Добавени събития

• Първа лига: Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) 2:2: 01 Април, 2018

Автор Тема: Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) 2:2  (Прочетена 2879 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Danubio Azul

• Напредващ
  • Публикации: 284
  • Одобрение: +13/-1
    • Профил
Re: Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) 01.04.2018 20:00 ч.
« Отговор #60 -: 02 Април, 2018, 11:10 »
Обаче много лошо впечатление правят коментарите във фейсбук - някой пропуснал - тоя да си ходи, друг подал грешно - тоя играч за В група не става, вие тука сте го пуснали. Алооооу, това е Дунав бе. Нали сме му фенове на тоя отбор. Пък като видиш как се коментира - все едно не говорим за нашия си клуб, ами за някакви си там дето си ритат в неделя и понеже няма какво друго да гледаме - коментираме. Не че тренерът, ръководните решения, че и част от футболистите не заслужават критика, ама сигурно сме единствените фенове дето след всеки мач настояваме да почваме нананово, начисто, дето с ентусиазъм говорим как догодина ще играем в Б група, дето след всяко грешно отиграване уволянваме целия състав. Ръководстовото бая има да учи, за да е успешно в А група, ама и ние като фенове бая хляб още трябва да изядем.
Ако има някаква карма, би трябвало да си седим извън А група и да се върнем чак когато се научат феновете да си уважават отбора, а ръководството - да ръководи.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #61 -: 02 Април, 2018, 11:16 »
Орачев е толкова притеснен и объркан вече, че се чудеше какво да каже след мача. Но от цялостното му изказване стана ясно, че НЕ Е ДОВОЛЕН от резултата, защото са се надявали на победа.

Колкото до Ндайе, оказа се бърз и пробивен, добре се възползва от хубавия пас и изкара червения картон на вратаря им.
От цялостното му изказване не стана ясно нищо, освен че сме доволни от точката, за да не берем срам, макар че сме били длъжни да вземем мача  :o
https://www.youtube.com/watch?v=WLf6QTk765I&t=0m27s

Ндайе прави впечатление, вече две греди удря - на микренци и сега на пловдивчани, но и на него нещо не му върви.
« Последна редакция: 02 Април, 2018, 11:19 от FCD »

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #62 -: 02 Април, 2018, 11:27 »
+1...Точката си е точка, няма какво да спорим, може да се окаже решаваща в борбата ни с Етър, а тя ще е точка за точка. Ако бяхме паднали, сигурно щяхме да ревем до небесата, как пък поне точка не взехме. Вярно е, че можеше да са три, но колкото - толкова. Чак пък такива очаквания за задължителни три точки преди мача не сме имали, поне повечето от нас. Имахме си положенията, не ги вкарахме, но това е футбола. С непрекъснатите предложения за напускане на този и онзи и обиди към отбора, едва ли помагаме с много. Просто сега трябва да сме плътно зад него и пак ще го кажа - обнадежден съм от "нивото" на отборите (поне в долната половина на таблицата) и вярвам, че мястото на Дунав е в Първа Лига.
Колкото до Фейсбука, този клюкарник и извор за избиване на комплекси, като цяло трябва да го затворят  ;)
За клюкарника +1000000%!
Относно мача, привидно е така както казваш, но трите точки ни бяха под носа, поднасяха ни се, а ние не знаем как да ги вземем. https://www.youtube.com/watch?v=I9FzRS1n7ZQ Ако реално се замислиш, при положение че взимахме този мач, което си беше напълно реална възможност, изведнъж ситуацията в групата се променяше драстично и като настроение на отбора до края на сезона.

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 592
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил
« Отговор #63 -: 02 Април, 2018, 11:32 »
Аз също съм на мнение, че е прекалено късно за промени през настоящия сезон. Излишно е да нагнетяваме ние феновете положението допълнително. Каквото са си решили в ръководството ще си го постигнат независимо с или без нашето одобрение. Вярвам, че със страданието си по селата сме заслужили съдбата да ни се усмихне и да не ни позволи да изпаднем. Това от чисто спортно-техническо естество. Ако има други повели на ръководно ниво е друго ... Истината за сегашното положение я каза Веско в последното интервю - искал е да надгради с по-качествени футболисти, но не му е било разрешено ...
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2701
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #64 -: 02 Април, 2018, 11:47 »
Не, че не му е разрешено на Веско, ами пари за класни играчи в скромния бюджет на Дунав нямаше, особено след оттеглянето на Минстрой. Ако оцелеем може и да се намерят пари за малко по-стойностна селекция.

