Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Верея (Стара Загора) 2:0: 24 Февруари, 2018

Автор Тема: Дунав (Русе) - Верея (Стара Загора) 2:0  (Прочетена 3123 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2671
  • Одобрение: +108/-18
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Верея (Ст. Загора) [24.02 || 13:00 ч.]
« Отговор #15 -: 22 Февруари, 2018, 10:12 »
В събота на градския по обед може и да не вали. Теренът ще е кален, но ние вече имаме доста богат опит в такива условия - за първенството и за купата. Трябва обаче да се направят и някои промени в състава спрямо мача в Бистрица. Позволявам си да давам такова предложение защото както съм казвал и по-рано, това е исконно право на запалянкото ;) Божо Васев изтърпя наказанието си и трябва да заеме позицията на левия бек, правил го е вече! Преслав е с лицева контузия и не само поради това не е подходящ за игра срещу този противник. Карагарен трябва да седне на пейката докато си върне добрата форма. На крилото трябва да е Бранко! Като централен нападател трябва да започне Клаудио да Силва. Изглежда ми най-подходящ за тази позиция от четиримата с които разполагаме. И палете свещи Васко да е напълно здрав!!!

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 723
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #16 -: 22 Февруари, 2018, 10:13 »
Лошият терен изравнява силите и по-слабият има шансове. Не занм срещу Верея, но срещу тирето това ще е в наша полза. Борба и статични положения са рецептата. Физически най-яките трябва да са на терена. И Орачев да престане да ги кара да играят тики-така в калта. Направо ме вбесиха в Бистрица, как не могат да изнесат топката от зоната пред наказателното поле.

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 592
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил
« Отговор #17 -: 22 Февруари, 2018, 10:47 »
Верея някак ще се доберат до Русе и мач ще има, но Тирето може да няма как да стигнат - вероятно Дунав мост ще е затворен (в случай, че опитат да летят до Букурещ), както и пътя Русе-Бяла  ;D
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

ivelin80

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 46
  • Одобрение: +0/-1
    • Профил
« Отговор #18 -: 22 Февруари, 2018, 11:48 »
Аз си мисля,че момчетата ще излязат нахъсано и ще спечелят.Също мога да кажа,че не бива да сравняваме мача с Витоша,защото  лично аз за първи път виждам толкова силен последен отбор в а група.Дано това да означава,че и качеството ни на футбол се е завишило.Също си мисля,че трябва Бранко да играе задължително,както и Митко Георгиев да почака малко на резервната скамейка.В защита не знам защо не се пуска старият боец Михаил Милчев,явно треньора си знае.Пожелавам успех  на отбора в събота.

zlatunski

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 89
  • Одобрение: +5/-3
    • Профил
« Отговор #19 -: 22 Февруари, 2018, 12:29 »
С оглед на предстоящите ни две домакинства се надявам че Верея загубиха от  тирето с 0:5 не защото тирето е много силно, а защото Верея са слабаци ;)

drak2000

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #20 -: 22 Февруари, 2018, 12:36 »
С оглед на предстоящите ни две домакинства се надявам че Верея загубиха от  тирето с 0:5 не защото тирето е много силно, а защото Верея са слабаци ;)
Хич да не си помислят нашите да лежат на тая кълка. И да си подберат внимателно бутоните преди мача, за да не са пак като на кънки.

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2037
  • Одобрение: +64/-3
    • Профил
« Отговор #21 -: 22 Февруари, 2018, 12:43 »
24 февруари, събота, 13:00 часа:
Дунав - Верея
Главен съдия: Георги Димитров Давидов
Асистенти: Петър Велизаров Митрев и Христо Пламенов Хаджийски
Четвърти съдия: Пламен Хинков Хинков
Доп. асистенти: Станимир Лозанов Тренчев и Петър Григоров Григоров
Съдийски наблюдател: Георги Генов Нарлев
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

papimed

• Фен
  • Публикации: 1373
  • Одобрение: +64/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #22 -: 22 Февруари, 2018, 12:44 »
Измислен отбор, без публика, без традиции, слабаци, които падат с 0 : 5 от не много силното тире...  Това последното ме подтиква да попитам ние като не сме слабаци как завършихме с Лудогорец и Левски като домакини? И като имаме публика и традиции на кое място сме и от кого сме взели точки през този сезон?
Изкуствен или не, Верея ни е страшно неудобен съперник до момента в Първа лига, срещу когото имаме само един отбелязан гол и една спечелена точка от 3 срещи.
Не знам защо е това супернеглижиране и подценяване на млеката, като се има предвид че срещу Бистрица се измъчихме доста и повечето ни играчи определено не бяха на ниво. Е, в събота условията няма да бъдат кой знае колко по-добри, може би няма да вали, но теренът ще е в обичайното си състояние, а срещу Витоша се видя, че нашите съперници се приспособиха по-добре към игра при такива условия.
Верея имат доста известни и опитни играчи и всяко подценяване ще бъде фатално, което не значи, че нашите трябва да са респектирани. Както писах и след мача с бистришките тигри, трябва да се хвърлят с всички сили, да се борят и да не се пестят. И както написа drak 2000, в този мач няма място за разигравания и излишни технични изпълнения. Освен че изнасяха топката с многобройни пасове и в резултат на това се получаваше често напрежение в нашата половина, неприятно впечатление правеха и излишните финтове, повечето от които водеха до губене на топката и възможност за контраатаки.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3578
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #23 -: 22 Февруари, 2018, 15:33 »
В исторически план късметът не може да продължава прекалено дълго и както ние паднахме лошо срещу Лудогорец след добрите резултати миналия сезон, така с всеки следващ мач се увеличава вероятността да бием Верея. Разбира се, никой не може да предскаже дали това ще се случи в събота, но ми се ще най-после Фортуна да ни подаде ръка срещу този отбор.

