Автор Тема: Малин Орачев  (Прочетена 4198 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10488
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
Малин Орачев
« -: 30 Октомври, 2017, 10:16 »

Биография:
тук
« Последна редакция: 17 Септември, 2018, 12:19 от El rio gigante »
Only the dead fish follow the stream

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Re: Малин Орачев (старши-треньор)
« Отговор #1 -: 30 Октомври, 2017, 10:19 »
Едно интервю, в което можем да научим повече за него: https://www.blitz.bg/sport/intervyu/malin-orachev-iskakh-da-stana-borets-i-plakakh-tsyala-noshch-kogato-tatko-mi-zabrani-da-treniram_343469.html

FCD

• Фен
  • Публикации: 3970
  • Одобрение: +121/-29
    • Профил
« Отговор #2 -: 30 Октомври, 2017, 11:45 »
Ами какво да кажа... Като русенец трябва да съм гостоприемен и да кажа добре дошъл. Не съм си представял точно този вариант и не съм имал кой знае какви впечатления от този треньор досега, но дано пък излезе добър избор. Макар че ми е трудно да си го представя, но пък ще съм приятно изненадан, ако ме опровергае. Има ли Про лиценз?

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #3 -: 30 Октомври, 2017, 11:58 »
Не, няма. Има лиценз "А" като Веско, което значи, че "треньорската кариера" на Пламен Донев в Дунав ще продължи

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 725
  • Одобрение: +6/-4
    • Профил
« Отговор #4 -: 30 Октомври, 2017, 12:02 »
Моите впечатления от треньорските умения на Орачев са единствено от сезона ни в Б група, когато той водеше съдийското отборче Поморие. За мен играеха изключително посредствено и бяха в битката за промоция единствено заради изкуствения терен и съдийските аванти. Не очаквам да се задържи повече от няколко месеца в Дунав, особено предвид факта, че ръководството го привлича като резервен вариант на желания от тях Светльо Тодоров.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #5 -: 30 Октомври, 2017, 12:15 »
И аз съм so-so за това назначение. От една страна - затова ли саботираха Весо цяла есен и потопиха отбора, че да дойде накрая...Малин?!
За Поморие съм същите впечатления. Имаха някакви проблясъци като за Купата срещу Левски, но като цяло бяха един много посредствен отбор, който всеки кръг противниците му пищяха от съдийството. Мачът в Поморие за мен беше истинска класика. Не може такова съдийско рамо на твой терен и ти да паднеш.

От друга страна, мисля, че е човек с някакъв характер, не вярвам да е подлога до крайност на ръководството, което в някакъв момент особено ако няма резултати, ще направи така, че да изхвърчи веднагически оттук. Има много тежка задача, защото няма време, а ще се искат резултати. Бил е на специализация при Симеоне. Аз много харесвам Атлетико и смятам, че това е хубав модел за развитие на Дунав. Само, дето ние вече бяхме на този етап и ние прилагахме в огромна степен този стил на игра. Като цяло тази смяна доказва мисленото на ръководството - да запазим това, което Веско изгради, да намерим треньор с близки разбирания като неговите, само че да не е Веско. Само, че въпросът е какво точно променяме в този случай и какъв е смисълът от тази промяна? Пожелавам му късмет на Малин, защото ще се нуждае ужасно много от него, за да оцелее повече от 3 месеца тук.

FCD

• Фен
  • Публикации: 3970
  • Одобрение: +121/-29
    • Профил
« Отговор #6 -: 30 Октомври, 2017, 12:56 »
Надявах се поне да има такъв лиценз. Но това, че няма кой знае какви успехи досега, не е гаранция, че няма да има в бъдеще. Нито пък е гаранция, че като си имал успехи в миналото, ще имаш отново в бъдещето. Дълго време водеше отбора на Поморие и отборът не игра зле като цяло, спомням си, че въпреки съдийските аванти на Никола Попов в Русе / помня го като вчера :) /, това ни бе един от най-тежките мачове и дори се спасихме на късмет от гол на два пъти. Просто трябва да се надяваме да сме хвърлили правилния чоп "ези-тура" и да не се окаже, че скоропостижно си е тръгнал поради липса на успехи. В крайна сметка ръководството ни само докара нещата дотук и сега са длъжни да търсят спасение. От друга страна никой треньор не може да дойде и с магическата пръчка от първия мач да преобърне света, нужно е време, особено при един наличен лимитиран ресурс. Успех!

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 605
  • Одобрение: +33/-1
    • Профил
« Отговор #7 -: 30 Октомври, 2017, 13:31 »
 Добре дошъл в "А" група, този път като треньор на Малин Орачев. Пожелавам му успех, нека се дистанцира от това какво е бил досега Дунав при Веско, това са в момента играчите, нека Дунав да започне да играе добре, със желание и да побеждава. Отлични впечатления е оставил в мен като футболист, притежаващ качества, които много ценя, дано присъствоето му в Русе бъде успешно за него и за отбора.
 П.С. Само да не прилага методиките на Атлетите от Мадри, отбор играещ за гол на мач, мерси... ;D

rado9106

• Напредващ
  • Публикации: 268
  • Одобрение: +7/-2
    • Профил
« Отговор #8 -: 31 Октомври, 2017, 14:54 »
Доктора си има "кукла на конци " вече , да му е честито !!!

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 642
  • Одобрение: +21/-6
    • Профил
« Отговор #9 -: 31 Октомври, 2017, 15:26 »
Нека да не викаме "гроздето е кисело", преди да сме го опитали. Човекът има право да му дадем шанс. Истината е, че ако и той се провали, провалът ще е фатален. Така че, да му пожелаем успех.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 642
  • Одобрение: +21/-6
    • Профил
« Отговор #10 -: 31 Октомври, 2017, 16:05 »
"Малин Орачев: Целта е една – запазване на мястото в елита"

http://tvn.bg/malin-orachev-e-noviyat-starshi-trenor-na-dunav/

Дано!

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2489
  • Одобрение: +102/-16
    • Профил
« Отговор #11 -: 31 Октомври, 2017, 18:11 »
Орачев трябва да получи 100 дни авансово доверие, да го видим какво ще направи с отбора, как ще ги измъкне от ямата, какъв стил ще налага, кого ще отстрани и кого ще доведе през зимната пауза и тогава да го емнем ако трябва. Не може да се искат светкавични резултати от този обезверен отбор, Малин не е магьосник! Изглежда ми мъжкар обаче, дано да сплоти колектива отново. Дано, дай Боже!

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1207
  • Одобрение: +44/-11
    • Профил
« Отговор #12 -: 31 Октомври, 2017, 18:15 »
Пожелавам успех на новия кормчия на дунавския кораб и дано ми опровергае съмненията, че не треньорската рокада беше решението на проблемите в клуба. Защото в противен случай всичко ще го разберем и то по болезнения начин. Много се надявам да греша!

heavy metal

• Напредващ
  • Публикации: 423
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
« Отговор #13 -: 31 Октомври, 2017, 19:37 »
Македонски бургазлия от Левски...ша си трая ;D

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3418
  • Одобрение: +113/-23
    • Профил
« Отговор #14 -: 31 Октомври, 2017, 19:40 »
Добре дошъл на Малин Орачев. Мисля, че ще има кредит на доверие от феновете до зимната пауза, след което вече трябва да направи селекция с цел спасяване от изпадане.