Добавени събития

• Първа лига: Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе) 1:2: 19 Февруари, 2018

Автор Тема: Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе) 1:2  (Прочетена 1799 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

spurs4o

• Временна
  • Напредващ
  • *
  • Публикации: 195
  • Одобрение: +14/-11
    • Профил
Re: Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе) [19.02, 17:30 ч.]
« Отговор #60 -: 19 Февруари, 2018, 20:38 »
Същото ще го кажа и аз, но събота вечер, ако не вземем нови 3 точки. Ситуацията е такава, че целта оправдава средствата. И аз ще мръзна събота, няма да гледам, псувам и мисля. Ако има нови 3 точки. И ще съм доволен. Терена ще е същият. Времето и то. Няма да има тактики и разцъквания. 3 точки. Мач след мач. Вторник ще е още по-студено. Надеждата за точки още по-малка. Борба трябва, за да може като се стопли да цъкаме по-спокойно.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #61 -: 19 Февруари, 2018, 20:54 »
Само аз ли имам чувството, че нашите бяха объркали бутоните...изглеждаше все едно са на кънки. Бистрица май нямаха чак такъв проблем с терена.

spurs4o

• Временна
  • Напредващ
  • *
  • Публикации: 195
  • Одобрение: +14/-11
    • Профил
« Отговор #62 -: 19 Февруари, 2018, 21:01 »
Нашите играха на сухо цяла зима, Бистрица скромно игра на подобни терени цялата си подготовка..... Качествата на по-слабият отбор изпъкват на подобен терен и условия, но ми се иска да вярвам, че без да блестим рутинно победихме :)
« Последна редакция: 19 Февруари, 2018, 21:03 от spurs4o »

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 371
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
« Отговор #63 -: 19 Февруари, 2018, 21:04 »
Само аз ли имам чувството, че нашите бяха объркали бутоните...изглеждаше все едно са на кънки. Бистрица май нямаха чак такъв проблем с терена.
Така беше.  Най-учудващото е, че не  се случва за пръв път. И преди сме писали за същото - в условията на доста по-поносими терени.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1402
  • Одобрение: +68/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #64 -: 19 Февруари, 2018, 21:20 »
Наистина, ако на някого му е харесала днешната игра, то или той не разбира нищо от футбол, или е абсолютно заслепен и зомбиран. Но трите точки са си три точки, вярно че ги постигнахме благодарение и на късмет, и на индивидуално майсторство  и при двата гола.  Но колко пъти сме губили мачове и точки, когато съперникът ни се е възползвал от такива елементарни наши грешки  и благодарение на лудия си късмет?  Хубавото е, че последните минути от добавеното време не минаха в опълчение, а успяхме да създадем две чисти положения, като едното задължително трябваше да бъде отбелязано. С две думи, взехме си мача благодарение на по-големия си опит.
Като оправдание за слабата игра може да приемем отвратителния терен, макар че на Градския условията едва ли ще бъдат по-добри в края на седмицата. Друго оправдание е, че нашите бяха психически по-обременени, дали Витоша ще падне пак или не - за тях няма голямо значение. Но ако ние загубехме днес точки или пък подарим първа победа на Бистрица - това щеше да е  началото на пътя ни към Б група. Затова тези 3 точки имат огромна стойност, освен че доближихме Етър и Пирин само на 1 точка, сега ще играем по-освободено, защото при загуба от ГМО- то например никой не може да се сърди, за съжаление реалностите са такива, че това ще е най-вероятния изход. И поради тази причина нашите трябва да се хвърлят с всички сили срещу Верея, да изорат терена, да го обърнат наопъки, но да бият, с половин гол, но да вземат трите точки! Пък после, играят мач за мач и каквото сабя покаже!

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3597
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #65 -: 19 Февруари, 2018, 21:46 »
Аз не бих бил толкова критичен към играта на нашите с оглед на тежкия терен и несработения състав. Наистина предстои много работа, за да се представяме на задоволително ниво, но пък и равнището на Първа лига не е чак толкова високо, че да отписваме всички шансове, дори и с тази игра.

WorldWideDunav

• Напредващ
  • Публикации: 238
  • Одобрение: +6/-7
    • Профил
« Отговор #66 -: 20 Февруари, 2018, 00:38 »
Поздравления за Ковачев и играта му в защита.. Който се опитваше да влезе в неговата зона и да пробие.. бе спиран.
Dunav is being loved all around the world !

