Анкета

Ще приключим ли редовния сезон с положителен резултат ?

Да, победа за Дунав.
1 (6.3%)
Ще измъкнем равенство.
5 (31.3%)
Не, поредна загуба без отбелязан гол.
10 (62.5%)

Общ брой гласове: 16

Гласуването приключено: 17 Март, 2018, 09:23

Добавени събития

• Първа лига: Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:0: 17 Март, 2018

Автор Тема: Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:0  (Прочетена 3930 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3597
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
Re: Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:0
« Отговор #120 -: 21 Март, 2018, 17:15 »
Добре де , нека бъде сменен Орачев. Но ръководството не иска да го смени, а с всеки изминал ден става все по-късно за смяна. Какво правим тогава, за да не изпаднем? За мене вариант изпадане не съществува. Трудно ще го преживея :'( В същото време с тия дупки по бековете, с головата немощ, липса дефакто все още на централен нападател, постоянно някой аха да заиграе майсторски и се контузва, непрекъснато колебание във формата на 80% от играчите, терена на Градския пречи повече на нас отколкото на гостите... Как при това положение Капело, Моуриньо или Ивайло Петев ще се справят?
Съжалявам, че го твърдя, но именно изпадането е най-вероятният вариант, ако Орачев остане на поста си. Че нямаме класни футболисти - нямаме, но в комбинация с посредствен треньор резултатът може да е само един. При Веско също нямахме класа, но все пак привличането на Огнянов, Аясс и други що-годе добри футболисти, с които е работил преди, е негова заслуга. Връзките на Орачев стигнаха само за един Лемперов, който дори почти не влиза в игра. Също така Веско знаеше как да мотивира момчетата и това доста често се оказваше печелившо. При Малин това не се забелязва и в добавка към тактиката "тики-така", за която нямаме подходящи изпълнители, резултатите са очевидни.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1692
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
« Отговор #121 -: 21 Март, 2018, 17:48 »
 Само преди няколко месеца какви приказки бяха срещу Веско Великов: изчерпан, нямащ идея как да вдигне отбора, тъпа тактика с високи топки, че трябвало да смъкнем топката на земята, отчайваща селекция, не опитва нови схеми с нови футболисти, не ги върти и не им дава шанс за изява...
 Нали сега Орачев прави това, което искахме тогава - бразилци и топката по земя.
« Последна редакция: 21 Март, 2018, 17:51 от tipin »

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2044
  • Одобрение: +64/-4
    • Профил
« Отговор #122 -: 21 Март, 2018, 19:04 »
А дали пък отборът не се води целенасочено към Втора лига ???????
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

papimed

• Фен
  • Публикации: 1402
  • Одобрение: +68/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #123 -: 21 Март, 2018, 19:31 »
Само преди няколко месеца какви приказки бяха срещу Веско Великов: изчерпан, нямащ идея как да вдигне отбора, тъпа тактика с високи топки, че трябвало да смъкнем топката на земята, отчайваща селекция, не опитва нови схеми с нови футболисти, не ги върти и не им дава шанс за изява...
 Нали сега Орачев прави това, което искахме тогава - бразилци и топката по земя.

Да не би някоя от тези приказки да не е била вярна? Хайде моля, нищо не играехме и тогава, даже бяхме на предпоследно място и изоставахме и от Етър.
Не знам кой е искал такава игра от Орачев - топката може да е по земя, но като се правят пасове по ширината на терена, никаква полза няма! Отделен е въпросът, че доста форумци, между които и аз, изобщо не приехме назначаването му  с положителни чувства. Лично аз бях даже написал, нещо което не познах - че Орачев ще спечели по-малко точки от Веско Великов. Сбърках с 3 точки, при Великов взехме 9, при Малин - 12 точки.
Няма какво да се лъжем, част от отбора, който спечели четвъртото място, вече я няма. Напуснаха ни основни играчи, между които загубата на Аясс и до ден днешен не може да се компенсира напълно в средата на терена. Но най-лошото е, че на практика нямаме и треньор.
« Последна редакция: 21 Март, 2018, 19:33 от papimed »

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #124 -: 21 Март, 2018, 20:45 »
Есента се сещам за три много слаби мача с Веско. Домакинствата на Етър и Пирин и гостуването на Славия. Последните два от тях за мен не бяха феърплей. Всеки си има мнение, моето е такова.
От там нататък, мача срещу Лудогорец не го слагам, там направо ни разбиха, но с разлика в класите. Въпреки вратарската смяна, тирето също ни надиграха с класа. Другото си беше индивидуални грешки и страшна каръщина. Сещам се за гостуванията на морето, млякото и пловдивските буфери. Също и Левски извадиха късмет в края на мача.

