Анкета

Как ще завърши срещата ?

1
х
2

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Славия (София) 0:1: 14 Март, 2018

Автор Тема: Дунав (Русе) - Славия (София) 0:1  (Прочетена 2852 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

spurs4o

• Временна
  • Напредващ
  • *
  • Публикации: 195
  • Одобрение: +14/-11
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Славия (София) [14 Март, 2018, 17:30]
« Отговор #60 -: 14 Март, 2018, 22:40 »
Денят се познава по сутринта. Аз не виждам как ще се спасим от изпадане в "Б" група. Че и Веско няма да иска да се върне. Даже и да бяхме отпаднали, това трябваше да стане с Веско Великов. Той трябваше да изгради нов отбор ако имаше нужда. Дунав трябваше да му помогне да си вземе лиценза и да го обвърже трайно с отбора. Независимо дали щяха да бъдат 1,2,3 или щяха да се борят за оставане. Симеонов трябваше да работи да превърне Веско в марка на Дунав. За да знаят футболистите, че няма да могат и чрез каквито и да е хватки да го съборят. Така както беше в Манчестер и Арсенал. Трябваше като се каже Великов да се разбира Дунав и обратното. Само така щеше да има спокойствие и резултати в отбора. Ние не сме отбор поне засега, който да се бори за титла. Имам чувство, че на някого му се зави свят от това четвърто място и започна да си мисли за нещо повече. Засега обаче почти сигурно е, че няма да  успеем да се задържим в ППЛ. Затова мисля, че трябва да препрограмираме всичко за "Б" група и за борбата за ново завръщане. Трябва да се разговаря с Великов дали би се завърнал в Дунав, но вече при нови дългосрочни условия.

Нито Веско ще се върне в момента, нито има нужда. Съсипано бе граденото дълго време. Колкото по-рано се осъзнае този факт и се вземат мерки, токлова по-добре. Въпроса е има ли пилот в самолета. Резултатите показват, че пилота Петков, заедно със стюардесата Орачев трябва да се изметът на секундата. И после нов пилот, с ГЛАВНА цел спасение, после ще градим на спокойствие. Но с влизането на Петков във Дунав се загуби спокойствието. Самите играчи май вече им е писнало, справка изказването на Луков днес....  А е важно те да се освободят от напрежението и да играят каквото могат с желание. Имаме нужда от много добър треньор мотиватор и псилохог, без значение тактики и схеми. А този бургаския, схемите са му в главата и се мисли за Капело, без да е наясно къде и как е попаднал.
« Последна редакция: 14 Март, 2018, 22:46 от spurs4o »

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1154
  • Одобрение: +33/-16
    • Профил
« Отговор #61 -: 14 Март, 2018, 23:02 »
Доктора да вика спешно Гонзо ...
В последното му интервю казва, че вече си е отпочинал и има нужда от нова кауза .
Гонзо може и да не е корифей в треньорството , но поне е голям мотиватор и вдъхва респект в играчи и съдии. Няма да е по-зле от Орачев ...

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 723
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #62 -: 14 Март, 2018, 23:52 »
Те нали са го канили есента. Той им се изсмял. Сам си го каза. Дунав опровергаха, но с двусмислица.

rado9106

• Напредващ
  • Публикации: 269
  • Одобрение: +7/-2
    • Профил
« Отговор #63 -: 15 Март, 2018, 00:22 »
Помнете какво пиша сега , ако изпаднем не очаквайте да се върнем в Първа Лига следващите 5-години  , дори и имам едно друго лошо усещане .....
Ако изпаднем не се учудвам ако Доктора се откаже и отбора се разпадне

Аз още преди 5-6 месеца като писах че работата не е на добре и вървим към изпадане , много хора не им се вярваше е сега вижте .....

