Анкета

Можем ли да победим преобразения при Николай Митов отбор на Септември ?

Не, ще изиграем пореден слаб мач в Русе, който ще завърши със загуба без отбелязан от Дунав гол.
6 (20%)
Мачът ще завърши без победител.
10 (33.3%)
Дунав ще покаже отново играта от мачовете срещу Верея и ЦСКА-София и ще се поздрави с победа.
14 (46.7%)

Общ брой гласове: 29

Гласуването приключено: 15 Април, 2018, 16:43

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Септември (София) 0:2: 15 Април, 2018

Автор Тема: Дунав (Русе) - Септември (София) 0:2  (Прочетена 2978 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivelin80

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 46
  • Одобрение: +0/-1
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Септември (София) 0:2
« Отговор #75 -: 16 Април, 2018, 11:43 »
Един добър треньор може да мотивира футболистите.Нека не забравяме,че имат потенциал,просто ме им се играе,като виждат какъв смотаняк имат насреща си.Незабавна оставка трябва.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2694
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #76 -: 16 Април, 2018, 12:14 »
Не знам защо се се забави толкова смяната на Орачев(ако стане де), д-р Симеонов няма много голям опит като футболен мениджър, но още след загубите от Пирин, Славия и Ботев, би трябвало да е разбрал, че Малин не става за това за което го назначиха. Със сигурност и играчите и феновете не го харесват, защо тогава го оставиха да досъсипе отбора? По принцип скандалите в едно семейство започват за пари, по-точно за недостиг на пари и вероятно и ФК Дунав не прави изключение. Но ножът е опрял до кокала отдавна и колкото и да ни струва това спешно трябва да се вземе начетен треньор, който да спаси изпадането. Аз съм за Гочето Василев, ако се навие разбира се. Иначе със симулативната игра която показваме сега си изпадаме сигурно.

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 592
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил
« Отговор #77 -: 16 Април, 2018, 13:00 »
Таях надежди за нещичко, но те се изпариха много бързо ... Явно и отварянето на темите от мен не помага. Единственото положително беше отношението към Будинов и неговото насреща ! Ето такива моменти правят играта велика. За съжаление Миро не беше изпращан така след никой от мачовете докато беше в отбора, а по-скоро беше критикуван и освиркван ... В началото бях за даване на шанс на Орачев въпреки че масово всички тук и по трибуните бяхте против. Е, явно се оказахте напълно прави. Имах чувството, че гледам онзи отбор и безличната игра, с която изпаднахме последно от Б група... Преживявали сме и по-звучни шамари, но да се сгромолясаш от 4-то място до изпадане в рамките на 9 месеца, е твърде горчив хап ! Какво ли не сме преглъщали, ще преживеем и това, но въпросът е какво следва след (евентуалното) изпадане ?? Още 25 години на село ?? Дано ръководството има някаква идея различна от връщане в Б група.
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 736
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
« Отговор #78 -: 16 Април, 2018, 14:31 »
Ние хубаво си коментираме евентуално изпадане в Б група, но от известно време у мен се прокрадва една мисъл - ако изпаднем, като нищо ще е директно при аматьорите... Това ръководство изглежда иска да ни потопи тотално. Простете за тъпия въпрос, ама защо при едни и същи резултати (даже май на Орачев са и по-лоши от тези на Веско) и при подобна, че и по-слаба игра, изгониха Великов, а Орачев не? При това Малин не е постигнал и 1% от това, което Веско направи за Дунав...

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1160
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
« Отговор #79 -: 16 Април, 2018, 14:39 »
При мен пък взе да се гнезди въпроса - ами ако случайно се спасим от отпадане ? Какво ще правим след като сигурно след месец ще ни е напуснал повече от половината отбор ... Като виждам каква селекция правим, то като нищо следващия сезон ще бъдем брашняния чувал на "елита" ... Недай си Боже и с Малин начело...
Та вече и аз се обърквам кое ще е по-малкото зло .

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #80 -: 16 Април, 2018, 14:52 »

Ние хубаво си коментираме евентуално изпадане в Б група, но от известно време у мен се прокрадва една мисъл - ако изпаднем, като нищо ще е директно при аматьорите... Това ръководство изглежда иска да ни потопи тотално. Простете за тъпия въпрос, ама защо при едни и същи резултати (даже май на Орачев са и по-лоши от тези на Веско) и при подобна, че и по-слаба игра, изгониха Великов, а Орачев не? При това Малин не е постигнал и 1% от това, което Веско направи за Дунав...
По всичко личи, че изпадането във Втора лига е търсено и желано от ръководството. Това особено много личи след трите последни мача, които си бяха тотален срам. Орачев трябваше да е излетял най-късно  след мача със  Славия, а виждаме, че и днес никой не го закача. Явно всичко си върви  по план. И аз смятам, че директното изпадане, без бараж с отбор от ВПЛ е най-вероятният сценарий. Въпреки, че поражението от Бистрица ще е голям резил и за отбора и за феновете, на шефчетата явно вече не им пука изобщо. Обяснението вероятно е разликата в бюджетите, нужни на отбори от Първа и Втора лига. В Първа бюджет от 3-4 млн. е мизерен, а във Втора 400-500 хил. стигат. Освен това, субсидията от общината е около 300 хил. Тоест при липса на стабилно финансиране от спонсори, явно ръководството на отбора не може да го издържа в Пръва лига.
Така че, напускането на повечето от сегашните футболисти вероятно също е желана цел.
« Последна редакция: 16 Април, 2018, 14:57 от drak2000 »

