Добавени събития

• Първа лига: Черно море (Варна) - Дунав (Русе) 1:2: 17 Май, 2017

Автор Тема: Черно море (Варна) - Дунав (Русе) 1:2  (Прочетена 8070 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
Честита победа! Последно цска-софия ако не играят в Европа не означава ли, че ние, ако сме 4-ти, ще играем в ЛЕ без бараж?
Не. Това вече го преговаряхме няколко пъти.

Ето всички възможни хипотези:

ХИПОТЕЗА 1 - УЕФА не допуска ЦСКА-Сф и Лудогорец не е носител на Купата
4-ят играе бараж с класиралия се на баража от първата осмица или с победителят от баража.

ХИПОТЕЗА 2
- УЕФА не допуска ЦСКА-Сф и Лудогорец е носител на Купата
4-ят се класира директно, а 5-ят играе бараж за ЛЕ.

ХИПОТЕЗА 3 - УЕФА допуска ЦСКА-Сф и Лудогорец не е носител на Купата
3-ят играе бараж с класиралия се на баража от първата осмица или с победителят от баража.

ХИПОТЕЗА 4
- УЕФА допуска ЦСКА-Сф и Лудогорец е носител на Купата
3-ят се класира директно, а 4-ят играе бараж за ЛЕ.

Ако запазим 4-то място, в 3 от 4 възможни варианта играем поне бараж за ЛЕ, а в най-вероятния от тях се класираме директно.
« Последна редакция: 17 Май, 2017, 23:24 от FCD »

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3733
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
Тук от съществено значение е кога точно УЕФА няма да допусне ЦСКА-София до турнирите. Ако това стане преди края на сезона- всичко е ясно. Но ако стане след края, какво правим? Ако 7-ият е изгубил баража, той ли ще се класира на мястото на "оранжевите" или следващият в класирането (4-ият или 5-ият)?
« Последна редакция: 18 Май, 2017, 01:14 от NITRO »

Slex

• Фен
  • Публикации: 1255
  • Одобрение: +25/-6
    • Профил
На мен пък ми е интересно, ако Ботев спечелят купата, също  и финала от втората осмица, кой ще играе с третия от първата шестица.

meh

• Напредващ
  • Публикации: 503
  • Одобрение: +10/-7
    • Профил
Абе чува се и че Левски имат голям проблем с лиценза. Ако те се окензат, а Лудогорец си вземат купата, ще има прецедент, и шестите ще играят в Европа.
БФС, свине, ешафода ви зове!

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 761
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
Тук от съществено значение е кога точно УЕФА няма да допусне ЦСКА-София до турнирите. Ако това стане преди края на сезона- всичко е ясно. Но ако стане след края, какво правим? Ако 7-ият е изгубил баража, той ли ще се класира на мястото на "оранжевите" или следващия в класирането (4-ият или 5-ият)?

Някъде бях чел, че най-късно до края на май ще е ясно дали получават или не право да играят в Европа. Което автоматично означава, че навреме ще се разбере кой с кого ще играе, понеже последният кръг в първата шестица е насрочен за 31 май. Разбира се, много е възможно информацията ми да е невярна, но пък крайната дата за федерациите да заявят участниците си е 5 юни, така че по-скоро съм склонен да вярвам, че до 2 седмици ще знаем със сигурност дали 3,4 или 5 в класирането ще участва в баражите за ЛЕ.

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
Вие сериозно ли критикувате Лудогорец и ги упреквате, че щели да играят с юношите след Ботев ? Какво, трябва да ги интересува тях, кой за какво се бори ? Естествено, че си гледат техният интерес и е напълно разбираемо.

Ако бием Левски сме в Европа на 99 % и си мисля, че ще го направим. Васил Шопов е мастодонт !

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1454
  • Одобрение: +55/-13
    • Профил
Re: Черно море (Варна) - Дунав (Русе) 1:2
« Отговор #81 -: 18 Май, 2017, 05:36 »
Ами да, ако искат и с децата си да играят, ние си гледаме нашите срещи и прошка никому. Това е! От трите мача спокойно можем поне пет точки да съберем, пък колкото толкова. В крайна сметка няма срещу Барса или Челси да играем. Като им гледам на другите играта, какво толкова да говорим. Каквото и да се случи до края на това първенство, победители сме ние, защото натрихме доста носове и объркахме доста планове за жалост на някои. Голяма радост и удоволствие би било за мен от тук нататък, всички да се съобразяват с Дунав и да го уважават, защото отбора е феномен (не всичко е пари) и нещо по-различно в родното ни първенство. Дано най-доброто да предстои и то за неограничено време!

