Анкета

Как ще завърши реваншът?

Победа на Дунав с изразителен резултат и 11-то място в крайното класиране
13 (41.9%)
Победа на Дунав, но недостатъчен общ резултат и 12-то място – бараж
8 (25.8%)
Равен или загуба на Дунав и 12-то място – бараж
10 (32.3%)

Общ брой гласове: 31

Гласуването приключено: 22 Май, 2018, 13:15

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) 1:2: 21 Май, 2018

Автор Тема: Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) 1:2  (Прочетена 3630 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Не съм много съгласен с него, шансовете са доста повече от 1%, но той явно подхожда застрахователно. Ботев Враца има дерби срещу уж демотивиран Монтана, но всеки знае как е в регионалните дербита и за малко по-различния заряд да биеш комшията ей така напук. Локо Сф същевременно има нелеко гостуване на Ботев Гълъбово. Цесекарско село дори да останат трети, е хубаво да се замислим какво ни очаква на бараж в един мач с оранжев сателит и че ние колкото сме психически здрави и устойчиви в такива мачове, не ми се мисли...

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1324
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
Повече от 2 гола сме вкарали този сезон само на Витоша!....
Наистина тази година обстоятелствата са други, но може би се изказах неточно. Тези същите (с малки изключения) футболисти са имали много по-стойностни отбори срещу тях и пак са вкарвали голове и категорично са надигравани съперниците си. Етър не е някакво футболно страшилище, пък и те ще са с осакатен състав като нашия. Не знам какви мехлеми и илачи ще им дават, но дано Васев и Патев са готови за срещата.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1373
  • Одобрение: +64/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Уважавам всяко мнение, но някои колеги направо си фантазират! Че ние дори миналата година, когато бяхме шлагерът на първенството, трудно биехме с много голове и суха мрежа. Победи с 3 : 0 направихме само срещу Черно Море и Нафтата, ако греша, поправете ме. Боя се да не се стигне до най-черния сценарий -хем да отпаднем от Етър, хем да загубим играчи заради контузии и наказания и за баража да не можем да съберем група. Много хора бяха освободени с лека ръка, сега напълно е възможно някои от тях да играят срещу нас в Пловдив - визирам Марем и Марио Петков. Къде са им заместниците на поне част от освободените? С тази къса скамейка ще е ужасно трудно, единственият ни шанс е виолетовите да проявят същото невнимание и допуснат такива груби грешки като нашите в Търново!

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 617
  • Одобрение: +36/-2
    • Профил
Отбора изглежда физически изцеден, разпиляни са, биват лесно преодолявани с финт, литкат ги май така казвахме като деца. Без изградени, натренирани мускули, контролът над тялото е изгубен. Виждаме Бирсент, как след феноменалната каскада от финтове, не може да се отлепи от противника, тръгва като пребит със сто тояги. Това ме гложди, разбира се и моят великан Марто, който ще липсва. Не се съмнявам, че момчетата ще играят и ще направят всичко възможно да вземат мача.

FCD

• Фен
    • Профил
Не мога да разбера защо всички говорите за три гола? Нужни са ни два чисти, за да вкараме мача поне в продължения и/или дузпи. Нали се сещате, че в такава хипотетична ситуация Етър изпада в много по-неизгодна ситуация, отколкото ние. Да, адски трудно, но не е невъзможно или фантастично. Горе главите бе хора.

boti4eli

• Фен
    • Профил
Не мога да разбера защо всички говорите за три гола? Нужни са ни два чисти, за да вкараме мача поне в продължения и/или дузпи. Нали се сещате, че в такава хипотетична ситуация Етър изпада в много по-неизгодна ситуация, отколкото ние. Да, адски трудно, но не е невъзможно или фантастично. Горе главите бе хора.
+1 Точно това и аз исках да кажа. Ако сме стигнали до там, че вкарването на 2 гола е в сферата на фантастиката и нещо свръхестествено, то по-добре да си сложим лимит не повече от един гол на мач и да си събираме такъмите и обратно в Б група. Жалко ще е и ако футболистите ни разсъждават по този пораженчески начин. Колкото до статистиката тя е за това, за да бъде променяна  ;)
« Последна редакция: 19 Май, 2018, 06:46 от boti4eli »

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 726
  • Одобрение: +19/-6
    • Профил
Целта трябва да е 1:0 през първото полувреме. Това ще промени коренно тактиката на Балъков. И отборът му ще започне да нервничи.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1373
  • Одобрение: +64/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
+1 Точно това и аз исках да кажа. Ако сме стигнали до там, че вкарването на 2 гола е в сферата на фантастиката и нещо свръхестествено, то по-добре да си сложим лимит не повече от един гол на мач и да си събираме такъмите и обратно в Б група. Жалко ще е и ако футболистите ни разсъждават по този пораженчески начин. Колкото до статистиката тя е за това, за да бъде променяна  ;)
Защото ние трудно ще съберем 11 боеспособни играчи, за равностойни смени да не говорим. И как ще издържат тези хора 120 минути? Точно обратното е, ние сме в неизгодна ситуация, защото дори при 3 : 0 ако Етър ни вкара някой кьорав гол, всичко свършва! ДУНАВ поначало не се слави с особени реализаторски способности,  така беше и през миналата година. Тъй че лимитът от максимум 2 гола на мач си го поставиха нашите с играта си, само срещу Бистрица на 2 пъти го надвишихме. Действително се надявам, че ще нарушим традицията и нашите ще избухнат, много се надявам Иса и Шопов да покажат отново майсторството си и да отбележат необходимия брой голове, които да ни спестят един трудно предсказуем бараж далеч от дома.  P.S. Пропуснах да напиша, но то се подразбира - най-важното естествено не са имената на голмайсторите, а това всички момчета да се борят докрай, да не дават мира на етърци, да не ги оставят дори и секунда без напрежение. Двата отбора са с изравнени сили, така че битката ще се реши от това кой е по-борбен и по-настойчиво търси успеха.
« Последна редакция: 19 Май, 2018, 09:33 от papimed »

