Автор Тема: Лято 2018 (подготовка, трансфери, новини, спекулации)  (Прочетена 25526 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ивайло

• Напредващ
  • Публикации: 133
  • Одобрение: +6/-1
    • Профил

Добре, разбрахме, че въпросът за смяна на треньора твърдо не стоял на дневен ред и това се тръбеше навсякъде по Дарик радио, интернет медии и прочие. Но така и не разбрахме ЗАЩО. Няма никаква обосновка, обяснение, няма никакъв план, анализ или контакт с феновете защо и на какво се базира това толкова твърдо решение. Някакво високо треньорско майсторство ли показа, някакви супер резултати ли показа, ще гради стабилен отбор за А група с чисто нови играчи ли, какво...? Хубаво твърдо оставал, но да ни убедят каква е целта на занятието и ще спрем да се терзаем и да се вълнуваме.

Защо остава ли? Ами според мен, чисто и просто защото успя да изпълни поставената му цел, а именно спасението от изпадане. Това се искаше от него и с добра или лоша игра, със или без късмет, го стори.
Иначе съм съгласен с всички, че има и по-добри опции. Милен Радуканов силно ме впечатли с интервюто си, след мача с Витоша! Това е мъжкар и човек с достойнство. Пое цялата отговорност за загубата и му личеше, че му е мило за Пирин. Би паснал добре в Русе, според мен.
На всички ни е криво от напускането на Ненов и Карагарен, но не се отчайвайте, няма незаменими хора. Това е по повод коментарите, че сме сигурни изпадащи. Бих искал и да спрем да го дъвчем тоя Великов във форума най-накрая. Имам чувството, че в този форум има повече фенове на Великов отколкото на Дунав!  :(

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 341
  • Одобрение: +3/-0
    • Профил
Мястото си в групата успя да запази един отбор създаден суперосновно от В. Великов. Същият започва да се разпада пред очите ни и става обратното на това, което очаквахме, като си повтаряхме, че  печелейки на бараж ще задържим състава. До тук персонално Орачев още нищо не е постигнал.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2620
  • Одобрение: +105/-18
    • Профил
Предполагам, че Орачев е най-ниско платеният треньор в ППЛ. Както и най-ниските заплати в ППЛ се плащат в Дунав. За по-добър треньор трябват пари, сигурно и неустойка по договора на Малин. Доктора може и да е допускал тук - там грешки в управлението на клуба, но го изнесе на гърба си в елита и Дунав продължава вече девета година да го има и за него да се говори! Значи Дунав е жив!!! Сменяха се треньори, сменяха се играчи, но д-р Симеонов полагайки неимоверни усилия да осигури финансите на клуба е тук, въпреки желанието му някой да смени и него вече. Просто няма кой в Русе да се наеме с непосилната задача да издържа и управлява футболен клуб. Няколко ентусиасти помагат колкото могат и това е. Така ще е, мъка, такава ни е орисията.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1288
  • Одобрение: +48/-11
    • Профил
Точно така Чичо Мъри, важното е че съществуваме, пък дори и в Б група да е, защото някой отбори ги няма вече и в Окръжните. Само мрачни прогнози и предсказания тука, ще се мре. Никой не може да ме убеди, че проблемите на отбора започнаха с идването на Малин. Не го защитавам персонално и не ми е любимият треньор, но защо все с него се занимаваме. И аз не харесвам мениджъра си, ама като си го е назначил собственика на компанията, съм безсилен. Защо се налага да припомням неща, които всички знаем и сме ги дъвкали безброй пъти. Проблем са ни парите (както и на повечето български отбори) и ако някои има предложение за спонсор или идея за финансова стабилност, да заповяда и да я сподели. Чак тогава можем да си говорим за класни футболисти, стойностни треньори и прочие. Въпреки пропуските на ръководството ни в това отношение, е ясно че няма клуб в България, който да печели и се издържа от публика, в това число продажба на билети и абонаментни карти, артикули и т.н. “Суха” пара е нужна тук и ако не си галеник на съдбата, липсата й е осезателна. А отстрани е лесно и идва мрънкането.
« Последна редакция: 02 Юни, 2018, 10:36 от boti4eli »

tipin

• Фен
  • Публикации: 1612
  • Одобрение: +37/-30
    • Профил
 Все пак Орачев е амбициран да се докаже като треньор. Всеки успех на Дунав е личен успех за него и един провал ще е фатален.
 Което едва ли важи за Никола Спасов например, който се провали в Казакстан и го изгониха набързо.

