Добавени събития

• Първа лига: Етър (Велико Търново) - Дунав (Русе) 0:2: 26 Ноември, 2017

Автор Тема: Етър (Велико Търново) - Дунав (Русе) 0:2  (Прочетена 2405 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1402
  • Одобрение: +68/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Re: Етър (Велико Търново) - Дунав (Русе) [26.11, 17:45]
« Отговор #30 -: 24 Ноември, 2017, 20:01 »
Драма няма, запътили сме се към Б група. Орачев не е виновен за сегашната ситуация, но определено той не е човекът, който да ни спаси от нея. Най-вероятно е  при него да вземем още по-малко точки, отколкото отборът имаше преди той да поеме ръководството, мисля, че той няма да може да спечели повече от 9 точки, макар че и тях се чудя от кого ли можем да откраднем.

А да спечелим срещу когото и да е, трябва да вкараме с един гол повече от съперника, не виждам как може да стане това.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2691
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #31 -: 24 Ноември, 2017, 20:32 »
Оказа се, че Дунав е най-смотаният отбор в лигата този сезон, след като дори Пирин би Моряците - най-жалкия домакин в групата. Пирин какво имат - играчи ли, заплати ли, премии ли или някакви супер условия за тренировки. Пък и да ви кажа, срам ме е от русенските бизнесмени. Толкова ли им се свидят по едно стотина хиляди на година, че да защитят честта на този славен български град? Как пък точно Русе да не може да извади едно поне 5 000 000 лева, та да спретне един достоен отбор, способен да отсрами русенци???!!!

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 736
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
« Отговор #32 -: 24 Ноември, 2017, 20:46 »
ЧИЧО МЪРИ, не ми се сърди, ама ти на коя планета живееш? Бизнесмени да вадят по 100 бона за да спонсорират футболен отбор, 5 милиона бюджет...това е България, тук нещата не се случват по този начин. Тук отборите се издържат чрез уговорени мачове и тъмни обществени поръчки. Време е да спрем с надеждите за честно и прозрачно развитие и финансиране на Дунав, ако властимащите решат - ще ни бъде, ако не - обратно по селата и това е.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1692
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
« Отговор #33 -: 24 Ноември, 2017, 21:04 »
Оказа се, че Дунав е най-смотаният отбор в лигата този сезон, след като дори Пирин би Моряците - най-жалкия домакин в групата.
Още ме е яд как ни биха тогава лятото - и те не разбраха как стана. От тогава тръгна тази каръшка история.

spurs4o

• Временна
  • Напредващ
  • *
  • Публикации: 195
  • Одобрение: +14/-11
    • Профил
« Отговор #34 -: 24 Ноември, 2017, 21:12 »
Драма няма, запътили сме се към Б група. Орачев не е виновен за сегашната ситуация, но определено той не е човекът, който да ни спаси от нея. Най-вероятно е  при него да вземем още по-малко точки, отколкото отборът имаше преди той да поеме ръководството, мисля, че той няма да може да спечели повече от 9 точки, макар че и тях се чудя от кого ли можем да откраднем.

А да спечелим срещу когото и да е, трябва да вкараме с един гол повече от съперника, не виждам как може да стане това.

Да изкарам горещият картоффффф и аз.... Или миналата година са им помагали НЕ СПОРТНИ ФАКТОРИ и толкова си могат и не ги е срам да се кичат с успехите, или СЕГА не им се играе. Едно от 2-те е вярно. Или могат или не. Следващите 2 мача ще си покаже. До сега фасоните и оправданията минаваха. Време е да лъсне истината. На терена няма Веско, Малинки, Доктори, и спортни директори.... Или искат или не! Ако искат и не могат (това го гледаме всяко домакинство)  ще го приемем.... Но тогава трудът им цели 3 години отива по дяволите... И изграденото име. Така че нямат избор - играят за себе си, за Русе и най-вече да радват хората! Защото вярата която дадоха на много от нас, сега кърви, а почвам да си мисля, че не им пука!

Сексагитка Приста

• Напредващ
  • Публикации: 189
  • Одобрение: +5/-5
    • Профил
« Отговор #35 -: 25 Ноември, 2017, 00:58 »
ЧИЧО МЪРИ, не ми се сърди, ама ти на коя планета живееш? Бизнесмени да вадят по 100 бона за да спонсорират футболен отбор, 5 милиона бюджет...това е България, тук нещата не се случват по този начин. Тук отборите се издържат чрез уговорени мачове и тъмни обществени поръчки. Време е да спрем с надеждите за честно и прозрачно развитие и финансиране на Дунав, ако властимащите решат - ще ни бъде, ако не - обратно по селата и това е.
+1
Няма Великов, Орачев, Будинов и Димов, най-важният играч на Дунав в А група се нарича /в момента/ местния Герб актив. Ако този играч няма желание да играе, Дунав е аут.
Само ДУНАВ!!!

