Добавени събития

• Лига Европа: Дунав (Русе) - Иртиш (Павлодар) 0:2: 06 Юли, 2017

Автор Тема: Дунав (Русе) - Иртиш (Павлодар) 0:2  (Прочетена 12148 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 736
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
Re: [06.07 || 20:00] Дунав (Русе) - Иртиш (Павлодар)
« Отговор #15 -: 29 Юни, 2017, 21:01 »
Както има разлика в цената на чаша кафе в една баничарница и в едно кафене, така е и цената на билетите в различните клубове: при нас са част от бюджета, а в Разград много им дреме дали ще имат приходи от тях.

Друг път. За да не ви изглежда, че повдигам този въпрос само за да се заяждам, ще те питам 2 неща:
1. Защо на ръководството не му пукаше дали ще играем в Русе или в Разград? Справка - преди началото на шампионата можеха да си издействат да играем в Русе, ако дори един клуб не беше съгласен с измислената им лига и правилата и, просто тази лига нямаше как да стартира. Вместо това слушаме за фераритата от Разград. Мач с Черно Море - феновете предлагат да се иска изключение, Гонзо подкрепя този мач да е в Русе, нашите шефчета не си мърдат пръста дори да питат.
2. Как може да говорим за бюджет и формирането му, когато тези неща са обвити в мъгла? Откъде знаеш как и по какви линии идват парите за Дунав? Аз пък ще ти кажа, че нашите спонсори (както и на всички български отбори) се назначават централно, по партийна линия. Имам същите доказателства като твоите, че примерно не е така - НИКАКВИ.

Когато приходите от билети са важно перо в бюджета на един ФК (както би ми се искало да бъде и в Дунав, защото така можем да си извоюваме относителна независимост), въпросният ФК би следвало да полага максимални усилия да продаде колкото се може повече билети в колкото се може повече мачове. За момента това в Дунав се случва по инерция, но в никакъв случай заради положени от ръководството усилия.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3602
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #16 -: 29 Юни, 2017, 21:28 »
Пак се започна с билетите. Приемете го като нещо нормално - пазарна икономика и естествен подбор - голямо търсене на билети, недостатъчно места за всички. Нищо по нормално от това да се издоят платежоспособните фенове.
Да, пазарната логика може и да показва нещо такова, но само на пръв поглед. Футболът не е само за най-платежоспособните фенове, а за всички. Освен това тук говорим за трайна тенденция в отношението на ръководството към феновете. По твоята логика при евентуално класиране и мач със Звезда цената на билетите трябва да гони стотака, а ако ни гостува клуб от ранга на Милан, например, може и хилядарка. Само че малка част от средствата в един клуб идват от най-платежоспособните фенове. Основно приходите идват от спонсори, а спонсорите идват, когато отборът играе добре и когато има солидна подкрепа от феновете си. С отношението си ръководството има опасност да отблъсне част от феновете, а оттам - и част от спонсорите. Просто друг вид пазарна логика.  ;)

goranoff

• Напредващ
  • Публикации: 109
  • Одобрение: +4/-3
    • Профил
« Отговор #17 -: 29 Юни, 2017, 21:52 »
Пак се започна с билетите. Приемете го като нещо нормално - пазарна икономика и естествен подбор - голямо търсене на билети, недостатъчно места за всички. Нищо по нормално от това да се издоят платежоспособните фенове.