И да, в един момент всичко пак опира до парите.  Докато заплатите не са удовлетворяващи, няма как да задържим ''звездите''. Защото футболистите искат до края на кариерата си да натрупат кинти и после на Малдивите.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 704
  • Одобрение: +23/-7
    • Профил
По повод Орачев... Сещате ли се, че Симеонов анонсира, как Орачев освен за представителния отбор щял да отговаря и за детско-юношеските формации и щял да изготви единна програма, по която да се готвят всички?

От друга страна, изглежда безпаричието в Дунав е относително и не касае инвестициите в спортната база. Новият изкуствен терен вече се строи, а ако си спазят собствените намерения за основен ремонт на терените на РУ и на спортното училище, Дунав ще се окаже един от отборите с най-добри бази в страната. Това означава перспектива за развитие на собствената школа, което си е стратегия в дългосрочен план. Тоест с приказките за липса на стратегия, май трябва да се поспрем. Явно я има и тя дава приоритет на дългосрочните цели /базата и школата/ пред краткосрочните /представителния отбор/. Това естествено нас феновете не ни устройва много и го показваме шумно. От тук може би идват и хапливите докторски забележки - искате отбор в А група, а какви приходи ми носите?
Сега остава някой по-паметлив да припомни, кога за последно Дунав е направил повече от три поредни сезона в А група.
« Последна редакция: 02 Юни, 2018, 11:42 от drak2000 »

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 341
  • Одобрение: +3/-0
    • Профил
Това за базата е хубаво - извън съмнение. Но за КОГО ли ще играят талантливите млади момчета, на които предстои професионална кариера?

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3516
  • Одобрение: +118/-24
    • Профил
Дунав продължава да е опитно поле за млади треньори в началото на кариерата си. С Великов извадихме късмет, че се оказа мъжкар и роден лидер. С Малин като че ли футболистите не са толкова вдъхновени и мотивирани, но все пак успя да изпълни поставената цел и логично остава начело на отбора.
Можем години наред да си мечтаем за Супер-Треньора, при когото всичко ще е по мед и масло, най-добрите играчи ще идват в Дунав само заради името му и ще печелим с по 5-6:0 (минимум). Можем да си мечтаем и за Супер-Ръководство, което да осигури всички удобства на феновете и на всеки мач да идват по 15 000. Можем и за още много неща да мечтаем, да плюем по сегашните и да вещаем апокалипсис, но реалността е това, което се случва, докато си мечтаем. Добър-лош, това е треньорът на Дунав в момента. Добри-лоши, това са ръководителите на клуба. Ако някой мисли, че ще се справи по-добре от Симеонов и Петков - нека отправи оферта където трябва и да поема Дунав.
Ивайло Петков, който е доста оплюван от колегите тук, всъщност има основна заслуга за надграждането на селекцията на Дунав през двата сезона в А група. Да докараш сносни футболисти почти за без пари - това не всеки го може. Дори само имената на Джалилов и Аясс са достатъчни, за да признаем заслугата му.
Д-р Симеонов също търпи критики, особено в отношението си към феновете, но пък както беше споменато по-горе, ако не беше той, едва ли Дунав вече девета година щеше да съществува стабилно на футболната карта на България  и за трети пореден сезон да играе в елитната дивизия.
Дунав няма нужда от раздори, а от подкрепа. Нашата работа е да подкрепяме отбора. За бюджета и организацията, с които разполагаме, мисля, че сме близо до оптималното състояние на нещата  и резултатите го доказват. Нека подкрепяме любимия отбор и през новия сезон, вместо да се занимаваме с безсмислени интриги. САМО ДУНАВ!

Danubio Azul

• Напредващ
  • Публикации: 284
  • Одобрение: +13/-1
    • Профил
Само мрачни прогнози и предсказания тука, ще се мре. Никой не може да ме убеди, че проблемите на отбора започнаха с идването на Малин.

