Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Пирин (Благоевград) 0:0: 30 Септември, 2017

Автор Тема: Дунав (Русе) - Пирин (Благоевград) 0:0  (Прочетена 3090 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10494
  • Одобрение: +161/-50
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Пирин (Благоевград) 0:0
« Отговор #135 -: 03 Октомври, 2017, 17:31 »
Не съм сигурен, че цената на билета ще върне хората по трибуните.
Аз имам познати, които и дори и при свободен ход, в момента няма да дойдат на стадиона. Не защото не обичат Дунав,а защото не искат да се изтезават ...

Значи обичат дръжки. Да обичаш нещо значи да се изтезаваш понякога. Всъщност в такива ситуации си личи любовта.
Only the dead fish follow the stream

tipin

• Фен
  • Публикации: 1703
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил
« Отговор #136 -: 03 Октомври, 2017, 17:42 »
 Философски погледнато, да обичаш означава да страдаш.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1703
  • Одобрение: +41/-32
    • Профил

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #138 -: 03 Октомври, 2017, 18:07 »
Вижте, кой какво иска няма значение. Аз примерно не искам Веско да се маха. Други искат. И двете мнения нямат никакво значение, защото естественият ход на събитията ще доведат или до едното, или до другото. Искам много ясно да алармирам обаче, защото ми пука и за Веско, и за Дунав, че естественият ход на събитията в момента не върви нито в полза на старши-треньора, съответно и не в полза на клуба. И са нужни промени, точно за да не стане така, че промяната да бъде той. А това промяната да бъде той трябва да се избегне, най-вече защото се влиза в напълно непозната територия, а и ръководството не изглежда да има концепция изобщо как да процедира и какво търси за клуба. Така, че е значителен шансът евентуална треньорска смяна да бъде просто промяна заради самата промяна, и съответно да се провали. Проблемите са ясни, обаче мисля, че вече отиваме в другата крайност, където вместо да търсим решения за тях, се задоволяваме само с тяхното изброяване, вдигане на ръце безпомощно и едва ли не "ами така ще е". В живота има само един нерешим проблем и това е неговият край. Всичко друго може да се реши по един или друг начин с различна степен на успех. В момента Дунав излъчва песимизъм и безвремие от своето ръководство до футболистите, които песимизъм и безвремие са контрапродуктивни и имат отношение към липсата на публика. Няма го вдъхновението. Друг е въпросът, че самата публика трябва да изиграе роля в това, а не само да чака някой да формулира причина да са дунавци и да ходят на стадиона. В това отношение отговорността е споделена и с ръководството, което също като ръководство трябва да помогне да се формулира и подсили каузата на Дунав преди всичко морално. Защото освен всички обективни проблеми, вече имаме проблеми и с деморализацията както на играчи, така и на фенове.
Абсолютно реално мнение. 100% съм съгласен с него, върви им го обясни както и много други неща, обяснени по-назад. Цялата ни игра е един организиран хаос, та даже не съм сигурен дали е и организиран. В клуба като цяло сякаш прозира генерален проблем с организацията, който се материализира в крайния продукт. Понеже повече от половината път за решаването на даден проблем в живота, е осъзнаването на самия проблем, то ние не сме и на половината път, тъй като Веско си го обяснява с липса на късмет, класа и други фактори, но не и други фундаментални неща като например липсата на ясна идея за атака към противниковата игра (за което може би отговорност носи и той), физическата немощ, липсата на добро пласиране, насила изграден кадрово титулярен състав със свещени футболисти, които всъщност имат нужда от презареждане на батериите и куп други проблеми от неговата си спортно-техническо компетенция. Хайде, да се ограничим само до това естество, за да не стигаме до крайната усложнена ситуация добавяйки и многото други извънспортни фактори. Достатъчно казахме и за тях. Но едно е сигурно - няма ли спешна промяна, все така ще си бъде и следващите мачове, докато затънем безнадеждно. Най-много да вкараме случаен гол или да ни пожалят с някоя и друга дузпа като на мача с Витоша, който също е далеч от нивото на А група. И тогава спокойствието ще ни обхване отвсякъде, типично като за Б група. А все още не е твърде късно. Както се казваше в един филм: "Досега изиграхме опасна игра".

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #139 -: 03 Октомври, 2017, 18:12 »
Не съм сигурен, че цената на билета ще върне хората по трибуните.
Аз имам познати, които и дори и при свободен ход, в момента няма да дойдат на стадиона. Не защото не обичат Дунав,а защото не искат да се изтезават ...

Значи обичат дръжки. Да обичаш нещо значи да се изтезаваш понякога. Всъщност в такива ситуации си личи любовта.
Абе, писва им на хората понякога, да ви кажа. Не е лесно наистина мач след мач да си тръгваш в минорно настроение, вместо да си в добро. Вероятно избират да са в добро поне един уикенд. Това не значи, че много хора не обичат отбора си и не им пука, просто понякога нямат нерви за късане, дето се вика. И в живота се случва да се караш с някого, когото обичаш, и то не защото не го обичаш, после се сдобрявате и така...

heavy metal

• Напредващ
  • Публикации: 434
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #140 -: 03 Октомври, 2017, 21:31 »
Късмет,късмет,късмет...ами няма го пустия му късмет,да.Гледаме как не сме създали голови ситуации и се тюхкаме ;D да,така си е,но от всичките голове,които ни отбелязаха,90%си бяха "чиста харабия",като върха беше ,че подарихме на капанците цели 4 гола.Не е оправдание,но е факт.Амииии,недиумение си е.Не е приятно,но няма само кофти периоди.Както казва Пурко в култовия "Господин за един ден"-"Спокойно,ще има яйца за всички,не се блъскайте" ;D

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5623
  • Одобрение: +75/-9
    • Профил
« Отговор #141 -: 04 Октомври, 2017, 00:12 »
За мача са били продадени точно 718 билета, като добавиш сезонните карти е имало над 1000 зрители, въпреки, че на пръв поглед изглеждат по-малко, когато са разпръснати по трибуните на Градския. Това относно някои писания, че са били едва ли не 300 зрители. Не, че тенденцията не е стряскащо падаща, но да говорим с факти все пак.

Всички сме малко или повече афектирани от състоянието на отбора, но като привърженици на Дунав не сме ли свикнали на подобни ситуации? През октомви програмата е по-лека. Има само едно гостуване в София и след това 3 последователни домакинства. Подкрепата е неуобходима точно сега. Няма ли подобрение или въобще промяна в духа и играта, крайни промени ще станат неизбежни.