Говориш пълни глупости. Как точно разбра, че има голямо търсене на билети и недостатъчно места, при положение, че те още не са пуснати в продажба? По твоята изкривена логика дай да ги пуснат по 100 лева и ако искаш да седнем да си говорим тогава за голямото търсене и малкото места, а? Мислете малко преди да напишете нещо. Заради мнения като твоето докторчето мисли за феновете като за дойна крава, а не като за ценен дълготраен актив.
Не знам кой говори глупости, но около 1000 от билетите съм сигурен че вече са запазени. При положение че има хора да напълнят Булстрад арена при цени 30, 50 и нагоре лева все ще се намерят и 5000 да дадат 20 до 50 лв за Дунав. А за тези които не искат да дадат толкова ще има и фен зона. Изборът си е твой никой не те кара насила. В Павлодар като бяха по 3 лв билетите да не би стадионът да беше пълен? Интересът определя цената. Ако се борехме да не изпаднем съм сигурен, че и входът да беше безплатен пак нямаше да се напълни стадиона дори и за 1 мач

Ivaka

• Напредващ
  • Публикации: 465
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
« Отговор #18 -: 29 Юни, 2017, 22:01 »
Веско, според мен, още от тази нощ няма да заспи да мисли тактиката.  :P

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3602
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #19 -: 29 Юни, 2017, 22:14 »

Говориш пълни глупости. Как точно разбра, че има голямо търсене на билети и недостатъчно места, при положение, че те още не са пуснати в продажба? По твоята изкривена логика дай да ги пуснат по 100 лева и ако искаш да седнем да си говорим тогава за голямото търсене и малкото места, а? Мислете малко преди да напишете нещо. Заради мнения като твоето докторчето мисли за феновете като за дойна крава, а не като за ценен дълготраен актив.
Не знам кой говори глупости, но около 1000 от билетите съм сигурен че вече са запазени. При положение че има хора да напълнят Булстрад арена при цени 30, 50 и нагоре лева все ще се намерят и 5000 да дадат 20 до 50 лв за Дунав. А за тези които не искат да дадат толкова ще има и фен зона. Изборът си е твой никой не те кара насила. В Павлодар като бяха по 3 лв билетите да не би стадионът да беше пълен? Интересът определя цената. Ако се борехме да не изпаднем съм сигурен, че и входът да беше безплатен пак нямаше да се напълни стадиона дори и за 1 мач
Твърде примитивно мислене, колега. Заради такъв тип мислене страната ни е на това дередже. Всеки, от когото зависи нещо, мисли сам как да си напълни банковата сметка, без да си дава сметка за човешкия ресурс. Затова и не е чудно, че въпреки високата циганска раждаемост, сме на едно от последните места в света по този показател. Такъв тип мислене е на път да изгони феновете от стадиона след като еуфорията отмине.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10494
  • Одобрение: +161/-50
    • Профил
« Отговор #20 -: 29 Юни, 2017, 22:15 »
"През второто полувреме момчетата изпълниха всичко на 100%. Очакваме пълен стадион за реванша и да отбележим бърз гол."
Явно Веско споделя нашето мнение, че хич не бива да ги бавим.
Only the dead fish follow the stream

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 703
  • Одобрение: +11/-2
    • Профил
« Отговор #21 -: 29 Юни, 2017, 22:36 »
На всички ни се иска да победим и дори след днешния мач не мисля, че е непостижимо. Те взеха много добър турнирен резултат, но не и невъзможен за обрат. Но мисля, че приповдигнатите изказвания, как едва ли не чакаме Звезда трябва да намалеят. Имаме своя път да извървим.

Колкото до реванша - силно се надявам да намеря билет и колкото повече истински фенове са на стадиона - толкова по-добре. Надявам се да направим неповторима атмосфера, дано футболистите се възползват от това.
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #22 -: 29 Юни, 2017, 22:52 »
И кой говори как едва ли не чакаме Звезда? Говорим каква трябва да ни е настройката. Не искам да гледам публика и отбор от хленчеши мухльовци, едва ли не събули гащите сякаш сме паднали с 5:0. Никога няма да можем да успеем да такава настройка.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1413
  • Одобрение: +69/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #23 -: 29 Юни, 2017, 22:56 »
Относно цените на билетите - при тази интрига желаещите да гледат реванша ще бъдат повече от 12 хиляди. В този смисъл цена от 20 лева е съвсем нормална. Да, не гостува Реал, Ман Сити или дори Уест Хям, но това е мач на Дунав в евротурнирите след 42 години пауза. И от него зависи дали следващата седмица ще ни гостува Звезда от Белград, макар  че тя здраво се мъчи с малтийци до момента :) ,  в 56-та минута резултатът е едва 1 : 0.

