Автор Тема: Зима 2018 (подготовка, трансфери, новини, спекулации)  (Прочетена 14633 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2518
  • Одобрение: +102/-16
    • Профил
Дидо, знам, че Миро ти е любимец още от Любимец :) Във В и Б група са му многото голове за Дунав на Миро. В А група колко е вкарал и колко атаки провали? Разбира се Дунав не можеше да си позволи по-качествен централен нападател и получи каквото заслужаваше. А Сонер го виждам като трети избор и ако покаже, че заслужава да е в Дунав - добре, ако не - обратно във В група. Ние просто нямаме избор в тази ситуация на явно безпаричие(какво влиза в бюджета и какво излиза не е важно, важно е с какво може да се разполага действително). Аз, също както тебе, съм против да се подменя отбора в този момент, но не зависи от нас, никой не ни пита ;)

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 650
  • Одобрение: +21/-6
    • Профил
М. Будинов: "Истината е, че разтрогнах договора си с "Дунав" и вече съм свободен агент... Някои може би ще продължават да подценяват стореното от нас, но това, което момчетата дадоха на отбора, трудно ще бъде повторено скоро..."
http://www.novsport.com/news2626821_1003.html

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3441
  • Одобрение: +115/-23
    • Профил
В Септември поне феновете няма да му пречат.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10489
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил

Дидо, знам, че Миро ти е любимец още от Любимец :) Във В и Б група са му многото голове за Дунав на Миро. В А група колко е вкарал и колко атаки провали? Разбира се Дунав не можеше да си позволи по-качествен централен нападател и получи каквото заслужаваше. А Сонер го виждам като трети избор и ако покаже, че заслужава да е в Дунав - добре, ако не - обратно във В група. Ние просто нямаме избор в тази ситуация на явно безпаричие(какво влиза в бюджета и какво излиза не е важно, важно е с какво може да се разполага действително). Аз, също както тебе, съм против да се подменя отбора в този момент, но не зависи от нас, никой не ни пита ;)

В "А" група Мирослав Будинов пак е голмайсторът на Дунав, а и неговите усилия не могат да се сведат само до играта в нападение и завършващата фаза. Когато Дунав беше отбор, имаше много балансирана атака и не разчиташе само на един играч да вкарва голове, каквото задължение се вменяваше само и единствено на Будинов. А за пропуските - всеки играч пропуска, за нивото на което е Дунав като клуб, Мирослав Будинов беше един много добър нападател, какъвто трудно ще намерим. В България принципно има остър дефицит на този пост, така че аз не минавам през категориите любимци или не, а това, което е реално и не е.
Only the dead fish follow the stream

drak2000

• Напредващ
    • Профил
Ееее, не! Това вече надмина и най-невероятните фантазии:

"Освен Георги Дерменджиев, се твърди, че сред претендентите за поста /треньор на ИРТИШ ПАВЛОДАР/ е бил и спортно-техническият директор на Дунав - Ивайло Петков, както и Михаил Билек - бивш треньор на чешкия национален отбор."

https://www.blitz.bg/sport/bg-futbol/istorichesko-naznachenie-za-georgi-dermendzhiev-v-chuzhbina_386958.html

Евала на нашия "директор". Така се прави. А ние чакаме нещо добро от него за "ДУНАВ"  ::)

Pazo

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 67
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
Ивайло Петков нали не искаше да е треньор, когато му се наложи да е на скамейката на Дунав, каза че е по задължение и за малко . Явно и той се гласи да напуска, дано да е по скоро.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1506
  • Одобрение: +34/-29
    • Профил
 Будинов пред вестник 'Утро' - тук

За финансовото положение - тук

drak2000

• Напредващ
    • Профил
Ивайло Петков нали не искаше да е треньор, когато му се наложи да е на скамейката на Дунав, каза че е по задължение и за малко . Явно и той се гласи да напуска, дано да е по скоро.
Явно не се е класирал за тренер в Павлодар, ама можем да им го предложим за "директор". Да им оправи трансферната политика  ;)

tipin

• Фен
    • Профил
  В паузата на първенството, спортните издания почват да се надпреварват да пишат всякакви простотии, поради липса на истински новини.

drak2000

• Напредващ
    • Профил
  В паузата на първенството, спортните издания почват да се надпреварват да пишат всякакви простотии, поради липса на истински новини.

Очевидно, това важи и за казахстанските спортни издания. А може и да не важи. Ето:

http://vesti.kz/kazfutbol/244384/

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3441
  • Одобрение: +115/-23
    • Профил
Плюем Ивайло Петков, но е факт, че доста от трансферите в Дунав, особено тези на чужденците, са негова заслуга. Джалилов, Давронов, Ларин, може би Жатоба. Не съм сигурен за българите, може и там да има известен принос. Има си кусури, но не съм сигурен, че можем да намерим по-читав на този пост.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4007
  • Одобрение: +124/-30
    • Профил
Будинов пред вестник 'Утро' - тук

За финансовото положение - тук

Хем съм го очаквал, хем не съм. Изключително много съжалявам за Миро Будинов, той ни беше ключов играч, но... всеки има право да се развива както и където намери за добре. Щом самият той се чувства изчерпан, чест му прави поне, че си го признава. А вероятно и е намерил доста по-изгодни финансови условия в олигархичните отбори. Може би примерът му трябва да последват всички, които нямат желание да играят за Дунав и това си личи на терена. Пожелавам ти успех, Миро и благодаря за всичко, което направи за Дунав. Ние също ще те уважаваме само заради това. Днес футболът е предимно пари, за добро или лошо. В Европа пък е не просто пари, а умопомрачително много пари. Така че пАри няма ли, действайте. А пАри няма и да има, не само заради нямането на спонсори, а защото всички изпуснаха ключов момент от историята, но това е много дълга тема...

tipin

• Фен
    • Профил
Плюем Ивайло Петков, но е факт, че доста от трансферите в Дунав, особено тези на чужденците, са негова заслуга. Джалилов, Давронов, Ларин, може би Жатоба. Не съм сигурен за българите, може и там да има известен принос. Има си кусури, но не съм сигурен, че можем да намерим по-читав на този пост.
  Вероятно си прав, а и като се има предвид, че ръцете са му вързани от парите.... И съжалявам, че русенци не помогнахме за стабилността на бюджета, под формата на посещаемост.

Ивайло

• Напредващ
  • Публикации: 133
  • Одобрение: +6/-1
    • Профил
Аз съм един от тези които критикуваха Будинов във форума,  но нека и да му благодаря за стореното през тези години в Русе. Тръгва си по коректен и възпитан начин, което му прави чест. Желая му да си намери отбор час по скоро. Истината обаче е, че дори и да подпише веднага ще му е много тежко да се наложи като титуляр. Не виждам отбор от Първа Лига в момента където ще му бъде даван шанс за изява, по начина по които беше в Дунав. В отбори като Берое, Ботев и Черно Море,  където има конкуренция на поста таран, ако в 3-4 мача подред не вкараш, биваш закотвян на скамейката до края на полусезона.
Както той самият казва, "няма незаменими хора"! Много по притеснителна е новината за финансовата нестабилност. Дано е силно преувеличена.

drak2000

• Напредващ
    • Профил
Ивайло Петков: Няма разпад в „Дунав“, следваме курс към обновяване на тима тук

Сенегалец, бразилец и няколко розови слона...
« Последна редакция: 20 Декември, 2017, 14:03 от drak2000 »