Автор Тема: Малин Орачев  (Прочетена 5515 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1655
  • Одобрение: +39/-31
    • Профил
Re: Малин Орачев (старши-треньор)
« Отговор #60 -: 24 Август, 2018, 09:48 »
drak2000, напълно споделям мнението.
 В момента има пълна истерия и естествено ръководството ще даде отпор.
 И наистина беше впечатляващо как Крушарски си отиде на мача, като преди това беше заплашван от пловдивските фенове, които както знаем не се шегуват.

-----
  Искам само да ви кажа, че взех на сериозно габонската анкета и я следя внимателно.
  Тази нощ изведнъж се прибавиха 2000 гласа изведнъж за махането на Орачев.
  Твърдя, че анкетата се манипулира. Естествено с тези 3 точки в класирането мнозинството е за промяна, но нека не бъде с тази фейсбук истерия.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10492
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
« Отговор #61 -: 24 Август, 2018, 11:09 »
Трябва да погледнем нещата и от другата гледна точка. Настроенията срещу Орачев от известно време преминаха в истинска истерия. Особено в интернет пространството. И да, знам колко е болна темата, но ще я засегна - на моменти нещата изглеждат така, сякаш от разочарованието на феновете се възползват и външни  режисьори. Излизат анонимни анкети, фалшиви сайтове, фалшиви новини по медиите...
В тази ситуация, дори и да искаше да го смени, ръководството не може да си позволи да го направи, защото ще излезе, че действа под натиск. При това не само от  запалянковците, а и още незнайно от кого. Никой ръководител не може да си позволи да изглежда така пред подчинените си, ако не иска да олекне в очите им. Така е навсякъде, не само във футбола.   
Вижте Крушарски как в такива ситуации праща майните на майната им меко казано, а Чандъров направо си хвана шапката и си тръгна от Пловдив. На Самуилов такива пък изобщо не му минават. На тимаджиите, чичо Венци и Киро - също. Оня, дето подкокоросваше ултрасите да събличат треньори, също отдавна не е в Левски. Няма и да стъпи повече там, каквато и легенда да е. В тирето пък манипулацията тече само от босовете към масите, там  направо са си наели професионални шамани  за целта.
Манджата при нас отдавна е пресолена и ако продължава така, вместо да я подправим на вкус, може да се наложи да я изхвърлим на боклука.

Това са абсолютни глупости. Когато в клуба са тотално насрани, винаги търсят външни причини и конспирации. Ръководството, което сега героично давало "отпор" защо не даде отпор като ни заточиха в Разград за неопределено време, защо не даде отпор при безкрайния ремонт на стадиона, защо не даде отпор когато съдиите ни клаха наред? Колкото и да търсят под вола теле някои, настроенията срещу Малин Орачев и неодволството от начина на управление на Дунав като цяло през последната година са автентични и са добре обосновани. Може да се успокояват някои хора с конспирации, скалъпени в 12 без 5, но фактите са си ясни. Който иска да си заравя главата в пясъка, но тя реалността няма да ни прости и подмине този път.
Only the dead fish follow the stream

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 723
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #62 -: 24 Август, 2018, 12:49 »
Най-малко аз ще тръгна да защитавам Орачев или да оспорвам мнението на хората за него, защото и моето е същото. Обаче фактите са си факти, а те включват и споменатата вече анонимна габонска анкета /очевидно манипулирана, както забеляза колегата по-горе/, фалшивите новини по медиите и особено по социалните мрежи. За това също не можем да си затворим очите, нали?

