкета, нека проверим кой ще е новият световен шампион според форума. Можеше да си спретнем и някаква игра с прогнози, ама май вече е малко късно...

P.S. Посочените отбори в анкетата са подредени според коефициентите на bet365, избрах първите 12, понеже нататък коефициентите стават над 50 и вероятността да излезе някой от тях не е особено висока.  ;)
« Последна редакция: 14 Юни, 2018, 15:59 от red forman »

tipin

• Фен
  • Публикации: 1578
  • Одобрение: +35/-30
    • Профил
Re: СП по футбол Русия 2018
« Отговор #1 -: 14 Юни, 2018, 16:13 »
 Чисто статистически когато се играе в Европа, печели европейски отбор.
 Надявам се да има много изненади, примерно Полша.
  Да видим колко са изморени големите звезди.
  Аз казвам Германия или Португалия.

goranoff

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 99
  • Одобрение: +4/-3
    • Профил
« Отговор #2 -: 14 Юни, 2018, 16:23 »
Гласувах за Германия, но мисля че англичаните ще бъдат любопитни за гледане на този шампионат  ;) .

Danube

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 73
  • Одобрение: +5/-1
    • Профил
« Отговор #3 -: 14 Юни, 2018, 19:02 »
Когато България не участва, а това е доста често, винаги поддържам Германия и Уругвай. Винаги съм се възхищавал на Уругвай, който е редовен участник на футболни финали и успява да създаде звезди от световна величина, въпреки скромното си население, понастоящем 3.4 млн. души.

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 614
  • Одобрение: +36/-2
    • Профил
« Отговор #4 -: 14 Юни, 2018, 21:50 »
 Всички сме за Германия, дали като първи или втори отбор.  ;D
Белгия правят впечатление с много силно поколение, не успяха на европейското, сега е време за нещо значимо, защо не по-напред от Мексико'86 на Ян Кулеманс.
 В първият мач, на Русия всичко им върза и разковаха шейховете. Ударно начало на турнира, красиви голове, откога на откриване не е било 1:1.

tipin

• Фен
    • Профил
« Отговор #5 -: 14 Юни, 2018, 22:19 »
 А дали португалци и испанци ще се хвърлят или миролюбиво ще си стиснат ръцете с някое реми...

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 592
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил
« Отговор #6 -: 15 Юни, 2018, 14:17 »
Предвид съперниците на Испания и Португалия в групата едва ли ще си дават много зор. Като нарисуван хикс изглежда ;)) Иначе по темата - аз гласувах за Франция, въпреки колебливостта на изключително звездния им отбор, която видяхме на Европейското. Личното ми мнение е, че цветнокожите нямат психическа стабилност във важните моменти (наречете ме расист), но го виждаме с африканските отбори как надиграват съперника, стигат до вратата и бият в аут ... Белгия са ми малко пренадут балон. Отделно повечето играят в Англия, а там е може би най-изстискващия сезон от топ първенствата в Европа. Но Белгия имат наглед лесен поток до 1/4 финал и ще са свежи. На Фрнация, Германия и Аржентина задачата изглежда доста трудна още от групите. Последната група за мен е най-непредвидима като развой. Иначе въпреки гръмкото 5:0 от снощи очаквам руснаците както обикновено след една победа да си повярват и да се сгромолясат срещу Египет и съответно да стегнат багажа още в групите. На база усещане и желания прогнозирам Сърбия да е скрита лимонка и да направят нещо значимо ;)))
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

papimed

• Фен
  • Публикации: 1288
  • Одобрение: +55/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #7 -: 15 Юни, 2018, 14:56 »
Моите предпочитания винаги са били за Маншафта. Мисля, че Аржентина няма да стигне до финала. Признавам, че не познавам никак добре бразилците, май са по-силни в сравнение с 2014, но се надявам южноамериканците да не виреят добре в Европа. Една титла преди 60 години им е достатъчна. Урусите са ми симпатични, това си е най-европейският отбор от Латинска Америка, респект за това, че с малкото си население са почти винаги важен фактор на финалите на СП. Русия стигна върха си, ако успеят да направят равен с Египет, могат да прескочат групата си, но не е много сигурно. 
И накрая, макар че е твърде рано за 2026 г. - това е огромна простотия от страна на ФИФА, ясни са ми целите, но при 48 участника, финалите ще се напълнят с аутсайдери като Саудитска Арабия.
Като ги гледах вчера, се засрамих малко, че съм бил толкова критичен и краен към Драконите, че нашите играят по-хубав футбол от този на "зелените соколи" :D

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +7/-4
    • Профил
« Отговор #8 -: 15 Юни, 2018, 19:19 »
Умишлено оставих анкетата отворена до вторник, за да можем да изгледаме първите мачове в групите и да добием поне бегла представа кой отбор в какво състояние се намира. Иначе преди началото на турнира бих заложил на Бразилия (макар въобще да не ги харесвам), но все пак ще стискам палци за Германия (както винаги с изключение на САЩ'94  ;D ). За мое съжаление не мисля, че ще успеят да се преборят за титлата, според мен ще са изморени както физически, така и психически.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3481
  • Одобрение: +115/-24
    • Профил
« Отговор #9 -: 15 Юни, 2018, 20:53 »

Всички сме за Германия, дали като първи или втори отбор.  ;D
Подходящ повод да припомним една от аксиомите на европейския и световен футбол, изказана за пръв път от Гари Линекер: "Футболът е проста игра. 22 души гонят една топка 90 минути и в края Германия винаги печели".  ;)
Маншафтът е и мой фаворит. Да смажеш Бразилия като домакин със 7:1, трябва да си не фантастичен, а направо извънземен отбор. В каквото и състояние да е тимът, каквито и футболисти да играят, като че ли генетично им е заложено винаги да са първи. Вярвам, че и сега ще е така.

tipin

• Фен
    • Профил
« Отговор #10 -: 15 Юни, 2018, 21:51 »
 Първо полувреме - Роналдо срещу Испания 2:1!!!
  Ама артист, добър почти Емил Костадинов за дузпата!

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 614
  • Одобрение: +36/-2
    • Профил
« Отговор #11 -: 15 Юни, 2018, 22:02 »
 Имаше контакт, добър е.  :)
Обаче Диего Коща ми напълни душата, страашно голям дразнител е (играе срещу огледалния си образ Пепе), но е голяма класа, един на двама плюс един, невероятен гол, зрелище, в негов стил.
« Последна редакция: 15 Юни, 2018, 22:22 от Faas »

tipin

• Фен
    • Профил
« Отговор #12 -: 15 Юни, 2018, 23:09 »
 Испанците подцениха краят на мача. Пике да ходи в прегръдките на Шакира - и той се хвана на номерата на Роналдо, само да го духнеш и се строполява.

Danubio Azul

• Напредващ
  • Публикации: 281
  • Одобрение: +12/-1
    • Профил
« Отговор #13 -: 17 Юни, 2018, 14:59 »
Аз пък не съм за Маншафта :) Стискам палци на Испания, обаче според мен Бразилия ще спечелят. Треньорът им е доста интересен и явно ги е преобразил и нямат почти нищо общо с отбора от 2014. Неймар е подкрепен от цяло съзвездие и май и без него се справят добре, макар че какъв е шансът пак да се контузи?! На финал ми се иска да видя и примерно Хърватия, ей така, за разнообразие :)

tipin

• Фен
    • Профил
« Отговор #14 -: 17 Юни, 2018, 18:49 »
 Какво правят мексиканците, каква бързина в контрите, топката сякаш е вързана за краката им. Нека и нашите съдии гледат и се учат...