Анкета

Как ще завърши реваншът?

Победа на Дунав с изразителен резултат и 11-то място в крайното класиране
13 (41.9%)
Победа на Дунав, но недостатъчен общ резултат и 12-то място – бараж
8 (25.8%)
Равен или загуба на Дунав и 12-то място – бараж
10 (32.3%)

Общ брой гласове: 31

Гласуването приключено: 22 Май, 2018, 13:15

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) 1:2: 21 Май, 2018

Автор Тема: Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) 1:2  (Прочетена 3787 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5623
  • Одобрение: +75/-9
    • Профил
Темата за последното домакинство на Дунав в Русе за сезон 2017/18 е отворена.

Залогът на реванша е 11-то място и оставане в Първа лига.
« Последна редакция: 22 Май, 2018, 00:35 от vivanov »

Милен

• Напредващ
  • Публикации: 193
  • Одобрение: +6/-1
    • Профил
Малко са еднакви отговор 1 и 2, ама нищо. Може и отговор 3 да го промениш да е със същия текст. :)

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3602
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
Явно Венко не допуска, че може да победим с нещо по-малко от разгромен резултат. Дано се окаже прав. Като ще е гарга, да е рошава!  ;D

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2701
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
Каквото стана снощи в Търново, стана. Връщане няма. Трябва да се гледа напред, с повече разум и по-малко чувства/емоции. С резерви ще сме и мисията изглежда почти невъзможна. Ако Патев не се възстанови ние нямаме четвърти централен защитник. Ще трябва Дидо да поеме тази задача, а опорни да са Станоев и Жатоба. Вместо Бирсент - Бранко. Дано Орачев не пусне като крило Ндиае. По-добре Хасан, Хюсеин, или Пророка Мохамед да призове. По някое време може бразилчето или арабчето да появят. Това имаме, с това разполагаме, колкото могат - толкова. Знам, че ще се раздадат но задачата е непосилна. Ще сме в състав с който не сме играли дори в контролите. Затова играейки с Етър, да мислим за баража с третия от II лига. Да се опазим от картони и контузии, защото явно последният възможен вариант за спасение е неизбежен. Най-вече поради липсата в състава ни на равностойни резерви. Даже ми се върти в главата(изкуфялата) дали да не отсвирим този мач и да излезем с резерви и юноши за да сме пълноценни срещу третия?!Там при участие на всичките ни титуляри, здрави и с изтекли наказания, шансовете са на наша страна.
« Последна редакция: 18 Май, 2018, 14:22 от ЧИЧО МЪРИ »

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5623
  • Одобрение: +75/-9
    • Профил
Извинявам се за грешката, втората опция за отговор е коригирана.

Сексагитка Приста

• Напредващ
  • Публикации: 189
  • Одобрение: +5/-5
    • Профил
Даже ми се върти в главата(изкуфялата) дали да не отсвирим този мач и да излезем с резерви и юноши за да сме пълноценни срещу третия?!Там при участие на всичките ни титуляри, здрави и с изтекли наказания, шансовете са на наша страна.
Има логика, но мача все пак е в Русе и да ни разпилеят с 0:4-5 пред собствена публика, ще си е гадно и грозно. Иначе и аз съм умерен песимист от крайния изход от баража с Етър. Дори и да останем в Първа лига ми се струва, че и догодина кулминацията на сезона, ще са баражите за оставане в групата. Играем на олимпийски принцип май.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3602
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
Каквото стана снощи в Търново, стана. Връщане няма. Трябва да се гледа напред, с повече разум и по-малко чувства/емоции. С резерви ще сме и мисията изглежда почти невъзможна. Ако Патев не се възстанови ние нямаме четвърти централен защитник. Ще трябва Дидо да поеме тази задача, а опорни да са Станоев и Жатоба. Вместо Бирсент - Бранко. Дано Орачев не пусне като крило Ндиае. По-добре Хасан, Хюсеин, или Пророка Мохамед да призове. По някое време може бразилчето или арабчето да появят. Това имаме, с това разполагаме, колкото могат - толкова. Знам, че ще се раздадат но задачата е непосилна. Ще сме в състав с който не сме играли дори в контролите. Затова играейки с Етър, да мислим за баража с третия от II лига. Да се опазим от картони и контузии, защото явно последният възможен вариант за спасение е неизбежен. Най-вече поради липсата в състава ни на равностойни резерви. Даже ми се върти в главата(изкуфялата) дали да не отсвирим този мач и да излезем с резерви и юноши за да сме пълноценни срещу третия?!Там при участие на всичките ни титуляри, здрави и с изтекли наказания, шансовете са на наша страна.
Не, и дума да не става! 0:2 е много тежък, но преодолим резултат. Етър са добър отбор на незаслужено място в класирането с оглед играта им, но не са непреодолими. Ако нашите се покажат като истински мъже и успеят да ги отстранят, то този мач ще остане в историята на Дунав - почти толкова важен, колкото и историческият бараж срещу Шумен през 1984 г. Не бива такъв важен мач да се отписва, колкото и да е тежък. Пълна мобилизация и каквото сабя покаже.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
Давате ли си сметка, че сами можем да се обезглавим, ако отпишем реванша и се пазим за баража? Баражът е един мач на неутрален терен отново с много нерви и в него всичко може да се случи. Можем да изгорим като прочетен вестник. Имаме един или не дай си боже два шанса най-много. В сгъстен цикъл, но няма повече за къде да се пазим. Вторият шанс обаче е далеч по-опасна авантюра. Даже не знаем още кой ще е трети във ВПЛ.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1340
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
Никакво отписване на реванша. При цялото ми уважение и симпатии към Етър, в крайна сметка пък няма братя да ги правим. Като ще ни отстраняват, поне да се поизпотят за това и да си го заслужат. И няма какво да се стряскаме от резултата толкова, на къде по-стойностни отбори сме вкарвали два и повече гола. Така че, борба и себераздаване от първата до последната минута, това е най-важното!