boti4eli

• Фен
    • Профил
Между другото същото се отнася и за отбора на Етър, с наказани и недостатъчно възстановени футболисти от коридата в Търново, за което огромна вина имат и чернодрешковците. И тук се замислям, че дори отбора на Пирин ще е в по-изгодна ситуация от загубилият нашият двубой с Етър (нищо, че играе с втория от Б група) и ще влезе в баража за оставане в елита много по-свеж и не толкова нашарен с картони. Дали това не беше и част от плана на “бутането” на софийските проекти към ПЛ? Именно заради това трябва да си вземем мача в понеделник или да направим всичко, което е по силите ни, за да го постигнем. Когато човек иска нещо, няма невъзможни неща.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1156
  • Одобрение: +33/-16
    • Профил
Личното ми мнение е, че за двата мача на вратата трябва да застане Станката.
Той е с много опит и ми се струва малко по-спокоен и сигурен в напечени срещи.
А и ако се стигне до дузпи мисля, че той е по-добрия вариант.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1156
  • Одобрение: +33/-16
    • Профил
. Локо Сф същевременно има нелеко гостуване на Ботев Гълъбово.

Локото се подсигуриха - ще им свири Кабаков ... :P

FCD

• Фен
    • Профил
Днес е интересен ден за ВПЛ от гледна точка на интрига и крайно класиране. Желая успех на Ботев Враца, стига софийски хрантутници в ППЛ. Дето една жена вика вчера: ППЛ е на път да стане като унгарската А група, която била вече само от столицата и футбола бил много зле. Не ме интересува Кабака-Мабака, кой бил оранжев свиркач, ядосан съм и някой шА изгори.  ;D

От спутал
Цитат
космос Меркурий
Аз мечтая безфействено за Пирин-Локо Сф и Дунав-Царско Село.И загуби на Софийските отборчета ако има наистина опция за такива мачове в кеча
Хахаха!

« Последна редакция: 19 Май, 2018, 11:40 от FCD »

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 617
  • Одобрение: +36/-2
    • Профил
. Локо Сф същевременно има нелеко гостуване на Ботев Гълъбово.

Люси може "да играе" за Веско, при положение че Великов не е решил да напусне "селото", за повишението което му нанесоха.  :)
 Събота и неделя би трябвало да се тренира, знаете ли някакъв час?
« Последна редакция: 19 Май, 2018, 11:55 от Faas »

FCD

• Фен
    • Профил
Целта трябва да е 1:0 през първото полувреме. Това ще промени коренно тактиката на Балъков. И отборът му ще започне да нервничи.
Да, това е само един от многото сценарии, който хич не изглежда невъзможен. Нервите водят до грешки. Тук мачът няма да е същият като в Търново, това е повече от ясно. Знаете кога Дунав е най-опасен, няма нужда от припомняне.

papimed, що се отнася до притесненията ти за играчите, умората и качествата на резервите, надявам се, че след някакви 90 или 120 минути мач няма да ходят да копаят и жънат на полето, след което да пътуват правостоящи с пътнически влак до Пловдив със смяна и престой през Горна Оряховица. Те затова са професионалисти, и то в групата на "майсторите", за да работят в екстремни условия, когато се налага. После да почиват колкото си искат два месеца. Плюс, дали ще се морят допълнително до Пловдив, си зависи изцяло и единствено от тях, ако искат да си усложняват животите.

Аз предпочитам да анализираме по-късно вечерта, не ми се борави с предположения, не съм по конспирациите, а и Кабака е оранжева подложка, те там доколкото виждам не са много "на ти" с Локомотив Сф. Има възможност, макар и теоретична, да ни се объркат плановете кой ще ни чака на евентуален бараж. Нека поне ако не успеем на реванша, да ни се падне отбор за баража, който можем да отстраним, независимо кой.

heavy metal

• Напредващ
  • Публикации: 433
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
Всеки от трите отбора от Б група е по-слаб от Дунав.По-важното е да "цапнем" Етър,че прекалено "голям"отбор го направихме тея туристи.И нашия и техния отбор трябва да са в А група,а не неккви измислени "бизнес проекти" от Winbet или секкъв друг БЕТ,тайно поддържани от селските,мафиотски скунксове,смъдящи по Ле'ски,ЦСКА-София,Ботев,Берое....