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3597
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #81 -: 16 Април, 2018, 15:32 »
Ситуацията е ясна - пари няма, или поне не толкова, че да се привлекат и задържат прилични за стандартите на нашия "елит" футболисти. Тези, които се смятат за нещо повече като качества, си мислят, че заплащането в Дунав е мизерно и не се напъват. Другите, които ги устройва заплащането пък, не показват качества. Остава една малка част, като Антон Огнянов, Искандар Джалилов, Самир Аясс и Исмаил Иса, чиято първоначална мотивация да играят в Дунав не е парите, а възвръщането или поддържането на форма. Проблемът е, че тези играчи, след като влязат във форма, веднага се ориентират към някой по-богат клуб. По този начин сме обречени да се въртим в омагьосан кръг с епизодични проблясъци като миналия сезон и който и да дойде начело на тима, докато не се оправи финансирането, не може да направи нищо.
Това обаче не означава, че оправдавам действията, или по-скоро бездействията на Малин Орачев. Напротив, неговата роля е, освен да провежда "правилни" тренировки, също така да мотивира футболистите си за победа във всеки мач - нещо, което Веско Великов явно успяваше да направи. Орачев трябва да бъде освободен час по-скоро и ако не друго, поне да се възползваме от ефекта "нов треньор" и да си вземем баражите.

plamtp

• Напредващ
  • Публикации: 179
  • Одобрение: +3/-1
    • Профил
« Отговор #82 -: 16 Април, 2018, 16:50 »
Още преди 30 -40 години, когато бях още млад и зелен, често чувах коментари под сурдинка за гледната точка на ръководството на клуба в следния дух - за Дунав е по-добре да играе в 'Б' група и да е сред първите 5-6, но не и първи, отколкото да играе в 'А' група и да крета сред опашкарите. Предполагам, че и тогава причините са били най-вече финансови, а може би и други, и затова толкова дълго тънахме в 'Б' и 'В' група. Въпреки че тогава времената бяха други, за съжаление явно нищо не се е променило и до днес - оставаме си глуха провинция, забравена от Бога и от централната власт, един град с все по-затихващи функции, все по-оредяващ и запустяващ. Какво да очакваме по-добро за спорта, като всичко друго е все на този хал. Единични и краткотрайни проблясъци като с женския баскетболен отбор и футболния Дунав от миналия сезон, които бързо угаснаха и всичко отново си дойде на мястото. Дано да се окажа лош пророк, но не очаквам нещо по-добро и за волейболния мъжки отбор.  Мъчно ми е, че пиша това, но очевидно това е горчивата истина.
За всички е ясно, че нещата опират до пари. Явно в нашия град няма хора с пари, които да развържат кесиите и да помогнат сериозно на клуба. Дунав очевидно не е удобен и за клуб на държавна и партийна хранилка, като някои други, известни на всички. Проблемът не се отнася само за Русе - на всички е известно за пълния непукизъм и пренебрежение на централната власт към цяла северна България. Къде ни е инфраструктурата тук, къде са ни магистралите - само две части, останали от Татово време. Ще строят уж, но всичко си остава само с добри намерения за неопределеното бъдеще и само празни приказки. Приоритетът на Северна България е почти нулев, глуха провинция. Строят магистрали, които са изгодни, удобни и нужни най-вече на софиянци. От цяла северна България единствено Варна бележи някакъв просперитет и причината за това е ясна - морето. Всичко останало е единствено икономически, демографски и всякакъв друг упадък. Кога най-после нашите така наречени 'политици и управляващи' ще свалят розовите очила, ще признаят истината и ще направят не само на думи, но и на дела нещо полезно и нужно и за нашата, северна България, а не само за южна и за столицата? Трябва да се заемат с това не на думи, а на дела, и то сега, веднага, а не някога в неясното бъдеще, с празни обещания. Отплеснах се малко, но за всички е ясно, че нещата са свързани и имат логично обяснение.
За съжаление, за спасението на Дунав съм песимист. Твърде дълго се забави вземането на мерки, набраната инерция вече е доста голяма и не виждам как ще се оправят нещата. Дори и смяна на треньора вече ми се струва твърде закъсняла мярка. Ако освободим Орачев и вземем същия като него, тогава каква ще е ползата. Пък и кой треньор с име и авторитет ще се жертва да дойде да вади горещите кестени от огъня в този отчайващ момент. А пък ако наистина целта е Дунав да играе в 'Б' група, тогава няма смисъл да си чешем езиците тук, каквото е решено, то ще стане. И пак се моля да се окажа лош пророк и да бъда опроверган.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #83 -: 16 Април, 2018, 18:08 »
Що се касае до това дали нарочно се бута Дунав към втора дивизия, доктора още есента каза, че дори Дунав да изпаднел, след 1 годиня щял отоновж до влезе в първа лига и за това трагедии и драми не трябва да се разиграват. С една дума него много - много не го притеснява отпадането, а може би го и устройва, че за тази 1 година в Б група ще спести доста пари и ще покрие някои харчове около ремонта на ст. Дунав? Но как се прави нов отбор за Първа лига и колко струва това? Онзи късмет който извадиха с назначаването на Великов няма да се повтори скоро. От друга страна пък се чудя , ако се чака с нетърпение да изпадне отбора, защо им беше да вземат Иса? Спокойно можеше да изпаднем и без него. Въобще работата е обвита в гъста дунавска мъгла.
  А ми се ще да коментирам с вас приятели чисто футболни теми, а не подмолни интриги, далавери и инсинуации. Та да ви питам де, каква е разликата между напускането на Будинов и напускането на Огнянов? За мен няма разлика. Защо тогава на единия ръкопляскат, а другия освиркват?