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 422
  • Одобрение: +10/-4
    • Профил
« Отговор #24 -: 22 Февруари, 2018, 16:50 »
За съжаление , вече не съм склонен да съм оптимист за мачовете срещу такива отбори като Верея  , Eтър и Пирин , Славия
Не толкова , че са супер класа , колкото , че пак може и сами да се бием . Доста сме неориентирани в отбрана  ( дори и в контролите ей така , сами си вкарахме няколко гола- вместо да чистим юнашката напред се мъчим да се правим на Лудогорец ).
Терена и той ще е "префектен " и изобщо  със страх ще отида на стадиона  :-\ :-\ :-\ .
И все пак Успех на момчетата !
АААаа  и щях да забравя - " Лаптопчето " да не ревтунти толкова за малшанса .....и ние доста пъти " хапнахме дръвцето " .
Иначе Силва добре се опита да влезе в игра , френския алжирец  - малко хилав ( физически )..... сенегалеца  само да не излезе Бабатунде - втори  , че май на това ми " заприлича "   ::) .
« Последна редакция: 22 Февруари, 2018, 16:52 от biser1967 »

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3578
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #25 -: 22 Февруари, 2018, 17:23 »
Бисере, и на това да сме доволни, щото дет се вика - за толкова пари това получаваме. Появиха се писания, че другия сезон щели да вдигат заплатите, ама дали е вярно - само Доктора и шефовете му по партийна линия знаят. ;)

drak2000

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #26 -: 22 Февруари, 2018, 17:28 »
...вместо да чистим юнашката напред се мъчим да се правим на Лудогорец...
Опасявам се, че точно това са "вижданията" на новия тренер. Обаче  - ако водиш Поморие в Б група това може и да върви, ама в А група с Дунав... не знам.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2671
  • Одобрение: +108/-18
    • Профил
« Отговор #27 -: 22 Февруари, 2018, 17:57 »
Точните пасове при изнасяне на топката, ако теренът е добър и сух, са за предпочитане пред непрекъснатите сватбарски безадресни и панически шутове. Но разбира се който го може и то при хубаво време и когато не ти "пари под бутонките". В краен случай и "чистенето" помага, стига да не е системно. Излишните финтове най-вече ги практикуваше Дзитуни и може би ще му се получават, но на сух терен, без локви.

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 422
  • Одобрение: +10/-4
    • Профил
« Отговор #28 -: 22 Февруари, 2018, 21:26 »
  Мъри  - Да ,  при изнасяне съм съгласен ,  при определени условия обаче по добре да се  " маризи " яко в тъч или корнер или на райна си майна ...... Обаче , насила да се самоебеш не е хорошо ...
Не говоря да се практикуват пак дългите изритвания към Миро  де--- дето вече е  в друг отбор . Говоря за ситуации ---определено си викахме  " Ела вълчо -изяж ме "   ( справка  -предния мач ) ....щот искаме да сме  ГРАДИВНИ  .....айде холам ...
Абе , като гледам и другите отбори включително и млекарите не са Барса  ...
Тия може да ги бием , ако сами не се бием  ??? ??? ??? 

Дано да падне и мъгла ....... ;D ;D ;D ;D ;D    - майтап

« Последна редакция: 22 Февруари, 2018, 21:29 от biser1967 »

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #29 -: 23 Февруари, 2018, 15:23 »
Егаси работата. Откога се плашим от разни гмо-та, те са наш специалитет.  ;) Верея все пак сме ги били тук, пак ще ги бием. Истинският отбор на СЗ - Берое са ни исторически и фактически по-кофти противник, дори добре да играем с тях, сякаш сме урочасани да не можем да им бием шутовете. Обикновено трудно играем с гмо млякото, но не са невъзможни за биене. boti4eli ми напомни по какъв начин влязоха в "елита", но то явно е типично за такъв вид отбори и се приема за нещо "нормално" в милата ни родина. Лошото е, че Партията преразпределя по соц.-модел пари в такива направления вместо към заслужилите и после що футбола ни бил изкуствен или слаб. 2:0 за нашите и толкова.