Хората си казват какво може да се направи, минимално и изпълнимо, за да избегнем фиаско другия сезон. Това не е мрачно предсказание (и такива има, но те май се въртят основно във фейсбук), а анализ на ситуацията, какъвто би трябвало да си прави и Доктора. Каквато и организация да ръководиш, винаги трябва в главата ти да се върти какво може да се обърка и как да го избегнеш, както и какво можеш да направиш, за да стане това, което искаш. Всичко друго е разчитане на късмет и може би най-глупавия възможен начин да затънеш. Това всеки средно интелигентен човек го знае и вече и аз като FCD се чудя какво точно става. Ако е само инат, то да му имах ината... Не са и пари, защото говорим за една треньорска заплата, а не за 10 футболни, а приличен български треньор няма да търси някакви космически пари.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 704
  • Одобрение: +23/-7
    • Профил
Това за базата е хубаво - извън съмнение. Но за КОГО ли ще играят талантливите млади момчета, на които предстои професионална кариера?
Хубав въпрос. Ето моето мнение: След договора за концесията от 2006г. Аристон развиха сериозна дейност по отношение на детско-юношеския футбол. През поледното десетилетие те са най-активни в това отношение в града. Дунав едва напоследък започва да наваксва. Например в момента формациите родени 2006 и 2007 на Аристон са добри и си стават яки дербита с връстниците им от Дунав, че и с тези от Лудогорец. Какво обаче става с тези момчета по-нататък? Вземете един Минчев, дето ни вкара гол на баража. Първо Аристон, после Академия Литекс, после в Селско Царство. Или друг микренски сателит. Те нямат никакъв сантимент към Дунав. Не чувстват дълг към родния град и родния клуб. За това е важна школата на отбора.

П.П. Ето още един пример за момче, тръгнало от  Аристон, което също не споменава родния си град:
https://mobile.sportal.bg/news.php?id=722670
« Последна редакция: 02 Юни, 2018, 13:24 от drak2000 »

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1123
  • Одобрение: +29/-15
    • Профил
Тук във форума два месеца се писа, че със сигурност на есен ще играем в Б група. Е , няма да сме там!
Хайде да се заредим с позитивизъм малко повече.
Много по-важно е кои ще са новите попълнение , а не точно кой ще ни напусне. Много е важно и с каква мотивация ще играят през новия сезон.
На всички ни беше ясно, че лятото ще се разделим с някои от играчите. Почти всички знаехме ки ще избягат - къде заради липсата на треньор, къде заради пари, къде заради по-добра организация в клуба.
Видно беше , че имаше играчи които просто доиграваха сезона и от тях в последните 10 мача не видяхме кой знае какво, освен някакви моментни проблясъци.
Малин и на мен не ми харесва, но може пък през новия сезон и да ви изненада...
За мен по-важно е да намерим мотивирани играчи, които да запълнят дупките в състава, да се направи една солидна подготовка и в първите 6-7 кръга да вземем достатъчно точки, за да сме в изгодна позиция за атака на 6 място и да не изглеждаме обречени още в старта на сезона!
Всичко останало е само ненужно нагнетяване на обстановката!

