Добавени събития

• Първа лига: ЦСКА-София (София) - Дунав (Русе) 3:0: 22 Септември, 2017

Автор Тема: ЦСКА-София (София) - Дунав (Русе) 3:0  (Прочетена 2816 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ивайло

• Напредващ
  • Публикации: 140
  • Одобрение: +8/-7
    • Профил
Re: ЦСКА-София (София) - Дунав (Русе) 3:0
« Отговор #135 -: 23 Септември, 2017, 03:34 »
Присъединявам се и аз към мнението за Будинов! Да, много е полезен, но не и на върха на атаката. За 10 мача от началото на сезона има вкаран, един единствен гол (изключвам двете дузпи). Това в никакъв случай не е задоволително за централен нападател.

За трите гола днес, да това бяха ситуации при които и Антонов и Луков можеха да запазят вратата си суха. Друг е въпроса,  че бяхме надиграни и тирето наистина заслужаваше да победи. За Конов, незнам..... когато си резервен вратар би трябвало да посветиш времето си в очакване на шанс да се докажеш. Той го стори по ужасен начин и по скоро показа защо бе резерва и в Дунав и в цска.

За Великов.... ами незнам.  Както и други споменаха вече, играем едно и също. Безкрайни и в повечето случаи безидейни центрирания напред. Предвидима игра и състав. Правим задачата на противниците ни прекалено лесна.

За цска, признавам си.... това ми е най-противния отбор. Нямам каквито и да било лоши чувства към никой друг български отбор,  но наистина не понасям цска! И това далеч не е само заради днешния мач или държанието им непосредствено преди и след жребия за Лига Европа. Просто за мен този отбор е символ на всичко най лошо във футбола ни. Създаден от комунистическата партия,  бутан напред през цялото си съществуване,  директно издържан от мафията след 89та, завлякъл българския данъкоплатец с десетки милиони,  цяло ново първенство бе създадено заради тях, безкрайни схеми, измами, далавери,  скандали,  декларации,  съдии...
просто отвратителна история. 
« Последна редакция: 23 Септември, 2017, 03:36 от Ивайло »

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1340
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #136 -: 23 Септември, 2017, 07:17 »
Хора, пускайте темата за другия мач, че е време и Пирин да ги направим отбор! Представям си и на футболистите, колко им е тежко. Но добрата новина е, че не сме сами в цялата схема. Като ги гледам и "фаворитите" какъв футбол играят, се успокоявам до известна степен. Горкият български футбол!

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2701
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #137 -: 23 Септември, 2017, 09:21 »
Странно, но точно след този предварително ясен резултат, се стигна до коментари, критики, неистови отчаяни предложения, "слагане на пръст в раната", проклинане на отделни играчи, разнищване на схеми и тактики прилагани от треньори и футболисти... Този мач си беше гонене на дивото, след като изпуснахме питомното срещу Берое, Черно Море, Етър, Локо, Верея... Как си я представяха някои, включително и треньорите да измъкнем нещо от отбор който ни превъзхожда многократно със селекцията си и амбициите си, с чудесната форма в която се намиря. С нашите второ и треторазрядни футболисти ли да се противопоставим, с никаквата си физическа подготовка, с мизерните условия за тренировки ли? Да, казвал съм го и преди тези момчета в Дунав, събрани след като са освободени или изпаднали от тук и там миналата година изненадаха с духа си, с бойката си игра, с тактиката си, компенсирайки липсата на класа. В момента разполагаме с трима що годе прилични за нивото на първа лига играчи- Станката, Шопов и Б.Васев. И когато те се контузят или нямат ден пред гола, увяхваме съвсем. Още след първия мач на Будинов в Дунав казах, че е дърво, визирайки техниката му и мудността му. После видях, че в дефанзивен план има някаква полза от него. Но Великов наистина прекалява с упорството си да разчита на него като централен нападател. От друга страна, гледайки мача срещу Сокол видях друг тип игра от нашите футболисти, с по-други изпълнители, но на ЗАБАВЕН КАДАНС! Видях много хубави качества у Жатоба, но не видях бързина, може би защото целия мач протече при условия не предразполагащи към скоростни действия, а може би просто защото не е достатъчно бърз. И не разчитайте много на Георгиев, Б група е едно, първа лига - друго. Все пак трябва да се опита, вече няма какво да се губи, пък и Пирин не е ЦСКА. Защитата в този вариант мисля е най-доброто на този етап, колкото и странно да изглежда с четирима централни защитници. Дано обаче Хубчев е готов за следващите мачове. Като споменах малшанс в мача с ЦСКА, имах предвид контузията на Станката и дълготрайното отсъствие на Луков, та дано Антонов се оправи за следващите мачове, че крехкия  Добрев не е още готов за Първа лига. Съставът който предлага Дидо в по-горен пост ми се върти и на мен в главата, но дано и Великов го вижда така и го тренират през седмицата. Най-малкото ще изненадат противника с липсата на Будинов и Димов.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10494
  • Одобрение: +161/-50
    • Профил
« Отговор #138 -: 23 Септември, 2017, 09:57 »
Ако се разсъждава така, значи отборът е по-разкапан отколкото си мислим. Разбира се, че всеки ще очаква да направим нещо. Никой фен няма нагласа за загуба в никой мач, кой каквото ще да разправя. И е нормално да има критики както за загубата от гората с 0:5, така и за тази загуба от Тирето, особено предвид развитието на мача. Дунав не трябва да бъде селския отбор, който излиза със свалени гащи и като обречен и феновете му да са доволни, че са паднали "само" с 3:0...
Only the dead fish follow the stream

