Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив) 0:0: 20 Октомври, 2017

Автор Тема: Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив) 0:0  (Прочетена 3684 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1160
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив) 0:0
« -: 15 Октомври, 2017, 13:17 »
Отварям темата за поредното домакинство на надеждата, че нещо позитивно може да се случи.
От спортно техническа гледна точка би трябвало да имаме предимство. От психологическа - в черна дупка сме ...
Ботев играе като домакин на 16-ти с Врея ини гостува на 20-ти. Т.е. има съвсем малко време за възстановяване на силите.
Ние играхме ( или се разхождахме ) със Славия на 14-ти и би трябвало поне във физическо отношение да сме доста по-свежи от съперника.
Ако искаме, би трябвало да можем да се опънем.
Въпросът обаче е дали ???
« Последна редакция: 21 Октомври, 2017, 01:58 от vivanov »

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10494
  • Одобрение: +161/-50
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив) 20.10.2017 ; 19:45 часа
« Отговор #1 -: 15 Октомври, 2017, 13:35 »
Ще бъде много грозна гледка...
Ако няма промени в Дунав, не се вземат някакви конкретни мерки по какъвто и да било проблем с играта и организацията на отбора, не мисля да гледам повече мачове на отбора. Сърцето ми се къса да ги гледам тези хора в това ужасно състояние и предпочитам да си остана с хубавите спомени!
Only the dead fish follow the stream

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2691
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #2 -: 15 Октомври, 2017, 14:55 »
Няма как Дидо, ако истински обичаш Дунав, в което не се съмнявам, ще гълташ и горчивите хапове. Един ден , след много години като се обърнеш назад ще видиш, че са ти останали само хубави спомени. Аз сега се измъчвам страшно от случващото се с отбора ни, но не мога да не гледам. Ей Богу, все се надявам, че нещичко поне ще се оправи, че някакси ще живнем, ще издрапаме до спасителния бряг още преди пролетния полусезон. Така ме е крепяла надеждата цели 25 години, сърцето ми е разнебитено от мъките които преживях покрай Дунав през този период, но дочаках възраждането! Продължавам да се надявам!!!

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #3 -: 15 Октомври, 2017, 15:00 »
Според мен няма спасителен бряг. Политическия спонсор се махна, пари за следващия сезон няма и явно изпадане по начин подобен на Горна и Нефтохимик си влиза в сметките като изход от ситуацията. Отборът е разбит от интриги вътре в него и ръководството, всеки гледа с кого да се оправдае и как да излезе сух, без да разберат всички, че са на един кораб и като потъне - потъват всички - ръководство, играчи и треньори.

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 422
  • Одобрение: +4/-0
    • Профил
« Отговор #4 -: 15 Октомври, 2017, 19:47 »
Ако не дойде сериозен спонсор, отбора си изпада в Б група и това е. То и бюджета ни е за Б група, база нямат, стадиона трагечен. Организационно сме си за Б група. ТОВА СА ЯВНО ВЭЗМОЖНОСТИТЕ НА РУСЕ, ДА ПОДДЪРЖА ОТБОР МАКСИМУМ ЗА Б ГРУПА.....

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3597
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #5 -: 15 Октомври, 2017, 22:54 »
Това са възможностите на всички градове, които имат отбори без сериозен спонсор. Всички отбори, които са в първата половина на таблицата или са издържани от мастит олигарх, или разчитат на държавна помощ под една или друга форма. Респект към Ботев заради горещите им фенове, но и там се видя, че без спонсори бяха пред разпадане. Футболът е една голяма финансова черна дупка и това са реалностите.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #6 -: 16 Октомври, 2017, 00:33 »
И така, дами и господа, днес е тъжен ден за всички дунавци. И няма как да е иначе, когато подава оставка един от най-успешните треньори за всички времена. Но наистина може би така е най-добре, и най-вече за него самият. А ние в крайна сметка трябва да гледаме и в бъдещето, не само в миналото. Настоящето не е такова каквото на всички ни се искаше и просто трябваше промяна - това е реалността. Понякога е сурова, но винаги всеки край е и ново начало. Цялото това конспиративно премълчаване на проблемите в клуба до един момент ме дразнеше и ми хранеше любопитството, но вече не ме интересува. В крайна сметка напоследък се нагледахме на огромна серия от супер слаби продукции и каквато и да е причината, не може да продължава така. Аз никога не бих могъл да упрекна играчи, групи от играчи, треньор или ръководител, без да знам всички гледни точки, така че не мога и няма да съдя никого. Предпочитам отборът да намери изход от ситуацията и да не изпадаме, защото за мен отборът е най-важен. Дунав е бил и ще го бъде със или без Веско Великов. Оттук са се извървели много треньори. Дано още срещу Ботев Пловдив успеем да додрапаме до победа, защото това ни трябва - победи. А досега нещо не се получаваше. И въобще, публиката иска да гледа поне от време на време победи, а не някакви глупости и интриги от съблекалнята, които ни най-малко не ги интересуват, ако им искат 8-те лева ли или колкото бяха там. Дано поне не изпадаме. Тази година целта наистина и насериозно ще е това.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #7 -: 16 Октомври, 2017, 10:16 »
Не очаквам нищо от този мач. Общо-взето всякакъв тип загуба няма да е изненадващ.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #8 -: 16 Октомври, 2017, 10:23 »
Няма лошо да се посъберем и да им кажем какво мислим за тях. Само нещо такова може да ги постресне. И да съм ясен - имам предвид не толкова тези на терена, колкото другите мишоци, на избираемите длъжности.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 736
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
« Отговор #9 -: 16 Октомври, 2017, 12:11 »
Тези на терена са не по-малко виновни от другите, ако наистина са им се подвели по акъла и са направили такава мизерия на Веско в мача със Славия. Ама така си е, създадоха си хората "проект", свършиха си работата с него, могат да си го развалят когато си решат, техен си е. Да видим дали изобщо имат намерение да довършим сезона.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1693
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
« Отговор #10 -: 16 Октомври, 2017, 12:57 »
 Да не се окаже след мача с Ботев, не че сме играли симулативно със Славия, а просто сме си спънати коне...
 Защото не е много приятно да завършиш 4-ти, да вземеш 5 точки от шампиона, а да получаваш колкото за 14-ти.