WorldWideDunav

• Напредващ
  • Публикации: 248
  • Одобрение: +7/-7
    • Профил
Вие сериозно ли критикувате Лудогорец и ги упреквате, че щели да играят с юношите след Ботев ? Какво, трябва да ги интересува тях, кой за какво се бори ? Естествено, че си гледат техният интерес и е напълно разбираемо.

Ако бием Левски сме в Европа на 99 % и си мисля, че ще го направим. Васил Шопов е мастодонт !

:) !
Dunav is being loved all around the world !

Ivaka

• Напредващ
  • Публикации: 465
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
На мен пък ми е интересно, ако Ботев спечелят купата, също  и финала от втората осмица, кой ще играе с третия от първата шестица.

Няма да има бараж, май.

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 595
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил

Няма да има бараж, май.

Така е описано и в сайта bulgarianfootball. Няма да има бараж за ЛE ако Ботев вземе Купата.
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5803
  • Одобрение: +90/-10
    • Профил
« Отговор #85 -: 18 Май, 2017, 11:57 »
Поредно голямо БРАВО на целия екип, футболисти и треньори на Дунав. Отборът е класа в родния футбол и заслужава още повече уважение от медии и съперници. Напълниха ми душата с тактическата и ефективна игра. От 3 удара във вратата, вкарахме 2 гола. Аз не си спомням Дунав да е бил толкова уверен и успешен гост преди идването на Веско Великов. Преди винаги разчитахме на точки у дома, а сега може успешно да изненадаме всеки като гост. Изключение са все още двата отбора със седалище в София, но и това време ще дойде.

Шопов, Будинов, Аясс, Костадинов, Антонов, Карагарен са в страхотна форма и обещанието на Веско Велико в началото на втората фаза, че отборът ще играе все по-добре с течение на мачовете в първата шестица, се оказаха верни. Не са победите най-важното. Може и да загубим от Левски в неделя, футбол е, всичко е възможно, но ще има хора които ще подкрепят този невероятен колектив до последната минута и след мача. Веско Великов не страни от личен контакт с феновете на Дунав и идва след домакински мач на по бира при магазинчето в близост до ученическия вход. Това е уникално и едва ли има друг подобен случай в Първа лига.

Относно регламента, БФС все пак са го измислили и съставили програмата съобразена с датите на УЕФА. Финалът за Купата на България е преди финала за 7-мо място. Ако Ботев е един от финалистите (почти сигурно след 3:0 над Берое в първата среща) и спечели Купата, тогава финал за 7-мо място няма да се играе и другият финалист (Пирин или Верея) се класира за баража за Лига Европа. На 31 май до обяд ще се знаят окончателно лицензираните за следващия сезон и евроучастие клубове. Това е крайната дата за обжалване. Ние нямаме затруднения с лиценза. Баражът за Лига Европа е насрочен за неделя, 4 юни. Така още на 31 май вечерта след окончателното лицензиране и изиграване на последния кръг ще се знае кои отбори ще играят този бараж. В понеделник, 5 юни, БФС трябва да обяви пред УЕФА 4-те евроучастника на България. В момента само Лудогорец е сигурен такъв и то за Шампионска лига. Чува се, че освен ЦСКА-София и Левски имат затруднения с документите и финансовите изисквания. Каквото и да се случи, следващите 2 седмици ще са бурни на емоции. Напред Дунав, мечтаем смело!

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5803
  • Одобрение: +90/-10
    • Профил

Няма да има бараж, май.

Така е описано и в сайта bulgarianfootball. Няма да има бараж за ЛE ако Ботев вземе Купата.

Бараж за Лига Европа ще има във всеки случай. Няма да има финали за 7-о място (27 и 30 май) е конкретният и коректен отговор. ;-)

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #87 -: 18 Май, 2017, 14:54 »
Хаха! Така се получава, защото хората явно са се омотали в термини и хипотези. Под "бараж" най-вероятно имат предвид финала на плеойфа на втората осмица, но термонологичното объркване е вече тотално и разбираемо. Като добавим ситуацията с тирето и някой друг (?), който има проблеми, кашата става пълна. Аз ви казах, че ще трябва да си ходите със справките последните кръгове.  :) Докъде ни докараха БФС...