Автор Тема: Лято 2017 (подготовка, трансфери, новини, спекулации)  (Прочетена 23407 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 605
  • Одобрение: +33/-1
    • Профил
 Стартирам темата преди края на първенството, предвид започналото раздвижване на трансферния пазар. Идеята ми е, темата да обхване от самото начало случващото се в клубовете, касаещо следващият им сезон, привличане-напускане на играчи и треньори, да ги умуваме , коментираме и разбира се излъжем накрая. :)

Новината от тези дни, е влизането на договорни отношения с Левски, на "бероеца" Жуниор Мапуку и игралия преди няколко сезона в ЦСКА, Серджио Буш.
 Берое назначава за старши треньор Александър Томаш, след изтичането на договора на Ферарио Спасов, който няма да бъде продължен.

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
Ех, какво ли не бих дал играч, като Мапуку да дойде в Дунав. С тая физика и борба, която показва всеки мач, мисля, че щеше да ни пасне идеално.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10488
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
Аз се чудя как Левски привличат такива играчи, които не е да са с ниски условия. Получава се същото като с вече несъществуващия ЦСКА - купуваха всякакви играчи и то някои никак не лоши и евтини, въпреки че имаха камара от дългове и ставаше все по-зле и по-зле. Докога БФС ще позволява тази нелоялна конкуренция да продължава? Защото то си е такава по същество. Не може да имаш планини от дългове, които я обслужваш, я не и да продължаваш в същия дух, докато клубове, които са изрядни като Дунав трябва да се стискат здраво, за да задържат здравословната линия на развитие.
Only the dead fish follow the stream

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 725
  • Одобрение: +6/-4
    • Профил
Не се чуди, комунизмът още е тук, при това не по-малко уродлив отколкото в годините преди 1989. И той няма да си тръгне преди да измре цялата тая паплач, закърмена с идеите и отгледана в развъдниците на ДС. Просто едно време Левски и ЦСКА са дърпали най-добрите футболисти чрез ДС, армията и милицията, т.е. държавата с всичките си силови структури, а днес го правят с благоволението на същата тази държава, която им позволява неплащането на данъци, осигуровки и всякакъв друг вид задължения към нея или към трети лица.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1207
  • Одобрение: +44/-11
    • Профил
Вече не се учудвам на нищо! По-скоро се учудвам, че така ни е устроен футбола и държавата ни като цяло, че да изглежда, че именно това е нормалния начин и хората са примирени с този факт. За ръководителите ни е ясно и обяснимо, защо си трайкат.

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 605
  • Одобрение: +33/-1
    • Профил
 Някъде мернах оповестена заплатата на Мапуку, 8 000 в евро.
Напускането на Верея от Томаш, дали не идва да ни каже нещо?  ::)

Ивайло

• Напредващ
  • Публикации: 133
  • Одобрение: +6/-1
    • Профил
Спомена се вече, че лятната пауза е доста кратка! Знаете ли колко е кратка и дали е предвиден лагер за лятото?

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 703
  • Одобрение: +11/-2
    • Профил
Левски не ги мислете, там има #КОЙ да ги държи живи. Иначе за Мапуку не съм много сигурен че играч от подобен ранг и заплата ще е полезен за отбора - нашата сила е в колектива, а някой ако взема в пъти повече от другите това би било проблем. За съжаление Муейци не е този класен нападател, който да замести Будинов. Според мен се старае момчето и влиза с много хъс, ама ми е леко тромав и със сигурност не е топ реализатор. Не съм гледал младежите, но чета за успехите на Сонер Хюсеин (ако не се лъжа така се изписва името) - надявам се през новия сезон да му се даде шанс в първия отбор. Кой знае, може да е новия Боби Георгиев за клуба :)

ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

FCD

• Фен
  • Публикации: 3970
  • Одобрение: +121/-29
    • Профил
Абсолютно, младите ни талантливи момчета като Сонер, ако покриват изискванията за мъжкия отбор, трябва да получават възможност. Сигурен съм, че има и други талантливи. Но особено ни липсват реализатори. Черно море и други вече дават шансове на младите си добри футболисти.

ivo_dunav

• Напредващ
  • Публикации: 563
  • Одобрение: +8/-1
    • Профил

Slex

• Фен
  • Публикации: 1119
  • Одобрение: +7/-1
    • Профил
Нали имахме някакъв много добър при юношите, който миналата година по средата на сезона отиде някъде в София? Мисля, че в "Септември" беше. Сеща ли се някой кого имам предвид?

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10488
  • Одобрение: +160/-50
    • Профил
Става дума за Стефан Митев, който за кратко наистина отиде в Септември, но миналото лято си го върнахме и е капитан на U19.
Only the dead fish follow the stream

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2489
  • Одобрение: +102/-16
    • Профил
И подписа първи професионален договор с Дунав тази пролет, но още не е участвал в официален мач. А може би вече е време да запише някоя и друга минута в последния домакински мач. Иначе Преслав е много добър трансфер, но пък доста защитници събрахме и това ме навява на мисълта, че някой от сегашните ще бъде освободен.
« Последна редакция: 25 Май, 2017, 18:49 от ЧИЧО МЪРИ »

SamoDunav1995

• Напредващ
  • Публикации: 381
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
И подписа първи професионален договор с Дунав тази пролет, но още не е участвал в официален мач. А може би вече е време да запише някоя и друга минута в последния домакински мач. Иначе Преслав е много добър трансфер, но пък доста защитници събрахме и това ме навява на мисълта, че някой от сегашните ще бъде освободен.
Мисля си, че Ларин ще го освободят. Отначало тръгна добре, но после разочарова доста а и не знам дали може да се напасне към колектива. Скоро ще се разбере кой ще бъде освободен, но и аз съм на мнение, че ще има такъв.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1207
  • Одобрение: +44/-11
    • Профил
Без да го твърдя или вярвам, някъде четох, че Левски искат да си връщат младите футболисти, юноши на клуба, пръснати по отборите из България и се спомена и за Хубчев.