heavy metal

• Напредващ
  • Публикации: 434
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #125 -: 21 Март, 2018, 21:14 »
С Веселин с нетърпение чаках гостуванията,за да вземем,както често се случваше някой скалп.Сега с Малин като гости сме като от мач от селските групи...голяяяяяям страх и паника в определени моменти,но...ключови за изхода на мачовете.Освен мача в Благоевград миналия сезон,навсякъде деугаде беряха големи ядове с нас,дори и със съдийската помощ.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10494
  • Одобрение: +161/-50
    • Профил
« Отговор #126 -: 21 Март, 2018, 23:42 »
Орачев има кардинален проблем - не знае какво иска отбора извън това топката "да се подава" и да е по земя. Напрактика това го виждаме да се претворява в едни пасове по ширина, които на всичкото отгоре са изключително бавни и някъде до средата на терена приключва всякаква перспектива за добра атака. Противниците лесно се нагаждат, защото играта не се изостря, крилата почти не се ползват освен ако не е да изритаме някоя топка да я гонят. Няма никакво движение, нямаме и никаква преса. Орачев не може и да надъха отбора. В първенство като българското, където с изключение на 2-3 отбора, всичко друго е тотална леш, мотивацията е много решаващ фактор. Верея нито имат по-добри играчи, нито по-добър бюджет, но в момента са в шестицата само и единствено защото имаха прекрасен треньор. Това е истината. Дунав също имаше докато не го саботираха и изгониха. Сигурно се беше изчерпал, сигурно много неща, но смяната на Веско беше търсена и в един момент беше единственият смислен изход най-вече за него самия. И когато махаш треньор, винаги трябва да търсиш някой по-добър от стария, за да има смисъл от назначението. Малин Орачев с нищо не е по-добър от Веско, дори ако им сравните визитките - Веско е с няколко обиколки пред него за кратката си кариера. Но това са минали неща. Нито Веско ще се върне, нито ще имаме по-добър треньор.

Only the dead fish follow the stream

spurs4o

• Временна
  • Напредващ
  • *
  • Публикации: 195
  • Одобрение: +14/-11
    • Профил
« Отговор #127 -: 22 Март, 2018, 01:40 »
Нещата са много прости, колкото и да се опитват да ги усложняват... Има спортен директор, тръгнаха проблемите. Веско и доктора как се разбираха 2 години и всичко бе ОК? И колектив имаше и макар и трудно и с много усилия и труд, с тотално уж посредствени играчи към момента (защото не смятам, че всичко от В до А бе лесно) се случи. От това което знам от кухнята, от уважение към хората не го споделям. Но енигмата не е Веско, не са играчите, не са феновете. Колко пъти да намеквам, че в едно уравнение променливата е движещата сила. Коя е променливата и каква е посоката/тренда на развитие? Обещавам ако не дай си боже изпаднем да се изповядам тук. Единствената енигма (имам идея, но не е потвърдена) ми е защо и как Петков получи (и продължава да държи) цялата футболна власт във Русе, въпреки тоталният продължаващ провал?
« Последна редакция: 22 Март, 2018, 01:43 от spurs4o »

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #128 -: 22 Март, 2018, 02:21 »
А дали пък отборът не се води целенасочено към Втора лига ??? ??? ?
И аз започвам напоследък все по-често да си задавам този въпрос. А по принцип конспирациите са ми последен вариант за мислене. Има обаче нещо много съмнително в цялата работа. Няма никаква логика в подобен стил на управление и представяне на отбора. В един мач скачат и на най-добрите като равен с равен - значи можело - в следващия все едно гледам Дунав (Сливо поле). Пълна мъгла. Луков вика, че проблемът им бил в главите, но то ще да е някаква нечувана клинична депресия това. Не ми се вярва. Ако парите са свършили, завръщането към провинциалната посредственост е напълно логична. Но не съм готов за това след 25 г. миманс. Това би бил огромен удар за спортното самочувствие и енергия на един немалък град за сметка на селските отбори от софиските предградия и други краймагистрални паланки и квартали. Дано не съм прав, ще дръпнем чертата много скоро и много ще се радвам да не съм бил прав.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1160
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
« Отговор #129 -: 22 Март, 2018, 11:22 »
Стига с тези пари!
Във Верея случайно да не би да везмат заплати? Ама си играха хората мотивирано. В техните глави какво ли е имало ..V???
Нашите си вземат заплатите, да ниски, но си ги вземат!

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 371
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
« Отговор #130 -: 22 Март, 2018, 20:54 »
Като толкова пъти стана дума за Верея, често си мисля, че там има един недостатък, който в кризисни моменти може и да е предимство - нямат фенове. Това значи, че от тях никой (почти никой) нищо не очаква, съответно и напрежението не е същото.

zlatunski

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 90
  • Одобрение: +5/-3
    • Профил
« Отговор #131 -: 23 Март, 2018, 18:29 »
Киров съобщи също, че ще настоява през лятото в "Ботев" да бъде привлечен Васил Шопов от "Дунав", а и самият футболист искал този трансфер.     
http://www.segabg.com/article.php?id=898443#.WrKcJes15kM.facebook. -

Последното изречение казва много...