Анкета

Ще вземем ли така важната победа?

Да, ще излъжем съперника минимално
7 (41.2%)
Безлично равенство след 90 минути нерви и грубости.
6 (35.3%)
Балъков ще надхитри Орачев
4 (23.5%)

Общ брой гласове: 17

Гласуването приключено: 09 Април, 2018, 09:11

Добавени събития

• Първа лига: Етър (Велико Търново) - Дунав (Русе) 2:1: 09 Април, 2018

Автор Тема: Етър (Велико Търново) - Дунав (Русе) 2:1  (Прочетена 2287 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1160
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
Орачев в интуервюто след мача само вдига рамене. Завалията няма идея какво се случва, нито как да го промени. И тъпак знае, че само победите ще вдигнат духа, но с тактика като днешната и срещу юношите на Етър няма да стане ...
Не мисля, че сме изтървали времето за треньорска смяна.
 В момента винаги ще е късно за нея, но пък все ще има шанс с нов треньор да изкопчим нещо в баражите. С Малин вече се съмнявам мноого дълбоко, че ще се измъкнем от блатото. Не съм сигурен и дали играчите не го и бойкотират ..

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2691
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
Орачев не го коментирам от няколко мача. Но едва ли той е дал указания на играчите да играят 10 в наказателното поле, да се мотаят като сакати в краката на етърци, пък все някой ще я изчисти и ...разбира се във владение на Болярите. Как можаха да заиграят след 60тата минута доста по-смислено, че и гол да вкарат? Не решат ли играчите че трябва да заиграят наистина смело, отговорно а не апатично, да заиграят като за последно бе, майка му стара, не може да им помогне никакъв треньор. И Станката ме разочарова - може много повече, макар, че е селектиран от Б група(цитирам Великов). Единствено Ковачев се бори мъжки и донякъде Патев. Но Иса, ех Иса, защо не дойде в Дунав още в началото на полусезона? До тук оправда напълно фамилията си - от староеврейски през тюркоарабски"Сапсение Пратено от Бога"!
В заключение: имам чувството , че на нашите футболисти им е все едно дали ще останат в Първа лига, дали ще играят в Русе, дали публиката ще ги аплодира или хули, дали ще получат премия или глоба! Тотално примирение и пълно бездушие... :'(

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 592
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил
Не заслужавахме дори и гол да отбележим ... До 60-та минута дали и центъра минахме повече от 10 пъти. Безобразно слаб мач изигра отбора на Дунав. Нещата си отиват към унизителен плейаут с Витоша Бистрица. Казвам унизителен, тъй като ме е страх да си помисля как онези правят първата си победа срещу нас. Надежда всяка тука оставете ! Късно е и за смяна на Орачев. Явно това иска ръководството. Мислех, че ще съм оптимист до край и вярвах, че няма да изпаднем, но след това днес ?!? Ще продължавам да бъда на стадиона, когато имам възможност, защото обичам този футболен клуб, но безхарактерността в представянето ни е плашеща ...
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

tipin

• Фен
  • Публикации: 1692
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
  Второто полувреме Слънцето печеше яко срещу Станката, вероятно и затова не реагира при първия гол.

naster1

• Напредващ
  • Публикации: 103
  • Одобрение: +15/-5
    • Профил
Ей, пак успяхте да минете между капките като в оная мъгла през есента...
Димо Атанасов ви подари още един гол, но за радост този път справедливостта възтържествува поне частично.
Ако и ние не бяхме толкова вцепенени и притеснени заради лошото положение в таблицата и поредицата мачове без победа отивахте спокойно на 4-5-6 на нула.
Баданарката и Батрович изтърваха да направят по един хеттрик всеки.
Гледам и съвсем редовен гол на Иван Стоянов са отменили свирилите под всякаква критика в този мач съдии...
Стягайте се, че ми се ще само Витоша да изпада от тази 4-ка в дъното, която сме заформили.
Другите 3 клуба сме все с традиции и публика и се надявам да се спасим, по един или друг начин.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3597
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
Колега от Търново - първо, честита първа победа под ръководството на Балъков! Прав си, че отмененият гол беше напълно редовен и че заслужавахте да ни разгромите. За съжаление обаче, не споделям твоята надежда, че имаме шансове да се спасим от изпадане. Много фенове на Дунав вече подозират, че умишлено ни тласкат към изпадане, и то собствените ни ръководители. Няма друго обяснение за неслучващата се смяна на най-безидейния и слаб треньор, който сме имали от години насам. Малин Орачев ще остане в историята като треньорът, "изпаднал" Дунав след дългоочакваното завръщане в А група. Дано не съм прав, ама надали!