Явно за мача със ГМО-то е имало предложение за стимулиране финансово от "нашите"  хора от Разград , наистина тогава момчетата играха много добре мога да кажа ,че дори ги надигравахме в дадени моменти , а в мача с Пирин и този мач нямаше помен от тази игра срещу ГМО-то и аз вече не знам какво да мисля ...... 
Тези два мача  трябваше да вземем задължително а то какво стана .....
Абсолютно е реално вече ,че сме в кюпа за изпадане и баражи , аз и на други места писах само да не стане да играем бараж срещу Веско , сега Царско село са първи но има 10 мача във втора лига , но ако стане така да играем срещу тях , Веско ще бъде толкова надъхан  колкото сигурно не е бил последните пет години и ще изхвърчим от елита ......

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3578
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #64 -: 15 Март, 2018, 01:25 »
Стига с тези черни сценарии. Монтана като изпадна, да не се е разпаднал? Ако наистина нямаме сили и финанси за А група, може би наистина е по-добре да си "отдъхнем" в Б. Стига да не е за още 25 години, разбира се.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1373
  • Одобрение: +64/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #65 -: 15 Март, 2018, 05:31 »
Колкото по-рано си тръгне Петков, толкова по-добре. За Орачев е ясно. Предпочитам Доктора да се осъзнае докато е време. Това не е моят Дунав. Това е Дунав на Петков. И той гони хората. И най-запалените. Предпочитам хора на стадиона и българи на терена. Ако има читав журналист да зададе простият въпрос на Петков и Симеонов: ЗА КАКЪВ ЧЕП ИЗГОНИХТЕ ВЕЛИКОВ И ПОЛОВИН ДОКАЗАЛ СЕ ОТБОР ПОКРАЙ НЕГО? Да гледам мъката днес ли? Даже и като падахме есента, всеки на терена знаеше какво да прави. Веско не се оправдаваше след загуби. Този само се чуди какво да измисли, но явно прозира, че няма капацитет и за Б група.
Ами при Великов имахме 9 точки, сега са 21, значи той и "доказалите" се , са спечелили по-малко, отколкото тези при Орачев. Според мене отборът тръгна към Б група още при Веско, друг е въпросът дали само той е виновен за невероятния регрес.
Не гледай сухата статистика. Гледай играта. + това на Веско му скроиха шапката много преди да почне сезона. Да не кажа преди да е свършил предния.
  Гледам и играта, през този сезон не играехме абсолютно нищо при Веско. Грозна продукция, абсолютна безидейност и в резултат катастрофални резултати - на второ място сме по загуби след Витоша, малко отбелязани и много получени голове. При Орачев /към когото аз лично имах големи резерви/ се усети за кратко "ефектът на новия треньор", но нещата започнаха "да се оправят" и отново се върнахме на непривлекателния и най-вече безрезултатния начин на игра.
Искам да направя едно уточнение, не казвам, че Веско е виновен за всичко това, ясно е вече, че ръководството на отбора доведе нещата дотук и съм почти сигурен, че това бе направено умишлено, а не толкова от некадърност и/или неопитност. Каква е била ползата за съсипването на този "проект" не знам, може би това, което са искали политици и администратори срещу осъществяването на "проекта" вече са го получили и нямат повече ангажименти към него.
За съжаление аз не съм никак оптимист относно някакъв кратък "отдих" във Втора лига, най-вероятно тази "почивка" да бъде вечна за настоящия клуб. Очаквам разпадане и поредно започване от нулата след неопределен брой години, а кога и дали ще се върнем в Първа лига само Господ знае. 