Пазарна икономика е, ако всяка година играем в групите на ШЛ, може и да се назлъндисваме на такива цени в мач срещу Иртиш, но определено не се знае кога пак ще има мач от евротурнирите в Русе. Както вече написах, може да е още на 13 юли, но може и да е след много години, дано пак паузата не е 42годишна :)

Pycku

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #24 -: 29 Юни, 2017, 23:05 »
И кой говори как едва ли не чакаме Звезда? Говорим каква трябва да ни е настройката. Не искам да гледам публика и отбор от хленчеши мухльовци, едва ли не събули гащите сякаш сме паднали с 5:0. Никога няма да можем да успеем да такава настройка.

Според мен настройката ни трябва да е, че можем да победим и че не са нещо особено. Но не и че сме класи над тях и ще ги бием с 3-0, 5-0 и т.н. Респект към противника, но страх - в никакъв случай. И тези на стадиона (надявам се и аз) следва да подкрепят момчетата, независимо как тръгне и се развие мача.

За препоръчване е вместо семки да се продава бира и изходите да бъдат заключени до последния съдийски сигнал :)

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #25 -: 29 Юни, 2017, 23:12 »
Аз съм готов и 100 лв да дам, стига да знам, че това ще ни гарантира, че ще продължим в следващия кръг.  ;D
Е, шегувам се, разбира се, но ако трябва да съм честен, бих дал колкото искат в рамките на нормалното, но в замяна да гледам пред мен МЪЖЕ и ВОИНИ, водещи битка със сърце и душа за Дунав. Това днес не беше лошо като цяло, но с изключение на Дидо Димов и донякъде Будинов всички останали ги тресеше страх да ритнат топката напред и към вратата. Голямо мъчене на тази топка беше наляво, надясно и назад. Все едно гледах мача с Левски в Русе на повторение. Домакинството на Иртиш трябва да е мача на сезона им. Просто ще е грехота да не успеем да се справим с такъв отбор, който за втори мач видях, че не е нещо особено. Трябва само да изолираме Фонсека и онзи Джейджиджи ли беше, къв беше,  :D и да ги матираме. Битката е изгубена достойно. Войната може да бъде спечелена с храброст и вяра. Повярвайте си.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1162
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
« Отговор #26 -: 29 Юни, 2017, 23:24 »
Абсолютно вярно !
Голямо люскане на топката на ширина и едно напред, две назад.
Трябва да сме много по-остри в атака .
Иртиш са под нашето ниво и само опита и малко повече късмет ги покри днес.
Надявам се в Русе да вкараме бърз гол , за да "надървим" мача.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #27 -: 29 Юни, 2017, 23:36 »
За мен трябва да сме като Сараево срещу Левски. Ония паднаха 1:0 в София, ама после в Босна ги подпукаха още в началото пред екзалтираната си публика и ги начаткаха с 3:1 ако не ме лъже паметта.

Сексагитка Приста

• Напредващ
  • Публикации: 189
  • Одобрение: +5/-5
    • Профил
« Отговор #28 -: 29 Юни, 2017, 23:40 »
Ако първия мач на чужд терен, нашите са били напрегнати, не виждам защо във втори решителен мач, пред собствена публика, да са по-спокойни. Отделно приказките, че Иртиш не са нищо особенно, важат и за Дунав. Не ми хареса ма.ча като качество, нашата атака също.

Pycku

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #29 -: 29 Юни, 2017, 23:43 »
Най-малкото защото са пред родна публика и познават обстановката, а първият им евромач вече е минал. Аз от футболисти от миналото ни евроучастие знам, че на Олимпико като ревнали 100 000 в началото и също са им омекнали капачките в първите минути. Обаче на реванша италианците не са знаели къде се намират и само късметът ги покрива.