Rado412

• Фен
    • Профил
Аз имам усещането, че повечето играчи вече знаят къде ще играят от другия сезон (но не в Дунав), и в момента просто си доиграват мачовете и изобщо не им пука нито за отбора, нито за феновете. просто се пестят, не се напрягат и се пазят от евентуални контузии. След месец половината ще са се разбягали като пилци ... Те ВЕЛИКИТЕ в Б група не играят ...

С този треньор и с тази сбирщина от играчи - толкова.
Ясно е, че след месец ще правим рестарт и тотално обновяване на отбора. Пък дано влезем пак в А група до 1-2 години ...

rado9106

• Напредващ
  • Публикации: 269
  • Одобрение: +7/-2
    • Профил
Аз имам усещането, че повечето играчи вече знаят къде ще играят от другия сезон (но не в Дунав), и в момента просто си доиграват мачовете и изобщо не им пука нито за отбора, нито за феновете. просто се пестят, не се напрягат и се пазят от евентуални контузии. След месец половината ще са се разбягали като пилци ... Те ВЕЛИКИТЕ в Б група не играят ...

С този треньор и с тази сбирщина от играчи - толкова.
Ясно е, че след месец ще правим рестарт и тотално обновяване на отбора. Пък дано влезем пак в А група до 1-2 години ...

О не Дунав в следващите минимум 5-години няма да се завърне в "А"-група аз съм твърде убеден в това ,дори и ще са повече от 5 , дори и предвиждам след като изпаднем Доктора да се откаже и не е малко вероятно ако се откаже да няма отбор.....

plamtp

• Напредващ
  • Публикации: 179
  • Одобрение: +3/-1
    • Профил
Дори и в нашата посредствена Първа лига няма място и нужда от такъв слаб отбор. Много от феновете на Дунав се надяват отборът да се спаси от изпадане, но аз питам каква ще е ползата, дори и това да стане? Какво и как ще се промени към по-добро? Вече и на малките деца е ясно, че няма ли пари, няма и силен отбор - такава е логиката в спорта. След месец-два и малкото общо взето добри играчи ще напуснат Дунав и ще си търсят късмета в по-богати клубове. И как, с оставащите посредствени играчи и при невъзможността без пари да се направи добра селекция, ще стане отборът по-силен и конкурентен? Ами, никак. Ентусиазмът вече не върши работа, а и той отдавна се изпари. Отново изпаднахме в глухия провинциализъм, в който тънахме 25 години. Твърде смели и оптимистични са прогнозите, че дори и да изпаднем сега, след 1-2 години пак ще се върнем - просто не е за вярване. А ако изпаднем, тогава съвсем не виждам от къде ще дойдат пари в клуба. Кой сериозен спонсор се интересува от един посредствен провинциален отбор от Втора лига? Но дори и да стане чудо и се спасим, пак не виждам откъде ще дойдат пари - никой спонсор с име и авторитет няма да иска да си харчи парите да помага на отбор, който едва крета и постоянно се бори само за оцеляване. Очевидно реалностите са такива и не можем да ги променим. Тук се говореше, че имало двама спонсори, които обещавали добри пари за следващия сезон, но само ако останем в Първа лига. Е, очевидно е, че с цялото си поведение играчи, треньори и ръководство показват, че не искат тези пари и не се нуждаят от тях.
За съжаление, песимизмът е пълен и не виждам изход.