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 592
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил
« Отговор #67 -: 20 Февруари, 2018, 09:01 »
Всичко е добре, когато свършва добре. Положителните неща от снощи бяха само Васко Шопов и показаното желание за игра. Отзад сме трагични и се надявам по-скоро новото момче от Локо Пд да навлезе, че с Преслав и Попадийн нещата няма да са по-различни от предния полусезон  :-\ Програмата на преките ни конкуренти ни облагодетелства и е времето да грабнем птичето като ни каца на рамото. Борбата ще бъде безмилостно жестока за оцеляване и сега е момента да се счупи пустия карък на градския. Вярвам, че няма да изпаднем, но ми се иска да не е по най-инфрактния начин (недай си Боже в бараж срещу Веско Великов)... Нямам особено доверие в Орачев и екипа му (както повечето от вас май), но да се надяваме, че ще успее да ни опровергае. В събота всички на стадиона ако ще и червен сняг да вали ! #БийтеМлеката 
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1338
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #68 -: 20 Февруари, 2018, 16:32 »
... Нямам особено доверие в Орачев и екипа му (както повечето от вас май), но да се надяваме, че ще успее да ни опровергае....
Тук идва и противоречието, не може да се надяваш на нещо, ако не вярваш в него. Според мен е най-лесно да критикуваме при несвършена работа и липса на резултати след време, но е минал само един официален мач. Защо не дадем кредит на доверие на треньора и новите, а после да съдим. Не става с магическа пръчка. Доколкото си спомням и Веско, когато дойде много бяхме скептиците, но той ни обори по най-убедителният начин.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #69 -: 20 Февруари, 2018, 16:35 »
След мача се коментираше по Диемата надълго и нашироко за напрежение у футболистите. Иска ми се да вярвам, че временно е така и че не са показали истинските си възможности. Не мога да преценя към настоящия момент, тъй като тепърва ще видим какво е положението след поне още два мача. Те си знаят какво е било в главите им. Факт е, че наистина не играхме спокойно най-вече и това си личеше във всяко действие на нашите на терена - прибързани, неточни, някак си неуверени. Наслушахме се на оправдания с терени и условия, така че не приемам такива оправдания. Едва ли някой напоследък е свикнал повече от нас да играе при лоши условия. Всичко е в увереността. Добре че Васко им вдъхна такава на два пъти, което иде за сетен път да напомни, че футболът е игра, която се печели с ефективност и голове, ако трябва и грозни, с малко късмет, но да има голове в ключови срещи. Дори в тези, в които привидно уж нямаме голям шанс. Обръщам се към момчетата да бъдат спокойни, защото те могат повече и въпреки напрежението от мисълта за задължително точково избиване на натрупаните негативи от есента, да играят с удоволствие, комбинативно и агресивно и резултатите ще си дойдат. Някои от футболистите ни продължават да са големи длъжници на отбора и е крайно време да покажат защо са дошли тук. Не знам как подхожда към тях практически Орачев в тренировъчния процес, но като философия и начин на мислене е прав, няма как да не се съглася с него. Големият въпрос е дали някак ще успее да вкара това мислене в главите на подопечните си и това е неговата трудна задача. Ако не успее, значи се е провалил. Ако обаче успее, не виждам как отборът ни няма да остане в "елита".

Новите попълнения, бразилчето не е зле, а сенегалецът явно не знае още къде се намира. Не мога да повярвам, че не вкара от такава позиция накрая. :D Дунавци, за кой път вече, такива ситуации трябва да се вкарват!

Но въпреки всичко... честити 3 точки. Предпочитам да гледам грозни победи, отколкото красиви загуби. Успех, спокойствие и наслука в пролетния дял!

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2044
  • Одобрение: +64/-4
    • Профил
« Отговор #70 -: 20 Февруари, 2018, 16:44 »
... Нямам особено доверие в Орачев и екипа му (както повечето от вас май), но да се надяваме, че ще успее да ни опровергае....
Тук идва и противоречието, не може да се надяваш на нещо, ако не вярваш в него. Според мен е най-лесно да критикуваме при несвършена работа и липса на резултати след време, но е минал само един официален мач. Защо не дадем кредит на доверие на треньора и новите, а после да съдим. Не става с магическа пръчка. Доколкото си спомням и Веско, когато дойде много бяхме скептиците, но той ни обори по най-убедителният начин.

Ботичели +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ 1
И аз, който съм страхотен фен на Великов смятам че всеки се нуждае от кредит на доверие.В тази връзка сме длъжни да оставим Орачев да работи спокойно и ще коментираме работата му юни месец.Аз лично му желая успех и  време в което да разгърне идеите си.
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #71 -: 20 Февруари, 2018, 17:08 »
Поне в този мач се доближихме до 100-процентната ефективност. Два гола от три удара не е никак зле. Добре, че пропускът на Н'Диайе не беше решаващ. Надявам се бързо да влезе в час и за вбъдеще да ни радва от подобни ситуации.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5620
  • Одобрение: +74/-9
    • Профил
Re: Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе) 1:2
« Отговор #72 -: 20 Февруари, 2018, 22:01 »
Издържахме, следва следващата ключова битка, ако искаме да сме сигурни в оставането си в Първа лига, трябва да догоним липсващи 6 точки до 10-то място, или второто в една от двете четворки във втората осмица.

Някой разбра ли, дали Шопов се контузи сериозно? Все пак напусна терена принудително, а ни е много важен в предстоящата гъста програма от мачове.

NITRO

• Фен
    • Профил
Re: Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе) 1:2
« Отговор #73 -: 21 Февруари, 2018, 00:00 »
Засега никой не е съобщил, че Васко има сериозна контузия. Самият той в интервюто си след мача също не каза нищо по въпроса. Това ме кара да мисля, че ще можем да разчитаме на него в следващия мач.