Новини: ПРАВИЛА НА ФОРУМА || ФОРУМЪТ Е ДОСТЪПЕН САМО ЗА РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ! Ако имате проблеми с регистрацията, обърнете се към: office@fcdunav.eu

• 25 Септември, 2017, 12:38

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: ФК "Локомотив" Русе  (Прочетена 5569 пъти)

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 701
    • Профил
Re: ФК "Локомотив" Русе
« Отговор #120 -: 12 Май, 2017, 16:38 »
Проблемът не е в отсъствието на Локомотив и даването на концесия на стадиона, а в това, че такъв голям град като Русе не може да осигури нормален терен за мач от В група и се налага да играят на село.
Стадиони (по-скоро терени) за В група има достатъчно в града. На прима виста се сещам освен за Локомотив, още стадиона на русенския университет и един терен в Чародейка. Не е като да няма, може би разните там собственици, концесионери и каквито са там имат по-високи финансови претенции или някакви други изисквания, та в Червена вода им е по-изгодно.
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5250
    • Профил
« Отговор #121 -: 12 Май, 2017, 16:45 »
Имаш предвид игрището на Левски 2000 в Дружба. Там теренът е в лошо състояние. Проблем идва и от програмата на детските и юношески формации на Дунав и Локомотив. Теренът на Русенски университет мисля е точно заради тази причина зает. Все пак и за Трета лига си има изисквания към стадионите. Теренът в Червена вода е в много добро състояние, съблекалните са нови. Моята идея беше за двойно събитие. Локомотив да играе преди Дунав - Левски на Градския стадион. Да се получи както едно време, загрявка преди големия мач, но чисто организационно и административно няма да е възможно на този етап.

Pycku

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #122 -: 12 Май, 2017, 16:58 »

Да, за терена в Дружба говоря, моя грешка. Иначе може да е в лошо състояние, но би свършил работа, в крайна сметка Локомотив да си го стегнат що-годе. То не може да не плащат наем, да не събират такси от билети и накрая да искат и да играят на някакъв чудесен терен. Иначе не знам за Червена вода, в последните си години Локомотив ползваше игрището в Тръстеник, аз също съм ходил там на тренировки (или някакви вътрешни мачове, нямам спомен вече), така че няма да им е за пръв път.

Аз не съм убеден, че въобще 2 мача на два русенски отбора в един ден на градския още е възможно, все пак единият отбор е професионален, издържа се от билети и т.н. Отделен въпрос е и тревата.

За мен перфектният вариант е Локомотив да се разберат за някакъв наем с Аристон и да приключи драмата. Още по-добре е да се обединят и тогава ще имат и някакъв шанс да атакуват професионалните нива, но това няма как да стане на момента.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #123 -: 15 Май, 2017, 11:51 »
Теренът в Дружба е на ФК Левски 2000 и те сами си преценяват как и кога ще го стегнат и дали ще допуснат друг отбор да играе там и срещу какъв наем. Условията в Червена вода са доста добри, чудесен терен, поддържан с желание и любов към играта, нови съблекални с покрив за около 60-70 зрители.

През лятото на 2001 г. Локомотив (Русе) се обедини с Атлетик-Чикаго (Тръстеник) и стана шампион на Североизточна "В" група следващия сезон 2001/2002 под името Локомотив–Чикаго (Русе). Би имало резон него сезон да е позлвано игрището в Тръстеник за тренировки и някои мачове на децата от школата. В момента Атлетик (Тръстеник) си участват и
играят не толкова успешно в ОФГ Русе - западна група.

Проблемът с Аристон е, че не искат да дадат ст. "Локомотив" под наем, а обединение е отдавна ясно, че няма как да има. Причините са лични и субективни.

Според мен ще е иновативно и не толкова невъзможно да се направи футболно събитие и домакинство на Локомотив да се играе в същия ден на мач на Дунав, но сутринта. Да е при символичен вход от 1 лв и да има томбола, награди и загрявка на публиката за предстоящето домакинство на Дунав. Ако има кетъринг около стадиона, много хора ще остават след мача и консумират храна, напитки. Може да се превърне в един истински празник в града. Разбира се, мачовете трябва да са в събота или неделя и е нужна добра организация, реклама, желание и прочие. Просто размишлявам, как може да се печели от футбола в България и да се създаде добър имидж в обществото.

