Анкета

Оставаме в Първа лига или ДА

Категорична победа без особени затруднения.
13 (38.2%)
Трудна победа с един гол.
17 (50%)
Изпадаме в Б група.
4 (11.8%)

Общ брой гласове: 33

Гласуването приключено: 23 Май, 2018, 23:04

Добавени събития

• Бараж за Първа лига: Дунав (Русе) - Царско село (София) 2:1: 24 Май, 2018

Автор Тема: Дунав (Русе) - Царско село (София) 2:1  (Прочетена 5756 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 513
  • Одобрение: +19/-2
    • Профил
Селото са много зле, защитата им е трагикомична и много бавна, нямат и крила, а Вуцата си предпочита атаки през центъра ! Според мен сме поне с 2 класи над тях и ако играем, както трябва без напрежение мача отива на едно 3-0 за нас, отделно от това, така гледайки колко нежелателно играха с преките съперници, самите футболисти там нямат много желание да влизат в ПЛ, защото си знаят, че няма как да останат в отбора и предпочитат да си вземат парите и да няма кой да им каже "А", защото колко фенове може да има подобен отбор ?! Аз прогнозирам 4-0 :) !

wehrmacht

• Напредващ
  • Публикации: 334
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
Защо е това (? ? ?), мачът не е ли на стадиона в Коматево?
ихтамнет

само дунав

• Напредващ
  • Публикации: 151
  • Одобрение: +8/-4
    • Профил
Селото са много зле, защитата им е трагикомична и много бавна, нямат и крила, а Вуцата си предпочита атаки през центъра ! Според мен сме поне с 2 класи над тях и ако играем, както трябва без напрежение мача отива на едно 3-0 за нас, отделно от това, така гледайки колко нежелателно играха с преките съперници, самите футболисти там нямат много желание да влизат в ПЛ, защото си знаят, че няма как да останат в отбора и предпочитат да си вземат парите и да няма кой да им каже "А", защото колко фенове може да има подобен отбор ?! Аз прогнозирам 4-0 :) !
                                                                                                                                                                                  Всичко , което си написал е вярно, но си изпуснал една малка подробност. Този мач ще се реши ( или вече е решен) не на терена в Коматево . Още в началото на сезона припознавачите  твърдяха , че отпадаме

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 618
  • Одобрение: +36/-3
    • Профил
 Ей мушмороци, довчера се готвехме за бараж, от днес сме вече в Б група, я се стегнете.  ;)  Ако сами не сме си запланували отпадане , заради финанси и др., Дунав ще вземе мача и оставаме. Когато не вървят нещата да кажем е нормално да има нерви, обаче моля ви контролирайте това его включително и ръководството, подобно отношение едни срещу други до нищо добро няма да ни доведе, нали всички сме от едната страна на реката. Някои сте на ръба и едва ли не предпочитате Дунав да го няма , само и само да не се ядосвате, щото ви е преляля чашата. Искаме дисциплина в отбора относно картоните, а тук какви ги вършим?! Освен Чичо Мъри, други ще подкрепят ли отбора в Коматево?

За Пирин бях сигурен , че ще останат, но Радуканов преди мача говорел за липси и реших, че са поели доброволно към "Б", обаче като видях втория гол на Витоша и картинката придобива друг отенък.

Само Дунав!

tipin

• Фен
  • Публикации: 1693
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
 Ако се въведат видеоповторения ще се пресекат тези "допустими съдийски неточности", дори и на престъпници като Кабаков.
https://gong.bg/football-sviat/drugi/ibra-oshamari-protivnik-i-be-izgonen-v-mls-486591

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 736
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
Ако сами не сме си запланували отпадане
Това казва всичко, което може да се напише преди мача. Спокойно може да заключите темата и да си коментираме след края на срещата.  ;)

papimed

• Фен
  • Публикации: 1402
  • Одобрение: +68/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Ако нещата опираха само до спортно-технически качества, нямаше да има проблем. Само че ще се намесят куп други фактори, които в крайна сметка имат един и същи генезис.  Вчера Балъков каза нещо, на което едва ли някой е обърнал внимание - че ще е лудост да отърват питомното и да гонят дивото в баража ?!?! Както искате, така го разбирайте!
Не знам кой написа, че никой нямало да се радва на влизане на Селото в Първа лига, но дълбоко греши. Ще се радва цялата припознаваческа общност, която още не може да се примири, че ДУНАВ унизи на два пъти Тирето като домакин и игра напълно заслужено в Лига Европа на "мястото" на оранжевото ГМО[size=78%]. [/size][/size]Ще се радват Гриша Ганчев, Стойне Манолов и другите червени перачи на червени пари, ще се радват и капутите от ДИЕМА, които първо ще изживеят "исторически мигове" около елиминирането на четвъртия от миналото първенство и второ, ще си спестят досадните и неприятни командировки до "далечния" Русе. Ще се радват и малоумните пияндета в БФС, защото от такива клубове като Дунав те нямат нужда, имат полза от разни измислени проекти и хибридчета. Не на последно място ако не се радват, то поне ще злорадстват феновете на други провинциални отбори, които няма да се досетят, че утре техните клубове може да са на наше място. [size=78%]
[/size]Ще съжаляваме само шепа фенове на ДУНАВ, защото очевидно много хора още си мислят, че едно отпадане не е голям проблем и спокойно отборът може да се завърне в елита още през следващия сезон. А аз мисля, че ако изпаднем, това ще е и поредният разпад на отбора и дълги, мъчителни години в долните групи на БГ футбола ни.[size=78%]