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 730
  • Одобрение: +19/-6
    • Профил
« Отговор #65 -: 02 Април, 2018, 16:24 »
Не, че не му е разрешено на Веско, ами пари за класни играчи в скромния бюджет на Дунав нямаше, особено след оттеглянето на Минстрой. Ако оцелеем може и да се намерят пари за малко по-стойностна селекция.
  Едва ли Веско не е бил наясно какви са финансите в клуба и щом е настоявал значи е имало резерви. Причината явно е другаде. Иначе нямаше да заяви, че ако се стигне до баражи между Дунав и Царско село и ако последните победят, няма да изпитва никакви сантименти.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #66 -: 02 Април, 2018, 16:29 »

...Иначе нямаше да заяви, че ако се стигне до баражи между Дунав и Царско село и ако последните победят, няма да изпитва никакви сантименти.
А какво да каже? Всичко друго би било липса на професионализъм. Който и да е съперникът, Весо ще направи всичко по силите си да го победи. Така и трябва.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1340
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #67 -: 02 Април, 2018, 18:37 »
+1...Точката си е точка, няма какво да спорим, може да се окаже решаваща в борбата ни с Етър, а тя ще е точка за точка. Ако бяхме паднали, сигурно щяхме да ревем до небесата, как пък поне точка не взехме. Вярно е, че можеше да са три, но колкото - толкова. Чак пък такива очаквания за задължителни три точки преди мача не сме имали, поне повечето от нас. Имахме си положенията, не ги вкарахме, но това е футбола. С непрекъснатите предложения за напускане на този и онзи и обиди към отбора, едва ли помагаме с много. Просто сега трябва да сме плътно зад него и пак ще го кажа - обнадежден съм от "нивото" на отборите (поне в долната половина на таблицата) и вярвам, че мястото на Дунав е в Първа Лига.
Колкото до Фейсбука, този клюкарник и извор за избиване на комплекси, като цяло трябва да го затворят  ;)
За клюкарника +1000000%!
Относно мача, привидно е така както казваш, но трите точки ни бяха под носа, поднасяха ни се, а ние не знаем как да ги вземем. https://www.youtube.com/watch?v=I9FzRS1n7ZQ Ако реално се замислиш, при положение че взимахме този мач, което си беше напълно реална възможност, изведнъж ситуацията в групата се променяше драстично и като настроение на отбора до края на сезона.
Никой тук не спори, че победата ни се изплъзна под носа, впредвид развоя на мача. Всеки от нас я искаше, включително треньор и футболисти, но явно толкова си можем. Тя беше нужна не толкова за ситуацията в групата ни, колкото да внесе нужното спокойствие и повишаване на самочувствието. Мисълта ми беше, че плюенето по треньор и част от футболистите по скоро има негативен ефект върху отбора, отколкото би повлияло на нечии решения и помисли. Времето също ни притиска и не мисля, че има време за треньорски рокади (независимо кой е треньор). По скоро хода с освобождаването на двама играчи (заедно със заплатите им) и наемането на класен нападател, какъвто без съмнение е Иса, ми се струва успешен ход. Това до известна степен ми дава надежда, че се прави нещо в клуба.

Danube

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 85
  • Одобрение: +5/-1
    • Профил
« Отговор #68 -: 02 Април, 2018, 20:17 »
Нормално е всички да сме критични, предвид невъзможността да бием противник с играч по-малко, както и други фактори. Но не бива да изпадаме в драми, съдилища, подвиквания, призиви и тем подобни. Всяка една точица, взета от Септември и Локо, е полезна за нас. Вече всички тези драми и реакции ще бъдат закономерни, ако не успеем да вземем двата мача с Етър, защото аз никога не съм се надявал, че ще отмъкнем нещо от Локо и Септември. Накрая трябва да сме преди Етър в класирането, за момента преди техния мач, изпълняваме "плана".

ПС: Исмаил Иса наистина показа класа в този мач, както и Карагарен. 
« Последна редакция: 02 Април, 2018, 20:21 от Danube »

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 736
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
« Отговор #69 -: 02 Април, 2018, 20:44 »
И защо да не вземем точка/три от Септември и Локо? Нито едните, нито другите са по-добри от Етър, като цяло всички сме еднакво слаби. За едно обаче съм напълно съгласен, трябва на всяка цена да гоним класиране пред търновци и да срещнем Витоша в първия бараж. Нашите играха със самочувствието на фаворит и в двата мача единствено срещу тях (може би и срещу Септември, въпреки домакинската ни загуба), което донякъде им позволи да се отпуснат и да надиграят противника. Стигне ли се до сблъсък с Пирин или моряците, най-вероятно ще ядем дървото и отиваме на двубой за определяне на директния изпадащ. Като нищо ще се окажем ние...