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3575
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #63 -: 24 Август, 2018, 13:11 »
Сега погледнах анкетата. Очевидна манипулация - отговорът за освобождаването на Орачев е с яркочервен цвят и заемащ най-голяма площ, а останалите отговори са по-кратки и не толкова ярки. В първия момент интуитивно посегнах към червения цвят, без дори да чета останалите - явно авторът поназнайва нещо за манипулирането на общественото мнение.
Не съм адвокат на Малин Орачев - неведнъж съм изразявал своето мнение, че при тези резултати трябва да си ходи час по-скоро, но анкети, организирани по този начин, не правят услуга на никого. Вместо да му "избодем очите", ще му "изпишем веждите" на Малин.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #64 -: 24 Август, 2018, 13:29 »
Значи съвсем сериозно вярвате, че някой конкурент на отбор, който реално пада по нелеп начин от куцо, кьораво и сакато, всъщност ще тръгне да прави сайтове и анонимни анкети, за да вкара "напрежение" в отбора и да манипулира хората за оставката на треньор, който така или иначе масово ненавиждат, вместо да си купят съдията или директно някой от играчите, каквато си е практиката в българския футбол. Явно всички отбори в България треперят от успешния начин, по който се управлява Дунав и голямата заплаха, която представлява и искат да ни спрат! Тези от Септември или който и да е друг, ще да са големи иноватори. Не мисля, че има каквито и да било факти, които дори бегло да покриват тази доста екзотична теория на конспирацията, ама вие си знаете.

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #65 -: 24 Август, 2018, 13:45 »
Никой не твърди, че тази анкета е дело на конкурент. Най-вероятно авторът е фен на Дунав, който желае освобождаването на Орачев и използва анкетата като инструмент за натиск. Няма лошо. Само дето манипулацията прозира. Нямаше нужда отговорите да бъдат в различен цвят, както и адресът, на който е качена анкетата, да пренасочва към официалния сайт на клуба. Сега вече ръководството има формален повод да обвини някого в конспирация и да закрепи Малин во веки веков - напук на "конспираторите".

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 723
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #66 -: 24 Август, 2018, 13:45 »
Аз посочих единствено факти - неща, които обективно се случиха и все още могат да се видят от всички. От там нататък, тълкуванието е въпрос на интерпретация.
С известна доза сигурност може да се предположи кой е създателят на фалшивия сайт и манипулираната габонска анкета. Но какво знаем за този човек?  До сега  изразявал ли е позиции, свързани с отбора и какви? Ако изведнъж е променил мненията си и е предприел странно поведение /като например да създаде сайт-менте на габонски сървър/, каква би могла да е мотивацията му? Кой е подал фалшивите новини към медиите - опит за манипулация, че "анкетата" е инициирана от ръководството на отбора? Какъв би бил мотивът за да се направи такова нещо?
За мен е нормално да си задаваме такива въпроси. А възможните отговори със сигурност са много.
« Последна редакция: 24 Август, 2018, 13:56 от drak2000 »

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 736
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
« Отговор #67 -: 24 Август, 2018, 15:05 »
Защо продължаваме да я коментираме тая измислена "анкета"? Всеки, който ползва главата на раменете си не само за баланс разбра, че е пусната умишлено с неясна (или пък не) цел. В последните 15 месеца злонамерените действия спрямо Дунав, включващи поръчкови статии, фалшиви новини и атаки, идват предимно от едно място. Ако не искате да си отворите очите, недейте, a продължавайте да си търсите измислени врагове някъде там...
« Последна редакция: 24 Август, 2018, 15:06 от red forman »

Fuzz

• Напредващ
  • Публикации: 153
  • Одобрение: +13/-12
    • Профил
« Отговор #68 -: 24 Август, 2018, 16:13 »
Анкета, анкета, анкета... Разбрах, че и 100 анкети да са пуснат, пак няма да има развитие. От тази вечер съдбата на Орачев ще се реши! Ръководството вижда анкетите, но напук не прави нищо по въпроса и нарочно го оставят още, защото така ще се окаже, че ръководството е податливо и че са били "под натиск" и затова са го уволнили. Тази вечер при загуба, ще имаме пълното право да му искаме оставката. Знам, че на всички вече търпението се изчерпа, но почакайте още съвсем малко, неговият край наближава.

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #69 -: 24 Август, 2018, 17:01 »
Мисля, че евентуална поредна загуба тази вечер ще дойде в повече дори и на ръководството на клуба, което държи неистово на Малин Орачев. Както се казва - приятелите са си приятели, но сиренето е с пари!

