Автор Тема: Първа професионална лига  (Прочетена 14345 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1416
  • Одобрение: +70/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Re: Първа професионална лига
« Отговор #435 -: 04 Април, 2018, 20:21 »
И аз мисля като ЧИЧО МЪРИ. Не ми е известен случай в елита на някое сериозно първенство да има отбори с публика  от максимум 100-200 фена.  Ще бъда благодарен, ако някой ми посочи  такъв случай. Даването на примери като Славия и Локо Сф не е много удачно, защото ниската посещаемост при тях се дължи не на липсата на фенове, а на слабите резултати на отборите, а в случая с белите и на отвращението на нормалните слависти от тотаджийските далавери на Венци! И хайде да не си правим илюзии, че при незавидното състояние на ДУНАВ и предстоящите му битки за оцеляване ще имаме кой знае каква публика. Дори и т.нар. грандове като ЦСКА и ЛЕВСКИ са играли пред обидно малко зрители в сезоните, в които са били слаби и без никакви шансове за шампионската титла. Едно е обаче публиката да се е отдръпнала и/или направо да бойкотира отбора, съвсем друго е тимът просто да няма такава и всичките му фенове да са общо стотина - двеста,  в това число и роднините на футболистите, треньорския щаб и служителите :)

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3605
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #436 -: 04 Април, 2018, 21:27 »
Отсъствието на публиката от стадионите само показва колко е ударил дъното нашия футбол. Колегата спомена роднините на футболистите, но дори и тях ги няма в масовия случай. Те са някъде из Сенегал, Франция, Бразилия или в най-добрия случай - в другия край на България. Това е страшното - отборите изгубиха местния си облик за сметка на нищо недоказали и с нищо по-добри футболисти от знайни и незнайни републики. Към това добавяме и отвратителните условия за публиката на стадионите, телевизията, която също отнема част от аудиторията, черното тото, тенденциозното съдийство и всичко друго, за което се сетите. Ами, как да имаме публика по стадионите бе, форумни другари?

Ако си мислим пък, че ние в Русе сме някакъв оазис на посещаемост - ами не сме! Високата посещаемост в Б група и първия сезон в Първа лига се дължеше на факта, че жънем успех след успех и че за първи път сме в елита след 25-годишно прекъсване. Налегна ни кризата и на Градския стадион започнаха да идват по 500-1000 души, както навсякъде другаде в България.

А през това време Крадлев, Перукан и сие отчитат "успехите" на българския футбол, за които и те имат огромен принос.

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 730
  • Одобрение: +19/-6
    • Профил
« Отговор #437 -: 07 Април, 2018, 00:31 »
Нитро, като цяло си прав по темата за слабата посещаемост. Но най-важната е мисля тенденциозното поръчково съдийство. Така отпада елемента изненада, че отбора може да се мобилизира в определени мачове, където и в класирането да се намира и да победи водачите. Всичко е предрешено. За какво например да отидат масовите хора, не феновете и отявлените привърженици, като знаят, че каквото и да направи Дунав, накрая съдията ще реши крайният изход. Нашият футбол в момента до някъде прилича на американският кеч. Театър. Изненадата стои в основата на интереса към всеки един спорт.

naster1

• Напредващ
  • Публикации: 106
  • Одобрение: +15/-5
    • Профил
« Отговор #438 -: 17 Април, 2018, 22:44 »

Милен

• Напредващ
  • Публикации: 194
  • Одобрение: +6/-1
    • Профил
« Отговор #439 -: 30 Април, 2018, 23:36 »
... но мисля, че е важно да сме трети, не само защото играем с Бистрица, но и до края ще сме домакини все във вторите мачове, което си го представям като предимство.

Явно това, което съм написал, не е вярно :( . Бях прочел само bulgarian-football com. След като излезе програмата до края на първенството отворих Наредбата за първенствата и турнирите по футбол за 17/18 г и
там още в член 2 ал 1 т 3.2 си пише, че във финала за 11 място домакин в първата среща е отборът с по-ниско класиране от първата фаза. От Наредбата не разбрах кой ще е домакин във финала за 13 място, но вероятно правилото ще е същото, пък и се надявам да не ни се налага да го тълкуваме.
« Последна редакция: 30 Април, 2018, 23:41 от Милен »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2707
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #440 -: 11 Май, 2018, 18:23 »
Виненочервеният балон наречен кой знай защо Септември, се спука окончателно. И ако някой продължава да се съмнява в заслужената победа на Дунав в София, има много здраве ;) Сега отново съжалявам, че им подарихме 6 точки в Русе и те си помислиха, че са хванали Господ за шлифера.

papimed24

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 39
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #441 -: 11 Май, 2018, 18:36 »
Виненочервеният балон наречен кой знай защо Септември, се спука окончателно. И ако някой продължава да се съмнява в заслужената победа на Дунав в София, има много здраве ;) Сега отново съжалявам, че им подарихме 6 точки в Русе и те си помислиха, че са хванали Господ за шлифера.