kkk

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 28
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #11 -: 16 Октомври, 2017, 13:43 »
Да не се окаже след мача с Ботев, не че сме играли симулативно със Славия, а просто сме си спънати коне...
 Защото не е много приятно да завършиш 4-ти, да вземеш 5 точки от шампиона, а да получаваш колкото за 14-ти.
Ето заради тези заблуди сега много хора ги боли повече. На всеки здравомислещ му е ясно че точки от шампиона никой няма да вземе освен ако те не играят като заспали. За сериозния спонсор лаех всяка седмица, както и за това че повече от играчите нямат необходимата психика и постигнатото от Дунав миналия сезон е плод най вече на несериозно отношение на съперниците. Това не омаловажава четвъртото място разбира се но хората се научиха как да се противопоставят. Колкото и да им е мъчно на някои времената са такива, за да има силен отбор трянва някой олигарх както обичате да казвате да дава парите. С приказки ама много фенове, ама ще се издържат от билети... не сме във времето на семейство Флинтстоун.

rado9106

• Напредващ
  • Публикации: 269
  • Одобрение: +7/-2
    • Профил
« Отговор #12 -: 16 Октомври, 2017, 14:21 »
Според мен няма спасителен бряг. Политическия спонсор се махна, пари за следващия сезон няма и явно изпадане по начин подобен на Горна и Нефтохимик си влиза в сметките като изход от ситуацията. Отборът е разбит от интриги вътре в него и ръководството, всеки гледа с кого да се оправдае и как да излезе сух, без да разберат всички, че са на един кораб и като потъне - потъват всички - ръководство, играчи и треньори.

Още Доктора като каза че Минстрой са се отказали и на мен това започна да ми се върти в главата , дори писах тук на 2-3 места , че имам някакво вътрешно усещане какво се случва но се надявам да не е така .

Сега ще си проличи , ще видим кой ще вземат за тренер , ако пък не вземат то вече ще е ясно като бял ден и в допълнение ако през зимната пауза започнат да ни напускат някой от основните играчи ще е още по ясно !

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #13 -: 16 Октомври, 2017, 14:46 »
Сега ще си проличи , ще видим кой ще вземат за тренер , ако пък не вземат то вече ще е ясно като бял ден и в допълнение ако през зимната пауза започнат да ни напускат някой от основните играчи ще е още по ясно !

Ами то се почва вече. Напуска не само Великов, а целия треньорски щаб.
https://dunav.gong.bg/bg-football/parva-liga/multimedia/video/dunav-prie-ostavkata-na-velikov-454083

Очевидно е, че следва напускане на футболисти.

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 730
  • Одобрение: +19/-6
    • Профил
« Отговор #14 -: 16 Октомври, 2017, 18:00 »
За да напуска целият треньорски щаб, значи, че:
   1. Не са съгласни с политиката на ръководството или по-точно с интригите на ръководството.
   2. Веско отдавна е разбрал какъв капан му гласят и не е стоял със скръстени ръце. Мисля, че той е разговарял отдавна с ръководството на друг клуб, но е чакал да види дали подозренията му ще се потвърдят. Смятам, че се е насочил към Варна или Бургас откъдето е съпругата/приятелката му. Така че той вече знае къде ще отиде.
     Ще поразсъждавам малко. Откога видимо тръгнаха проблемите ни. Мисля, че след мача със Септември. За този мач най нормално беше Дунав да победи. Все пак четвърто място, участие в ЛЕ, добра игра. И ако бяхме загубили заложилите на Септември щяха да гушнат една добра печалба. Да ама не. Дунав не допуска изненада. Ако ръководството е решило да си опита късмета в хазарта а Веско е останал верен на себе си и не се е съгласил оттам нататък е бил даден старт на варианта " Любимец ". Не ми е приятно, но ако някой прокурор чете коментарите нека се самосезира и да нареди проверка дали някой от футболистите на Дунав не е собственик / може би и чрез подставени лица /  на пункт на Еврофутбол около Олимп. И дали не е замесен във черно тото.