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #70 -: 24 Август, 2018, 18:45 »
Сега погледнах анкетата. Очевидна манипулация - отговорът за освобождаването на Орачев е с яркочервен цвят и заемащ най-голяма площ, а останалите отговори са по-кратки и не толкова ярки. В първия момент интуитивно посегнах към червения цвят, без дори да чета останалите - явно авторът поназнайва нещо за манипулирането на общественото мнение.
Не съм адвокат на Малин Орачев - неведнъж съм изразявал своето мнение, че при тези резултати трябва да си ходи час по-скоро, но анкети, организирани по този начин, не правят услуга на никого. Вместо да му "избодем очите", ще му "изпишем веждите" на Малин.
Аз да ти кажа, също видях тези цветове, но ги възприех по съвсем различен начин. Червеното винаги се е асоциирало като знак за "Стоп!" на нещо, жълтото нещо средно и зеленото за пропускане, също както на светофар всъщност. Съвсем честно и през ум не ми е минал твоя поглед върху нещата. Не мисля, че е фалшва анкетата или че някой нарочно я манипулира така, тя се доближава доста до резултатите от нашата официална анкета на феновете. Даже бих казал, че е леко по-положителна в сравнение с нашата, но пък междинният въпрос в двете анкети е зададен по различен начин и затова явно колебаещите се отговарят малко по-различно.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1324
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #71 -: 24 Август, 2018, 18:52 »
А дали на ръководството му пука дали отбора побеждава или губи. То, ако искаха да уволнят треньора, имаха предостатъчно поводи да го направят. Чудно е, защо някой не пуска анкета например за доверието към ръководството? Ами, защото е безсмислено! Аз също не харесвам резултатите от работата на Малин, не харесвам и някои от прийомите и действията на ръководството, но същевременно и нямам 2-3 милиона да поема отбора. Така че, добър или лош, това си е Дунав и такъв трябва да го приемаме, въпреки нервите и понякога униженията, които понасяме, но да не забравяме и хубавите моменти, които сме преживяли. Естествено е и да изразяваме позицията и мнението си, но не и с анонимни анкети и цитиране на фалшиви и преиначени новини по социалните мрежи. Факт е, че българина е много добър в даването на акъл, но стигне ли се да се вземат конкретни решения, да се свърши някаква работа, дори например да извади 8 лв.(цената на една кутия цигари) и да отиде на мач, там вече започва бягането по тъча. В една от фейсбук групите на Дунав има над 12000 последователи и си мисля, какво щеше да бъде, ако поне 1/3 ходеха на мач, а не седяха пред компютъра и да дават компетентни мнения.

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #72 -: 25 Август, 2018, 01:36 »
Аз да ти кажа, също видях тези цветове, но ги възприех по съвсем различен начин. Червеното винаги се е асоциирало като знак за "Стоп!" на нещо, жълтото нещо средно и зеленото за пропускане, също както на светофар всъщност. Съвсем честно и през ум не ми е минал твоя поглед върху нещата. Не мисля, че е фалшва анкетата или че някой нарочно я манипулира така, тя се доближава доста до резултатите от нашата официална анкета на феновете. Даже бих казал, че е леко по-положителна в сравнение с нашата, но пък междинният въпрос в двете анкети е зададен по различен начин и затова явно колебаещите се отговарят малко по-различно.
За да бъде непреднамерена, в една анкета въпросите трябва да бъдат зададени коректно, а отговорите - написани буквално черно на бяло. Отговорът в червено обаче изразява не само отношение към работата на Орачев, а и "препоръка" за последващо действие, за разлика от другите отговори. Връзката към официалния сайт на Дунав също говори за манипулация. Не адвокатствам на Орачев - резултатите говорят сами, но някой да смята, че феновете на Дунав сме лапнишарани, които да бъдем манипулирани по такъв начин, не мога да приема.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1655
  • Одобрение: +39/-31
    • Профил
« Отговор #73 -: 25 Август, 2018, 07:40 »
 Та както споменахме - за по-предната нощ против са гласували 2 000 човека

А в последните 24 часа, против са гласували цели 17 човека!!!
 Най-вероятно, след като обърнахме внимание че нещо не е наред, администраторите на анкетата спряха с волните съчинения.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #74 -: 25 Август, 2018, 10:51 »
Тази теория с цветовете за мен няма никаква реална база. Друг може да каже, че червеното отблъсква хората, а зеленото е по-подканящо да се натисне. На подсъзнателно ниво червеното повече се асоциира с опасност, ограничение, докато зеленото тъкмо обратното - с чистота, екология и т.н.. Мисля, че търсите под вола теле, наистина.