Анкета

Ще приключим ли редовния сезон с положителен резултат ?

Да, победа за Дунав.
1 (6.3%)
Ще измъкнем равенство.
5 (31.3%)
Не, поредна загуба без отбелязан гол.
10 (62.5%)

Общ брой гласове: 16

Гласуването приключено: 17 Март, 2018, 09:23

Добавени събития

• Първа лига: Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:0: 17 Март, 2018

Автор Тема: Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:0  (Прочетена 3826 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3578
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
Малине, Малине... единствените позитиви, които Дунав може да извлече през паузата, е да те смени незабавно! Всичко друго е загуба на време и шансове за оставане в групата.

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 362
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
Разколебан и ъкащ Орачев. Повечето му изречения започват с "ще трябва да"...

NITRO

• Фен
    • Профил
Разколебан и ъкащ Орачев. Повечето му изречения започват с "ще трябва да"...
"Ще трябва да... си ходя от Дунав" е единственото смислено изречение, което можеше да излезе от устата му, но не би. Топката е в ръцете на Симеонов и Петков.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1373
  • Одобрение: +64/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Нищо му няма на момента. Сега може да е късно, защото този пишман спец изобщо не трябваше да припарва до Русе, но все още сезонът не е свършил. С треньор, който малко от малко знае какво прави може и да се спасим. С този сме по-голям фаворит за изпадане и от Бистрица.
Напълно съм съгласен. Единственото, което ме притеснява е, че едва ли в случая футболните аргументи  са приоритет, даже май не са валидни изобщо. Аз съм върл противник на конспиративните теории, но в случая ми се струва, че за хората, от които зависи спасението на "ДУНАВ", това е последна грижа. Като че ли те са си свършили работата, постигнали са желаното и им дреме на оная работа дали Русе ще има отбор в елита или не.

NITRO

• Фен
    • Профил
Адмирации за верните фенове, които не жалиха гласове на 300 километра от Русе и в голяма част от мача се чуваха познатите скандирания - дори и когато резултатът вече бе катастрофален за нас. Браво, момчета и момичета!

heavy metal

• Напредващ
  • Публикации: 433
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
Поредния мач,в който сами се бием.90% от атаките на пловдивските туристи бяха наше дело.Малшанса и малодушието в ключови моменти доведе до тоя незаслужен резултат.Няма да влизам в коментари за Орачев.Не той подаряваше топката на противника,след което ни набиваха контри,които ако трябваше да градят нямаше и не им се получаваше,но...поредния отбор,който "правим играчи" .

papimed

• Фен
    • Профил
Адмирации за верните фенове, които не жалиха гласове на 300 километра от Русе и в голяма част от мача се чуваха познатите скандирания - дори и когато резултатът вече бе катастрофален за нас. Браво, момчета и момичета!

Респект за поведението им по време на мача, но се боя, че тяхното безкритично отношение към безобразията на Орачев повече вреди на отбора, отколкото да му помага. Виждаме, че играчите са със самочувствие под нулата и не агитката може да го вдигне, а треньорът. Но не и Малин на този пост.

Милен

• Напредващ
  • Публикации: 191
  • Одобрение: +6/-1
    • Профил
Може би защото съм предубеден и ми се иска Дунав да върви напред и нагоре, но ми изглежда, че всичките ни евентуални съперници подобряват играта и точно сега навлизат в по-добра форма. Или поне правят нещо, опитват нещо. Даже и тигрите с някакви бесни хиксове.  Само ние стоим на едно място и говорим в бъдеще време.

NITRO

• Фен
    • Профил

Респект за поведението им по време на мача, но се боя, че тяхното безкритично отношение към безобразията на Орачев повече вреди на отбора, отколкото да му помага. Виждаме, че играчите са със самочувствие под нулата и не агитката може да го вдигне, а треньорът. Но не и Малин на този пост.
Напълно съм съгласен, че най-активната част от дунавската публика трябва да постави въпроса за оставката на дневен ред. Може би досега е имал кредит на доверие от тяхна страна и ако в следващия мач продължи да води Дунав (към Втора лига), очаквам реакция и от тях.