Мисля абсолютно същото и ми се струва, че и много други дунавци са на същото мнение. Жалко че се намериха и такива, които дрънкаха глупости за тото, полягване и прочие. Гледам футбол от много години и уговорен мач с греди и чистене на топката от голлинията не съм виждал :D

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1166
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
« Отговор #442 -: 12 Май, 2018, 08:08 »
Само да вметна, че като гледах финала за купата, все едно гледах мача на Дунав със Славия в Русе, който загубихме с 0-1 и Гошо вратарчето не спря да се търкаля.  Надиграхме носителя на купата  и паднахме. Не сме толкова слаби, колкото изглеждаме в момента. Просто ни липсва увереност и самочувствие.
« Последна редакция: 12 Май, 2018, 20:49 от Rado412 »

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #443 -: 12 Май, 2018, 15:22 »
За всеки (независимо кой) е трудно да играе срещу отбор, който основно се защитава добре и за капак зад защитата притежава една стара, хитра, опитна лисица като Петков. Такъв вал лесно не се пробива. А когато се пробие, ние както и Левски не знаехме какво да правим с топката пред вратата. Малко така от дузпа в тъч стана работа.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #444 -: 13 Май, 2018, 06:37 »
Победата на Славия беше напълно закономерна и логична. Когато предварително решиш, че си спечелил срещата, когато се отнасяш с пренебрежение към съперника, когато го подцениш, обикновено си плащаш скъпо. Примерите в нашата и световната футболна истории са много. ЛЕВСКИ само за последните 5 години губи така идиотски 3 купи и  1 шампионска титла. На ниво СП също има много примери - 1950 Бразилия - Уругвай 1 : 2, 1954 Унгария - ФРГ 2 : 3, 1966 Италия - КНДР 0 : 1, 1978 Австрия - ФРГ 1 : 0, 1982 Алжир - ФРГ 2 : 1, 2002 Франция - Сенегал 0 : 1, да не давам и примери от ЕКТ, когато мачове са се играли на 1 врата, но накрая отбраняващият се "аутсайдер" в съответната среща е триумфирал след късен гол или след дузпи. Тъй че глупостите на журналята, които са по-зле и от зомбирани фенове за "процентно владеене на топката", за "териториален превес" и т.н. трябва да ги забравим. Тази игра е на голове и те са единственият критерий за преимуществото на един отбор над друг.  В първия мач срещу Бистрица сигурно "тигрите" са владеели топката повече от 50 % от времето, но повечето чисти положения, в т.ч. и голът бяха в наша полза. Надявам се, че така ще бъде и утре, разбира се нямам нищо против нашите да играят повечето време с топката за собственото си, а и за нашето спокойствие :D
« Последна редакция: 13 Май, 2018, 06:38 от papimed »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2707
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #445 -: 13 Май, 2018, 08:56 »
papimed, браво! В няколко изречения си обобщил един от основните аспекти на двубоите между привидно неравностойни противници, при това подкрепено с много примери. Достави ми истинско удоволствие с мнението си! За утрешния мач се надявам да се поздравим с победата, извоювана още в първото полувреме, но пазейки се от картони и контузии, с мисъл за следващия мач.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #446 -: 13 Май, 2018, 18:50 »
papimed, браво! В няколко изречения си обобщил един от основните аспекти на двубоите между привидно неравностойни противници, при това подкрепено с много примери. Достави ми истинско удоволствие с мнението си! За утрешния мач се надявам да се поздравим с победата, извоювана още в първото полувреме, но пазейки се от картони и контузии, с мисъл за следващия мач.
  Това е и моето желание - победа без да даваме "жертви" поради контузии и/или картони! Защото следващият кръг чука на вратата!

AleeeHop

• Напредващ
  • Публикации: 147
  • Одобрение: +15/-5
    • Профил
« Отговор #447 -: 13 Май, 2018, 22:00 »
Въпроса е как беше добутан отбора на славия до финала от съдиите първо срещу Етър и после срещу Ботев и не става дума за малки и неумишлени съдииски грешки тук ,а напълно съзнателно подпиране и свирене за тях.Финала Левски са си виновни за мен и двата гранда имат лоша карма и затова страдат през последните 10 години ,феновете им са (най-върлите) наркомани ,биячи,криминално проявени и т.н. а обикновения им фен е пълен със злоба и комплекси на финала се видя само псуваха ,вместо си подкрепят отбора.Единствено за Гошо Петков се радвах на този финал сам спечели купата и им запуши устите на тези дето го псуват от години ,а той им е легенда ето такива фенове са.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1166
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
« Отговор #448 -: 21 Май, 2018, 18:25 »
Интересно първо полувреме в Благоевград.
Витоша определено могат да съжаляват за нулевото равенство.