Автор Тема: ВК Дунав Русе - Висша Лига - сезон 2017/2018  (Прочетена 10449 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FCD

• Фен
  • Публикации: 3833
  • Одобрение: +111/-27
    • Профил
Re: ВК Дунав Русе - Висша Лига - сезон 2017/2018
« Отговор #120 -: 09 Април, 2018, 17:02 »
Ами Faas, парите и "пазенето" на работни места сигурно. Което пак е неефективно в светлината на горното. Което не означава, че не съм съгласен с теб и ако можехме да променим системата, със сигурност всички ние бихме го направили.

Rio, и ти си прав, това е друг въпрос, който наистина е абсурден - оранжев Дунав :D , ама пак пустите пари... Нали знаеш там лафа за който поръчва музиката. Поне да бяха го кръстили Дунав-Монтюпе от сорта на Лукойл-Нефтохимик, че поне да е ясна работата на всеки.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2273
  • Одобрение: +77/-7
    • Профил
« Отговор #121 -: 09 Април, 2018, 21:04 »
Аз не знам въобще някой поставял ли е официално пред спонсора въпроса за цвета на екипите? Но може да се постигне компромисно решение - бели или светлосини фланелки с оранжеви надписи и лого на Монтюпе. Ще бъде и по-естетично.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1107
  • Одобрение: +41/-4
    • Профил
« Отговор #122 -: 09 Април, 2018, 21:33 »
Не искам да си представя, как биха реагирали например феновете на ГМО-то, ако се беше случило на техния отбор, въпреки не червеното, а именно оранжевото е закономерния цвят при тях  :)

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 569
  • Одобрение: +7/-4
    • Профил
« Отговор #123 -: 16 Април, 2018, 13:08 »
Явно Русе не може да има повече от един колективен спорт в елита. Вчера чух по трибуните доста хора, които заявяваха намерение да се ''преориентират'' към волейбола догодина... Аз лично не бих отишъл на мач на този отбор, но всеки с мнението си.
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10444
  • Одобрение: +158/-39
    • Профил
« Отговор #124 -: 16 Април, 2018, 16:19 »
То затова сме на този хал и нищо в Русе не оцелява повече от 2-3 години. Хората просто се "преориентират" много лесно и бързо. Едни биха му кязали гъвкавост, за други е курвенска история.
Only the dead fish follow the stream

Сексагитка Приста

• Напредващ
  • Публикации: 179
  • Одобрение: +1/-3
    • Профил
« Отговор #125 -: 16 Април, 2018, 17:05 »
За мен пък по курв..ска история от това да участваш в бардака Първа футболна лига май няма в колективните ни спортове. В лигата на богатите, мястото на отбори като Дунав е отдолу. Айде благодаря, по-добре Дунав да не участва в тоя спортен феодализъм.

Vancho

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #126 -: 17 Април, 2018, 16:17 »
За мен пък по курв..ска история от това да участваш в бардака Първа футболна лига май няма в колективните ни спортове. В лигата на богатите, мястото на отбори като Дунав е отдолу. Айде благодаря, по-добре Дунав да не участва в тоя спортен феодализъм.
На доста пъти по време на престоя ни в Първа лига съм се отвращавал до степен да искам да се върнем в Б група. Въпреки това футболът си е футбол и заема неизменното първо място сред хората. Но ако ще е това бездушие в представянето май по-добре отбор в по-долните дивизии..... ДУНАВ ЕКОНТ в Зала Дунав беше велика емоция, но някак не го виждам същото това с ТОЗИ оранжев волейболен отбор ако ще и шампиони да станат.

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 451
  • Одобрение: +17/-1
    • Профил
« Отговор #127 -: 17 Април, 2018, 20:26 »
Емоцията ще я има стига да се подкрепя отбора, макар и оранжев това е Дунав от Русе, а и аз не съм много убеден ако се появи обществено натиск за цветовете, дали няма да се постигне договорка за промяна ! Иначе на последния мач имаше 700 зрители в зала "Дунав", колкото на няколко от футболните мачове тази година, за съжаление след препълнен стадион сега се радваме ако сме 1500-2000 зрители ...

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 458
  • Одобрение: +10/-1
    • Профил
« Отговор #128 -: 19 Април, 2018, 22:08 »
Еми нормално е да няма хора, то преди за Дунав се говореше много, щото биехме. Даже и по софийските телевизии си правеха устата да кажат нещо за нас. Сега няма нищо - даже един призив от ръководството, да организирант една кампания, да надъхат малко хората. Сега се сърдим на тренера, на играчите, че играят бездушно, ама то и феновете май сме поели по тоя път. От друга страна на посещаваните мачове на Дунав, и при по-голям залог, винаги се проваляме. Има някаква черна магия около това. Може и феновете да сме проблемът.
Иначе не виждам лошо хората да ходят на няколко спорта с марка Дунав. В крайна сметка всеки обича да печели, да е част от една положителна емоция, каквато един биещ и посещаван отбор гарантират. Аз лично обичам и баскетбол, и волейбол и не виждам драма. Драмата обаче е със спонсорите. Сега с волейбола пак е така - проект с хоризонт 5 години. Ако си изпълнят обещанието ще имаме 2-3 сезона емоции, един сезон спад, евентуално извинение, последен опит и закриване на шестата година или оттегляне на спонсора и пак с Ябланица и Тетевен или още по-зле - с Каварна и Попово. Ей това много ме дразни в родния спорт като цяло, но най-вече в Дунав. Като нямаш много пари, печелиш с планиране, с ясна стратегия, с визия. Която в крайна сметка ще гарантира вярност на феновете, но и на по-малките спонсори. А сега - правим велики неща за 2 сезона и после се чудим откъде пари за автобус до Пловдив. 

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 451
  • Одобрение: +17/-1
    • Профил
« Отговор #129 -: 31 Май, 2018, 22:53 »
За 1 път от страшно много време насам ще имаме 2 колективни спорта на най-високо ниво. Очакваме новини и от волейбола в най-скоро време :) Дали няма 25 години и тук откакто за последни имахме 2 представителни отбора в най-високите нива на бг спорта ?! :)

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5454
  • Одобрение: +65/-9
    • Профил
« Отговор #130 -: 04 Юни, 2018, 13:48 »
Аз лично точно от това се притеснявам, че в Русе от 20 години насам не се задържат два клуба на елитно ниво и ако считаме, че ВК е нов „проект“, който още не е стигнал зенита си, съм леко скептичен към сезон 2018/19 за съжаление.

Vancho

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #131 -: 06 Юни, 2018, 13:39 »
За 1 път от страшно много време насам ще имаме 2 колективни спорта на най-високо ниво. Очакваме новини и от волейбола в най-скоро време :) Дали няма 25 години и тук откакто за последни имахме 2 представителни отбора в най-високите нива на бг спорта ?! :)
Получихме пародийното председателство ''европейски град на спорта'' и имахме все пак отбор в най-високото ниво на футболната стълница. Сега като град домакин на Световно първенство по волейбол, в чиято зала ще се срещнат Европейския срещу Световния шампион е редно да имаме и волейболен клуб в най-високото ниво на страната. Друг е въпросът, че аз лично не смятам да стъпя в залата да гледам оранжев Дунав, но това са си мои прерогативи ;)))