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 730
  • Одобрение: +19/-6
    • Профил
« Отговор #139 -: 23 Септември, 2017, 10:06 »
Колко съм неосведомен. Сега разбирам, че Конов бил при нас под наем. Това е пълно безумие да се впише като резерва срещу гмо-то.

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 730
  • Одобрение: +19/-6
    • Профил
« Отговор #140 -: 23 Септември, 2017, 10:17 »
Аз не съм много съгласен, че Дунав са играли с безкрайни центрирания. Головите ситуации пред вратата на гмо не бяха след центрирания. Обратно... гмо- направи двата си гола след центрирания, а и през цялото време играха по крилата с центрирания.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #141 -: 23 Септември, 2017, 10:45 »
Конов не е под наем. Това не е вярно.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1162
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
« Отговор #142 -: 23 Септември, 2017, 10:47 »
Един житейски съвет към Веско Великов.  Когато една работа върви,  неписано правило е да не се пипа нищо.
Когато, обаче играеш десет мача по един и същ, крайно неуспешен начин, то ти задължително трябва да направиш кардинални промени!!!
Ако в подобна ситуация не вземеш мерки,  то рано или късно мерките ще вземат теб...

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #143 -: 23 Септември, 2017, 11:16 »
Ако се разсъждава така, значи отборът е по-разкапан отколкото си мислим. Разбира се, че всеки ще очаква да направим нещо. Никой фен няма нагласа за загуба в никой мач, кой каквото ще да разправя. И е нормално да има критики както за загубата от гората с 0:5, така и за тази загуба от Тирето, особено предвид развитието на мача. Дунав не трябва да бъде селския отбор, който излиза със свалени гащи и като обречен и феновете му да са доволни, че са паднали "само" с 3:0...
Разбира се, че във всеки мач трябва да  се търси някакъв положителен резултат, независимо с кого играеш. Имах предвид, че феновете бяха на ясно с шансовете ни за точка или друго, а всъщност коментарите са такива сякаш е било абсолютно задължително да победим точно в този мач и сякаш от него зависи дали Дунав ще го има или не. Но в следващите мачове, с отбори от втората половина на таблицата за класиране, победите са наистина задължителни. И аз не искам Дунав да е посредствен и предвидим отбор, но тази есен той е точно такъв, по една или друга причина. И дори и 1 точица да изгубим в оставащите мачове от полусезона трябва да се търсят драстични промени!

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #144 -: 23 Септември, 2017, 11:29 »
Според мен има натрупване на разочарованието и просто избива. Дали беше Тире, дали Мире - реакцията на загубата щеше да е една и съща. Нормално е като си изпуснал точките другаде, да се търси компенсация. Мачът с Тирето беше перфектен за това и щеше да донесе настроение и всичко. Всъщност, Дунав преди почивката реално създаде по-чистите положения в мача и беше напълно равностоен на терена. Това добавя сол в раната, защото не беше невъзможно да изклатим ГМО-то. Отново, физическата подготовка си каза думата. Дунав има спешно нужда от това - http://sportinglife.bg/article/7243-Zapovyadai-te-v-skuchniya-svyat-na-edna-tipichna-predsezonna-podgotovka?page=1

