Автор Тема: Първа професионална лига  (Прочетена 16463 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2755
  • Одобрение: +113/-19
    • Профил
Re: Първа професионална лига
« Отговор #405 -: 20 Март, 2018, 17:25 »
Правилно освободиха Карвальо, въобще не трябваше да го вземат след като не можаха да го тестват в Турция. Котка в чувал не се купува! Марков вероятно ще замести Ларин, който не оправда доверието като чужденец. Има и още двама които моментално трябва да освободят бюджета ни от банковите си сметки!

papimed

• Фен
  • Публикации: 1421
  • Одобрение: +70/-34
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #406 -: 20 Март, 2018, 18:23 »
И аз като ЧИЧО МЪРИ ще напиша, въпросът не е защо освобождават Карвальо, а защо изобщо са подписали с него? За Ларин също изобщо не трябва да се съжалява, сигурен съм, че дори във В група има по-класни защитници от него. Ако трябва да ни е яд за напуснали чужденци, то наистина таджиките много ни липсват!

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3629
  • Одобрение: +123/-24
    • Профил
« Отговор #407 -: 20 Март, 2018, 20:52 »
Давронов така и не показа това, на което е способен - явно адаптацията му се оказа неуспешна. Джалилов наистина беше класа, но така или иначе не можехме да го задържим - уговорката му е била да порита с Дунав, докато си намери по-класен и платежоспособен тим. Изобщо не съжалявам за Ларин - в доста мачове негови грешки ни закопаха. Двамата с Да Силва, освен че тежаха на бюджета ни, заемаха и места за играчи извън ЕС (за бразилеца все пак не съм сигурен - може и да има европаспорт). Най-големият проблем обаче си остава посредствеността на Орачев като треньор и се опасявам, че именно той ще ни закопае в битката за оцеляване. Дано ръководството се вразуми и напук на декларациите си, вземе правилното решение.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 743
  • Одобрение: +24/-7
    • Профил
« Отговор #408 -: 20 Март, 2018, 21:19 »
Джалилов е искал 4000 лева заплата за да остане в Дунав.

Милен

• Напредващ
  • Публикации: 194
  • Одобрение: +6/-1
    • Профил
« Отговор #409 -: 20 Март, 2018, 22:18 »
http://www.kotasport.com/ludogorets-uredi-kontrola-s-dunav/
Контрола с Лудогорец. За мен поне информацията е нова, не знаех.

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #410 -: 20 Март, 2018, 23:24 »
Прилична сума, даже не много голяма за нашите футболни стандарти, просто д-р Симеонов е поставил лимит на възнагражденията. Няма как обаче да вървиш против пазарната логика. Първия сезон бяхме на крилете на вдъхновението и извадихме късмет, но сега ни се връща тъпкано и в класирането вече сме там, където сме и организационно и финансово - на дъното.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1762
  • Одобрение: +47/-33
    • Профил
« Отговор #411 -: 21 Март, 2018, 10:32 »
Прилична сума, даже не много голяма за нашите футболни стандарти, просто д-р Симеонов е поставил лимит на възнагражденията. Няма как обаче да вървиш против пазарната логика. Първия сезон бяхме на крилете на вдъхновението и извадихме късмет, но сега ни се връща тъпкано и в класирането вече сме там, където сме и организационно и финансово - на дъното.

Има я и другата гледна точка - за смешни пари сме успели да привлечем няколко класни футболисти, докато си намерят това, което търсят.

А пък при Верея пак обичайното напрежения, пари не са виждали от януари. Спрели са да тренират и са отменили контрола.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2755
  • Одобрение: +113/-19
    • Профил
« Отговор #412 -: 21 Март, 2018, 11:37 »
Ако останем в Първа лига , ръководството е обещало 30% увеличение на заплатите(колко ще си удържат на думата зависи и от новите спонсори). Но Джалилов в Калининград взема сигурно доста над 4000 лв. От контролата в Турция която успях да видя с него , там е резерва. Но д-р Симеонов трябва вече да е разбрал, че на най-добрите в Дунав трябва да се плаща много повече отколкото на мардите, иначе си тръгват и икономията се превръща в загуба.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #413 -: 21 Март, 2018, 19:20 »

Има я и другата гледна точка - за смешни пари сме успели да привлечем няколко класни футболисти, докато си намерят това, което търсят.