Сексагитка Приста

• Напредващ
  • Публикации: 189
  • Одобрение: +5/-5
    • Профил
А ако изпаднем, тогава съвсем не виждам от къде ще дойдат пари в клуба. Кой сериозен спонсор се интересува от един посредствен провинциален отбор от Втора лига? Но дори и да стане чудо и се спасим, пак не виждам откъде ще дойдат пари - никой спонсор с име и авторитет няма да иска да си харчи парите да помага на отбор, който едва крета и постоянно се бори само за оцеляване. Очевидно реалностите са такива и не можем да ги променим. Тук се говореше, че имало двама спонсори, които обещавали добри пари за следващия сезон, но само ако останем в Първа лига. Е, очевидно е, че с цялото си поведение играчи, треньори и ръководство показват, че не искат тези пари и не се нуждаят от тях.
За съжаление, песимизмът е пълен и не виждам изход.
Ние играхме в Лига Европа и пак нямахме сериозен спонсор следващия сезон, камо ли сега! Футболната логика е едно, финансовата сочи друго-Лудогорец в ШЛ, Витоша Бистрица,Царско село  и прочие в Първа лига, а Дунав - във Втора лига. По някаква причина не се класираме за голямото държавното футболно финансиране и затова най-вероятно ще си точим втородивизионни лиги. Или ще сме боксова круша на държавната поръчка отбори. Спорт, кво да го правиш! ;D >:(

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
...
Гледам и съвсем редовен гол на Иван Стоянов са отменили свирилите под всякаква критика в този мач съдии...
Стягайте се, че ми се ще само Витоша да изпада от тази 4-ка в дъното, която сме заформили.
Другите 3 клуба сме все с традиции и публика и се надявам да се спасим, по един или друг начин.
Ами колега, какво да се стягаме? Ето стягаме се, ама май само феновете го правим.  ;D Футболистите са се разпуснали като дроб на слънце в прекия и преносен смисъл, а ние сме още по-стегнати от шок след мача. Въпросът, който всички тук все по-често започваме да си задаваме, е , дали нашето ръководство въобще иска да оставаме в ППЛ. След показаното вчера, което не знам на какво се дължи, явно ще се стягаме до последно на плейаутите, а вероятно и на баражите. Дано все пак има Бог и ни помогне да се спасим и двата отбора. Хубаво е да има повече регионални дербита на близко разстояние, а именно те винаги са най-напечените и никога не може човек да ги прогнозира точно. Колкото и футболните ни дерибеи да са успели да изгонят хората от стадионите, вчера все пак имаше няакъв заряд, някаква атмосфера. Защото не играят изкуствени проекти, а реални отбори с реални фенове.
Съдиите... тях си ги знаем. Некадърни, страхливи и поклонници. Не е минал кръг без скандални отсъждания и разправии. Просто толкова си могат. Ако на нас ни бяха свирили кадърно и вероятно честно в течение на първенството, сега щяхме да се борим за едно от първите две места с доста повече настроение. Само от рязане сигурно ни се губят поне и минимум 6-7 точки. И не на последно място да не забравяме за кого беше скалъпена тази "Първа перуканова лига", така че ние сме маловажна периферия и на шопите им е през шнура дали Дунав или Етър ще изпада.

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 426
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
Че си бяхме жалка картинка,спор няма ! Че ще сме на плейаутите и това - ясно .....
Какво ще се случи после само Бог знае...... Ама как ще ги харесат другаде нашите футболисти с тази игра , че да ги искат в кой да е друг клуб ---ей това не ме е ясно . В интерес на истината с някой от тях нямам нищо напротив да се разделим , че ми скъсаха нервите , както и на вас предполагам и да се  направи една чистка ( барабар с треньора ) и  да останем и да изпаднем поне да има нещо ново на което да се надяваме . ??? ???

persin

• Напредващ
  • Публикации: 170
  • Одобрение: +10/-13
    • Профил
Ако бяха да оставят В.Великов с тези играчи с които разполагаме в никакъв случай нямаше да сме на този хал,вижте какво прави с Царско село,така ,че Орачев моментално да напуска НАШИЯ ЛЮБИМ ДУНАВ
« Последна редакция: 10 Април, 2018, 20:50 от persin »

Rado412

• Фен
    • Профил
Да напуска, ама Малинчо не иска  >:(
Вкопчил се е като пиявица и смучи ли кръв , та смуче... :(

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
Щом никой не му иска оставката, значи са доволни от него  ::)