tipin

• Фен
  • Публикации: 1656
  • Одобрение: +39/-31
    • Профил
« Отговор #66 -: 15 Март, 2018, 08:46 »
 Най-слабият ни мач - със Славия, но не този а предишният в София с Веско Великов.
  Всички сили трябва да се впрегнат за спасяване. Вече е късно за промени.
  Нека се спасим сега, а пък нека после цяло лято да дискутираме защо се стигна до тук.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2671
  • Одобрение: +108/-18
    • Профил
« Отговор #67 -: 15 Март, 2018, 08:48 »
Сега да се сменя треньора е неразумно. След сезона с хладни глави да се решава. За Петков също. От къде ли ще намерим друг по-подходящ не знам. Ясно е, че е твърд характер и с него трудно се работи, някои от селектираните от него играчи се оказаха доста добри за Дунав, но и доста брак се получи. Обаче с толкова пари такива играчи, нали!? Теренът на Градския трябва веднага да се оправи! И той е причина в Русе да играем по-зле отколкото на чуждите терени. Освен това да не забравяме, че под напрежение трудно се играе. Липсата на точки прави почти всеки мач тази пролет "задължителен". Срещу ГМО-то не беше задължителен, имаше и обещани бонуси и затова играта ни вървеше. Пък и бяхме в състав който горе - долу беше се избистрил като титулярен. Дори и с тази игра и в Благоевград и срещу Славия можеше спокойно да се доберем до равенството и да се надяваме пак на равенство с Ботев. И с 3 точки от 3 мача при този хал на отбора щеше да е доволно. Но 1 контузен, 1 наказан и един не в час и каруцата се обърна. Най-големият грях на Орачев е, че все още не познава достатъчно добре възможностите на играчите, пък и някои от тях са крайно непостоянни и по този начин го подвеждат. Баражите са руска рулетка, така, че може и да оцелеем, но трябва както каза Луков да се играе с пълни сили от първата минута и всички да са концентрирани на 100%! Каквото и да се случи обаче, играчи като Луков, Станката, Ковачев, Патев, Васев, Шопов, Карагарен още може би един-двама трябва да бъдат задържани на всяка цена. Покрай тях да се търсят наши перспективни момчета, с кратки договори така че като се види , че не става - вземай друг , а не такива некадърници като Карвальо и прочие.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10492
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Славия (София) 0:1
« Отговор #68 -: 17 Март, 2018, 09:13 »
Напротив, ако има някаква поука примерно от последното ни изпадане от Б във В група, това е, че по-добре да се опиташ да направиш промяна в последния момент, отколкото да не. Да, по-вероятно е да не сполучи, но имаш шанс и да нацелиш джакпота. Миналата година Монтана така смениха Джамбазки и живнаха доста в последния момент. Да, пак изпаднаха, но стигнаха до последен мач за спасение - нещо, което беше немислимо предвид формата им дотогава през сезона.
Аз мисля, че трябва да се обърнем към Георги Василев. Идеята за Гонзо до края на сезона ако се съгласи също не е лоша. Трябва ни ярка личност, с характер и лидерски и мотиваторски способности, който да вдъхнови отбор и публика за битка до последно.То е ясно, че с тази трупа освен да ги надъхаш друго няма какво да се направи в момента, а Малинчо какъвто е мотиватор...
« Последна редакция: 17 Март, 2018, 09:35 от El rio gigante »
Only the dead fish follow the stream

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #69 -: 17 Март, 2018, 13:31 »
Ако се получат още една или две бозави продукции като тази, е ясно, че Орачев се е провалил в това, което всички искахме. И в този смисъл съвсем скоро ще разберем дали мотивирането му в силна страна. Все пак заслужава последен кредит на доверие. Ако футболистите не се успокоят и осъзнаят, че мотивация може да бъде не само краткосрочен, но и дългосрочен залог, те тогава сами са си виновни за всичко.

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 362
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
« Отговор #70 -: 17 Март, 2018, 14:11 »
Орачев само като го видиш и чуеш, аджеба, на мотиватор ли ти прилича?

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10492
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
« Отговор #71 -: 17 Март, 2018, 17:20 »
Последният му кредит на доверие е днес. Ако и днес не постигнем някакъв резултат, различен от загуба, трябва да се търси незабавно нов треньор.
Only the dead fish follow the stream