А пък при Верея пак обичайното напрежения, пари не са виждали от януари. Спрели са да тренират и са отменили контрола.
И както Верея нямат пари, така имат по-добра селекция от нашата, за шестото им място да не говорим. Хайде някой да ми обясни как са го постигнали.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #414 -: 21 Март, 2018, 19:22 »
Днес в статията в "УТРО" за освобождаването на Карвальо и Ларин накрая е написано, че скоро ще се разделим и с още един защитник - този път българин, защото не е оправдал очакванията. Доста хора отговарят на тази характеристика, за съжаление :(

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1373
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #415 -: 21 Март, 2018, 20:48 »
“””И както Верея нямат пари, така имат по-добра селекция от нашата, за шестото им място да не говорим. Хайде някой да ми обясни как са го постигнали”””

На есен, когато имаше още парички по различни направления, те успяха да направят сносна селекция и постигнаха добри резултати и понатрупаха точки, но сега нещата откъм финансиране не стоят по същият начин и съм убеден, ако отбора не се разпадне, на есен ще са един от сигурните кандидати за изпадне. Когато държавата ти обърне гръб, явно е че отиваш там, откъдето си се пръкнал (на искам да съм вулгарен)  :)

heavy metal

• Напредващ
  • Публикации: 434
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #416 -: 21 Март, 2018, 21:04 »
Най-вероятно следващия напуснал ще е Преслав...ще видим

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #417 -: 21 Март, 2018, 21:35 »
И аз мисля, че ще е Преслав. Щом не е оправдал очакванията, значи е от новите попълнения през лятото. От защитниците това са Попадийн и Преслав Петров. Попадийн показа що-годе добра игра срещу Верея и ЦСКА-София, докато Преслав е доста неубедителен.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #418 -: 22 Март, 2018, 02:34 »
Видях по телевизията днес, че първият ни плейофен мач е като гост на Локо Пд на 01.04, неделя, от 20 ч. Миналата година се разминахме с брошурите, ама тази наистина ще си ходим със сложните справочници, пътни карти и схеми на непредвидимата и опасна програма, която ни чака. С единия крак висим в Б група на 10 точки от двата отбора напред, а това за нашата голова немощ е много. Как стигнахме до тази ситуация да се борим баш със симпатичния отбор на Етър за оцеляване в една зверски несправедлива група?  :-\

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #419 -: 22 Март, 2018, 08:53 »
“””И както Верея нямат пари, така имат по-добра селекция от нашата, за шестото им място да не говорим. Хайде някой да ми обясни как са го постигнали”””

На есен, когато имаше още парички по различни направления, те успяха да направят сносна селекция и постигнаха добри резултати и понатрупаха точки, но сега нещата откъм финансиране не стоят по същият начин и съм убеден, ако отбора не се разпадне, на есен ще са един от сигурните кандидати за изпадне. Когато държавата ти обърне гръб, явно е че отиваш там, откъдето си се пръкнал (на искам да съм вулгарен)  :)

Не че ни интересува много съдбата на ведомственото отборче, но и през есента коментирахме, че те и Пирин имат сериозни финансови проблеми. И футболистите на Верея отказваха да тренират, и Илиян Илиев доста често критикуваше ръководството им,  и накрая напусна в посока към "Тича" Всички тези катаклизми не им попречиха да се преборят за шестицата.
В Дунав заплатите може да са от малките, но поне аз за забавянето им не съм чувал. Но очевидно на някои наши "звезди" това не е достатъчно. В същото време верейци си запазиха състава от миналия сезон, нищо че обръщаха джобове на тренировки още през август 2017 г.