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3602
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #70 -: 02 Април, 2018, 23:07 »
И аз съм на мнение, че нито Септември, нито Локомотив са нещо повече от нас или Етър. Злощастно за нас стечение на обстоятелствата (за което и ние сме си виновни) ни постави в това незавидно положение, в което сме в момента. Но да се изкарват Септември и Локомотив някакви непреодолими сили, от които дори точка да не можем да вземем - с това не съм съгласен. На този етап от първенството можем да бием всеки в нашата група, както и да паднем от всеки. Ясно е, че ще играем за 11-о място, но една победна серия би ни върнала изгубеното самочувствие точно навреме.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #71 -: 03 Април, 2018, 01:16 »
Напротив, очаквали сме, защото както казаха колегите по-горе нито Локо Пд, камо ли Септември, са нещо повече от нас. Това обаче не значи, че някой тук прави драми! Просто тези два отбора бяха по-стабилни по време на първенството, но и едните, и другите ги отнасяме като куцо пиле домат, стига да не се лигавим така. Уморих се да повтарям, че играем добре и стигнем ли пред вратата, не знаем какво да правим с топката. И точно това издевателстване срещу съдбата да й връщаме на тепсия поднесените точки от нея ни доведе до тук сега да се лутаме като мухи без глави немили-недраги някъде на опашката из втората осмица.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2701
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #72 -: 03 Април, 2018, 08:32 »
Да вкараш 2 гола на чужд терен на отбор който е с 10 точки пред теб в класирането, да изработиш дузпа но да не я вкараш, да профукаш два фаула пред наказателното им поле, да удариш 2 греди, това не е никак малко. За нашата по принцип ялова атака, след четири поредни загуби на нула, това си е направо постижение. В този мач се издънихме в защита! Нелепа дузпа, нелеп рикошет в гърба на Ковачев и липса на адекватна намеса от страна на Зитуни! Защо? Защото крайните ни защитници са много под нивото на централните, защото дефанзивните ни полузащитници на моменти все едно ги нямаше. Треньора няма какво да го коментирам. Напълно съм съгласен с колегите които твърдят, че в тази група в която сме сега, всеки може да бие всеки. Изключително изравнени са силите. Окончателно се убедих след като гледах снощи Септември Етър. И хайде отваряйте темата за следващия ни мач, че да видим как ще ги бием тези приятели от Търново.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1413
  • Одобрение: +69/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #73 -: 03 Април, 2018, 12:19 »
Не съм съвсем съгласен с ЧИЧО МЪРИ. Няма отбор който да е с абсолютно безпогрешна защита. Но когато нападението изтърва поне 5 добри положения за гол, това не е добре. Мисля, че се провалихме във фаза нападение, добре че Иса беше на своето обичайно добро ниво, добре и че Димов вкара гол в добавеното време. Прочетох мнение, че всеки можел да го отбележи, но ще напомня, че профуквахме далеч по-изгодни положения в предишни мачове. Да, радостно е, че отбелязахме цели 2 гола след четири ялови срещи, но кофти е, че изтървахме съперник играл 80 минути с 10 души. Иначе е напълно вярно, че силите в групата са изравнени, така че ни предстоят 5 много трудни, но и интересни срещи. И понеже си спомням ужасната скука от нашето домакинство срещу Етър, отсега заявявам, че предпочитам грозна победа или скучно равенство  пред загуба с красива и зрелищна наша игра. Най-важното в този мач е да не допускаме победа на Етър и тази цел трябва да преследваме с всички възможни позволени средства.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1703
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
« Отговор #74 -: 03 Април, 2018, 13:13 »
 Аз пък си спомням последния мач на Дунав с Етър.
Спомням си, че нищо не видях от мъглата. По едно време някой каза, че са изгонили играч на домакините.  А пък кога Будинов е изработил и вкарал дузпата никой не разбра. Тогава и Раденцов беше при нас в публиката.
  А дузпите след Будинов нали ги биеше Станоев и се справяше добре?