papimed

• Фен
    • Профил
Поредния мач,в който сами се бием.90% от атаките на пловдивските туристи бяха наше дело.Малшанса и малодушието в ключови моменти доведе до тоя незаслужен резултат.Няма да влизам в коментари за Орачев.Не той подаряваше топката на противника,след което ни набиваха контри,които ако трябваше да градят нямаше и не им се получаваше,но...поредния отбор,който "правим играчи" .
Тези играчи които подарявали топки на съперника не сме ги избирали аз и ти, нали? За пореден път Малин пуска експериментален състав, този тип не спря с рокадите, да не говорим, че не му стигат персоналните промени, но и импровизира с функциите на играчите и им възлага несвойствени задачи. В края на краищата техният потенциал не е като на звездите на Барса, Реал или любимия му Атлетико Мадрид.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1324
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
Напук на горните коментари за Орачев, абсолютно съм съгласен, че огромна вина носят И футболистите. То че беше ни объркана схемата, беше, но какъвто и мотиватор и който и да е, какво? Да влезе и да бие Попадийн по вратът, та да дойде в час или да срита по задника Патев, че да му даде начална скорост и да настига противника, че много е бавен например. Мотивацията аз бих я нарекъл ПАРИ, а за без пари толкоз. Бих похвалил за старанието Затуани, учудващо немотивиран Шопов. Ако има нещо радостното е, че в мача създадохме толкова чисти положения, колкото във всичките три мача преди това накуп, което мен специално не ме топли особено. Поклон на агитката за това, което направиха!!! Успех на Дунав в баражите и борбата за оцеляване. Надеждата умира последна!
п.п. Точно пък Попадийн и Преслав играха на титулярните си позиции и подаряваха топката на противника най-често. Това във връзка с горното мнение, явно е толкова си могат
« Последна редакция: 17 Март, 2018, 20:42 от boti4eli »

Danubio Azul

• Напредващ
  • Публикации: 284
  • Одобрение: +13/-1
    • Профил
Налудничавият експеримент "Орачев" трябва вече да приключва. Не трябваше изобщо да започва, така че който трябва, да си взема поуките и да действа сега.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 723
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
Налудничавият експеримент "Орачев" трябва вече да приключва. Не трябваше изобщо да започва, така че който трябва, да си взема поуките и да действа сега.
Покрай Орачев, да не забравим за тоя, дето го доведе - Ивайло Петков...това леке.

Danubio Azul

• Напредващ
  • Публикации: 284
  • Одобрение: +13/-1
    • Профил
Ивайло Петков го броя за част от поуките.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2672
  • Одобрение: +108/-18
    • Профил
Да, колега Ботичели прав си, особено за Попадийн и Преслав Петров. Когато разбрах, че Васев трябва да бъде сменен изпаднах в ужас , че Петров ще заеме мястото му. Тези двамата не са селектирани от Орачев, но ако той познаваше играчите си добре, трябваше да пусне Милчев. И тук започна фиаското ни, разстрои се защитният ни вал, пуснахме гол, а след него изгубихме въобще желание за борба, защото момчетата ни разбраха, че илюзорната точица вече е мираж. Но, да си дойдем на думата - преди този мач никой от форума не предвиждаше нищо друго освен загуба! Защо тогава е тази драма, тези трагедии, рязане на вени? Това беше една от двете планирани загуби от шестте пролетни мача. Все пак играхме срещу намиращият се в много добра форма Ботев, комплектован от много добри играчи, с бюджет превъзхождащ многократно нашия. И като се има предвид халът ни този сезон най-нормално беше да загубим. Трагедии трябваше да са загубите от Пирин и Славия, но когато колата се обърне , пътища много.
Е добре, Орачев трябва да бъде сменен, незабавно, дори линчуван според някои. Но кой свободен читав треньор ще се навие в този свръхкритичен момент да вади кестените от огъня с голи ръце. Този треньор трябва да познава много добре отбора, играчите му, хавата около клуба, настроенията на феновете, защото ще разполага с максимум 8-9 дни за да изправи Дунав на крака и да го поведе към 3-4 последователни победи. Не знам друг треньор който да отговаря на поне част от тези изисквания освен Пламен Донев. Ако смятате, че той може да се справи - моля, да започва още утре. Съмнявам се, че ръководството е умувало вече за смяна и е набелязало поне двама кандидати :-\ Просто нямаме полезен ход приятели, в патова ситуация сме. Единственото спасение е играчите наистина да поемат съдбата на отбора в свои ръце. Дано Васев се възстанови бързо и Господ да е русенец следващите 2 месеца!!!