tipin

• Фен
  • Публикации: 1703
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
 Карагарен гори само един мач, добра новина ако драмата продължи. Например албанеца на Локо Пд е наказан 3 мача за директен червен картон.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2701
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
Повече от 2 гола сме вкарали този сезон само на Витоша! Много ми се иска да отстраним Етър, ама как да стане с осакатен състав, който трябва да не допусне гол, а да вкара поне 2 и една дузпа повече от противника? В Търново момчетата се бориха, не са били равнодушни(картоните ни го доказват), но някак си аматьорски го изиграхме този мач. Орачев не беше си свършил добре работата, а може би не са спазили указанията му. Но при липсата на двама титуляри от защитата и безхаберната игра на средната ни линия нямаше как да се измъкнем сухи. Е, питам ви , как в отсъствието на може би 4-ма титуляри в понеделник на градския, при още по-голямо напрежение, ще вкараме 3 чисти гола! Не настоявам да отпишем реванша, просто ви дадох тема по която да размишляваме. Но да не стане така, че губейки реванша изтощени физически и психически, изпонаритани и ошарени с картони, от два стола да седнем на земята?

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 371
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
Карагарен гори само един мач, добра новина ако драмата продължи. Например албанеца на Локо Пд е наказан 3 мача за директен червен картон.
А Ковачев за колко?

tipin

• Фен
  • Публикации: 1703
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
 И той за един.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
В Търново момчетата се бориха, не са били равнодушни(картоните ни го доказват), но някак си аматьорски го изиграхме този мач.
Бинго! Аз от снощи се ядосвам заради това е не мога да заспя цяла нощ. Това сякаш не беше Дунав, а някакъв отбор от дълбоките аматьорски девизии. Професионалисти не играят така грубо меко казано. Картоните показват също, че не са играли футбол, а нещо друго от типа на бойните спортове. Съответно сами сме си виновни за картоните и раните, които ближем сега. Аз това го отдавам на нервите, на които се подадоха. Защо, по дяволите? Винаги сме имали някакъв проблем с психиката, не знам какъв е, но като се има предвид аматьорския начин на организация в клуба, този момент тотално се неглижира и после си страдаме.

Е, питам ви , как в отсъствието на може би 4-ма титуляри в понеделник на градския, при още по-голямо напрежение, ще вкараме 3 чисти гола! Не настоявам да отпишем реванша, просто ви дадох тема по която да размишляваме. Но да не стане така, че губейки реванша изтощени физически и психически, изпонаритани и ошарени с картони, от два стола да седнем на земята?
Ако само титулярите могат да вкарват, защитават или играят на ниво, то по-добре да го закриваме този отбор. Имаме хора, които наистина трябва да докажат, че могат да са титуляри и от тази гледна точка сега получават не златен, а платинен шанс. Защото на баража можем пак да си изпаднем напълно свежарки, доколкото можем да говорим за свежест след 3-4 тежки мача на гъст цикъл. Трябват ни два чисти гола, от там нататък ситуацията е "грабвайте телата".
« Последна редакция: 18 Май, 2018, 18:05 от FCD »

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1162
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил