Добавени събития

• Първа лига: Славия (София) - Дунав (Русе) 3:0: 14 Октомври, 2017

Автор Тема: Славия (София) - Дунав (Русе) 3:0  (Прочетена 2585 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5620
  • Одобрение: +74/-9
    • Профил
Славия (София) - Дунав (Русе) 3:0
« -: 04 Октомври, 2017, 13:52 »
Тема за следващия мач за първенство. Срещата ще се играе на ст. "Славия" в софийския квартал Овча купел и се очертава присъствие на дунавци в сектора за гости.
« Последна редакция: 15 Октомври, 2017, 02:03 от vivanov »

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1160
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
Re: Славия (София) - Дунав (Русе) [14.10 - 15:30]
« Отговор #1 -: 04 Октомври, 2017, 14:12 »
Много ми се иска чичо Венци да си организира една обръщалка - първо полувреме 1, краен резултат двойка. Ей така, да си направи някой лев човечеца ... ;D ;D ;D :P :P :P

Pazo

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 70
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
« Отговор #2 -: 04 Октомври, 2017, 17:47 »
Ако имаме положения и успеем да вкараме може да се доберем до равенството. Славия не биха пропуснали възможността да ни победят и да си вземат трите точки.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1402
  • Одобрение: +68/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #3 -: 04 Октомври, 2017, 18:38 »
Очаквам бодрячески прогнози за успех с 2, 3 и повече гола и натрупване на 3-4 поредни победи ;) Нека наддаването да започне... сега :P

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 730
  • Одобрение: +19/-6
    • Профил
« Отговор #4 -: 05 Октомври, 2017, 02:44 »
Струва ми се, че трябва да позабравим " поредиците " от победи. Трябва да се концентрираме върху всеки мач. Мач за мач. Сякаш всеки мач е последен без ответно гостуване. Като в турнир. Като финал на турнир. Нямаш реванш. Падаш.... изхвърчаш. Трябва да победиш или си тръгваш. Такава трябва да е психологическата нагласа на отбора. Не да си казват, че има и други мачове, в които ще компенсират. Играят всеки мач на живот и смърт. И действително Веско трябва да направи драстични промени докато не е станало късно. Ситуацията е такава Веско, че само оперативна намеса може да поправи щетата. Никакви аспиринчета под формата на Будинов-централен нападател и Димов. Имам чувството, че някой е заложил някъде много пари , че този сезон Дунав ще се бори за оставане в лигата. Едно време се говореше, че автобусният парк на русенският автокомбинат умишлено е запален заради застраховката. След това бяха закупени нови тролейбуси. Рискувай Веско ! Явно досегашният начин на игра и състав не носят успех. Наложи новите ! Те ще се борят със зъби и нокти да се докажат. Представи си, че си нов треньор  в отбора. Старият си е подал оставката. Облечи нова кожа ! Ти си нов, сега влизаш и трябва да промениш нещо в... състав, игрова тактика, стил за да започне отбора да побеждава. Всеки нов треньор прави нещо ново. Чакаме ! 🤗 👍
    П.С. ръководството трябва да помисли как да промени структурата на домакинствата за да върне хората на трибуните и да направи всеки мач... спектакъл. Шоу. А не поредният мач от ППЛ. Не... елате, че отборът има нужда от вашите пари и вашата подкрепа. А... заповядайте на футболният двубой на Дунав с еди кой си. Преди мача ще се насладите на играта на мажоретки, изпълнения на еди коя си певица или певец. Направете един шаржов костюм, или повече такива на талисмана на отбора / в случая дракон, както лъвчето на волейболните мачове на националният отбор по волейбол / . Да обикалят по пистата 5-6 талисман дракони и да подгряват публиката. Да създават атмосфера. А бе вие NBA не гледате ли бе хора ? Алоууу, ръководството. Това е бизнес. Вие сте умряли повече от отбора. Всичко трябва да ври и кипи. Нетуъркс  ви е спонсор. На всеки мач да се разиграва томбола със серийните номера на билети и карти и след всяка среща някой да си ходи с по един телевизор, друг с интернет абонамент за месец или половин или една година. Привлечете и други спонсори, които да рекламират на мачовете раздавайки от продукцията си. Мислете !!! Не спете.  Можем да спим ние. Вие ... не. Бизнесмен, който спи с бизнеса да се прости. И не се срамувайте ! Извикайте най-сетне владиката да освети стадиона и отбора. Няма успяло добро дело без божието благоволение. Не се страхувайте, че някой ще ви подиграва. И да има на това благословение фенове. Не да го направите тайно и по тъмна доба.
« Последна редакция: 05 Октомври, 2017, 03:30 от зевс »

heavy metal

• Напредващ
  • Публикации: 434
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #5 -: 05 Октомври, 2017, 09:16 »
Това се прави само от хора,които им пука в Русе да се развива и играе добър футбол,но при нас отбора служи като PR на политици и общинари.Останалото пак не е свързано с публика и играчи,а със скатаване на някой лев от държавни и местни обществени поръчки.За жалост не виждам къде сме ние и футболистите в тая схема...от страната "на булката" ;D

papimed

• Фен
  • Публикации: 1402
  • Одобрение: +68/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #6 -: 05 Октомври, 2017, 13:58 »
11 кръга - 9 точки. От тях почти половината /4/ са спечелени в първите 2 кръга, а останалите 5 - в следващите 9 кръга. Сами смятайте какъв регрес отбелязваме. Не можахме да бием никой друг освен новаците Септември и Витоша. Съмнявам се обаче, че ще спечелим отново срещу отбора на Николай Митов. За мача със Славия - не променим ли нещо в схемата на игра, очаквам отново загуба.
Относно предложенията на зевс - да ме прости Господ, не искам да обиждам никого, но като че ли /почти/ всичко в Русе се развива по такъв апатичен начин. Имам чувството, че на повечето хора не им се работи, обслужването на клиенти е кофти, държанието с тях - отвратително,  обаче претенциите са до небето! Това лято за пореден път се убеждавам в огромната разлика между нашия град от една страна и други населени места - като се започне от столицата, мине се през голям областен град и се стигне до малко градче. Абе как през цялото време извън града ни не ме нахокаха продавачи, сервитьори, шофьори на таксита и автобуси, контрольори и прочие? Връщам се в Русе, още от първите минути започват неприятни моменти с техните колеги тук. Ще се радвам да не съм прав, да съм някакъв страхотен карък и само на мене това да се е случвало, но знам ли :(
« Последна редакция: 05 Октомври, 2017, 15:00 от papimed »

zlatunski

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 90
  • Одобрение: +5/-3
    • Профил
« Отговор #7 -: 05 Октомври, 2017, 17:02 »
След 11 изиграни кръга разликата между 6-я и 12-я е само 6 точки, което означава че силите са много изравнени. Ще бъде тежък мач в който и двата отбора ще се борят за трите точки здраво.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #8 -: 05 Октомври, 2017, 18:30 »
Може би това е последният шанс да се оттласнем от дъното, което е току под нас и е готово да ни придърпа в ямите на мъртвото вълнение. Има пауза, в която може да се поработи върху други и различни идеи, постройки и промени, но наистина други, не същите като досега. Такива с острота и красота, с нови шансове и експерименти, ако трябва. То и без това се е видяло досега, че с това кюскане и сипене на топката е хем грозна картинка отстрани, хем безрезултатна, така че няма какво да губим. Макар че след паузи винаги сме били още по-зле, но да видим как ще е този път. Ако искаме нещо, а не нулев сезон или не дай си Боже кървави плейаути накрая, трябват три главни неща:

1. Осъзнаване - извървян е половината път;
2. Отстраняване на осъзнатите проблеми - на първо място със спешни краткосрочни и после средносрочни мерки;
3. Много спортна злоба и постоянство - като притиснат до стената разярен дракон, каквито наистина сме, макар и досега в психологически план да сме доказали, че трудно осъзнаваме нещата.

Вече кое-как в детайли треньорският щаб да решава, но дори тук във форума са констатирани един тон проблеми, защото отстрани най-добре се вижда. Обаче ако ще ходят отново с идеята, че имали само малшанс досега и ще се надяваме все някой ден да ни се усмихне късмета, нищо няма да се получи пак. Ще берем поредната доза яд, така че умната и мислете и мъдрейте усилено две седмици. А ние през това време ще береме вероятно поредната доза яд под националния флаг.

rado9106

• Напредващ
  • Публикации: 269
  • Одобрение: +7/-2
    • Профил
« Отговор #9 -: 07 Октомври, 2017, 14:04 »
Аз казах и в темата за предният мач , че от мачовете с Пирин ,Славия и Ботев трябват да се вземат поне 7-точки  , сега това ми изглежда малко невъзможно НО ..........

Мача ще е труден, възможно е Славия да играят със съдиите както със Верея.

Райко

• Нов
  • *
  • Публикации: 4
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #10 -: 07 Октомври, 2017, 17:00 »
Браво Зевс за статията.Освен добрата игра на отбора и това което си написал са допълнителни средства в касичката на Дунав.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1692
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
« Отговор #11 -: 11 Октомври, 2017, 00:42 »
 След дъждът едва ли ще можем да проведем дори и едната отпусната тренировка на Градския.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 564
  • Одобрение: +18/-3
    • Профил
« Отговор #12 -: 11 Октомври, 2017, 23:09 »
Наистина има нужда от промяна в маркетинга ни. Дори да е както беше преди 2 сезона за мача със Созопол- само за 1 кръг, просто да си припомним приятните емоции от миналата година, да се съберем много хора, да се усети магията на Дунав в града. Дори и да не може за всеки мач да е така, мисля, че за следващото домакинство е наложително да се случи. Да се вкарат усилия и средства. Колкото и да сме слаби финансово, за това ще се намерят средства. Може би самият фенклуб да се включи по-активно - само конкретно за следващите домакинства.
Иначе Славия са шашав отбор - хем могат да играят силно, хем потресаващо. Общо взето от нас си зависи дали ще вземем нещо, дали ще играем нещо различно, или посредствената игра досега. Ако ние играем по-различно, дори не по-силно, мисля, че Славия няма да има особени шансове.

Danubio Azul

• Напредващ
  • Публикации: 284
  • Одобрение: +13/-1
    • Профил
« Отговор #13 -: 11 Октомври, 2017, 23:25 »
То няма маркетинг, че да стане промяна в него :( Ръководството не беше ли обещало едни неща на срещата с феновете?

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10494
  • Одобрение: +161/-50
    • Профил
« Отговор #14 -: 12 Октомври, 2017, 11:39 »

Наистина има нужда от промяна в маркетинга ни. Дори да е както беше преди 2 сезона за мача със Созопол- само за 1 кръг, просто да си припомним приятните емоции от миналата година, да се съберем много хора, да се усети магията на Дунав в града. Дори и да не може за всеки мач да е така, мисля, че за следващото домакинство е наложително да се случи. Да се вкарат усилия и средства. Колкото и да сме слаби финансово, за това ще се намерят средства. Може би самият фенклуб да се включи по-активно - само конкретно за следващите домакинства.
Иначе Славия са шашав отбор - хем могат да играят силно, хем потресаващо. Общо взето от нас си зависи дали ще вземем нещо, дали ще играем нещо различно, или посредствената игра досега. Ако ние играем по-различно, дори не по-силно, мисля, че Славия няма да има особени шансове.
Че то мачът със Созопол го изнесе изцяло фен клуба т.нар. маркетинг. Сега обаче не съм убеден, че може да стане без да се промени значително наратива. От клуба излизат само негативни новини и изглежда, че им харесва да се оплакват. За да стане това със Созопол, в крайна сметка имаше основата на една надежда в хората и клубът разказваше една много по-положителна приказка за себе си като имидж.
Only the dead fish follow the stream