Между другото Локо бие 2:0 Ботев (Нови пазар) в първото си домакинство в Червена вода и се затвърди на приличното 6-то място във временното класиране на Трета Североизточна лига. Головете вкараха добре познатите ни Хараланов и Валентинов.
« Последна редакция: 15 Май, 2017, 11:53 от vivanov »

Pycku

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #124 -: 15 Май, 2017, 14:11 »
Е така де, ама тези, които влизат за Локомотив после ще ги караш да излизат преди мача на Дунав и после пак да влизат, но с билет за втория мач? Евентуално може да се помисли за комбиниран билет, но пък ще има недоволно защо трябва да плащат да гледат 2 мача, ако пък си искат да гледат само единия.

skrzzz

• Напредващ
  • Публикации: 389
    • Профил
« Отговор #125 -: 16 Май, 2017, 14:16 »
Само да вметна, че терена на Левски 2000 в Дружба е маломерен (дължината му сигурно няма и 70 метра). Отделно мисля че няма съблекални и бани, което е едно от изискванията за В група.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #126 -: 16 Май, 2017, 15:50 »
Съблекалните са в един фургон, но бани няма и очевидно не става за Трета лига. Дори за мачове от областното първенство не е ползван скоро. Когато теренът на Пристис в Долапите беше наводнен, предпочетаха игрището в Басарбово, което прилича повече на нива за карфоти, от колкото на футболен терен.

Имаше план да се прави помощен терен до Градския стадион с малка трибуна и там да домакинства Локомотив Русе до 2021 година, когато изтича концесията на ст. "Локомотив", но очевидно всичко ще стане бавно и трудно.
« Последна редакция: 16 Май, 2017, 15:55 от vivanov »

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #127 -: 17 Май, 2017, 14:12 »
Последното домакинство на Локомотив срещу Суворово е изтеглено за 15:00 вместо 17:00 часа в неделя на стадиона в Червена вода. Причината е срещата от Първа Лига между Дунав и Левски от 17:30 на Градския стадион, на която ще могат да присъстват футболисти и поне част от публиката.

boti4eli

• Напредващ
  • Публикации: 771
    • Профил
« Отговор #128 -: 25 Май, 2017, 19:56 »
http://lokomotiv1930.com/6277
Доста общи неща виждам между двата русенски клуба и се надявам Локото да черпят положителния опит от Дунав и много ми се ще да не сме един Пловдив, Варна или София с изключителната вражда между местните отбори, а двата тима да си подават ръка в пътя и борбата срещу явното желание на някои да поставят русенския футбол в положението от последните 25 години. Дано да успеем!

meh

• Напредващ
  • Публикации: 495
    • Профил
« Отговор #129 -: 27 Май, 2017, 01:07 »
А дано защото първите ми 8 години ги изкарах точно до стадион Локомотив, дори един от най-ранните ми спомени е как от детската ни караха да тичаме по пистата на въпросния стадион (откъдето намразих детската хаха). Впоследствие имам някакви накъсани спомени, от едно такси където по радиото съобщаваха резултатите от мачовете на Корабостроител и бакшиша избухна като разбра че бият, после едно колоритно деденце на мач на Раковски беше май дето пиеше ракия от шише от кетчуп и викаше "аре Локо бум бум".

Ама съм песимист за появата на два клуба в града които си съжителстват в симбиоза, понеже си спомням какво стана с онова фирменото отборче на Аристон (което беше тръгнало да узурпира историята и стадиона  на Локомотив и само финансовата криза им попречи). Тогава тук в този форум бяха плъзнали едни идиотчета дето пръскаха яко хейт, дори в един момент хакнаха и форума. А после играхме с тях май във В групите, аз тогава не съм бил в Русе и не знам какво е ставало ама помня че дунавците им бяха набрали доста. А те имаха пари в интерес на истината и бяха тръгнали да градят детската школа както трябва, дори имаха някакви връзки с Италия. Всъщност, те май и сега тренират деца там или се лъжа?
БФС, свине, ешафода ви зове!

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #130 -: 28 Май, 2017, 01:14 »
Аристон и Локомотив са два различни клуба. Първите поддържат детски и юношески отбори и играят на ст. "Локомотив", а Локо Русе не е допуснат да играе там дори срещу наем. При успешно участие на Дунав в Първа лига, е дори задължително да имаме силен отбор в Трета лига, който да поеме русенските футболисти, които нямат нужните качества и възможности да се наложат в Първа лига.

Между другото, Локомотив Русе завърши сезона на 6-то място в Североизточна Трета лига.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 1785
    • Профил
« Отговор #131 -: 20 Август, 2017, 18:01 »
Някой знае ли как завърши мачът на Локото в Добрич?

Valan

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 69
    • Профил
« Отговор #132 -: 20 Август, 2017, 18:03 »
За съжаление резултатът е 4:1в полза на Добруджа!

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 381
    • Профил
« Отговор #133 -: 17 Септември, 2017, 19:23 »
Локото победиха с 2-1 Ботев от Нови пазар, като цяло слабичък мач, имаше 2 отменени гола, един за Локо и един за Ботев в последната минута. Три фрапиращи пропуска на Сонер, в които можеше да реши мача на няколко пъти, явно още е много зелен поне от видяното в днешния мач.