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 736
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
« Отговор #84 -: 16 Април, 2018, 18:30 »
А ми се ще да коментирам с вас приятели чисто футболни теми, а не подмолни интриги, далавери и инсинуации. Та да ви питам де, каква е разликата между напускането на Будинов и напускането на Огнянов? За мен няма разлика. Защо тогава на единия ръкопляскат, а другия освиркват?

Как да няма разлика? Огнянов въртя опашка и изнудваше и нашите, и Левски преди да си тръгне. То не бяха цигански изпълнения, тръгна за подготовката, спря се, искаше повече пари от Левски...чудо. За капак когато ни вкара онзи гол в Разград, тръгна да се репчи и да псува феновете ни. От друга страна Миро се разбра спокойно с ръководството за напускането си, нямаше драми, освен това вече и той усети, че не е полезен на отбора, че атмосферата в съблекалнята е отровена, а и често се дразнеше на подвикванията от трибуните (къде с основание, къде не). Вчера второто попадение за Септември беше изцяло изработено от него, но той не изрази никаква радост от гола. Май все пак има разлика, нали?  ;)

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #85 -: 16 Април, 2018, 18:55 »
Формално погледнато разлика няма. И единият и другият отидоха преди всичко за повече пари. А ако феновете са псували Огнянов -  и той им е отвърнал. Характери различни, той е много по-темпераментен от Будинов. А пък голът го "изработи" Патев. Диян Димов също отиде в Аристон за 100 лв. повече, после се прибра в Дунав когато на Шивачите им свършиха парите и аха-аха да бъде "съблечен" но му се размина. Аз не упреквам никого от тях, професионалисти са, играят за пари! Впрочем какво е състоянието на Виейрата след комоциото? Зитуни, на фона на бездушната ни игра  доста добре го замести и щеше даже да вкара фамозен гол, но пусти късмет...

Rado412

• Фен
    • Профил
« Отговор #86 -: 16 Април, 2018, 19:43 »
Ей така се прави, а не като нашите мишки :

Треньорът на втородивизионния Локомотив (ГО) - Александър Димитров, е депозирал оставка, а това се отнася и за неговия щаб. След нулевото равенство с Оборище у дома феновете са поискали треньорът да напусне, информира Regnews.
До края на деня се очаква да стане ясно каква ще е развръзката, за което призна и спортният директор Ивайло Йорданов
"Аз съм го довел и след като не се е справил, значи съм се провалил и аз. Няма да се правя на мишка и да се крия, ще си поема отговорността. Ако Сашо Димитров реши да напусне, аз също ще си тръгна", заяви героят от САЩ 94'.
« Последна редакция: 16 Април, 2018, 19:45 от Rado412 »

forzadunav

• Напредващ
  • Публикации: 183
  • Одобрение: +6/-2
    • Профил
« Отговор #87 -: 16 Април, 2018, 22:36 »
Всеки иска да играе за повече пари. Никой не остава да брани честта на фирмата си, когато друга фирма му предложи повече пари. Въпросът е по какъв начин става това, дали по нормален и човешки начин или по малоумен като Огнянов.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1402
  • Одобрение: +68/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #88 -: 17 Април, 2018, 11:55 »
Впрочем какво е състоянието на Виейрата след комоциото?

В днешното "Утро" има интервю с него. Не е видял загубата ни от Септември, защото докторите са му забранили да гледа ТВ. Със сигурност пропуска следващия мач с Локо Пд, за по-нататък не знае, но според мен едва ли ще играе и срещу Етър, много малко е времето до него.

Rado412

• Фен
    • Профил
« Отговор #89 -: 17 Април, 2018, 12:59 »
Ако е вярно, че си е уредил отбор, то може и това да му е било последното излизане с екипа наДунав.