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 736
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
Едва ли много хора вярват, че ако изпаднем, ще се завърнем бързо/веднага. Ако има такива нека не ми се сърдят, но са наивници, вярващи в розови понита. Останем ли обаче за мен това ще е знак, че има надежда и може би догодина нещата ще се променят към по-добро. Категорично тази промяна трябва да започне със смяната на Малинчо, независимо дали ще изпаднем или не.

Danube

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 82
  • Одобрение: +5/-1
    • Профил
Ще има ли някакъв организиран транспорт до Пловдив и то организиран от ръководството с наемане на автобуси или други алтернативни транспортни средства? Редно е за такъв бараж да се осигури безплатен транспорт за един жест към по-запалените привърженици на отбора. Едно 3-4-500 човека, ако има присъствие на спортен комплекс "Коматево" да се създаде домакинска атмосфера или в краен вариант "платени викачи" от някъде.. Чета по социалните мрежи, че даже Царско село с 100-тината си души фенове ще им е осигурен безплатен транспорт за тези, които нямат свои средства да стигнат до Пловдив.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Вчера Балъков каза нещо, на което едва ли някой е обърнал внимание - че ще е лудост да отърват питомното и да гонят дивото в баража ?!?! Както искате, така го разбирайте!
Със сигурност не го разбирам чак толкова конспиративно. Човекът просто имаше предвид, че идвайки тук с актив от два гола преднина срещу отбор с изравнени възможности, даже малко по-слаб, би било нелепост да я пропилеят и след това да гонят дивото отначало в един бараж от 90 мин. Трябва да ни е ясно, че баражът е коварен мач и няма значение кой какъв е за какво се бори. Както се мислиш за по-силен, така можеш да издухаш супата, че да ти се увиди. Да, ясно е, че сме сами срещу гришаганчистите, но вече няма повече накъде мегдан за оправдания, а трябват мъжки действия, чест, достойнство. Ножът е опрял до кокала. Или ще спасят Дунав и ще изчакат видов ден за оранжевия отбор в Първа лига, за да можем и ние да се посеем малко, или ще претърпим огромен крах и резил с последствия за години напред на клуб, който ги е хранил и им е осигурявал изява и известност на високо ниво. Докато на ЦС все им е тая, повече се вълнуват оранжевите за тях. Всичко е в нашите ръце.

Сексагитка Приста

• Напредващ
  • Публикации: 189
  • Одобрение: +5/-5
    • Профил
Останем ли обаче за мен това ще е знак, че има надежда и може би догодина нещата ще се променят към по-добро. Категорично тази промяна трябва да започне със смяната на Малинчо, независимо дали ще изпаднем или не.
Май се повтарям, но при положение, че след добрата ни игра предния сезон и участието ни в Лига Европа, не се появи сериозен спонсор и нищо същественно не се случи в и около отбора като професионално развитие, каква е причината да мислим, че тепърва ще се случи?
За мен спорта е все пак игра за победа, от тази гледна точка участието на Дунав в софийско-пловдивско-мутренската футболна лига е кауза пердута. По-добре, според мен, с футболното финансиране да се опитаме да направим шампионски отбор в друг колективен спорт.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2691
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
Сексагитка Приста, това е все едно да кажеш, дайте да станем фенове на шампиона Лудогорец. Там поне положителните емоции са ни гарантирани. Не, No pasaran!

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2044
  • Одобрение: +64/-4
    • Профил
Имам лошото чувство,че овчата глава,Стойнето и Г.Г. ще си опекат работата в коридорите на Б фризьорски съюз......
Този мач няма да се реши  на терена и всъщност той вече е решен...
Извинявам се за черногледството си и че някой няма да хареса мнението ми...

И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 618
  • Одобрение: +36/-3
    • Профил
Имам лошото чувство,че овчата глава,Стойнето и Г.Г. ще си опекат работата в коридорите на Б фризьорски съюз......
Този мач няма да се реши  на терена и всъщност той вече е решен...
Извинявам се за черногледството си и че някой няма да хареса мнението ми...
Дори ги провокирам, тези неща трябва да бъдат огласявани и празнувани, все пак се прави нещо за БГ футбол.  :)

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5620
  • Одобрение: +75/-9
    • Профил
Сексагитка Приста, ти си разсъждаваш, но точно такива мисли ни се въртяха на много хора тук още през есента. ВК Дунав с оранжеви екипи и спонсор Монтюпе влезе във волейболната Суперлига и по много показатели изглежда, че спортните приоритети в община Русе след баскетбола и футбола, сега ще се пренасочат към волейбола.

На мен ми се плаче, като виждам какво ни очаква в четвъртък и какво може да ни сполети след този кардинален за бъдещето на Дунав мач.