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1338
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #36 -: 25 Ноември, 2017, 02:56 »
Мисля, че е време нашите момчета да заработят малко премии за празниците, да се усмихнат, успокоят, пък и нас да зарадват. Просто няма какво да губим вече, още повече срещу директни съперници. Ще гледам мача заедно с още един русенец и един търновлия и имам усещането, че и това ще е съотношението в резултата - 1:2. Болярина съм го поканил и ако не дойде, ще падат още по-лошо  :D

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #37 -: 25 Ноември, 2017, 09:52 »
Тогава какво да правя? Да гледам ли Дунав? На какво да се надявам...Така както се случват нещата за сега, всичко е безмислено :'(

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3597
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #38 -: 25 Ноември, 2017, 11:17 »
Тогава какво да правя? Да гледам ли Дунав? На какво да се надявам...Така както се случват нещата за сега, всичко е безмислено :'(
И аз се чудя след като тригодишната инерция от успехи за Дунав приключи и резултатите на отбора падат стремглаво, дали местните велможи не са решили, че вече няма да могат да си правят пиар на гърба на клуба. Ако е така, няма сила, която да ни спаси от изпадане. Надявам се само този "Дунав 2010" да не последва съдбата на предишните юридически лица и да не се налага основаването на "Дунав 2018/2019" и т.н.

red forman

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #39 -: 25 Ноември, 2017, 12:44 »

Че защо да не го гледаш? Колко години вече ги гледаме и подкрепяме в далеч по-безсмислени и безнадеждни ситуации? Последните сезони са по-скоро изключение, отколкото трайна тенденция. И на мен не ми харесва ситуацията, ама това е положението. Ако пък не искаш да гледаш такъв беззъб и бездушен Дунав, просто си  направи пауза, аз не бих те обвинявал, правил съм го и аз след онзи фарс през сезон 2009/2010.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #40 -: 25 Ноември, 2017, 15:22 »
Ако живеех в Русе и в А окръжна да сме, пак щях да съм на стадиона. Сега съм щастлив, че дават всички мачове от първа лига по ТВ и мога да гледам любимия Дунав. Но ми е мъчно, че не можем да се стабилизираме в Елита, да сме някакъв фактор, да сме отбор с който да се гордеем. За това и пиша за бюджет 5 000 000, сякаш падам от Марс.

red forman

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #41 -: 25 Ноември, 2017, 15:31 »
Напълно те разбирам и споделям мнението ти, ама какво можем да направим? Такава ни е държавата, такъв ни е и футбола, че и всичко останало... :'(

rado9106

• Напредващ
  • Публикации: 269
  • Одобрение: +7/-2
    • Профил
« Отговор #42 -: 25 Ноември, 2017, 16:19 »
Аз бях казал преди време ,че на мен ми миреше на това ,че има проблем с финансирането и просто това е сценарият , няма пари за Първа лига и толкова .....

Питам се след като Минстрой се отказаха да спонсорират отбора след първите 2-3 мача на първенството защо рекламните пана все още стоят на Градски , безплатна реклама ли им се прави ?!?

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #43 -: 25 Ноември, 2017, 17:21 »
Аз бях казал преди време ,че на мен ми миреше на това ,че има проблем с финансирането и просто това е сценарият , няма пари за Първа лига и толкова .....
Финансови проблеми, не знаем дали ги има и колко са големи, но хубаво, приемаме,че е така. Обаче има отбори с по-големи проблеми от Дунав. И те са доста по-напред в класирането. Вчера Радуканов е казал след победата им над морето "Играхме за чест и достойнство". Тоест пари в Пирин явно няма. Но играят. Във Верея е даже още.по-зле. Но и те играят за едната чест и то доста успешно. Хайде тогава, не е ли редно да попитаме, нашите играчи какво точно правят?

rado9106

• Напредващ
  • Публикации: 269
  • Одобрение: +7/-2
    • Профил
« Отговор #44 -: 25 Ноември, 2017, 17:25 »
Финансови проблеми, не знаем дали ги има и колко са големи, но хубаво, приемаме,че е така. Обаче има отбори с по-големи проблеми от Дунав. И те са доста по-напред в класирането. Вчера Радуканов е казал след победата им над морето "Играхме за чест и достойнство". Тоест пари в Пирин явно няма. Но играят. Във Верея е даже още.по-зле. Но и те играят за едната чест и то доста успешно. Хайде тогава, не е ли редно да попитаме, нашите играчи какво точно правят?

Ами аз мисля ,че самото ръководство ги кара да играят така за да изпадне отбора те си им плащат заплати и за играчите е добре така, верно премии няма ама като си играеш на 50% а си взимаш твърдата заплата пак си е добре ....