FCD

• Фен
  • Публикации: 4044
  • Одобрение: +126/-30
    • Профил
Приятно съм изненадан, че се е провокирала такава дискусия и също, че всички се вълнуват за съдбата на отбора и има мнения. А виждам, че мненията са в двете измерения - от крайна критика към треньор и ръководство до крайна защита и подкрепа. Даже позициите са толкова много и различни само в няколко поста, че чак ми е трудно да взема каквото и да е конкретно отношение към повечето от тях. Прави и впечатление, че позицията на феновете са силно разслоени и разнопосочни този път. Аз винаги досега съм заемал сравнително неутрална позиция и не си позволявам да искам нечии смени и оставки, просто защото не съм навътре в нещата и не знам какво му се върти на д-р Симеонов и на г-н Петков в главите. Бих я искал, ако знам точно какво се случва. Но... има едно голямо НО. За да е така, явно си има причина и вече я казах по-горе, че не знам "защо". Точно както каза Danubio Azul и аз като него се чудя вече какво става и просто бих искал да сме поне малко от малко информирани. Някои казват, че нашата работа била да подкрепяме отбора. ОК, ние подкрепяме и ходим да подкрепяме, но пък това не е "работа" и даже въобще не сме длъжни да го правим, щото никой не ни плаща, напротив - ние плащаме и тук е голямата разлика. Ако искат повече дунавци да идват на стадиона и да плащаме, трябва да покажат съответното уважение и да ни държат поне минимално съпричастни. Било във форума в специален скрит раздел, било в друга платформа или на реални периодични срещи каквито имаше, но вече не се провеждат. Та на този етап мен ме интересува защо и каква е обосновката на ръководството Малин Орачев твърдо да остава треньор? Ама конкретна и ясна. Самият факт, че е изпълнил целта не е задоволително обяснение, защото човек не живее с миналото, а с настоящето и бъдещето с план и цели за развитие. Тази анти-цел /според мен/ освен това бе изпълнена някак неубедително и въобще не беше изпълнена срещу един напърно преодолим Етър, където се показа, че ние се държахме като неориентирана футболна трупа и сами се бихме в два мача от чиста и проста глупост и слаба психика, та трябваше и ние някакви съвети да даваме оттук. Аз мисля, че тук вина определено имаше главно треньора, защото не ги е научил и дисциплинирал. Все пак имаше половин година тук, най-малко организация и респект трябваше да изгради. Дори на баража, както колегата papimed каза, трябваше  да ги размажем ония пинковци, а всъщност дори при 2:0 допуснахме да ни натискат и да вкарат даже гол в 82 мин и да треперим. Мен ме притеснява, че ако продължим в този стил, големи ядове ще берем другата година. И то не е толкова до пари, колкото до обучение и тактика. Обикновено избягвам да анализирам подобни неща, за да не ме обвини някой, че си позволявам да се меся, но това са притеснителни неща и както сме изпълнили целта, накрая можем да се чудим след 3-4 месеца къде пак сгрешихме. Предвид напускането на възлови наши играчи е нужно да изградим бързо боеспособен състав, а е ясно, че да говорим в кратък план за надграждане от школа и перспектива в нея е твърде рано. В същото време въобще не ни е ясно какви са плановете, а и определено подкрепям El Rio в едно, че опитният треньор, мотиватор и психолог е първото важно звено от влака - локомотива. Способен ли е Малин Орачев да бъде локомотив с това очакване и да избегне анти-целта "спасяване" от последните места и другия сезон? Искам просто да знам какво е накарало ръководството да повярва в него. Дунав трябва да има по-високи цели, поне като минимум утвърждаване в елита, за каквито прословути цели уж говореха кмет, ръководство и височайшши представители на Партията-Майка. Аз поне си го представям поне като участник на плейофи за 7-о място, а не в баражи и последни влакове за оцеляване.

iliobg

• Напредващ
  • Публикации: 583
  • Одобрение: +4/-4
    • Профил
Само мрачни прогнози и предсказания тука, ще се мре. Никой не може да ме убеди, че проблемите на отбора започнаха с идването на Малин.

Хората си казват какво може да се направи, минимално и изпълнимо, за да избегнем фиаско другия сезон. Това не е мрачно предсказание (и такива има, но те май се въртят основно във фейсбук), а анализ на ситуацията, какъвто би трябвало да си прави и Доктора. Каквато и организация да ръководиш, винаги трябва в главата ти да се върти какво може да се обърка и как да го избегнеш, както и какво можеш да направиш, за да стане това, което искаш. Всичко друго е разчитане на късмет и може би най-глупавия възможен начин да затънеш. Това всеки средно интелигентен човек го знае и вече и аз като FCD се чудя какво точно става. Ако е само инат, то да му имах ината... Не са и пари, защото говорим за една треньорска заплата, а не за 10 футболни, а приличен български треньор няма да търси някакви космически пари.
Колега само да попитам ти каква организация си ръководил, че така вещо даваш акъл на човек ръководещ футболен отбор наред с никак не малък бизнес?

persin

• Напредващ
  • Публикации: 164
  • Одобрение: +9/-13
    • Профил
Някой има ли информация какво става с Карагерен,подписал ли е твърдо с друг отбор или остава в Русе.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +7/-4
    • Профил
Дискусията почна да ми напомня малко на онзи виц с двете циганчета, които винаги познавали дали ще вали - една част (в това число моя милост) очаква провал на Дунав начело с Малината, друга пък смята, че може и да успеем с него. Все някой ще излезе прав, но ми прави впечатление, че дори поддръжниците на оставането на Орачев са на мнение, че ако се задържим в елита, ще е плод повече на късмет, отколкото на треньорски заслуги. Не виждам смисъл да се дракаме тук 20 човека, едва ли ще променим нещо, но предлагам да разведрим малко този спор с един приятелски облог (NITRO да пуска анкетата  ;D ): който смята, че комбинацията Дунав + Малин Орачев ще издържи до края на сезон 2018/2019 и ще ни задържи в елита и за сезон 2019/2020, да слага каса бира  :P . Същото да направим и тези, които не вярваме в успеха на подобно начинание и едно е сигурно: догодина по това време ще се наливаме с бира, пък дали ще е за оцеляването ни в Първа лига, или за изпадането, все тая...