Не може да играем футбол 45 минути, просто е абсурдно.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1162
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
« Отговор #145 -: 23 Септември, 2017, 12:14 »
Могат да се пробват различни варианти. Днес защитата се представи добре според мен и като цяло заслужават добра оценка. Не мога да се сетя за някакви сериозни грешки на четеримата отзад, колкото и Патев и Милчев да са малко в небрано лозе. Но извън това има някакво пространство за промени според мен.
В халфовата линия може да се пробват Жатоба и Будинов вътрешни халфове. Божидар Васев вместо Карагарен вляво, Ненов отдясно. В нападение Шопов и Георгиев. Така хем никой измежду Димов, Карагарен и Костадинов няма да играе - имат нужда от почивка. Особено Димов е неузнаваем, а и на него мачовете му се струпаха много. Будинов го връщаме назад и му ползваме безценните качества в дефанзивен план, както и в средата в борбата за първа и втора топка, както и при задържане. Да не говорим, че така имаме резерв и за вътрешни ротации по време на мача. В нападение пък даваме шанс на Георгиев и така с тези размествания се постигат няколко неща. Разбира се, ние може да си обсъждаме фенски нещата, има си треньор. Факт е, че трябва да се излезе от шаблона. Не е виновен Будинов за това, че играем така. Няма достатъчно острота по крилата и от безпомощност се сипе топката на поразия към него. Не Будинов е проблемът, той сам по себе си върши безценна работа и отборът има нужда от него. Но трябва да се намери някаква формула, в която хем да му се ползват най-силните качества, хем да се освободи и шанс за Митко Георгиев, хем да се адресира проблемът по крилата, откъдето липсва всякаква острота и идеи за нещо.

Напълно съм съгласен !
Това го искат сигурно 90 % от феновете ни.
Крайно време е Великов да разбере, че с тази тактика с която играхмеуспешно  във В и Б група, вече в А сме лесно разгадаеми, а не притежаваме играчи като Меси, Роналдо и Неймар, че да не се съобразяваме с факта, че всички ни знаят играта.
Тук в А група и играчи и треньори са доста по талантливи и интелигентни в сравнение с тези от долните дивизии.
И ако не се променим, то неизбежно ще отидем там където номерата ни ще вървят ...

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 736
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
« Отговор #146 -: 23 Септември, 2017, 12:15 »
Един житейски съвет към Веско Великов.  Когато една работа върви,  неписано правило е да не се пипа нищо.
Когато, обаче играеш десет мача по един и същ, крайно неуспешен начин, то ти задължително трябва да направиш кардинални промени!!!
Ако в подобна ситуация не вземеш мерки,  то рано или късно мерките ще вземат теб...

И аз не мога да разбера защо по дяволите Веско не иска да излезе от стереотипа и да рискува с някакъв по-нестандартен състав и схема. Единствените обяснения, които ми хрумват, са крайно идиотски и конспиративни, но за нищо логично не се сещам. Просто или това са футболистите на които вярва и е сигурен, че няма да се поддадат на външно влияние, или пък (това вече е изсмукано от пръстите) вече е в ход схемата по смяната на Великов и тъй като всички са наясно, че той натрупа огромна подкрепа сред феновете и няма как да бъде махнат лесно, са се разбрали някак с ръководството да му се подрони авторитета сред привържениците чрез слаби треньорски решения по време на мачовете. Не си представям Веско да влезе доброволно в подобна схема, ама знае ли човек, може да предпочита това пред ситуация Любимец 2 и непрекъснат натиск отгоре.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #147 -: 23 Септември, 2017, 12:42 »
Могат да се пробват различни варианти. Днес защитата се представи добре според мен и като цяло заслужават добра оценка. Не мога да се сетя за някакви сериозни грешки на четеримата отзад, колкото и Патев и Милчев да са малко в небрано лозе. Но извън това има някакво пространство за промени според мен.
В халфовата линия може да се пробват Жатоба и Будинов вътрешни халфове. Божидар Васев вместо Карагарен вляво, Ненов отдясно. В нападение Шопов и Георгиев. Така хем никой измежду Димов, Карагарен и Костадинов няма да играе - имат нужда от почивка. Особено Димов е неузнаваем, а и на него мачовете му се струпаха много. Будинов го връщаме назад и му ползваме безценните качества в дефанзивен план, както и в средата в борбата за първа и втора топка, както и при задържане. Да не говорим, че така имаме резерв и за вътрешни ротации по време на мача. В нападение пък даваме шанс на Георгиев и така с тези размествания се постигат няколко неща. Разбира се, ние може да си обсъждаме фенски нещата, има си треньор. Факт е, че трябва да се излезе от шаблона. Не е виновен Будинов за това, че играем така. Няма достатъчно острота по крилата и от безпомощност се сипе топката на поразия към него. Не Будинов е проблемът, той сам по себе си върши безценна работа и отборът има нужда от него. Но трябва да се намери някаква формула, в която хем да му се ползват най-силните качества, хем да се освободи и шанс за Митко Георгиев, хем да се адресира проблемът по крилата, откъдето липсва всякаква острота и идеи за нещо.

Напълно съм съгласен !
Това го искат сигурно 90 % от феновете ни.
Крайно време е Великов да разбере, че с тази тактика с която играхмеуспешно  във В и Б група, вече в А сме лесно разгадаеми
Ние не играхме така. Да, имало е центрирания към Будинов винаги, но се редуваха и остри и бързи атаки, комбинации. Никога играта ни не е била 90% сипане към Будин като тази година.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #148 -: 23 Септември, 2017, 12:49 »

И аз не мога да разбера защо по дяволите Веско не иска да излезе от стереотипа и да рискува с някакъв по-нестандартен състав и схема. Единствените обяснения, които ми хрумват, са крайно идиотски и конспиративни, но за нищо логично не се сещам. Просто или това са футболистите на които вярва и е сигурен, че няма да се поддадат на външно влияние, или пък (това вече е изсмукано от пръстите) вече е в ход схемата по смяната на Великов и тъй като всички са наясно, че той натрупа огромна подкрепа сред феновете и няма как да бъде махнат лесно, са се разбрали някак с ръководството да му се подрони авторитета сред привържениците чрез слаби треньорски решения по време на мачовете. Не си представям Веско да влезе доброволно в подобна схема, ама знае ли човек, може да предпочита това пред ситуация Любимец 2 и непрекъснат натиск отгоре.

Е, не това наистина е изсмукано от пръстите. Ако Веско иска да се маха, няма сила, която да го спре, че да се налага тоя цирк, който и му влияе на реномето все пак. Според мен няма конспирация в момента, а просто берем плодовете на една изключително сбъркана лятна подготовка и произхождащият от нея тренировъчен процес. В резултат на всичко това няма и един играч, който да е в оптималното си състояние в разгара на сезона. Разбира се, тук трябва и самият треньор да се застъпи ако смята, че това е проблемът, а не да се търпи някакви парашутисти да си експериментират дори със здравето на играчите. Иначе като цяло аз не смятам, че едни промени в състава в момента ще дадат някакъв драматично различен резултат, защото целият отбор е пихтия в момента. Пак казвам, по-скоро смятам, че е редно заради морала на резервите, да им се даде шанс. Иначе не бива да имаме очаквания, че с Димитър Георгиев ще вкарваме всяко положение, но е редно да получи своите 5-6-7-10 или колкото трябва мача, за да се покаже и наложи ако има нужните качества. За разлика от такива като Попадийн, грешките напред нямат директно негативно отражение и може да се даде повече време на един играч. В защита до връщането на Хубчев мисля, че това от снощи е най-добрият вариант. И тук изниква въпросът защо махаме и Марио Петков, след като няма играчи. Противно на всички мнения, аз смятам, че той беше най-добрият ни от бековете. С изключение на грешката срещу Берое, в другите мачове включително и срещу Иртиш и Септември беше стабилен. Смятам, че зачеркването му толкова рано беше груба грешка, особено при липсата на играчи и отвори нова дупка в отбора.
« Последна редакция: 23 Септември, 2017, 12:55 от El rio gigante »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #149 -: 23 Септември, 2017, 13:10 »
Марио беше махнат след конфликта му с Великов. Веско не търпи някой да му се зъби. По същата причина беше махнат и Йордан Димитров, който с нищо не отстъпва на Димитър Георгиев например. И наистина срещу Иртиш в Русе Марио изигра най-силният си мяч за Дунав. Но нали уж е преотстъпен, може пък на зима да го върнат ;)